|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Mobing
9.9.2009 13:24:08   
mamanp
Mobing je specifičan oblik ponašanja kojim se ugrožava psihičko ili fizičko stanje zaposlenog od strane rukovodećeg ili drugih zaposlenih lica. Mobing, kao pojam, obuhvata svako zlostavljanje na poslu, seksualno, fizičko ili moralno, omalovažavanje, maltretiranje, ignorisanje, tračarenje... Razlog tako loših međuljudskih odnosa i loše komunikacije može biti različita verska pripadnost, zavisnost među kolegama zbog nečijeg uspešnijeg rada, iživljavanje rukovodećeg zbog nekih ličnih ili drugih problema, nepoklapanje mišljenja sa većinom i mnogi drugi... U Srbiji se veliki broj zaposlenih susreće sa ovim problemom, ali retko ko govori o tome iz straha da se ne izgubi posao koji je tim žrtvama i te kako potreban. Ljudi su spremni na trpeljivost samo da bi ostali u stalnom radnom odnosu ili bar koliko toliko obezbedili sebi neka primanja.

Detaljnije
KLIK


Ja nikad u firmi nisam dozivela ovakav problem. A vi?

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Mobing
9.9.2009 14:56:30   
oliveradj
To je kod nas postala svakodnevica i to je normalno mnogi se ljudi žale na posao ali trpe jer ništa ne mogu bolje da nađu user posted image .

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Mobing
19.11.2017 12:24:33   
mama Jo
Evo ovaj post iz 2009.godine... i do danas se nista nije promenilo... u stvari mozda je gora situacija.
Licno ne znam... ali dok sam trazila posao sad pre druge trudnoce, bila sam na 2-3 razgovora za posao.... sa jednog sam dosla u cudu kojeg danima nisam mogla da se oslobodim... u pitanju je bila jedna privatna firma, vi ne mozete da zamislite kakve uslove je poslodavac izgovorio pred nama. Plata - minimalac naravno...

Sad kad se setim - stresem se...

Imate li vi neko iskustvo ovakvo?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Mobing
19.11.2017 18:12:24   
Sarav
Imam ja. Moja šefica me je maltretirala 2 godine i to baš baš. E kad mi je pukao film i kad sam je prijavila iz momenta sam dobila premeštaj da bi se slegla prašina dok se ne pročuje. Nikad neće da bude bolje kod nas u Srbiji.

< Poruku je uredio Sarav -- 19.11.2017 18:13:17 >


_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Mobing
19.11.2017 18:15:34   
mama Jo
Ozbiljno?
Ju, znaci prosto ne mogu da verujem koliko mi je ljudi u poslednjih par meseci recimo ispricalo za mobing...
Zaista neverovatno stvarno.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Mobing
20.11.2017 0:13:53   
MamaNecaVo
Zgrozena sam.
I ni manje ni vise nego se to zataskava.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Mobing
21.11.2017 14:17:52   
AnaTamara
Ima ga svuda nazalost. Moj gazda je popio prijavu neplairano user posted image user posted image Dosla mu je inspektorka za rad na gradiliste i on kod sebe nije imao sve papire jer ih je on zaboravio kuci, onda je pozvao mne i poceo da urla , psuje...( da bi se on opravdao pred inspektorkom da sam ja kriva ) i ona mu lepo napise prijavu user posted image user posted image user posted image inace on je takav,neke preke naravi, i ja sam navikla na njega takvog, ali nisam ni ja glava bez jezika, proderem se i ja

_____________________________

Za bolje znam ali mi bolje ne treba

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Mobing
21.11.2017 14:21:07   
MamaNecaVo
I treba.
Niko ne treba da trpi nicije maltretiranje.

(odgovor članu AnaTamara)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Mobing
21.11.2017 14:27:23   
AnaTamara
Ali on bude toliko pametan da pred inspektorkom tako uradi user posted image Onda je pokusavao da se izvuce da je kao na zenu vikao,ona zena rekla pa nisam ja budala, pa je ja zvala, molila je, pa ruckovi i na kraju samo 30 hiljada kazna user posted image

_____________________________

Za bolje znam ali mi bolje ne treba

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Mobing
21.11.2017 21:10:40   
MamaNecaVo
Na svakog sef makar jednom podvikne,ipak je ovo zemlja Srbija.
Ali mi je od srca drago sto je sve tako ispalo.
Ne treba da trpimo ali troimo nazalost.
Sve zarad posla.

(odgovor članu AnaTamara)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Mobing
22.11.2017 8:55:52   
nata11
Ne bih ja takvog trpela ni 5 minuta pa neka mi je plata 180.000. Ako ti nesto ne odgovara mozes da kazes i normalnim tonom a da zvuci ozbiljno. Kod mene je parola: Covek koji vice ne razume sta mu govoris i kako neko povisi ton istog momenta se napravim da ga ne vidim i nastavim dalje ili mu spustim slusalicu.


_____________________________





(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Mobing
23.11.2017 0:06:49   
MamaNecaVo
Nisam osoba koja bi bilo kome cutala,jednostavno ne volim da neko podize ton na mene ma ko god to bio.
Ali realnost je drugacija i mobing je kod nas redovno stanje i nece se nista promeniti dokle god ljudi budu trpeli i cutali.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Mobing
23.2.2018 15:28:15   
Dora89
Kad slušam ljude dok pričaju o poslu, svi imaju potpuno iste priče kao ja, samo tematika zavisi od prirode posla, inače svi likovi kao da su isti kao oni sa kojima radim. Štaviše, mislim da radim u retko dobrom kolektivu, stvarno se svi poštuju, ali bez podbadanja i otrovnih strelica ne bi mogli da prežive dan, čini mi se. Često me pretovare poslom kako bi se pojedini radnici sa jačim vezama zaštitili, ali to je max što mogu da podvedem pod mobing. Inače, ljudi mi plaču na ramenu zbog posla, njima je vređanje na poslu kao dobar dan.

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Mobing
23.2.2018 16:41:42   
Sarav

IZVORNA PORUKA: Sarav

Imam ja. Moja šefica me je maltretirala 2 godine i to baš baš. E kad mi je pukao film i kad sam je prijavila iz momenta sam dobila premeštaj da bi se slegla prašina dok se ne pročuje. Nikad neće da bude bolje kod nas u Srbiji.

Nemam više kontakta sa dotičnom, spasila sam se.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Mobing
23.2.2018 16:44:11   
mama Jo

IZVORNA PORUKA: Sarav


IZVORNA PORUKA: Sarav

Imam ja. Moja šefica me je maltretirala 2 godine i to baš baš. E kad mi je pukao film i kad sam je prijavila iz momenta sam dobila premeštaj da bi se slegla prašina dok se ne pročuje. Nikad neće da bude bolje kod nas u Srbiji.

Nemam više kontakta sa dotičnom, spasila sam se.


Dobro je!! Znam ja isto par slucajeva gde sefovi stvarno izrabljuju radnike, a niko ne sme da se zali...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Mobing
23.2.2018 16:47:56   
Srecko47E
Kod mene je bilo tako.Pri tome,radila sam u opstini.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Mobing
23.11.2021 15:40:28   
vonavoj
Shvatila sam da dozivljavam mobing tek kad me je danas pozvala zena,koju sam juce prvi put cula,i to na mobilnom,dok je pricala sa mojim direktorom koji je urlao na mene kako sam poslala kartice kupaca na pogresan mail,zasto ne uradim kako je rekao!? Pri tom sam poslala na mail koji mi je dao. Prica sa njom i urla na mene.a ja 10000% sigurna da sam uradila kako je rekao. Popricam sa zenom,resimo sta je htela..i njemy kazem da sam u pravu,da je on pogresio..ne,i ne...i posle 10min,ijaoj,izvini tako je.

Zove me danas ta ista zena i kaze,slusaj,imam 50g,niko na mene nije tako vikao,pri tom nisi kriva,uradila si sta je rekao,ja sam ti svedok ako ti treba za mobing.I prica se tu ne zavrsava..koleginica koja je jmala duplo vecu platu od mene,zezne firmu za velike pare,falsifikyje neki izvestaj,policija nam na vratu..direktor ne komynicira sa njom,dala zena otkaz,sve preko mene..plus ja automatski dobijem njen posao..komercijala i izvoz..a ja sef racunovodstva..kazem mu da ja to ne znam da rqdim i necu,kaze ti neces nista da radis,iz inata prema toj koleginici,sto si tako zla..dokle ide mrznja prema koleginici..a ja sa zenom nemam nista..nego on besan,i picka nemocna..pa se izivljava na meni..svasta tu i ima jos,isplakala sam se kao budala..a zastooo??I sta da radim,prosto sam dovoljno sposobna i necu da trpim vise nijednom da neko vikne..a pri tom sve odradim bez greske,ne preuvelicavam. On zna da ne moze bez mene...a isto mjsli da imam malu decu i da sam vezana za njega.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Mobing
23.11.2021 16:12:36   
nata11
Boze Von.

Mene sad sramota sto se zalim kad ovako nesto procitam. Suprostavi se sledeci put. Kazi ovo je poslednji put da ste podigli glas na mene.

A taman rekaoh da kukam od koleginica 😀 

_____________________________





(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Mobing
23.11.2021 16:18:26   
ivaMark
Naravno da je mobing....koliko sam skapirala iz tvojih postova, tvoj rad u toj firmi znaci mnooogo, bukvalno bi bio opsti haos i kolaps kad bi otisla iz nje. Tako moras da se ponasas i ti, da znas sebe da cenis i da ne das na sebe...ok, platu ne mogu vecu da ti daju ali bar da te poštuju, sa velikim P. Ne sme niko da se dere na radnika, ok...pogresi se, smanji mi platu...postoji nacin da radnik otplati stetu..ali dranje, nikako...i da ne pricam da ti u ovom slucaju nemas ni mrvu mrvicu krivice. Trebas da porazgovaras o tome, onako lepo fino.
Mm je vozac u medjunarodnom transportu, i desilo mu se da ga je njegova firma poslala bez nekog papira na utovar, i mm je doziveo da se taj skladistar dere na njega i da baca slem od besa...zbog greske koju mm nije napravio...i taj gospodin to zna. 

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Mobing
23.11.2021 16:19:48   
vonavoj
Ja se njemu uvek suprotstavljam,ne dozvoljavam da je ubedjen da je u pravu,kad znam da gresi 100%...

To je covek sa kojim niko ne voli da radi..ima kratak fitilj,pri tom je postao senilan,napada iako gresi,q u vecini slucajeva nije u pravu.. Covek je isfrustriran..nezadovoljan sinom, brakom, drustvenim zivotom..pa onda na one koje moze..A firma nikad bolje nije poslovala..debil..

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Mobing
23.11.2021 16:23:41   
vonavoj
Jeste,ivamark,ja sam sef racun,nasa firma je mala,porodicna..nema puno ljudi..2 godine sam bila na porodiljskom,besni su bili na mene..jer je covek koji je bio na zameni,izgresio,nista nije "slusao",radio po svom...jedva sy cekali da se vratim.

Plus ih izda sad zaposleni,i dalje ne znaju da cene sta imaju.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Mobing
23.11.2021 17:01:42   
milicicak
Von, status, pozicija i odnosi se grade i mnogo zavise od toga kako se postaviše. Ako dopustite da viče na tebe, on će uvek vikati na tebe. Ako dopustiš da on misli da ti zbog male dece ne možeš da odeš od njega on će se uvek ponašati kao da ti zavisiš od njega. Ja još uvek trpim posledice suprotstavljanja ali sam psihički mirna i mnogo sigurnija u sebe i svoj rad.
Na tvom mestu bih tražila sastanak sa gazdom, jasno i glasno rekla da neću da trpim takvo ponašanje i da kada se sledeći put nešto tako desi pokrećem postupak za mobing

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Mobing
23.11.2021 17:17:54   
vonavoj
On je gazda 50% i direktor..drugi gazda ne dolazi u firmu jer njih dvojica ne pricaju...

Ozbiljno razmisljam da mu sve kazem u lice..on misli da je mene zaduzio time sto sam bila 3 puta na porodiljskom i da sam duzna da radim kod njega do kraja zivota...Na velicam svoj rad i znacaj u firmi,ali sve ide preko mene..takva je,mala firma..gazde medjusobno ne pricaju,i to ide preko mene..iako su odrasli ljudi..i to je bolesno..jedan 50g,drugi 60g.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Mobing
23.11.2021 17:24:50   
milicicak
Dok god on misli da si ti njemu nešto dužna ponašaće se tako kako se ponaša. Do tebe je da mu jasno i glasno staviš do znanja da mu ti ništa dužna nisi i da zahtevaš da se prema tebi ponaša sa dužnim poštovanjem prema tebi i tvom radu. Ali zapamti da promena mora da krene od tebe

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Mobing
23.11.2021 18:21:28   
vonavoj
Da li mislite da sam "duzna" da radim posao umesto koleginice koja je dala otkaz? 2 meseca je bila na bolovanju,ok,ja sam radila...vecinu stvari prvi put....nismo znali sta ce biti sa njom..ali on ocigledno nema nameru da nekog zaposli..a to nije moj domen posla,komercijala...

Stalno mi nabija na nos,kad odbijem,kaze to je za dobrobit firme,sto se bunis? 

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here