|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Postporodjajna depresija
18.7.2010 13:45:47   
Dora
Ja sam kad sam rodila Luku imala stalno istu nocnu moru: izlazim iz auta i dolazim kuci i tek kasno uvece shvatam da sam dete zaboravila u autu.
To je bio grozan trip.
I da,ljubomorna sam na poslovni i drustveni zivot mm pogotovo sto ne mogu da izadjem uvece. Meni to toliko nedostaje a njemu je sastavni deo posla. On to vidi pa se trudi da mi ne staje na muku. Kad ga pitam kako je bilo,on kaze: Bzv. A znam da nije tako...
Bilo mi je psihicki mnogo tesko ali je sad sve bolje.

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Postporodjajna depresija
18.7.2010 14:45:54   
mihi
Meni je kako je vreme prolazilo bilo sve teze jer je Luka bio sve zahtevnije, mm je radio doktorat i skoro nikad nije bio kod kuce ni vikendom. Kasnije san shvatila da je bezao jer sam ja moj doktorat uradila samo u radno vreme ili zahvaljujuci zeni koja je cuvala Luku. Kada se rodio Milos vec sam znala sta ce da se desava, nasla sam kada je Milos imao 2 meseca zenu da dolazi 5 sati od 10 do 15h, za to vreme ja skoknem u nabavku, na kafu sa drugaricom, isla sam i na fakultet da se vidim s kolegam i sve je proslo super. Ne cekaj muza da shvati sve to nego se daj u akciju i sama sebi pomozi, videces koliko ce biti lakseuser posted image .

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Postporodjajna depresija
18.7.2010 17:59:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mihi

Ne cekaj muza da shvati sve to nego se daj u akciju i sama sebi pomozi, videces koliko ce biti lakseuser posted image .


user posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 153
   RE: Postporodjajna depresija
18.7.2010 18:22:49   
Modessty
Prvi suncan dan bio je 39. dan od Danilovog rodjenja i on i ja smo ga proveli napolju. Nisam cekala muza da dodje s posla, jer onda ne bi ni izasli napolje! I to me je spasilo mnogo muka. Setala sam sama do parka, do mame, u prodavnicu... Da nije bilo toga poludela bih.
Sad me hvata ludilo zbog stomaka koji je ostao i jos uvek je tu. Od porodjaja do sada smo tri puta imali sex. Jednostavno nema olju jer se pre svega ni malo ne osecam seksi. Dzabe mm prica da sam mu najlepsa na svetu jer sam mu rodila dete. Ja idim sebe u ogledalu i posizim


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Postporodjajna depresija
18.7.2010 18:24:10   
Anoniman
user posted image Otići će stomak kada kreneš na trening. 

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 155
   RE: Postporodjajna depresija
18.7.2010 19:48:15   
minavb
Mm je juce video koje sam stranice na internetu posecivala, pa izmedju ostalog i one o depresiji. Danas mi je priredio divan dan. Udeljivao mi komplimente, isli smo jutros u setnju, vozali se po gradu, odevo me u Usce, kupio haljinu, Vanji bodice i duksic, hranio ga dok sam ja jela...bas je bio divan. Cak mi je rekao i da sam mu sexy, mada ja sebi izgledam kao krava. Naterao me i da se nasminkam, posto zna da se lepo osecam kad se nasminkam. I Vanja je bio dobar danas.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Postporodjajna depresija
18.7.2010 20:01:02   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 157
   RE: Postporodjajna depresija
18.7.2010 21:15:41   
buhla
mina user posted image bravo za muza user posted image
bubi Vanju user posted image



_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Postporodjajna depresija
18.7.2010 21:23:12   
Anoniman
Bravo za muzica...
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 159
   RE: Postporodjajna depresija
13.8.2010 15:26:31   
dragana1774
Evo i ja da se pridruzim prici, a ne samo prici, o postporodjajnoj depresiji. Ocigledno da veliki broj zena pati od neke vrste baby blues-a posle porodjaja, naravno. Nasla sam sajt podrske, na zalost nije domaci, ali bolje ista nego nista, gde je sve potanko objasnjeno o raznim stanjima nakon porodjaja, kada se mogu javiti, koji su simptomi, lecenje i dosta informacija na temu.

http://www.postpartum.net/

Pozdrav

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Postporodjajna depresija
26.8.2010 21:55:15   
Iwana87
e dragana ne treba nama objasnjene,vec izlaz iz depresije.Znala sam ja da ce mi se to desiti posle porodjaja,odlicno poznajem sebe,samo nisam znala da ce me savladati u toj meri.A okolina,uf.Mm kog sam tek ja naucila da je razgovor prva i jedina stvar koja sve resava,cuo da se 40-dana nista ne sme,pa me dotakao nije celih pet dana ako ne racunamo poljubac u porodilistu.Ja srecna,presrecna,zeljna ljubavi dodira paznje,on jos uvek pijan i nesvestan cele situacije,posle pet dana kad me je u krevetu  dotakao,pocela sam da jecam.Nikad se nisam tako osecala i nadam se da necu.Dolazila sam u situaciju da grlim Mihajla i pricam mu samo tebe majka ima i samo tebe mama voli od tolike zelje i nedostatka ljubavi.Da ne spominjem sto se pogledam u ogledalo i placem.Posle dva meseca smo izasli u grad da setamo,jul,leto,devojke u haljinama sredjene nasminkane,lepe,a ja?Ispovracana,mirisem na mleko,100 kg uf.Mrzim sebe u tim trenucima.Sve to prodje,na zalost treba vremena ali prodje,pa shvatis za sto je sve tako i da imas nesto divnije i lepse od letnje haljine.ili ravnog stomaka.

(odgovor članu dragana1774)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Postporodjajna depresija
2.9.2010 13:44:12   
dragana1774
Meni je objasnjenje pomoglo da shvatim da sam normalna, da nisam jedina kojoj se te stvari desavaju. Sa prvim detetom sam se osecala slicno kao i ti, a objasnjenja su mi pomogla da depresiju mnogo lakse podnesem posle drugog porodjaja. I evo 7 nedelja posle drugog, veruj mi osecam se super kao da je proslo godinu dana. Inace, mozda gresim, ali sam shvatila ako sama sebi ne pomognes ni drugi nece mozda znati ili biti u stanju da ti pomognu. Ne znam, kod mene je takva situacija, moj muz je hladan i uvek "ceka da me prodje" gledajuci sa strane, tako da me je ta situacija naucila da sam ja sama i da iskljucivo na sebe treba da se oslonim (a tip sam osobe koji se ceo zivot oslanjao na mamu user posted image ), i naravno kada pogledam oko sebe, pa dobijem bezubi osmeh i zagrljaj od starijeg sina, meni bude puno srce i sve zaboravim.

Puno pozdrava

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Postporodjajna depresija
2.9.2010 14:21:01   
Anoniman

Meni je svet je mnogo lepshi kada gledam u njuuser posted image tako se borim sa navalama placha zbog gluposti i bolje je svakim danom user posted image


(odgovor članu dragana1774)
  Direktna veza do poruke: 163
   RE: Postporodjajna depresija
2.9.2010 14:52:46   
minavb
IZVORNA PORUKA: minavb

Mm je juce video koje sam stranice na internetu posecivala, pa izmedju ostalog i one o depresiji. Danas mi je priredio divan dan. Udeljivao mi komplimente, isli smo jutros u setnju, vozali se po gradu, odevo me u Usce, kupio haljinu, Vanji bodice i duksic, hranio ga dok sam ja jela...bas je bio divan. Cak mi je rekao i da sam mu sexy, mada ja sebi izgledam kao krava. Naterao me i da se nasminkam, posto zna da se lepo osecam kad se nasminkam. I Vanja je bio dobar danas.

Kako majka zaboravi na sebe kad pocnu problemi sa detetom. Iskreno receno, nedostaje mi to vreme kad je Vanjica lepo ruckao, a ja cmizdrila bez razloga.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Postporodjajna depresija
11.9.2010 12:29:39   
Podrum Š.
Nemam vremena da čitam sve postove, beba mi se budka... ali me interesuje, kada je kod vas počelo, koliko traje itd (iskustveno)...
Ja ne prestajem da plačem već dva dana a porodila sam se pre 8...
Besna sam na mm, ogorčena, ozlojeđena itd

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Postporodjajna depresija
11.9.2010 16:04:01   
Verus
Podrum, ako je samo bes na muza to nije deo toga: ja se uopste nisam osecala depersivnom, ali me je odjednom on poceo nervirati...mislim da to ima veze sa nekom nasom zastitom bebe i kako se sada sve vrti oko njih...ne znam...

A i ja sam plakala...

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Postporodjajna depresija
11.9.2010 18:33:05   
Podrum Š.
MM je grozan, naravno dobio je u firmi slobodne dane i ima ceo godišnji... sa nama bi trebao da bude, koliko da pomogne.
Noću kada su nam aktivnosti najkritičnije hrče kao... jutros beba se budi u 7h, ja je podojila onda držala da podrigne, pa se ukakila, pa komplet presvlačenje 8 dana posle CR (i blage komplikacije - miom koji je odstranjen - a zbog kojeg lijem kao iz... ) njega nema, a prehrkao celu noć. Pojavljuje se on kada je već beba zaspala ja se nameštam u krevet prošlo 8h, čovek se probudio u 6,30h i nije mogao da spava, otišao u drugu sobu da gleda TV!!!!
Pa ubila bih ga!
Za sve što bi trebao da uradi moraš da ga moliš milion puta. Uh, samo da stanem na noge (već sam danas odradila sa mojom bioenergetičarkom tretman) ima da mu se da prostite na..bem svega.
Vrh je da je juče patronažna koja već dva dana viče Gotov je za pupak skoro Rei odčupala patrljak okretala ga tamo vamo (kada smo joj napomenuli da ostavi da otpadne sam rekla je ako sada otpadne i eventualno krvari nazovite me - ponadala se da ću da je zovem privatno-E pa neću), danas kod presvlačenja pogledam ono gnoj!!!!
Izvinjavam se na ekspresiji, moj baby blues varira ponekad u baby buster energy iliti SVE BIH POBILA!

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Postporodjajna depresija
11.9.2010 22:12:26   
Verus
user posted image
IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: minavb

Mm je juce video koje sam stranice na internetu posecivala, pa izmedju ostalog i one o depresiji. Danas mi je priredio divan dan. Udeljivao mi komplimente, isli smo jutros u setnju, vozali se po gradu, odevo me u Usce, kupio haljinu, Vanji bodice i duksic, hranio ga dok sam ja jela...bas je bio divan. Cak mi je rekao i da sam mu sexy, mada ja sebi izgledam kao krava. Naterao me i da se nasminkam, posto zna da se lepo osecam kad se nasminkam. I Vanja je bio dobar danas.

Kako majka zaboravi na sebe kad pocnu problemi sa detetom. Iskreno receno, nedostaje mi to vreme kad je Vanjica lepo ruckao, a ja cmizdrila bez razloga.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Postporodjajna depresija
11.9.2010 22:42:00   
Kvini
Prve 2 sedmice od porodjaja ja sam bila skoro luda, non-stop sam u glavi cula plac bebe, i kad ga nije bilo. Bila sam strasno iscrpljena i panicno sam se bojala za bebu, da se ne brinem dobro o njoj, da ce joj se nesto desiti. Kad bi mi naislo, nisam mogla zaustaviti plac.
Onda je postepeno sve bilo lakse, meni se vracala snaga i sad, 5 nedelja nakon porodjaja, poprilicno sam normalna.
Ono sto i dalje traje je toliki BES koji osecam prema muzu, cini mi se da on, i kad hoce, nista ne radi kako treba oko bebe, i ne trudi se bas. U stanju je ostaviti je da place, u fazonu "sta ce joj biti", a on na internetu! Ne mogu ja to shvatiti. Ne padne mu na pamet da nekad zaviri da vidi sta radi. Uh, mogla bih ga tuci! Mnogo se svadjamo u zadnje vreme.
I, da, imam potrebu da bebu zastitim od svakoga ko dodje, najradije bih da niko i ne dolazi da bude blizu nje, to me i opterecuje, ali valjda je tako kad si majka...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Postporodjajna depresija
12.9.2010 0:15:33   
Verus
Ni ja ne razumem to "nece im biti nista".  Jbt pa nije dete od kamena!  Pre neki dan moja mama otisla nesto na sprat da nadje i ostavila malu sa mm.  Kaze mama, ja dosla nazad u dnevnu sobu, a ona sedi SAMA na ugaonoj naslonjena na naslon!!!  Kaze ona kad joj nije srce palo u pete!  A mm napolju nesto prica sa drugom!  Rekla mu je da nije normalan i da ce ga ubitiuser posted image

On ne shvata da ona sada moze da se okrece i za sekund je na podu-rekla sam mu "jesi li svestan da neki jak udar u glavu i ne daj boze debil da ostane?"

A tokom trudnoce i ranije, ah sve price i planovi, nisam mislila da ce biti tako neozbiljan. 

Ali da ne gresim dusu: videcemo hoce li biti bolji kada budemo opet nas dvoje sami.  Dok smo bili sami prvih 5 nedelja, i drzao ju je kroz grceve, pomagao....vreme ce pokazati...

(odgovor članu Kvini)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Postporodjajna depresija
13.9.2010 16:58:54   
Cipiripi mama
Ja sam jedna od onih mama koje su nazalost prosle kroz TO!Ne mogu ni da napisem tu rec odmah mi se place.Moja beba ce za neki dan napuniti 6 meseci,a ja nikako da zaboravim taj period.Pocelo je nekoliko dana posle porodjaja i bilo je UZASNO!!!Prvo sam bila preplasena oko svega sto se bebe tice,ako place-zasto place,ako ne to onda zasto mu je stolica ovakva ili onakva i tako redom.Da napomenem da sam vec posle 10ak dana sve oko bebe zavrsavala sama,jer je muz morao da radi,a svi ostali su imali neke svoje obaveze.Tako sam izgurala jedno mesec ipo dana sama u cetiri zida,a onda vise nisam mogla...ni da jedem,ni da spavam,ni da pricam...NISTA.Naravno u medjuvremenu sam se obratila dr-u i iznela mu svoj problem,nije hteo ni da slusa,kratko i jasno mi je rekao da biram izmedju dojenja i lecenja,pa ti vidi sta je bitnije.Ja kao svaka majka naravno birala dojenje,sve dok nisam zaglavila u bolnici  i tamo ostala 15 dana.E tada su svi mogli da mi pomognu,roditelji i muz i svi ostali.Ja sam se jedva izvukla i dan-danas sam pod terapijom-mora min 6 meseci,a svi su to vec zaboravili i vratili se na staro.Ali ja nisam i nikada necu,a i naucila sam da mogu da se oslonim samo na sebe.Ne bih nikoga da obeshrabrim,ali mislim da posle svega necu vise da radjam i da prolazim kroz to.Hvala bogu pa je moj andjeo ziv i zdrav,ja zivim za njega i volim ga najvise na svetu,pa me to odrzava u zivotu.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Postporodjajna depresija
13.9.2010 17:09:22   
magnetic
Ja sam prve dve nedelje bila jakoooo tuzna i stalno mi se plakalo i stalno sam i plakala.Svaki pogled i pomisao na moju bebu me cinio sretnom,pa sam se stalno pitala otkud sva ta tuga u meni.Sada je hvala Bogu sve ok,prosao je i strah i tuga i nervoza.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Cipiripi mama)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Postporodjajna depresija
13.9.2010 17:41:49   
Cipiripi mama
Naravno,cim vidis malog anjelka kako ti se smesi ili dok bezbrizno pajki zaboravis na sve ostalo.Samo budite hrabre mame i recite sebi da je sve to prolazno,izdrzacete.Ja sam i pored uzasnog iskustva optimista!!!

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Postporodjajna depresija
17.9.2010 17:49:12   
Podrum Š.
Evo me 2 nedelje od porođaja, i dalje plačem ko kiša svaki dan. Uglavnom kada je držim pa kada je onako pripijena uz mene krenem i nema kraja.
Obuzeo me je grozan strah da njoj i njenom bratu neću biti tu ... Počela sam da se bojim da će mi se nešto desiti i da ih neću voditi kroz život. (došlo je sve do te mere da mi se Balaševićeva pesma "Regruteska" stalno vrti u glavi).



_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Cipiripi mama)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Postporodjajna depresija
17.9.2010 17:54:11   
Podrum Š.
Da, zaboravih, Verus: mm je i dalje na odmoru. Noću zaspi ne znam kada jer ja ležem sa bebom (hvatam šta mogu od sna), ne budi se noću da pomogne (i dalje) već testeri, ujutro se probudi, odvede Darka u školu, vrati se i spava dok ne treba da ide po dete iz škole (oko 3h). Alo idiote, pa da li si se ti porodio ili ja??? Ko se oporavlja od CR (sa svim dodatnim sranjima koje sam imala)??? Pa majka mi otpade od posla - a on SPAVA. Kao, njemu je jak tempo u toku dana i jako je premoren???
Uh, dobro si rekla: Hvala bogu da se nisam rodila sa k....................

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...
MOTORNI RAZVOJ DETETA - ENIGMA DO DANAŠNJI...
U potrazi za odgovorom gde je istina i kako odbraniti sebe kao roditelja i svoje dete koje je jedinstveno u onom najlepš...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here