|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Cake Pops
19.11.2014 8:57:03   
Lu
Ja ću ovaj put da pravim sa keksom, gledala sam ovaj recept ja ne bih da stvljam margarin.
Keks, nutela, marmelada..vidjeću kako se drži masa.
Prošle godine su se djeca oduševila i sve pojela a pravila sam sa biskvitom.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Cake Pops
19.11.2014 9:30:25   
Klarita
Moja kuma mi dala odlicnu ideju da se ne mucim user posted image kupila je smilies cokoladne loptice OVE nabola na stapic i umakala u belu cokoladu pa posula sarenim mrvicama. Mislim da cu i ja tako user posted image narocito zato sto K obozava ove cokoladne loptice

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Cake Pops
19.11.2014 13:23:37   
mati
Lu jer si stavljala negde recet za taj sa biskvitom?
Klarita i M voli te smiles kugle, ja mu uzimam one u plasticnoj smiley kutiji pa mu to posle ostane za igru a i za druge bombone. A kutija je super i za poklon, dobro se podseti sad za slave.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Cake Pops
19.11.2014 13:25:47   
branki*

IZVORNA PORUKA: Klarita

Moja kuma mi dala odlicnu ideju da se ne mucim user posted image

klari,lutko,samo nemoj ti da se mucisuser posted image
user posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Cake Pops
19.11.2014 16:03:04   
Klarita
user posted image
user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Cake Pops
19.11.2014 20:03:43   
vikiveki

IZVORNA PORUKA: Klarita

Moja kuma mi dala odlicnu ideju da se ne mucim user posted image kupila je smilies cokoladne loptice OVE nabola na stapic i umakala u belu cokoladu pa posula sarenim mrvicama. Mislim da cu i ja tako user posted image narocito zato sto K obozava ove cokoladne loptice

user posted image za ideju

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Cake Pops
20.11.2014 8:06:57   
Lu
mati evo recepta


KLIK


< Poruku je uredio Lu -- 20.11.2014 8:10:41 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Cake Pops
25.11.2014 18:08:54   
Buba Mira
Vidim da je lelaigor tu pa da iskoristim da pitam nju i ostale: koliko ranije mogu da pravim kuglice pa da ih zamrznem, da li se kvare, menjaju? Pitam jer sam planirala da ih pravim u nedelju, a rođus je u utorak popodne.
I da, dajte mi najbolji savet za topljenje bele čokolade, sa čime da je istopim (ulje, mleko, slatka pavlaka)?

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Cake Pops
25.11.2014 18:14:44   
lelaigor
Ja ih nisam nikad zamrzavala, ali sam ih pravila dan-dva ranije. Možeš ih napraviti u nedelju popodne, u ponedeljak npr. da ih dekorišeš i u utorak da se jedu. I, naravno, da ih držiš u frižideru. Po meni za cake popse je najbolje topiti belu čokoladu sa slatkom pavlakom (ganache), sve ostalo postoji mogućnost da se zgrudva i da ne bude jednake gustine svuda.

< Poruku je uredio lelaigor -- 25.11.2014 18:16:03 >


_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Cake Pops
25.11.2014 18:19:48   
Buba Mira
Da li mi možeš napisati kako to radiš, ako ti nije problem? Na koliko čokolade koliko pavlake i to? Prvi put to radim pa mi svaki savet znači. A uradiću tako, u nedelju praviti a u poned. dekorisati, hvala na savetu

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Cake Pops
25.11.2014 18:27:01   
Sanjica26 RR
Meni su stajale dve nedelje u zamrzivacu. Dan ranije sam ih izvadila i uopste nisu promenile ukus. Kad su se odmrznule, umakala sam u crnu cokoladu i stavljala mrvice.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Cake Pops
25.11.2014 18:28:26   
lelaigor
Ganaš sa tamnom čokoladom (barem 40% kakaa) radiš 1:1, ganaš sa mlečnom čokoladom radiš 1:2, a beli ganaš radiš 1:3 gde ti je 1 slatka pavlaka. Znači, za belu čokoladu staviš 100ml slatke pavlake i 300g bele čokolade. Čokoladu izlomiš na kockice, a pavlaku zagreješ tik da provri pa preliješ preko čokolade i mešaš lagano da se čokolada otopi. Onda uzmeš popse pa ih umačeš u to i gledaš što više da ocediš.
I nema na čemu user posted image

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Cake Pops
25.11.2014 18:30:47   
Buba Mira
Hvala još jedared user posted image

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Cake Pops
25.11.2014 19:02:26   
soni
e moram i ja probati

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Cake Pops
26.11.2014 10:22:58   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Buba Mira

Gledala u UEX u komšiluku, imaju samo ti dugi. Potražiću još negde.
I da, planiram da pravim od Oreo keksa, a ako imate još neki recept bez pečenja pripremnog materijala molim šerujte. user posted image



IZVORNA PORUKA: Peace*

user posted image





_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Cake Pops
26.11.2014 10:32:15   
soni
Super ideja !!!!

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Cake Pops
26.11.2014 10:42:18   
Klarita
Aaaaaaaaa, mnogo mi se svidja ideja sa oreo keksom, jos samo da ga nadjem po prodavnicamauser posted image Nasa rodj torta ce biti sa deda mrazom i sneskom belicem tako da se ovo skrooooooz uklapa u celu pricu...kuci ce biti Ariel (naravno user posted image )

Sta su ove crvene i bele kuglice?user posted image

< Poruku je uredio Klarita -- 26.11.2014 10:43:17 >

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Cake Pops
26.11.2014 10:48:33   
Buba Mira
Tasho care!!!! user posted image

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Cake Pops
26.11.2014 11:07:17   
Buba Mira
Klarita, ne mora oreo, može i bilo koji drugi sendvič keks, mada je oreo najukusniji, što jes jes. Oreo imaš po pijacama, kod nas donose iz Mađarske.
A ove kuglice su bombone nalik na M&M, one bombone što je Lu stavila na tortu, u temu "rođendanse torte", imaš ih i u valjkastoj kartonskoj kutiji - tubi, mislim da se zovu Bonibon, raznih su boja user posted image

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Cake Pops
26.11.2014 11:08:35   
lelaigor
Ali bonibon će ti biti veliki za veličinu oreo keksa...ovo su neke manje bombonice...

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Cake Pops
26.11.2014 11:15:31   
Buba Mira
Mislim da ću ja ugurati tri bonibona na jedan oreo, taman sam sve smislila, i ako opet moram da tražim po radnjama nove drangulije - upucaću se user posted image

I još nešto, Lelo, ja sam našla recept sa oreom gde ide samo oreo i krem sir. Malo mi čudna ta kombinacija, keks i krem sir user posted image
To može bilo koji krem sir, jel?

I da, mama mi sad malo ubacila crv sumnje sa izjavom da se bela čokolada teško topi i bla bla, po ovom tvom receptu za ganaš nema problema sa tim? Kupuješ bilo koju belu čokočadu ili neku posebnu?
Izvini što sam dosadna. user posted image

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Cake Pops
26.11.2014 11:28:49   
Lu
Ja ipak nisam pravila ove godine, omaklo mi seuser posted image
Nego Buba Miro, ja sam prošli put sasvim normalno umakala pop cake u bijelu čokoladu kao i u crnu (najobičnij za kuhanje), nisam pravila ganaše.
P.S. Da dodam, na pola posla sam trebala ponovo ugrijati i jednu i drugu čokoladu jer se počela stvrdnjavati, samo pola min. u mikrovalnu.

< Poruku je uredio Lu -- 26.11.2014 11:30:56 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Cake Pops
26.11.2014 11:33:04   
Buba Mira
Videću da ipak uradim to sa ganašem jer planiram da napravim baš dosta tih cake popsa, pa mi je isplatljivije da dobijem na količini za umakanje, tj da dodam i slatku pavlaku.
I biće sve bele kuglice, jer pravim sve u snežno - pahuljastom fazonu, pa posipam ledeno plavim mrvicama i pahuljama od šećera.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Cake Pops
26.11.2014 11:34:49   
lelaigor

IZVORNA PORUKA: Buba Mira

Mislim da ću ja ugurati tri bonibona na jedan oreo, taman sam sve smislila, i ako opet moram da tražim po radnjama nove drangulije - upucaću se user posted image

I još nešto, Lelo, ja sam našla recept sa oreom gde ide samo oreo i krem sir. Malo mi čudna ta kombinacija, keks i krem sir user posted image
To može bilo koji krem sir, jel?

I da, mama mi sad malo ubacila crv sumnje sa izjavom da se bela čokolada teško topi i bla bla, po ovom tvom receptu za ganaš nema problema sa tim? Kupuješ bilo koju belu čokočadu ili neku posebnu?
Izvini što sam dosadna. user posted image



Neki krem sir da nije slan a ni kiseo. Ne mogu sad da se setim koji sam ja zadnji put uzela za tiramisu...mislim da sam koristila onaj Kremsi...KLIK

Teško se topi ako dodaješ maslac ili ulje, zgrudva se, zato sam ti rekla ganaš. Ja sam radila stvarno sa raznim, i sa Milkom i Schogetten...tako da probaj sa bilo kojom, jedino ako ćeš belu krem tablu, onda nemoj baš najjeftiniju, jer se ona zgrudva kako god da praviš. Možeš i kao Lu, samo čokoladu da tiopiš, ali meni zbog posla nije isplativo tako da radim, jer je gušće, ne može lepo i jednako svuda ad se "umoči", puno čokolade se troši, ne mogu nikako da odredim da naplatim, a i ganaš ima neki poseban sjaj i daleko lepši ukus zbog slatke pavlake.

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Cake Pops
26.11.2014 11:36:45   
Buba Mira
Planirala sam da pravim sve belo pa ovim posip.

user posted image

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Musaka sa tikvicama i pečurkama
Ringerajin kuvar: lesica RR
Pšenični griz sa voćem
Ringerajin kuvar: little_one



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here