|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mobing
23.11.2021 18:25:52   
Ivanka 75
Sto bi rekla moja mama "Ja trpim trpim, al kad mi trpilo pukne..." 


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Mobing
23.11.2021 18:46:15   
Filadendronka
Von, meni to stvarno deluje krajnje nekorektno. Izvinjenje je tek skandalozno, aman nismo mi drugari. Kakvo izvinjenje crno posle vike?! Ja jedino mogu da ti pomognem oko izvoza, sve sto ti treba pisi mi na pp ili cu ti dati broj tel, pa pisi na viber ako zapne. ♥️


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Mobing
23.11.2021 18:53:28   
Maslacak15
nadjes drugi posao i das otkaz. to je najbilja strategija, pa.nek se ceskaju...i nemoj da mislis da ne mozes...samo hrabro Von!

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Mobing
23.11.2021 19:03:25   
vonavoj
Fil,hvala na pomoci..i jeste izvoz u pitanju...prvi put sam radila svu dokumentaciju..od 15.9.do danas sam imala isti broj faktura kao ona od 1.1. Do 14.9.sad je sezona izvoza kukuruza i brasna.Dok trpim,trpim....tako ce biti.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Mobing
23.11.2021 20:03:26   
flamingos
Slažem se sa Maslačkom-nađeš drugi posao i rešena stvar.


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Mobing
23.11.2021 21:39:10   
Ivanka 75
A da pripretis otkazom?

Nisi mu ti zena pa da, se izdire na tebe. Tu nervozu kod kuce nek prosipa.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Mobing
23.11.2021 22:12:20   
vonavoj
Bolje da ne komentarisem zenu...papučar tipičan..a na poslu iskaljuje sve sto ne sme zeni..Moracu dobro da sednem i razmislim i izvagam...postavim granicu i uslove.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Mobing
23.11.2021 22:37:00   
Filadendronka
Ovde se ljudi tesko odlucuju na izlazak iz "sigurne" zone, znam po sebi. Pogotovo dok su deca mala i svaki cas se desava da ne mogu u vrtic. Takodje pitanje poslovne sigurnosti je uvek diskutabilno u Srbiji ( ugovori na odredjeno i sl.). I jos x drugih razloga zasto zena trpi sve i svasta. Da ne skrecem sa teme. Mobing je svakako razlog za okretanje novog lista - ili prekid takvog odnosa ili prekid radnog odnosa. 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Mobing
24.11.2021 0:32:13   
smeško
Von, zao mi je sto si pod tolikim pritiskom. Nemam pametan komentar. Najlakse je reci daj otkaz, ali pre toga moras da napravis odstupnicu. Kada pronadjes novo mesto, napustas staro. To je sve sto mogu da napisem.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Mobing
24.11.2021 7:56:43   
Sanjica26 RR
Slažem se sa smeško. Prvo nadji posao, pa onda daj otkaz. Ocigledno si imala dosta takvih situacija. Nema nista od toga sto se on izvinjava, a nastavlja isto. 





_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Mobing
24.11.2021 8:02:54   
dddaca
Moram i ja da se slozim sa Smeskom. Nije lako danas naci odgovarajuci posao. Izvagaj dobro. Ne kazem da treba da trpis mobing, ali svakako razmisli pre nego sto u afektu kazes "ja od sutra ne radim".

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Mobing
24.11.2021 8:04:07   
vonavoj
Bas tako devojke..

Sigurna zona,deca mala..godinama sam ovde..mm od 7 do 18 nije u gradu gde zivimo,znaci nikakva pomoc..jos ja da odem npr za Bg.mogu decu odmah u dom...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Mobing
24.11.2021 8:05:25   
Peace*
IZVORNA PORUKA: vonavoj

Da li mislite da sam "duzna" da radim posao umesto koleginice koja je dala otkaz? 2 meseca je bila na bolovanju,ok,ja sam radila...vecinu stvari prvi put....nismo znali sta ce biti sa njom..ali on ocigledno nema nameru da nekog zaposli..a to nije moj domen posla,komercijala...

Stalno mi nabija na nos,kad odbijem,kaze to je za dobrobit firme,sto se bunis? 


Jel radiš za platu ili na %?

Ako radiš na %, pa imaš koristi od dobrobiti firme - ok, ako radiš za platu, iskreno, šta tebe briga za dobrobit fimre? Ti možeš da preuzmeš kolegicin deo posla kada se tvoja plata uveća za koleginicinu platu, jer, radiš za dvoje.

Ja sam godinama trpela svoju šeficu tako. Svaki dan išla sa grčem na posao. Po njenom koraku ujutru kad dolazi na posao sam znala kakav dan me čeka. Bio je pakao. I nije se završavao radnim vremenom, već telefonskim pozivom nakon radnog vremena koji je trajao satima svaki dan. Promenila sam posao. U okviru fimre, ali neko drugi mi je postao šef. Moja naslednica je na drugom sastanku ustala i rekla "ne moram ja ovo da trpim", izašla i zalupila vrata. Šefica nikada više nije digla glas na nju. Jbg, nismo svi isti, ja to nisam uradila godinama. Hoću da kažem da sa takvim ljudima mora drsko i bezobrazno jer drugačije ne razumeju.

< Poruku je uredio Peace* -- 24.11.2021 8:06:28 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Mobing
24.11.2021 8:07:17   
nata11
Nije u Srbiji tako lako naci drugi posao u administraciji sem ukoliko nisi u BG-u.


Von ako nesto treba oko izvozne dokumentacije pisi. Tu sam.

_____________________________





(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Mobing
24.11.2021 8:09:51   
nata11
E tako cu i ja jednog dana Peace.

Dokle zloba mojih koleginica ide to je neverovatno,

_____________________________





(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Mobing
24.11.2021 8:30:13   
Tiziana
Lako je reci daj otkaz i nadji drugi posao, ali realnost je potpuno drugacija. Sada pogotovu. Ako nemas clansku kartu tesko je dobiti posao od cistacice pa nadalje.Nije ni u Beogradu sjajna situacija, ali da lakse je promeniti posao.
Sto se mobinga tice, ima ga svakodnevno, svuda, od sitnica do krupnih stvari. Sigurna sam kad bi neko iz neke vece kompanije popio tuzbu onako za primer i to podiglo buru u novinama i TV stvari bi pocele da se menjaju.. Dok god svi zmure na ono sto se desava, nista se nece promeniti. 

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Mobing
24.11.2021 11:58:19   
Ivanka 75
Ja sam upravo htela da napisem ovo kao Peace.

Da li u tvom ugovoru pise opis tvojih poslova? I ako pise, koji su to poslovi? Ako nisi primljena da radis i izvoz onda nek plati i za to. Nisi ni duzna da trpis njegove izlive besa jer ces tako povrdjena ti otici kuci i prrneti nezadovoljstvo na porodicu. Porazgovaraj sa njim i reci mu kako si se osecala posle onoga. Njemu je najlakse da kaze izvini pa da ponovi postupak. Macku o  rep i nista nije reseno. Ne dozvoli da te ponizava i tlači. 
Alo zeno! Troje dece si rodila, eeeeej, ZENA STENA! ❤️❤️❤️

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Mobing
24.11.2021 12:53:04   
nata11
Ma o kakvom ugovoru i sistematizaciji radnih mesta Vi pricate?
Gde vi radite u drzavnom sektoru?
Von jedino da sledeci put ustanes i odes. Pa se sutra dan vratis i hladne glave razgovaras. U međuvremenu trazi posao ako je moguce.





_____________________________





(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Mobing
24.11.2021 13:40:14   
dddaca

IZVORNA PORUKA: nata11

Ma o kakvom ugovoru i sistematizaciji radnih mesta Vi pricate?
Gde vi radite u drzavnom sektoru?



Ovo sam i ja pomislila. U drzavnom sektoru je drugacije, veca sigurnost za posao, pa je i veca sloboda da kazes sta ti smeta, sta nije u skladu sa zakonom. Nije da ne mozes u privatnom, ali je to ipak mac sa dve ostrice.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Mobing
24.11.2021 13:40:32   
vonavoj
Nema kod nas sistematizacije..tj.ima ali dzabe..uvek bilo i ostalo ko je najsposobniji radi sve.da ne bi bilo greski...znate kako ide,aj ti,ova ce da zezne?!?

Juce sam samo izasla,kad je poceo da urla..tj posle urlanja od 5min...danas me samo telefonom pozvao 3 puta,necu jos da pricam sa njim... poznajem ga,nastavice da urla...on mora da ohladi i da prodje ovaj haos zbog koleginice.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Mobing
24.11.2021 13:40:53   
Ivanka 75
Ja ne pominjem sistematizaciju, nego ima pravo da se pozove na ugovor o ako bi joj on nesto rekao.


Taj ugovor bi koliko toliko trebalo da stiti njena prava. Ispravite me ako gresim. 

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Mobing
24.11.2021 13:51:38   
vonavoj
U nasim ugovorima pise,bukvalno po nalogu poslodavca bilo sta😂😂😂


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Mobing
24.11.2021 16:23:07   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: vonavoj
U nasim ugovorima pise,bukvalno po nalogu poslodavca bilo sta😂😂😂





Dao sebi sva prava, na zalost 😔

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Mobing
24.11.2021 16:37:10   
dddaca
Na zalost je tako. Moze mu se. Zna koliko ih je bez posla i koje bi jedva docekale da dodju na to radno mesto.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Mobing
24.11.2021 16:45:52   
smeško
Da li ste znale da, kad se izvices na direktora, sutradan ne moras da dodjes na posao. 🤣Malo humora. Mobing kod privatnika dozivljavamo svi u nekoj meri. Samo je bitno kako se ti osecas u svemu tome.

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Koje ime ce dobiti moja princeza???
Tvoja seka

Pomozite :)

Natalija (16%)

Masa (23%)

Tea (12%)

Milica (18%)

Lena (32%)


Ukupan broj glasova: 148

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here