|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 [11] 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
18.3.2019 22:11:02   
bubulence
Pokusavam da se ne nerviram i da budem bas pozitivna. Ali organizam kaze drugacije. Prosle nedelje dr uocila kontrakcije, danas su bile bas bas jake , opet sam isla na pregled, pojacala mi dozu utrogestana... Kaze da je sigurno od nerviranja, iako se zaista trudim da ne bude tako... Valjda protiv sebe ne mogu... 


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
18.3.2019 22:16:43   
vonavoj
Joj,bubi,bas nezgodna situacija..Bas mi je zao sto se stresiras,umesto da uzivas. I rekoh ti,kontrakcije su sigurno zbog stresa.Kao sto ti maslacak kaze,veruj da je sve ok,kao sto i sve analize i bebac do sad kazu.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
18.3.2019 22:18:01   
madre
bubi, to kad zaluta neki crv sumnje pa ne da mira bude bas opterecujuce, bar meni! ali vidim da si ti bas pozitivna sto je divno da divnije biti ne mozeuser posted image sto se kontrakcija tice, imale su ih i zene koje su se nervirale, a i one koje nisu, tako da... ako mislis na BH kontrakcije, znas da su bezazlene. jer pretpostavljam da bi ti dr dala terapiju za kontrakcije (partusisten, ginipral) a ne povecavala dozu utrogestana, da misli da je nesto ozbiljnijeuser posted image
je l pijes magnezijum?

< Poruku je uredio madre -- 18.3.2019 22:20:51 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
18.3.2019 22:23:07   
bubulence
Dala mi je uput za bolnicu, kaze da odem ako se nastave bolovi...

Ali stvarno mislim da  nece biti potrebe za tim. Samo jos ova nedelja da prodje, sledece moze mama da mi dodje, to ce mi mnogo znaciti, bar ce odvoditi i dovoditi decu u/iz vrtica/skole.... I da se javi dr, ako treba i da radim te nalaze da vidimo da li je beba zarazena, samo da vise znam na cemu sam

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
18.3.2019 22:23:35   
bubulence
Pijem mg od 12.nedelje


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
18.3.2019 22:29:31   
Ana RR
Bubi user posted image user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
18.3.2019 23:35:38   
milicicak
Bubi, ono sto je sigurno je da nemas akutnu infekciju i da je infekcija stara sto je odlicno. A da li je infekcija nastala pre 5, 6, 7 ili vise meseci moze samo da se nagadja. I nazalost, niko ne moze sa sigurnoscu da ti kaze kad je doslo do infekcije. Verovatnoce da je sa bebom sve u redu su jako velike, narocito zato sto su svi uz uredni i beba dobro napreduje. Da li ti se javila dr?
A sto se kontrakcija tice, probaj da se opustis i budes pozitivna. Slusaj svoje telo i nemoj da preterujes. 
Ljubim puno

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
19.3.2019 3:43:31   
Filadendronka
Bubi, ne podnosim neazurnost lekara i igranje sa necijim zivcima. Trudne smo i stvarno treba da se neko potrudi da ti resi nedoumice ( a ne da sama juris informacije po internetu o svom i zdravlju svog deteta). Najpre,  visok indeks aviditeta ( tvoj slucaj) govori da su zaista prisutna zastitna Igg tela sto iskljucuje mogucnost primarne infekcije. Taj index se uglavnom bas sporo menja, tako da si najverovatnije pokupila infekciju pre trudnoce. Po svim tvojim rezultatima koje sam videla do sada, ovo je konkretno za tebe bio najbolji scenario od mogucih ponudjenih. Tako da moze da ti lakne makar malo. Secas li se mozda da si pre par meseci imala neke cudne simptome ( povecane one zlezde na vratu, povisenu temperaturu i malaksalost koja je duze trajala)? Ovu infekciju gomila ljudi “prelezi” tako i nikad ne sazna da je to bilo to. Igm titar koji je kod tebe i dalje granican/pozitivan govori da i dalje treba upotreba lekova sve dok on ne predje u negativno. Kada je rec o amniocentezi za to nisam upucena posto ti je velika trudnoca i moras videti sa ginekologom kako to ide. Svakako ce te ultrazvucno cesto pratiti i bar jednom mesecno bi trebalo da radis analizu na toxo da bi se videlo kretanje igm titra ( treba da ide ka negativnosti) i aviditeta ( treba da postaje sto visi). Tad ces moci i da uporedis kojom brzinom ti se menjaju ti parametri. Po mom misljenju bolnicko lezanje u tvom slucaju nema neku svrhu. Za sada si sve uradila sto je do tebe i mozes da se opustis i time olaksas sebi. Uzimaj terapiju, uzivaj sa decom, odmaraj po malo svaki cas i samo pritisni lekara da ti odradi od analiza sve sto je moguce. 


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
19.3.2019 7:06:27   
bubulence
Naravno jos mi se nije javila dr, pisacu joj kasnije opet. Ultrazvuk cu raditi jednom nedeljno, tako kaze moja dr iz doma zdravlja, ona zeli da prati bebu redovno, kaze da cemo obe biti mirnije. Sto se bebe tice ona od pocetka ide u dan sa datumom pm, sto dr kaze da je bas odlicno i da se za sada razvija skolski.

Filadendronka, jedino sam u septembru i oktobru osecala bas jaku malaksalos ali samo ujutro. Radila sam od 6, i prva dva sata na poslu sam imala uzasne vrtoglavice i mucnine, i za to vreme sam imala utisak da gorim od temperature ali je nisam imala. To sam zapamtila jer sam tada radila test na trudnocu zbog simptoma. Nista drugo neobicno nisam primetila kod sebe 

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
19.3.2019 7:48:22   
vonavoj
A kad ti je bio pozitivan test,kasnije? Jesu tad prosli simptomi,ne mozes da povezes?

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
19.3.2019 8:07:52   
bubulence
Test sam radila u decembru, ostala trudna u novembru, tada su simptomi vec prosli. Ne znam ni da li to ima ikakve veze sa ovim, ali je to jedino sto mi pada na pamet. Nisam imala drugih tegoba u poslednjih godinu dana... 


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
19.3.2019 8:23:59   
vonavoj
Moguce je. Bitno da ti se sad smire kontrakcije,a bebac ce biti dobar.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
19.3.2019 8:59:14   
mama Jo
Bubi, secam se da si pisala da u aprilu opet ides kod Novakovke, zar ne? I ona je stvarno vrhunski strucnjak, i sve je lepo ispitaj kad odes... u svakom slucaju, pratite i sve ce to biti u redu.
Grlim te puno user posted image user posted image user posted image

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
19.3.2019 9:07:15   
bubulence
❤️

Jeste, idem 23.04.na expertni. Zvala sam u cetvrtak, htela da zakazem jedan pregled ali sada se zakazuje tek za kraj maja kod nje, nema nista ranije slobodno. Htela sam da cujem njeno misljenje vezano za ovaj slucaj

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
19.3.2019 12:11:02   
Filadendronka
Bubi, moguce je da si tada uhvatila infekciju, ali ono sto je glavno jeste da je aviditet sada visok. Svakako nema te analize koja ce u dan da pokaze kada je tacno sve to pocelo. Glavu gore, terapija koja stiti bebu je ukljucena i sad samo jos da te neko savesno isprati od ginekologa. Nazalost, mnogo njih blage veze nema o toxopl i ko zna koliko trudnica je do sada nastradalo zbog toga. Forsiraj i guraj na vise mesta da ti sve moguce analize odrade na bebi, jer nikome nije stalo vise nego tebi da sve bude ok. Saljem ti gomilu pozitivnih misli! :*

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
21.3.2019 13:40:41   
bubulence
Evo mene malo zbunjene ali relativno zadovoljne 😁.

Bila sam kod dr u Somboru, ona je zadovoljna rezultatima. Kaze da je infekcija definitivno od pre trudnoce. Ali zbog nase sigurnosti zeli da uradim jos jednom test aviditeta na veterinarskom fakultetu u BG. Sada odoh da vijam informacije da li se zakazuje i kako to ide

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
21.3.2019 14:11:19   
lesli
Divno! Probaj da se opustis bar malo sada 🤗

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
21.3.2019 14:15:24   
veselicaa
Bubi sad da uzivas user posted image I sopingujes user posted image user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
21.3.2019 14:28:53   
eca89
Bubi, mnogo mi je drago ❤️😍!

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
21.3.2019 15:38:23   
Filadendronka
Bubi, ne zakazuje se, samo ipak proveri na telefon 0112685788. Nalaze se na prvom spratu na Vet faxu (deo gde su zoonoze). To je Nacionalna referentna laboratorija za toksoplazmozu o kojoj sam ti pricala cim sa videla tvoj prvi rezultat.


(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
21.3.2019 16:40:59   
nata11
Super Bubulence user posted image

_____________________________





(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
21.3.2019 18:08:26   
bubulence
Hvala devojke moje ❤️.

Filadendronka da, secam se da si mi govorila 😁. Hvala ti puno, sutra ih zovem! 

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
21.3.2019 19:39:15   
Filadendronka
Tamo ces dobiti i savet o tome sta treba dalje da radis, a moja pretpodtavka je nastavak terapije do seronegativizacije tj. dok Igm ne postane negativan. Hoce li ti raditi amniocentezu? 

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
21.3.2019 19:42:06   
bubulence
Dr smatra da nema potrebe, ali je rekla da cemo se jos dogovoriti kada dodjem sa ovim rezultatima 


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
22.3.2019 9:07:25   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Bubi, ne zakazuje se, samo ipak proveri na telefon 0112685788. Nalaze se na prvom spratu na Vet faxu (deo gde su zoonoze). To je Nacionalna referentna laboratorija za toksoplazmozu o kojoj sam ti pricala cim sa videla tvoj prvi rezultat.





Zvala sam, ne zakazuje se, i dalje je ista cena. Ici cu u toku sledece nedelje da radim

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 10 [11] 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 [11] 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here