|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 11 [12]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
22.3.2019 9:20:15   
Filadendronka
Dobro je, sad samo da se kontrolise sve redovno i da vidimo sta ce biti njihova preporuka. 


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
5.4.2019 14:03:38   
bubulence
Stigli rezultati iz BG, sve je odlicno , stara infekcija😁😁😁 


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
5.4.2019 14:05:05   
emicaa
Jeeeee,znala sam da je tako.
Kako mi je drago ne mogu ti opisati 💙

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
5.4.2019 14:05:45   
vonavoj


IZVORNA PORUKA: bubulence

Stigli rezultati iz BG, sve je odlicno , stara infekcija😁😁😁 




Jeeee! Sad se opusti!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
5.4.2019 14:10:06   
eca89
Jeeeeee, super bubi😀!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
5.4.2019 14:12:08   
bubulence
Hvala devojke na podrsci❤️❤️❤️


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
5.4.2019 16:44:12   
milicicak
Bubi 😘 bas mi je drago. Sad se opusti i uzivaj u trudnoci ❤️

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
5.4.2019 16:49:18   
bubulence
Mili❤️❤️❤️


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
5.4.2019 18:01:34   
lesli
Divne vesti bubi! :)

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
5.4.2019 18:52:55   
Filadendronka
Jeeeeeej, nisam mogla bolju vest da cujem. Hvala Bogu da je tako, super, super!!!! 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
5.4.2019 18:54:25   
bubulence
Lesli hvala ❤️.

Filadendronka draga mnogo ti hvala, na kraju sam sve radila onako kako si mi i rekla da je najbolje... 

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
5.4.2019 19:18:18   
smeško
Oh, bre, Bubi! Sada se malo opusti. Tek sada sam pročitala kroz koji stres si prošla. Baš mi je drago da je sve ok!user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
5.4.2019 19:24:58   
bubulence
❤️❤️❤️


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
5.4.2019 21:46:12   
mama Jo
Bubi, bas mi je drago, odlicno, eto lepih vesti da se opustis i nastavis dalje bez opterecenja. Sve ostalo je sad manje vazno, probaj da uzivas, i sve svakodnevne situacije koje malo dizu pritisak iskuliraj, ovo je najvaznije! Grlim te ❤

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
5.4.2019 22:13:31   
Milena18
Divne vesti, Bubulence! Mnogo mi je drago.


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
5.4.2019 22:14:51   
bubulence
Hvala devojke😘


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
27.1.2022 15:20:29   
Toxoparazit
Ne znam da li i dalje koristiš forum i da li će videti poruku imam problem sa toksoplazmozom želela bih da čujem tvoja iskustva posle rezultata iz Bg. Hvala. 

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
27.1.2022 20:04:51   
bubulence
Ako mislis na mene, meni je rezultat u BG pokazao da je infekcija postojala ali oko 4 meseca pre trudnoce. Tako da su mi izbacili terapiju. Porodila se u 37.nedelji. sve ok. 

(odgovor članu Toxoparazit)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
27.1.2022 20:06:10   
bubulence
Ne znam sta je kod tebe, ali ako imas toxoplasmosu koja je otkrivena na vreme i uzimas terapiju nemoj da brines ❣️

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
28.1.2022 12:27:36   
Toxoparazit
Hvala sto si mi odgovorila! Mnogo sam se obradovala! Plašila sam se da nećeš videti poruku. Meni su oktobra 2020 prilikom analiza za VTO otkrili da sam pozitivna na toxoplazmu i Igg i IgM. Poslali me na veterinski fakultet da mi utvrde od kad je infekcija i dobijem zaključak: zaražena od februara 2020 godine, ne ulaziti u proces VTO dok IgM ne bude negativan. Od tada na svaka 3 meseca ponavljam kontrolni rezultat igg i IgM koji svaki put pada još od oktobra ali IGM nikako da bude negativan. Poslednji rezultat od decembra 2022 godine padaju i dalje i IgM i Igg ali rezultat pozitivan IgM 0.81 IGg 420 opet isti zaključak ne ulaziti u proces VTO. I ja shvatim da moram da tražim još neko mišljenje. Okrenem kliniku za VTO u Beogradu oni mi kažu da oni smatraju da je to proslo Ali da im treba napismeno da mogu da udjem u proces VTO zbog toxo. Stupim u kontakt sa klinikom za VTO u Pragu oni mi zakažu konsultacije i objasne mi da je to stara infekcija i da to već vise od godinu dana pada da ponovim još jednom rezultat i da im se javim ali sto se njih tiče ja sam OK. Okrenem kliniku za VTO u Sloveniji zakazem konsultacije oni mi lepo objasne da je opasno samo prvih 6 meseci od trenutka zaraze i to ako si trudan. Da IgM može da pokazuje pozitivno i 5 godina. Oni cak okrenu i infektologa koji se bavi samo trudnicama i on ponovi istu stvar. Onda sam počela da istražujem sve živo zato sto sam dobila različita mišljenja interesovalo me je da stupim u kontakt sa nekim ko je imao ovakav problem i tako nadjem tebe. Da li možda znaš da mi kazes da li je rezultat koji si radila na veterinarskom fakultetu u Beogradu u trenutku kad si bila trudna bio pozitivan iGm i Igg i ako možda znaš koje su bile vrednosti? I da li možda imaš kontakt nekog infektologa kod koga si ti išla tokom ove problematike? Da li si posle toga ponavljala igg i IgM i kad si dobila negativan rezultat IgM?Ja sam se zarazila pre dve godine i nadam se da je to odavno gotovo


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
28.1.2022 15:00:29   
Filadendronka
Retko zalazim na forum u poslednje vreme, ali videh temu i imam potrebu da iznesem svoje misljenje. Ogradjujem se da nisam infektolog i da je ovo samo moje misljenje. Dokle god je Igm titar pozitivan, ne bih se upustala u VTO. Ja sam imala granicnu vrednost IgM-a tokom cele trudnoce, bila na terapiji sve do porodjaja... Beba je do devetog meseca kontrolisana ( svakog meseca iz vene vadjena krv i testirana na toxo) i hvala Bogu sve je ok. To je uzasan nivo stresa koji treba preziveti. Zato je moj iskren savet da sacekas da IGm bude negativan. Zelim ti svu srecu. 

(odgovor članu Toxoparazit)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
28.1.2022 15:04:54   
Toxoparazit
Hvala ti sto si se javila! Da li mzles da mi kažeš koliko dugo si bila pozitivna? I kolika ti je bila granična vrednost? I da li te je pratio infektolog sto se tiče parazita ili ginekolog? Da li si se zarazila pre trudnoće ili u toku? 

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
29.1.2022 11:06:32   
bubulence
Sto se mene tiče sve nalaze sam slikala na prehodnim stranicama pa mozes pogledati, nemam pojma gde su mi sada rezultati. Nadam se da ce se oored Filadendronke koja je imala toxoplasmosu u trudnoci ako se dobro secam, javiti i milicicak i maslacak. One su strucne za ovakve odgovore i meni su njih tri najvise pomogle

(odgovor članu Toxoparazit)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Toksoplazmoza i trudnoća
29.1.2022 16:38:37   
Filadendronka
Nemoj svoje stanje da poredis sa drugima, to ti je mac sa dve ostrice. Akutna toksoplazmoza u trudnoci je ozbiljna dijagnoza. Tvoj slucaj je svakako drugaciji i ne verujem da ti bilo ko sa sagurnoscu moze reci da ce 100% biti ovako ili onako. Dakle pored ozbiljnog ginekologa, za pomoc bih se obratila Nacionalnoj referentnoj laboratoriji za toxoplazmozu. Npr. meni su redovno na ultrazvuku pratili da nije doslo do promena na mozgu kod bebe ( nekih kalcifikacija). Sve u svemu, ostajem pri tome da IgM u trudnoci ne sme da postoji ( ni granicna vrednost, ni pozitivan). 

(odgovor članu Toxoparazit)
Direktna veza do poruke: 299
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 10 11 [12]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 11 [12]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here