|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Epiduralna DA ili NE
2.2.2010 11:12:49   
LillyT
Dg, vidis u nekim porodilistima imas i samo jednu oper. salu, pa ti je sve jedno koliki je broj anesteziologa u smeni.

CR ne traje dugo, pa verujem da uvek moze da se priceka za epi, ali ovo sto DG pise je tacno. Ako se dva CR-a potrefe u isto vreme, nastaje kurslus, tja......cutacu

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Epiduralna DA ili NE
2.2.2010 13:53:11   
Leki 77
Meni nije jasno kako moze da se zakasni na epi. Kada sam pitala svog anesteziologa da li to moze da mi se desi rekao je sledece - ako si stvarno zakasnila, znaci da ces se poroditi za manje od pola sata, sto znaci da su najgori bolovi iza tebe. Moje misljenje je da u vecini slucajeva je to glavni izgovor anesteziologa, ali da nema veze sa stvarnim stanjem. Meni je epi krenuo da deluje posle 7min (suprug merio), a kazu da deluje za max 15min, pa mi nije jasno kako je neko zakasnio za epi ako ce se poradjati npr jos 2h. Mislim da tako anesteziolozi "otkacinju" pacijentkinje.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Epiduralna DA ili NE
2.2.2010 13:54:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Leki 77

Meni nije jasno kako moze da se zakasni na epi. Kada sam pitala svog anesteziologa da li to moze da mi se desi rekao je sledece - ako si stvarno zakasnila, znaci da ces se poroditi za manje od pola sata, sto znaci da su najgori bolovi iza tebe. Moje misljenje je da u vecini slucajeva je to glavni izgovor anesteziologa, ali da nema veze sa stvarnim stanjem. Meni je epi krenuo da deluje posle 7min (suprug merio), a kazu da deluje za max 15min, pa mi nije jasno kako je neko zakasnio za epi ako ce se poradjati npr jos 2h. Mislim da tako anesteziolozi "otkacinju" pacijentkinje.


Leki, a gde si se ti porodila?
I koliko unapred moras da zakazes i platis epi?


(odgovor članu Leki 77)
  Direktna veza do poruke: 228
   RE: Epiduralna DA ili NE
2.2.2010 14:05:17   
Leki 77
U Frontu, u martu 2009. Ja sam pred kraj 8. meseca uplatila, za svaki slucaj. I to je bilo pametno jer sam se porodila 3 nedelje ranije. Ako slucajno ne iskoristis epi ( ne daj Boze :), vracaju pare. U principu, ako je radni dan, mozes ujutru da dodjes, uplatis epi pa se porodis. Ne znam sta se desava ako dodjes u ponoc, a nemas uplatnicu (ja sam je drzala u novcaniku da slucajno ne bih otisla bez nje:).

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Epiduralna DA ili NE
2.2.2010 14:14:23   
engimengi
IZVORNA PORUKA: LillyT

Dg, vidis u nekim porodilistima imas i samo jednu oper. salu, pa ti je sve jedno koliki je broj anesteziologa u smeni.

CR ne traje dugo, pa verujem da uvek moze da se priceka za epi, ali ovo sto DG pise je tacno. Ako se dva CR-a potrefe u isto vreme, nastaje kurslus, tja......cutacu


To da su dva Cr u isto vreme se bas retko desi,a ako se desi,tu je anesteticarka koja ostane pored jedne zene,on ide do druge i sve prodje dobro!!CR traje bas kratko...

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Epiduralna DA ili NE
2.2.2010 14:20:34   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Leki 77

U Frontu, u martu 2009. Ja sam pred kraj 8. meseca uplatila, za svaki slucaj. I to je bilo pametno jer sam se porodila 3 nedelje ranije. Ako slucajno ne iskoristis epi ( ne daj Boze :), vracaju pare. U principu, ako je radni dan, mozes ujutru da dodjes, uplatis epi pa se porodis. Ne znam sta se desava ako dodjes u ponoc, a nemas uplatnicu (ja sam je drzala u novcaniku da slucajno ne bih otisla bez nje:).


Hvala Leki!


(odgovor članu Leki 77)
  Direktna veza do poruke: 231
   RE: Epiduralna DA ili NE
2.2.2010 14:38:51   
Leki 77
Nema na cemu OTI !user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Epiduralna DA ili NE
2.2.2010 14:53:40   
mejvis
A kod nas u Pančevu je skroz bezveze za epi. Anesteziolog radi epidural od 7-15h, popodne i noću samo carski rez! user posted image  
Ako hoćeš epi moraš da ugovoriš porodjaj nekoliko dana pre termina kada radi tvoj ginekolog (ne mora ali je poželjno).
Prime te dan pre ugovorenog porodjaja, sutradan u 5 ujtru krećeš sa pripremom i u 7h si na stolu! Uključe indukciju, i onda moli boga da kreneš da se otvaraš kako bi mogla da primiš epi! Daje se i neka vaginaleta za omekšavanje grlića materice kako bi indukcija mogla da deluje. (ne znam tačno kada)
Ono što se u praksi dešava je da žena krene da se poradja pre ugovorenog termina za epidural i onda nema ništa od posla. user posted image


(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Epiduralna DA ili NE
3.2.2010 10:11:47   
LillyT
Leki, meni je neko rekeo da se epidural ne daje ako si (valjda) otvorena preko 5 ili 6 prstiju. Ne znam zasto, samo znam da mi je tako receno, mada po logici stvari, tada i pocinju jaki bolovi.
Proverila sam juce u Zvezdari, tamo se dogovara epi, ali samo ako je anesteziolog slobodan i kod njih se rade testovi. Ja verujem da kada se plati da je sigurno slobodan, ali cu vec proveriti.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Epiduralna DA ili NE
3.2.2010 10:20:47   
Dora
Da li neko zna koliko anesteziologa radi epidural u Zrenjaninu? Koliko košta i da li ima šanse dogovoriti se...

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Epiduralna DA ili NE
3.2.2010 10:42:51   
Delijagirl
IZVORNA PORUKA: mejvis

A kod nas u Pančevu je skroz bezveze za epi. Anesteziolog radi epidural od 7-15h, popodne i noću samo carski rez! user posted image  
Ako hoćeš epi moraš da ugovoriš porodjaj nekoliko dana pre termina kada radi tvoj ginekolog (ne mora ali je poželjno).
Prime te dan pre ugovorenog porodjaja, sutradan u 5 ujtru krećeš sa pripremom i u 7h si na stolu! Uključe indukciju, i onda moli boga da kreneš da se otvaraš kako bi mogla da primiš epi! Daje se i neka vaginaleta za omekšavanje grlića materice kako bi indukcija mogla da deluje. (ne znam tačno kada)
Ono što se u praksi dešava je da žena krene da se poradja pre ugovorenog termina za epidural i onda nema ništa od posla. user posted image




Joj joj joj sad su se mi digle sve dlake na telu pa bemu dal je moguce da su takvi primitivci kako bi anesteziolog mogo da radi od 7 -15 oni daju indukciju na porodjaje koji bi mogli da krenu prirodno i ti moras jos da pristanes na to ako oces Epi ... Ma strasno mislim nemam reci vise  ,


_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Epiduralna DA ili NE
3.2.2010 10:46:34   
Delijagirl
IZVORNA PORUKA: engimengi

IZVORNA PORUKA: LillyT

Dg, vidis u nekim porodilistima imas i samo jednu oper. salu, pa ti je sve jedno koliki je broj anesteziologa u smeni.

CR ne traje dugo, pa verujem da uvek moze da se priceka za epi, ali ovo sto DG pise je tacno. Ako se dva CR-a potrefe u isto vreme, nastaje kurslus, tja......cutacu


To da su dva Cr u isto vreme se bas retko desi,a ako se desi,tu je anesteticarka koja ostane pored jedne zene,on ide do druge i sve prodje dobro!!CR traje bas kratko...



Mozda se zaista retko desi ali kakav sam ja baksuz nebih da rizikujem ... I Cr traje kratko ali kad je beba u stresu netreba ni 5 minuta da se ceka a kamuli duze...


_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Epiduralna DA ili NE
3.2.2010 10:50:55   
LillyT
DG, razumem te skroz i meni su se tako dogadjale te situacije jedna u milion pa bih da se obezbedim.

Dora, ne znam za ZR, mogu da pitam par drugarica trudnica, mozda one znaju nesto vise, pa ako ista saznam, pisem.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Epiduralna DA ili NE
3.2.2010 10:53:44   
Dora
Joj, ja bih da pitam moju dok. ali se toliko plašim da ne mogu ni da prevalim preko usta to. Bojim se da će da utiče na moju odluku a ne bih da odlučim o nečemu ako nisam psihički spremna...
Aj saznaj ako možeš. Ja nemam koga ovako da pitam, moje drugarice ne znaju za opciju- neću da me boli.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Epiduralna DA ili NE
3.2.2010 14:44:53   
lothroniell
E danas sam prvi put bila u skolici i devjka koja nam drzi je rekla da je u Betaniji ukinuta mogucnost epidurala, odnosno ne moze kao pre da platis i kada krene porodjaj anesteziolog dodje i da ti... Sada se epi. daje samo zenama koje leze tamo vise sati i ne otvaraju se regularno, nego sporije, njih pitaju da li zele da prime epidural i to kosta oko 14.000 (cena nije 100% tacna), a sve to zato sto Betanija nema dovoljno anesteziologa a po pravilu on mora biti prisutan sve vreme ako nekome da epidural a to je ne izvodljivo jer za to vreme (5- 10 sati) koliko se neko poradja on moze da uradi par CRova... user posted image

< Poruku je uredio lothroniell -- 3.2.2010 14:48:25 >


_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Epiduralna DA ili NE
3.2.2010 19:42:23   
Verus
saznala sam juce zasto se epidural ne moze dati posle odredjenog vremena, znaci ne radi se tome da ne bi "radilo" nego sto zena mora da miruje, jer anesteziolog mora postaviti epidural izmedju kontrakcija, a one se sve vise povecavaju sto se zena blizi 10cm ili ti vremenu kada moze da gura bebu napolje...tako su meni objasnili u bolnici...

IZVORNA PORUKA: LillyT

Leki, meni je neko rekeo da se epidural ne daje ako si (valjda) otvorena preko 5 ili 6 prstiju. Ne znam zasto, samo znam da mi je tako receno, mada po logici stvari, tada i pocinju jaki bolovi.
Proverila sam juce u Zvezdari, tamo se dogovara epi, ali samo ako je anesteziolog slobodan i kod njih se rade testovi. Ja verujem da kada se plati da je sigurno slobodan, ali cu vec proveriti.


(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Epiduralna DA ili NE
3.2.2010 20:59:07   
Leki 77
Ima logike. Ali i dalje mislim da je to u vecini slucajeva izgovor. Ja sam imala kontrakcije od 60s na 90s, dakle prakticno non-stop, a bila sam svega 2 prsta otvorena kada su mi dali epi. Samo plasiranje katetera traje veoma kratko, koju sekundu. Barem se meni tako cinilo. I tada dr kaze- sada ne mrdaj sta god da se desi i stisnes zube i ne mrdas jer znas da ce ti pomoci. Mislim da je sve to krajnje individualno, pa da se generalizacijom samo okoriste anesteziolozi kada im se ne radiuser posted image .

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Epiduralna DA ili NE
3.2.2010 21:12:00   
ana77
Ja mislim da nije kriterijum ucestalost kontrakcija nego koliko je zena otvorena. Tipa ako otvorenost predje 4cm (nisam 100% sigurna da li bas 4cm) da onde vise ne daju epidural, tako sam ja cula.

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Epiduralna DA ili NE
3.2.2010 21:13:29   
ana77
I da, i moja sestra je bila otvorena samo 2cm i imala ludacke kontrakcije (na minut, minut i po) pod uticajem indukcije koje uopste nisu delovale, tako da se uopste nije ni otvarala, pa su joj dali epidural da je malo smire.

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Epiduralna DA ili NE
3.2.2010 21:14:14   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Leki 77

Ima logike. Ali i dalje mislim da je to u vecini slucajeva izgovor. Ja sam imala kontrakcije od 60s na 90s, dakle prakticno non-stop, a bila sam svega 2 prsta otvorena kada su mi dali epi. Samo plasiranje katetera traje veoma kratko, koju sekundu. Barem se meni tako cinilo. I tada dr kaze- sada ne mrdaj sta god da se desi i stisnes zube i ne mrdas jer znas da ce ti pomoci. Mislim da je sve to krajnje individualno, pa da se generalizacijom samo okoriste anesteziolozi kada im se ne radiuser posted image .



Isto.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Epiduralna DA ili NE
4.2.2010 9:56:42   
LillyT
Meni nema logike da se ne daje epidural zato sto anestezilog nece jer se to ipak placa, pa ne vidim razlog da bilo ko odbije novac. A po vasoj prici to nije neki posao koji traje satima, nego relativno brzo se okonca. 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Epiduralna DA ili NE
4.2.2010 16:40:22   
mejvis
Ja mislim da je problem u tome što epidural u našim bolnicanma košta od 0- 12.000 din a da ta cena nije ekonomska. Ministarstvo zdravlja je svrstalo epi u standardne usluge a troškovi su veći od cene.
U PA samo 2 anesteziologa "hoće" da rade epidural!? (To je načelnik gin.izjavio za B92).
Kada treba carski rez uvek ima anesteziologa a za epi nema ili anesteziolozi neće da rade epi!?
Pri tome se epidural plaća a ne može tako lako da se dobije, tu nešto nije u reduuser posted image
A za 150-200 evrića stiže anesteziolog u pola noći! (u PA ne može da dolazi van smene ali u BG dolaze).
U evropi se epidural podrazumeva a mora da se naglasi ukoliko žena ne želi da ga primi!
I naravno košta mnogo više nego kod nas! (Da ne lupam, ne znam koliko)
I ovo su opšte poznate stvari, i svi to znaju!
A nama i dalje ostaje problem i neizvesnost da li ćemo uspeti da dobijemo epidural i da uživamo u svom porodjajuuser posted image  
Evo linka B92 gde piše to o anesteziolozima!

http://blog.b92.net/text/6233/Poseta%20porodili%C5%A1tu%20u%20Pan%C4%8Devu/

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Epiduralna DA ili NE
4.2.2010 16:43:11   
mejvis
Jeste da je lepo i novo porodilište u Pančevu ali meni je epi najbitniji...I u šupi bi se porodila, samo da ga dobijem....user posted image

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Epiduralna DA ili NE
4.2.2010 18:52:05   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: LillyT

Meni nema logike da se ne daje epidural zato sto anestezilog nece jer se to ipak placa, pa ne vidim razlog da bilo ko odbije novac. A po vasoj prici to nije neki posao koji traje satima, nego relativno brzo se okonca. 


Najveca verovatnoca da dobijes epidural je bas tamo gde je najskuplji, a to je Front. Od mojih drugarica (sve ukupno tri, dakle statisticki beznacajan podatak, te samo moja impresija) ni jedna nije dobila epi, a da se poradjala van Fronta. Sve su "kasnile". Sustinski, anesteziolog mora (mora- nista ne mora, ali trebalo bi) biti sve vreme uz porodilju, tako da njegovo prisustvo traje koliko traje porodjaj. U Frontu se pare dele- deo ide bolnici, a deo anesteziologu. Ima porodilista u kojima je epi dosta jeftiniji, ali ga redje i daju. A koliko znam, ne mogu ni svi anesteziolozi davati epi. Sustinski, zasto bi se nocu anesteziolog "cimao" mozda cak i 5h za max 6000din (u najskupljem Frontu), kada na CR uzme min 3x vise para za 5x manje vremena. Samo moje razmisljanje i nista vise. A podstaknuto je time da znam nekoliko devojaka koje su se poradjale i 7-8h, a nisu "stigle na vreme"!?!?
I sigurno jedini uslov nije koliko je zana otvorena, jer je moja kuma bila 6 prstiju otvorena kada je primila epi. Nije to bas tako jednostavno.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Epiduralna DA ili NE
5.2.2010 0:54:11   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mejvis

Ja mislim da je problem u tome što epidural u našim bolnicanma košta od 0- 12.000 din a da ta cena nije ekonomska. Ministarstvo zdravlja je svrstalo epi u standardne usluge a troškovi su veći od cene.
U PA samo 2 anesteziologa "hoće" da rade epidural!? (To je načelnik gin.izjavio za B92).
Kada treba carski rez uvek ima anesteziologa a za epi nema ili anesteziolozi neće da rade epi!?

http://blog.b92.net/text/6233/Poseta%20porodili%C5%A1tu%20u%20Pan%C4%8Devu/


IZVORNA PORUKA: Leki 77


IZVORNA PORUKA: LillyT

Meni nema logike da se ne daje epidural zato sto anestezilog nece jer se to ipak placa, pa ne vidim razlog da bilo ko odbije novac. A po vasoj prici to nije neki posao koji traje satima, nego relativno brzo se okonca. 


Najveca verovatnoca da dobijes epidural je bas tamo gde je najskuplji, a to je Front. Od mojih drugarica (sve ukupno tri, dakle statisticki beznacajan podatak, te samo moja impresija) ni jedna nije dobila epi, a da se poradjala van Fronta. Sve su "kasnile". Sustinski, anesteziolog mora (mora- nista ne mora, ali trebalo bi) biti sve vreme uz porodilju, tako da njegovo prisustvo traje koliko traje porodjaj. U Frontu se pare dele- deo ide bolnici, a deo anesteziologu. Ima porodilista u kojima je epi dosta jeftiniji, ali ga redje i daju. A koliko znam, ne mogu ni svi anesteziolozi davati epi. Sustinski, zasto bi se nocu anesteziolog "cimao" mozda cak i 5h za max 6000din (u najskupljem Frontu), kada na CR uzme min 3x vise para za 5x manje vremena. Samo moje razmisljanje i nista vise. A podstaknuto je time da znam nekoliko devojaka koje su se poradjale i 7-8h, a nisu "stigle na vreme"!?!?
I sigurno jedini uslov nije koliko je zana otvorena, jer je moja kuma bila 6 prstiju otvorena kada je primila epi. Nije to bas tako jednostavno.


ali epidural kosta 20.000 ... a ne sest ili sedam hiljada...



(odgovor članu mejvis)
  Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Previše guranja tokom porođaja krivo za po...
U Velikoj Britaniji, trenutni projekat babica postiže odlične rezultate u smanjenju porođajnih razderotina jednostavno n...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here