|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
8.2.2010 18:33:29   
Anoniman
Meni se poklapaju bebe na uz i po rachunici.... nego se pogubim kad me pitaju koji sam mesec....pa kazem 20-ta nedelja....eto na polovini sam...jer nisam znala da odgovorim koji sam mesec user posted image

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
8.2.2010 18:38:00   
Anoniman
Ja sam ušla u treći po poslednjoj M, a po UZ, još sam u drugom. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
8.2.2010 18:45:39   
jovana13
trudnoca traje 10 lunarnih,a 9 kalendarskih. po datumu gledajte koji ste mesec a po  nedeljama je vazno kod dr jer oni gledaju lunarne a ne kalendarske mesece.... jel me skapirao neko? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
8.2.2010 18:47:45   
anajid
Yes,of course!user posted image user posted image user posted image jovana13 sad vidim samo da nam je sitno!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
8.2.2010 19:01:26   
jovana13
jao jeste!!!! sustina je da smo nas dve u 40toj nedelji!!!user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
8.2.2010 19:12:18   
Zoka81

IZVORNA PORUKA: BINCE

kako sam ja racunala sutra mi je 6 nedjelja....tacno
znaci vec sam trudna mjesec dana.....jeeeeeeee


Bince draga pa ti opet trudna, svaka cast!!!

(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
8.2.2010 19:13:54   
indy_25
Zoko nije trudna pogledaj datum posta user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Zoka81)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
8.2.2010 19:14:27   
Anoniman
Draga, BINCE je to pisala 29.1.2009user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
8.2.2010 19:19:16   
Zoka81
user posted image user posted image user posted image jesam opicila, ovaj proliv me sredio totalno!!!!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
8.2.2010 19:45:29   
anajid
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Draga, BINCE je to pisala 29.1.2009user posted image

Zoko legendo,kako si me slatko nasmejala!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
8.2.2010 21:46:51   
bebuska
Ja racunam nedelje od prvog dana poslednje menstruacije kako i dr. racuna a kada gledam mjesece onda racunam da na onaj datum na koji mi pada termin prelazim u sledeci mjesec. Npr. meni je termin 15.7. znaci ja cu sad 15. u 5 mjesec, 15 marta cu u 6. itd. Tako mi je najjednostavnije. user posted image

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
8.2.2010 22:21:43   
ana77
Meni sve racuna RR i salje mi na mail :)! user posted image
Trudnoca traje 10 lunarnih meseci tj. mislim da se jedan lunarni mesec odnosi na idealan mesecni ciklus, a kazu da zene koje su imale duze cikluse (29 i vise dana), cesto prelaze termin, a zene sa kracim ciklusima ranije se poradjaju. Tako sam isto cula, sad da li je to tacno :) :) :). Meni deluje logicno. Posto bi bilo najprirodnije da sve dobijamo kad je pun mesec i da nam se ciklus poklapa sa mesecevim menama ali ipak nas je civilizacija poremetila, dok se macke recimo i dalje pare u februaru, pa sad vi vidite user posted image !

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
8.2.2010 22:29:20   
Anoniman
Pa ovo je sad zvuchalo kao da tje zena kojoj je ciklus na 35 dana....da prebaci termin skoro pa mesec dana.....nema veze koliko je trajao ciklus...trudnoca traje 40 nedelja.....user posted image

(odgovor članu ana77)
  Direktna veza do poruke: 63
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
8.2.2010 22:36:54   
ana77
Da, u idealnom slucaju traje 40 nedelja ali retko ko se porodi na termin. Normalan porodjaj je od 38 do 42 nedelje, tako pise po knjigama :). Mozda se ne produzi bukvalno toliko nego otprilike prema ciklusu jer bi onda stvarno neke zene radjale i vise od mesec dana posle termina ali se smatra za normalan porodjaj do 42 nedelje.
Ja ovo vise gledam malo sa filozofske tacke gledista i zasto stvari jesu bas takve kako jesu, pa je ovo onda neka moja hipoteza :) :) :)! Posto idealan ciklus traje 28 koliko i lunarni mesec, pa zasto kod vecine zena ciklus vise nema veze sa mesecom, a kod gorepomenutih macaka parenje je masovno uvek u februaru itd itd itd sto ipak znaci da postoji neka veca uskladjenost sa prirodom i tako dodjosmo do te moje hipoteze oko veze izmedju individualnog trajanja ciklusa i duzine trudnoce :).

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
8.2.2010 22:43:19   
Anoniman
Pa 2 nedelje je 14 dana....ono...ako prebaci zena do 42-ge nedelje.....

A gledaj ovu rachunicu....npr....zena ima ciklus na 33 dana..... (uzimam da je normalan ciklus 28 dana) znachi ova zena po ciklusu 5 dana kasnije treba da se porodi.... znachi 5 * 9 meseci...... ispada da zena koja ima cikluse na 33 dana....treba da se porodi 35 dana kasnije....  user posted image user posted image user posted image

hehehehh user posted image razumem ja shta hotjesh da kazes....al opet....moze to i ovako da se shvati user posted image

Inache....koliko kontam...poenta ove teme je bila dokuchiti od koje do koje nedelje je koji mesec trudnoce.... user posted image user posted image

(odgovor članu ana77)
  Direktna veza do poruke: 65
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
8.2.2010 22:48:05   
ana77
Pa dobro :), malo smo zastranile user posted image . Ali i sto se teme tice (da se i toga dotaknemo :)) mislim da se ne mogu mesati babe i zabe.

Ili racunas po kalendarskim mesecima ili po lunarnim, a najbolje po nedeljama sto se mene tice :)! 
Ovde nema nista od filozofiranja samo egzaktno  :)!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
8.2.2010 22:57:23   
Anoniman
Ma ja najbolje kapiram kad rachunam po nedeljama.....

Al kad me neki drug ili tako neko pita koji sam mesec....mislim da mu ne bi mnogo znachilo da kazem 20-ta nedelja....kad nezna ni koliko nedelja traje trudnoca.... user posted image user posted image
A da ne govorim koliko sam se frapirala kad je drugarica koja ima dvoje odreagovala kao da sam joj rekla neznam shta...a ne koja sam nedelja...kaze ona kakvo ti je to rachunanje....ja samo u mesecima znam user posted image user posted image I onda me ubedjivala da kad beba "ozivi"....onda tje mi protji muchnine (tada sam bila 11 ned)....i kazem ja njoj...pa zive su bebe....znash kako se mrdaju....a ona ne ne.....zive su kad ih ti budesh osetila user posted image Umalo nisam pala sa stolice...ne verujuci da mi to pricha devojka od 24 godine koja ima dvoje dece user posted image

(odgovor članu ana77)
  Direktna veza do poruke: 67
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
8.2.2010 23:05:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Ma ja najbolje kapiram kad rachunam po nedeljama.....

Al kad me neki drug ili tako neko pita koji sam mesec....mislim da mu ne bi mnogo znachilo da kazem 20-ta nedelja....kad nezna ni koliko nedelja traje trudnoca.... user posted image user posted image
A da ne govorim koliko sam se frapirala kad je drugarica koja ima dvoje odreagovala kao da sam joj rekla neznam shta...a ne koja sam nedelja...kaze ona kakvo ti je to rachunanje....ja samo u mesecima znam user posted image user posted image I onda me ubedjivala da kad beba "ozivi"....onda tje mi protji muchnine (tada sam bila 11 ned)....i kazem ja njoj...pa zive su bebe....znash kako se mrdaju....a ona ne ne.....zive su kad ih ti budesh osetila user posted image Umalo nisam pala sa stolice...ne verujuci da mi to pricha devojka od 24 godine koja ima dvoje dece user posted image



Moja mama je meni isto rekla da se u narodu kaze da beba "ozivi" onda kad je mama oseti...ali naravno, moja mama zna da je beba ziva i pre nego mi je samo pricala da se tada kao racunalo u narodu jer nije bilo UZ....

ja dok sam shvatila kako idu nedelje i meseci...dosla sam do petog user posted image user posted image user posted image
ja kazem koji sam mesec kad me neko pita...sem ovde na RR...
ili na primer kazem kao danas: u subotu ulazim u deveti mesec...


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
8.2.2010 23:06:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI


ja dok sam shvatila kako idu nedelje i meseci...dosla sam do petog user posted image user posted image user posted image




Prichaj mi o tome....ovo je moj danashnji post user posted image user posted image user posted image

IZVORNA PORUKA: Smeshkica

IZVORNA PORUKA: BINCE



18-22=5 mjeseci



Ja sam vetj 5-ti mesec? Uveliko



(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 69
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
8.2.2010 23:11:49   
ana77
Znate kako sam ja racunala kalendarske mesece?
Onako kako ginekolozi racunaju termin: dan poslednje menstruacije + nedelju dana - to je u mom slucaju 6.6. I 9 meseci od tog dana ti je kao taj famozni termin. I onda ja znam da svakog 6. u mesecu ulazim u naredni kalendarski mesec (sad mogu jos samo da udjem u 10 kalendarski mesec, ali valjda necu :)) i to je to, nema zbunitisa!
A sebi racunam u nedeljama jer mi tako nekako vreme brze prolazi. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
9.2.2010 12:26:49   
lothroniell
Ja ljudi sve racunala i racunam po nedeljama i onda kada me zainteresuje koji je to mesec a ja na netu kuca "ta i ta nedelja je koji mesec" pa pronadjem... user posted image user posted image user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
25.2.2010 22:55:46   
Brineta24
Uh i ja sam zbunjena kad su u pitanju nedelje i mjeseci... Nikad ne znam koliko je nedelaj u mjesecima..
Sada kad sam procitla vase postove i objasnjenje koje je dala Bince.. malo mi je jasnije...user posted image
Znaci , posto sam usla u 21 nedelju, jos dve nedelje pa ulazim u 6 mjesec... hehehuser posted image

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
1.3.2010 0:51:26   
choopa choops
Ja takodje racunam po ovome principu iz knjige "Sta da ocekujete dok cekate bebu" user posted image
A termin mi je po "netu" user posted image 13.09., a po doktorici (ona racuna po metodi +7d-3m) je 14.09.
U prvoj trudnoci sam se porodila tacno na termin (po netuuser posted image ).


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Brineta24)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
27.3.2010 9:07:50   
Lilly*
Pa ja sam onda ušla u 5. mesec a sve računam da sam u 4. user posted image A moja logika je bila 20 nedelja je pola od 40 nedelja koliko traje trudnoća, a 4,5 meseci je pola od 9 meseci, tj. računala sam da sam u 4,5 mesecu sa 20 nedelja user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Nedelje i meseci u trudnoći
27.3.2010 10:04:59   
dakana
IZVORNA PORUKA: bebuska

Ja racunam nedelje od prvog dana poslednje menstruacije kako i dr. racuna a kada gledam mjesece onda racunam da na onaj datum na koji mi pada termin prelazim u sledeci mjesec. Npr. meni je termin 15.7. znaci ja cu sad 15. u 5 mjesec, 15 marta cu u 6. itd. Tako mi je najjednostavnije. user posted image


I ja isto ovako racunam, e sad dal je to pravilno, nemam pojma...user posted image . Znaci posto je meni termin 29.9, ja racunam da 29.03. ulazim u 4 mesec, a tada cu po nedeljama biti 13 nedelja i 6 dana....

< Poruku je uredio dakana -- 27.3.2010 10:06:14 >

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here