|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Postporodjajna depresija
15.3.2010 15:37:03   
mejra81
Joj,Cicko ja te potpuno razumem,i mi smo bili katastrofa....
On nista ne razume i ti bi da iskocis iz svoje koze...Joj i trazi da ti njega razumes...user posted image
Jos malo i procice,moras da se strpis....Znam da nije lako ali razvod zbog toga nikako...
Sta da stvarno imate neke ozbiljne probleme.....

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Postporodjajna depresija
15.3.2010 15:37:04   
Anoniman
cicko, ja kad se samo setim, kakve smo svadje mm i ja prosli u prvih 2-3 meseca otkako se Nesa rodio, sta smo sve jedno drugom rekli, u svoj toj neispavanosti, neznanju i nesnalazenju...strasno mi je da sam takvo sta mogla da prevalim preko usta ovih mojih poganihuser posted image
Bice sve ok. NIKADA ne uzimaj takve reci zdravo za gotovo, jer je to trenutak, kao kad u nama divljaju hormoni na sve strane, tako i njima nesto kvrca u glavi, da polude na momente...nisu se ni oni nauceni rodili, i roditeljstvo se uci, i kako da budes roditelj, i kako da se ponasas prema drugom roditelju tvog deteta...i oni se prilagodjavaju, kao i mi, ali posle porodjaja smo samo mi bitne, pa cesto zaboravimo da i nasa ruznija polovina ima osecanja.
Ne branim ih, ali kad gledam sa distance, mnoge svadje sam mogla izbeci da sam malo vise paznje posvetila mm, da sam ga samo jednom pitala kako je, kad je on to mene vec pitao svakih sat vremena.
Strpljenja draga, doci ce sve na svojeuser posted image

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 102
   RE: Postporodjajna depresija
15.3.2010 15:44:37   
minavb
 Gotovo da sam sigurna da ce me snaci depresija. Nema ko da mi pomogne, mm ima puno obaveza, mama daleko, sestra daleko, na sveki nikako ne mogu, a i ne zelim da se oslanjam...moram bas mnogo da radim na sebi da nam prva dva meseca ne bila paklena. Zato i jedva cekam da se vratim treninzima, da malo endorfin pomogne mom boljem raspolozenju.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Postporodjajna depresija
15.3.2010 15:53:40   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

na sveki nikako ne mogu, a i ne zelim da se oslanjam..

a zašto , draga? user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 104
   RE: Postporodjajna depresija
15.3.2010 16:13:34   
LillyT
Mina, doci cu ja da ti pomognem, tada cu vec biti "iskusna" (ako se pre toga ne bacim pod voz).
Na vezbama nam je receno da hormoni bukvalno divljaju tih nedelja i da ako cesto mrzimo muza (a i dete) da se ne osecamo lose zbog toga jer nismo jedine. To nisu problemi, nego trenutno stanje. Ne znam, sklona sam depresiji, mozda cu i ja nagrabusiti. Za sada ne smem da mislim o tome.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Postporodjajna depresija
15.3.2010 16:16:37   
*Alexx*
Moj savet je da budete što pozitivnije, pa koliko uspete, i da prihvatite stvari takve kakve jesu. Ja sam, recimo, plakala danima zato što sam morala da dohranjujem Andreja (jer sam sebi zacrtala da će samo da sisa). Uzgred budi rečeno, za tom dohranom uopšte nije bilo potrebe, ali znaću za sledeći put user posted image Pa sam plakala zato što nisam mogla dugo da ga nosim, jer me je bolela epiziotomija. Ma, za sve sam plakala. A i mm sa mnom jer ne može da mi pomogne user posted image Mislim, ne može da pomogne meni lično, on je stvarno sve živo radio oko Andreja. Joj, sad mi je smešno kad se setim, ali... tada je bilo grozno.
Bitno je da radite kako vi mislite da treba, nemojte se ustezati. A muža i okolinu unapred pripremiti: ja ću biti neuračunljiva, molim vas da mi ne uzmete za zlo sve gadosti koje ću izreći prvih mesec dana.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Postporodjajna depresija
15.3.2010 17:02:45   
marince1
IZVORNA PORUKA: cicko

Rekla bih da kod mene nije u pitanju klasicna pp depresija, ali nesto se opasno ozbiljno dogadja. Mm i ja smo bukvalno pred razvodom- znam da sam nemoguca, da zvocam, gundjam, zameram, ali mm ne kapira da ja to ne radim svojom voljom, to je nesto jace od mene. Place mi se, razdrazljiva sam, a jedan dan me je toliko iznervirao da sam mu rekla kako bih ga mogla ubiti da mi se skloni sa puta. Hoce on da pomogne oko bebe i po kuci, ali stalno mi nesto pametuje o onome sto je procitao u bebecim knjigama. Izludjuje me!
Obozavam mog misica, mrvicu moju, a mm mi je zbog moje nervoze rekao da ako nisam kadra da budem majka potrazim pomoc. Da li on to mene pravi ludom??!!user posted image


Ma ne,to je sigurno receno u afektu!
Sve smo prosle kroz to,procice,veruj mi.

Inace,ja mislim da je jedan od razloga te pp depresije nedostatak sexa.

Kad krenete malo da se druzite,mislim ti i beba da izlazite i kad se oporavis a krene hopa-cupa ima da budete ponovo happy family user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Postporodjajna depresija
15.3.2010 18:00:26   
minavb
IZVORNA PORUKA: kaliopi

IZVORNA PORUKA: minavb

na sveki nikako ne mogu, a i ne zelim da se oslanjam..

a zašto , draga? user posted image


Sveki ima sindrom karpalnog tunela i hijatus heriju. U stvari, nije joj nista ali voli da drami i skrece paznju na sebe tim stvarima(to sam skontala pre dva meseca kada se svekar razboleo). I moja mama ima hijatus herniju i jos mnogo toga, pa kad dodje, oriba mi celu kucu i nista je ne boli. Elem, do sad mi je pomagala tako sto jednom nedeljno skuva nesto, i sto mi kupi malo povrca i voca. Volela bih da tako i ostane pa ne zelim da je previse ukljucujem u poslove oko deteta. Mislim da bi to samo pokvarilo nase odnose, nije pametno da se u tom najtezem periodu previse susrecemo. Drugo, sveki ima sestru kojoj dva puta nedeljno mora da nosi ruckove, penziju , lekove...tj sluzi je, a pored toga ima i muza koji bez nje ne zna ni pertle da veze. Zena bi pukla ako bi , pored svega toga, morala jos i oko mene da trckara.
Vec vidim da cu da smaram RR devojke svakakvim glupostima , i da udaram recke po zidu do odlaska u teretanu. Verujte mi, znam sebe, posle bar pola sata trcanja, svi problemi se pretvaraju u ruzicaste oblacice!
Lilly, ja cu tebe da cuvam do mog porodjaja da bi ti posle cuvala mene!user posted image


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Postporodjajna depresija
15.3.2010 23:20:02   
Dora
IZVORNA PORUKA: cicko

Rekla bih da kod mene nije u pitanju klasicna pp depresija, ali nesto se opasno ozbiljno dogadja. Mm i ja smo bukvalno pred razvodom- znam da sam nemoguca, da zvocam, gundjam, zameram, ali mm ne kapira da ja to ne radim svojom voljom, to je nesto jace od mene. Place mi se, razdrazljiva sam, a jedan dan me je toliko iznervirao da sam mu rekla kako bih ga mogla ubiti da mi se skloni sa puta. Hoce on da pomogne oko bebe i po kuci, ali stalno mi nesto pametuje o onome sto je procitao u bebecim knjigama. Izludjuje me!
Obozavam mog misica, mrvicu moju, a mm mi je zbog moje nervoze rekao da ako nisam kadra da budem majka potrazim pomoc. Da li on to mene pravi ludom??!!user posted image


Biću kratka i jasna: To je normalno i prolazno. Prošla sam 2 puta kroz sve to i osećam da ću opet, ali kad te sve snađe a nemaš snage da se nosiš s tim, dok ne nađeš način da skupiš snagu biće tako. Na sreću, kako beba raste, ti i on učite i upoznajete je i shvatate da nema razloga za svađu. Sve ostalo su ti devojke rekle i ja se slažem.

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Postporodjajna depresija
15.3.2010 23:24:08   
Dora
IZVORNA PORUKA: minavb

Gotovo da sam sigurna da ce me snaci depresija. Nema ko da mi pomogne, mm ima puno obaveza, mama daleko, sestra daleko, na sveki nikako ne mogu, a i ne zelim da se oslanjam...moram bas mnogo da radim na sebi da nam prva dva meseca ne bila paklena. Zato i jedva cekam da se vratim treninzima, da malo endorfin pomogne mom boljem raspolozenju.


Draga, iako tvoj muž radi stići će dovoljno da ti pomogne. Ne brini bez potrebe, sve ćeš stići, ja sam upala u frku kad sam rodila drugo dete a prvo je još bilo beba, mm je stalno radio, nikog nemamo u NS da nam pomogne, pa sam nekako opet sve stizala. Lepo vreme, nećete ni biti u kući puno. Sve se stigne.user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Postporodjajna depresija
16.3.2010 10:00:43   
Shishica
Dok jos nisam bila trudna morali smo da cuvamo tek rodjeno kuce koje je moja svekrva nasla..bili smo tad kod mene spavali i kuce je nocu plakalo, cvilelo da bi ga hranili na cuclu...

Koliko god mi bio drag i koliko sam ga volela ja sam u sred noci prohisterisala jer me je budio!! Pa pobogu, ja bih da spavam user posted image I onda je moja ljubav ustajala i hranila ga...

I zamislite, set_io se toga i dok ja sinoc brbljam kako cemo, cega se sve bojim i slicno tome on mi kaze: "Ma ko zna kakva ces ti biti kad si onakva bila sa onim kucetom..." user posted image

Znam da ne misli tako, ali bila sam u soku...strasno! Sad mi je smesno sta je rekao, ali sinoc sam bez teksta ostala...
A opet mi se vrzma po glavi da li je u pravu?

Mada.. to kuce nisam ja pravila.......ali stvarno sam volela to kuce user posted image
Inace on je udomljen vec odavno...na nekom salasu...

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Postporodjajna depresija
16.3.2010 10:20:40   
mejra81
Nemoj da brines,ja sam mislila(posto sam spavalica) da necu cuti kad place
Cuces i najmanji zvuk koji ce ispustiti dok spava pogotovu na pocetku....
Kad se suocis sa cinjenicom da to malo bice zavisi iskljucivo od tebe ima da ripas na svaki sum...user posted image

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Postporodjajna depresija
16.3.2010 10:22:54   
Anoniman
Shishice, da si to kuce nosila 9 meseci u stomaku, pa onda rodila, i da znas da ima samo tebe na svetu, i tm, ustajala bi nocu, i ne bi ti bilo teskouser posted image

(odgovor članu Shishica)
  Direktna veza do poruke: 113
   RE: Postporodjajna depresija
16.3.2010 11:39:57   
Shishica
A onda cu ovako user posted image

user posted image

Ma bice dobro...samo da se ja vratim sexu kakav je bio..gde se sve sme user posted image

user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Postporodjajna depresija
16.3.2010 12:47:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: cicko


Hvala Alexx, zelim da verujem da je tako ko sto kazes... iz mog ugla ne vidim resenje. Vec smo i papire za razvod hteli da predamo i mm mi je vec pretio da necu dobiti dete.user posted image user posted image user posted image





Ma kakav razvod?!

Hajde vi lepo sedite i pričajte. Ono što piše u knjigama je napisano uopšteno, a svaka majka to modifikuje po svom detetu. On to mora da shvati.
S druge strane, takođe mora shvatiti da si ti umorna. I da ga ne voliš, ne bi mu rodila dete.
Ostavite bebu babi, i idite na neku večeru, ručak, šta god, malo da pričate bez da vas prekine bebin plač.

Užasno mi je žao. user posted image


IZVORNA PORUKA: kaliopi


draga , ne daj svoju porodicu ...


user posted image


Cicko, kada sine sunce i kreneš da se krećeš i srećeš ljude, kad se muž vrati na posao, imaćete o čemu da pričate sem o bebi. Usput i beba raste, neće biti novorođenče već beba, koja guče, smeje se, raduje vam se obome podjednako, i shavatate da ste joj oboje potrebni...

Otvori srce draga... set_i se zašto si se udala za njega, zašto si baš njemu odlučila da rodiš dete... reci mu to. Reci mu da znaš da nisi laka u poslednje vreme, i da ti treba podrška jer se o detetu brineš kako misliš da je najbolje.

(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 115
   RE: Postporodjajna depresija
16.3.2010 12:49:29   
Anoniman
Ja sam presrećna što mm nije uzeo ni dana godišnjeg kada sam se ja porodila. Tada sam bila kao tužna, a ustvari je to bila najbolja moguća varijanta. Dao mi šansu da ga se uželim, da patim što nije tu kao neka tinejdžerka. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 116
   RE: Postporodjajna depresija
17.3.2010 13:43:12   
cicko
Joj DRAGE MOJE!!!!  user posted image  Volim vas puno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Postporodjajna depresija
17.3.2010 13:52:18   
Anoniman
Glavu gore. Pusti malo vreme da prođe, i obuzdaj mozak od crnih misli... user posted image

(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 118
   RE: Postporodjajna depresija
17.3.2010 19:34:50   
Dora
Dragauser posted image sad je najteže. Prvih meseci zaista je najteže. Ali posle će se sve srediti, samo čuvajte porodicu kako god znate, sad niste sami i odgovorni ste za to malo stvorenje koje ima samo vas dvoje. Drži se...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Postporodjajna depresija
17.3.2010 20:01:28   
Magi
IZVORNA PORUKA: cicko

Rekla bih da kod mene nije u pitanju klasicna pp depresija, ali nesto se opasno ozbiljno dogadja. Mm i ja smo bukvalno pred razvodom- znam da sam nemoguca, da zvocam, gundjam, zameram, ali mm ne kapira da ja to ne radim svojom voljom, to je nesto jace od mene. Place mi se, razdrazljiva sam, a jedan dan me je toliko iznervirao da sam mu rekla kako bih ga mogla ubiti da mi se skloni sa puta. Hoce on da pomogne oko bebe i po kuci, ali stalno mi nesto pametuje o onome sto je procitao u bebecim knjigama. Izludjuje me!
Obozavam mog misica, mrvicu moju, a mm mi je zbog moje nervoze rekao da ako nisam kadra da budem majka potrazim pomoc. Da li on to mene pravi ludom??!!user posted image


Draga Cicko, i ja sam novopecena mama i prosla sam (i jos uvjek prolazim) kroz slicno s*anjeuser posted image . Ipak, svakim danom je sve bolje, mislim, podnosljivije. Nadala sam se da ce me baby blues obici u velikom luku, jer sam imala urednu trudnocu, porodjaj bez komplikacija, odlicno sam se oporavljala, ali....To pucanje po savovima niko nicim nije mogao sastaviti...Prezivjela sam nekako!!! Bilo, ne ponovilo se!!!!

Kad se samo sjetim svojih mastarija o punoj kuci djece ("minimala troje"user posted image ), svjesna sam da je iz mene govorilo neiskustvo. Hvala Bogu da sam odjednom dobila dvoje da ne moram opet prolaziti kroz taj za mene pretraumaticni period.

Mada, znajuci sebe mogu samo reci: nikad ne reci nikad user posted image user posted image user posted image . Zaboravljam ja brzouser posted image

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Postporodjajna depresija
17.3.2010 20:35:52   
Modessty
Zašto izmedju 12.02. i 15.03. nema nijednog posta?

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Magi)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Postporodjajna depresija
17.3.2010 20:37:14   
Ana RR
Pa jel bilo, Mod user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 17.3.2010 20:38:04 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Postporodjajna depresija
17.3.2010 20:48:18   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 123
   RE: Postporodjajna depresija
5.5.2010 14:57:24   
ciro

IZVORNA PORUKA: cicko

 
Hvala Alexx, zelim da verujem da je tako ko sto kazes... iz mog ugla ne vidim resenje. Vec smo i papire za razvod hteli da predamo i mm mi je vec pretio da necu dobiti dete.user posted image user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Draga cicko user posted image Teške su prve nedelje posle porođaja, organizam se navikava na novu preraspodelu hormona, a mi žene postajemo veštice user posted image Ti i tm morate stati na loptu, morate shvatiti da je ovo prolaznog karaktera, i potruditi se da uživate u bebici. Mene su tako izluđivale moja mama i sveki koje su, iz najbolje namere, sugerisale ponešto, a ja kao veštica, samo vičem da se sklone, da meni niko neće upravljati životom... Joj, kako sam bila luda, kad se samo setim...  Muškarci to ne razumeju, to je fizička reakcija, mislim da tu mozak najmanju ulogu ima user posted image
Srediće se hormoni, srediće se raspoloženje, samo se nemojte svađati, jer ste sada jedno drugom najpotrebniji. Kada ste vi veseli i srećni, i bebac je user posted image


joj ljudi sta je ovo...ja cu da poludimako vec nisam...sa muzem se stalno svadjam,ne zadovoljna sam svime,placem...juce sam toliko histerisala da sam ga dokopala i grebla noktima,udarala...rekla da ocu da idem,a on meni kaze da samo preko njega mrtvog mala ide sa mnom...stalo mislim kako on mene vara,kako me vise ne voli...ljudi tako mi je lose da je prije beba plakala a ja sam je stisla...kuku meni totalno ludim...ne znam sta da radim...

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Postporodjajna depresija
5.5.2010 15:31:18   
LillyT
Ciro, vidis da su zene vec prolazile kroz to, tako da nisi sama u svemu tome. Ja sam se pre neki dan izgrebala po licu, od besa jer izgledam kao najocajnija i najzapustenija zenska osoba na ovom svetu, a pri tome sam i najdeblja. Mm me je molio da se smirim, a sve je pocelo kada smo se spremali za setnju i uvek je tako, svaka setnja nam zasedne zbog mene i mog ponasanja. Placem i ja redovno, placem zbog svega, ne mogu reci da sam umorna, spavam fino, vise sam pogubljena i zbunjena cinjenicom da imam dete, a ja to malo teze shvatam. Tako da znas da niti si sama niti jedina, niti je kod tebe najgore i najteze, veliki broj zena prolazi kroz to, mozda nije uvek depresija, ali nazovimo je tako. Ja sam mislila da ce me lepsi dani oraspoloziti, a ja sam bila jos gora kada je granulo ono sunce. Ali, onda me sve prodje i onda sam super raspolozena, presrecna i najzadovoljnija. Hm, ja sam vise kao narkoman, podlozna naglim promenama raspolozenja. I da, redovno me boli glava



_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu ciro)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here