|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Epiduralna DA ili NE
28.1.2010 15:27:14   
*Alexx*
Anck, ja se divim ženama koje su pregurale porođaj bez epidurala! Ja ti kažem: SVAKA ČAST! Ali to nije za mene.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Epiduralna DA ili NE
28.1.2010 15:32:06   
cicko
IZVORNA PORUKA: jacagoga

ja sam slusala intervju nacelnika nf koji je rekao da ne preporucuje epidural i da bi i svojoj cerki preporucio prirodan porodjaj bez epidurala.




Pa da, bolelo bi njegovu cerku , a ne njega...user posted image

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Epiduralna DA ili NE
28.1.2010 15:33:47   
mamica salamica
Ja sam se porodila uz epidural i porodjaj mi je ostao u najlepsem secanju!!! GLASAM ZA!!! I preporucujem ga svim buducim mamama!

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Epiduralna DA ili NE
28.1.2010 15:34:12   
jacagoga
IZVORNA PORUKA: cicko

IZVORNA PORUKA: jacagoga

ja sam slusala intervju nacelnika nf koji je rekao da ne preporucuje epidural i da bi i svojoj cerki preporucio prirodan porodjaj bez epidurala.




Pa da, bolelo bi njegovu cerku , a ne njega...user posted image


tacnouser posted image ali8 je to preporucio na osnovu svog iskustva bla bla bla

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Epiduralna DA ili NE
28.1.2010 15:36:00   
buhla
ja nisam uopste razmisljala da se poradjam sa epiduralom... nemam neke posebne razloge sto ne bi, iskreno nikad mi nije palo na pamet da su to nesnosni bolovi i da necu izdrzati, a i bol vrlo dobro podnosim.
tako da, sto se mene tice... epiduralna NE.


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Epiduralna DA ili NE
28.1.2010 15:43:33   
Anoniman
ja bez epidurala necu da udjem u bolnicu...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 206
   RE: Epiduralna DA ili NE
28.1.2010 17:55:31   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: cicko

IZVORNA PORUKA: jacagoga

ja sam slusala intervju nacelnika nf koji je rekao da ne preporucuje epidural i da bi i svojoj cerki preporucio prirodan porodjaj bez epidurala.

Pa da, bolelo bi njegovu cerku , a ne njega...user posted image


Hehehehe....koliko ja znam, cerka dr Dusana Stanojevica mu je koleginica, pa ne verujem da ce poslusati "savet" svog tateuser posted image
A g-din Stanojevic to savetuje da bi sebi skinuo muku sa grbace! U Frontu je najskuplji epi, a i apartmani, a i prisustvo oca jer to oni kao na traci poradjajuuser posted image Inace, nocu im dezura samo jedan anesteziolog pa je to glavna muka dr Stanojevicu, jer Ministarstvo ne da pare da se jos njih zaposli.
A licno, ne znam ni jednu lekarku (sto ne znaci da ih nema, naravno) koja bi se porodila bez epiduralne.

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Epiduralna DA ili NE
29.1.2010 11:12:21   
PRINCESSS
Ja sam 12.01.2010 imala zakazan porodjaj uz epidural.U 9 mi stavili vaginaletu,u 13 primim epidural i on deluje samo na desnu stranu tela,a leva me boli uzas,osecam svaku kontrakciju.Uspevala sam vrlo uspesno da predisem svaku kontrakciju do momemnta kada su mi probusili vodenjak i ukapirali da je beba prekupna za mene.Zavrsila sam na carskom rezu i to tako sto sam se sama spustila stepenicama sprat nize,a pritom uopste ne osecam jednu stranu tela.Babica me drzi za desno rame,a ja se drzim za gelender i oslanjam na levu nogu.Cudan osecaj skroz user posted image Na kraju su mi dali totalnu i moj sin se rodio carskim u 16 i 45h tezak 3700g,56cm dugacak sa obimom glavice od 37cm.Uglavnom epidural je o.k. potpuno otklanja bol(moje iskustvo desne strane tela) user posted image Ako uporedim sa bolovima leve strane razlika je ogromnaaa ali eto desi se da ponekad ne deluje u potpunosti mada ja mislim da je to greska anesteziologa i nista drugo.Sto se tice carskog i tu imam lepo iskustvo.Bilo je malo zeznuto prvih par dana,a sada evo 17 dana posle osecam se super,krecem se normalno,rez je skoro zarastao tako da mi je o.k.I bebac super napreduje sto je najvaznijeuser posted image

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Epiduralna DA ili NE
29.1.2010 11:27:57   
mejvis
IZVORNA PORUKA: OTI

ja bez epidurala necu da udjem u bolnicu...user posted image user posted image user posted image


100% se slažem!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Epiduralna DA ili NE
2.2.2010 1:12:30   
Anoniman
Citam ove postove od pocetka...
i pitam se:
1. da li unapred mora da se ode da se uplati epi i da se potpise ta saglasnost (to sam procitala ovde negde)...Visegradska je u pitanju
2. da li je i dalje situacija takva da ako nema anesteziologa koji je raspoloziv mozes da ostanes bez epija?


(odgovor članu mejvis)
  Direktna veza do poruke: 210
   RE: Epiduralna DA ili NE
2.2.2010 1:16:35   
JULIE
O ovome zence,nemam pojma i prvi put sam bez epidurala i sad plairam.Jedino bih ga uzela ako deluje i tokom epiziotomijeuser posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Epiduralna DA ili NE
2.2.2010 1:17:20   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: JULIE

O ovome zence,nemam pojma i prvi put sam bez epidurala i sad plairam.Jedino bih ga uzela ako deluje i tokom epiziotomijeuser posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu JULIE)
  Direktna veza do poruke: 212
   RE: Epiduralna DA ili NE
2.2.2010 9:54:12   
LillyT
IZVORNA PORUKA: JULIE

O ovome zence,nemam pojma i prvi put sam bez epidurala i sad plairam.Jedino bih ga uzela ako deluje i tokom epiziotomijeuser posted image user posted image


Valjda deluje?!? Iskusne porodilje, da li je delovao?

Ja hocu epidural jer volim anesteziju, ja bih sve da radim sa anestezijom. Iako imam bas visok prag bola (koji se u trudnoci smanjuje) smatram da je anestezija zakon i da nista ne mora da boli. To sto smo navikli da se oko svega mucimo, ja ne priznajem.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Epiduralna DA ili NE
2.2.2010 9:58:44   
*Alexx*
Normalno da deluje. U stvari, pred šivenje su oni meni dali neku dodatnu dozu, koliko se sećam.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Epiduralna DA ili NE
2.2.2010 10:01:55   
LillyT
Samo neka me nakrcaju lekovima, steta sto ne deluje malo i na svest, taman posle porodjaja da malo "vozim" user posted image

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Epiduralna DA ili NE
2.2.2010 10:11:23   
mejvis
Znam da se u frontu epidural kupuje unapred i da se nosi na porodjaj. Čula sam priče da su žene ostale bez epidurala iako su ga predhodno kupile jer nije bilo anesteziologa. Najbolje je , kažu, da imaš svog ginekologa koji ima svog anesteziologa, da podmažeš i onda ne može da omaneuser posted image
Kod nas, u Pančevu, se epidural plaća tek nakon porodjaja (ako uspeš da ga dobiješ) a pre porodjaja ide samo pregled kod anesteziologa i neke analize.

Bilo bi jako lepo da mi samo odlučimo da hoćemo epidural i da ne brinemo da li ćemo uspeti da ga dobijemo ukoliko nema zdravstvenih prepreka! Tako bi trebalo da bude, ali nije....user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Epiduralna DA ili NE
2.2.2010 10:12:06   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: LillyT

Samo neka me nakrcaju lekovima, steta sto ne deluje malo i na svest, taman posle porodjaja da malo "vozim" user posted image


Kad ti daju epidural, posle bolova od kontrakcija, kao da "voziš"! A kad prođe porođaj, više ništa ne boli (opet, zato što epi još traje). Ma ekstra user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Epiduralna DA ili NE
2.2.2010 10:13:10   
Delijagirl
Mejvis kako nema anesteziologa? 

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Epiduralna DA ili NE
2.2.2010 10:15:17   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: mejvis

Znam da se u frontu epidural kupuje unapred i da se nosi na porodjaj. Čula sam priče da su žene ostale bez epidurala iako su ga predhodno kupile jer nije bilo anesteziologa. Najbolje je , kažu, da imaš svog ginekologa koji ima svog anesteziologa, da podmažeš i onda ne može da omaneuser posted image


Nije više tako, pošto plaćaš sve usluge na kraju, pre izlaska iz porodilišta, dobiješ i fiskalni račun. Dakle, oni ti daju epi, i ispostave račun.
A to da nećeš dobiti epidural zato što nema anesteziologa je tačno. Naime, popodne i vikendom je samo jedan anesteziolog u smeni. Ako je u toku carski rez, onda nema epidurala jer anesteziolog mora biti sve vreme u sali uz pacijenta. Ali baš moraš biti baksuz da ti se to desi.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Epiduralna DA ili NE
2.2.2010 10:18:17   
marija32
Ja sam se pre 7 godina poradjala sa epiduralnom analgezijom, porodjaj je trajao 12h i na kraju je zavrsen carskim rezom, sve vreme sam bila svesna i zaista se nista ne osetiuser posted image  Znaci ok, proslo je, ali do pre dve-tri godine, kada god bih podigla nesto tesko, meni su se noge oduzimale, na par sekundi, uzasan osecaj, uzasan. Ne kazem da to ima veze sa epiduralom, ali....
Takodje moja kuma, koja se poradjala u inostranstvu, imala je par meseci posle porodjaja glavobolje....

Sada opet planiram carski rez, ali u opstoj anesteziji. Pozzuser posted image

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Epiduralna DA ili NE
2.2.2010 10:46:26   
Trcosava
jel moguće da ja nisam rekkla DAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA za epidural?!

pisala sam sigurno negde - bre ja ne sedam na stolicu kod zubara dok ne vidim iglu i špric user posted image

sam ulazak katetera u kičmu nisam osećala, ništa mi nije utrnulo, noge sam osećaala stalno, mrdala prstićima, anestezija vode se dje i kad te ušivaju
nisam imala nikakve glavobolje niti bolove u leđima

i rekla tad i sad - sa epiduralom još 100 puta da se porodim
i da, nema tu ''dobar'' anesteziolog - kad budete i ako budete išle na neko savetovanje za EA - shvatićete da nije SAMO do anesteziologa jer rade na slepo i nije to ''krkni mi anesteziju za zub nege u meso'' već su milimetri u pitanju a oni ne vide unutra

ja sam imala sreću valjda.... i ništa baš nisam osetila
imam užasno nizak prag bola, a anestezije odlično podnosim user posted image


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Epiduralna DA ili NE
2.2.2010 10:54:19   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: LillyT

IZVORNA PORUKA: JULIE

O ovome zence,nemam pojma i prvi put sam bez epidurala i sad plairam.Jedino bih ga uzela ako deluje i tokom epiziotomijeuser posted image user posted image


Valjda deluje?!? Iskusne porodilje, da li je delovao?

Ja hocu epidural jer volim anesteziju, ja bih sve da radim sa anestezijom. Iako imam bas visok prag bola (koji se u trudnoci smanjuje) smatram da je anestezija zakon i da nista ne mora da boli. To sto smo navikli da se oko svega mucimo, ja ne priznajem.



Ja sam pisala sve i svasta, ali ova poslednja tvoja recenica je poenta cele moje price.
Naravno, epi deluje i tokom usivanja rane.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Epiduralna DA ili NE
2.2.2010 11:00:34   
LillyT
Vec sam pisala o tome, ali da ponovim i ovde (znam, dosadna sam), kako da znam kada da krenem u porodiliste da ne bih zakasnila na epi?!? To je moj najveci strah, ne bih da kasnim, ali kako sam ja baksuz po prirodi, moram da uzmem sve okolnosti u obzir. Opet, ne bih ni tamo da dzedzim sto godina i da budem panicarka koja se trza na prvi bol. 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Epiduralna DA ili NE
2.2.2010 11:02:54   
Nanica1
Ja sam trebala da dobijem epidural u NS i to besplatno jer je islo na preporuku lekara ali nisu stigli da mi ga dajuuser posted image ! Isla sam direktno na porodjajni sto, bila sam 9 prstiju otvorena!

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Epiduralna DA ili NE
2.2.2010 11:06:12   
Delijagirl
Ja kad ovo cujem da ima jedan anesteziolog za vikend dobijem ospice a sta ako meni treba carski i jos jednoj pored a jedan je vec u toku? Absolutno necu da se porodim u srbiji eto krajnje sam odlucila!!!

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Rh negativna krvna grupa - rizik za majku ...
Ukoliko u krvi imate Rezus protein onda ste Rh pozitivni (+), kao i većina ljudi, a ako ga nema onda ste Rh negativni (-...
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here