|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: laparaskopija u ginekologiji
11.3.2010 10:54:58   
kaca82
Vec sam trazila drugo misljenje,od mog lekara ovde u CH,ali oni bi samo nesto da seckaju,tako da se HSG uopste vise i ne radi,vec samo LAP.Kao metoda HSG je "zastarela".Hvala Zvezdice,u svakom slucaju.

(odgovor članu zvezdica009)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: laparaskopija u ginekologiji
11.3.2010 11:19:24   
Tulija
Kaca mozda su lekari u ch u pravu,laparaskopijom se utvrde svi nedostaci ukoliko ih ima i mogu odmah da se produvaju jajovodi, pregleda se materica.
Ja sam radila u septembru i nasli su mi septum pored koga nije moglo nista da udje u matericu, tako da mi ni vto ne bi uspela, a ujedno su mi i produvali jajovod. Mislim da je sigurnija metoda, tri dana si u bolnici i ides kuci malo boli ali i hsg boli i za to sam lezala tri dana u bolnici.

(odgovor članu kaca82)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: laparaskopija u ginekologiji
11.3.2010 11:21:39   
zvezdica009
ne znam sta da ti kazem ja se ne bih tek tako odlucila za laparoskopiju ako za to bas nema potrebe,moja drugarica zivi u austriji i njoj su bas kao i tebi savetovali laparoskopiju posto nije godinama ostajala trudna. tamo su joj radili i tom prilikom su joj odstranili jedan jajovod, kasnije se ispostavilo da to nisu morali da urade user posted image user posted image user posted image
to mi je strasno, nekom dune nesto i aj radi, nije to bas tako...razmisli ti jos malo i razgovaraj jos sa nekim, a nadam se da ce se i ovde javiti neko jos da da svoje misljenje, sve najbolje!

(odgovor članu kaca82)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: laparaskopija u ginekologiji
11.3.2010 11:22:49   
Tulija
Zvezdice, meni je postao obimniji sto je u mom slucaju dobro jer sam pre imala redovne cikluse ali veoma oskudne. Prvi mesec mi je cak i preskocio jer sam dosta izbacila posle laparaskopije, ali sad je sve ok i ciklus mi je na 26 dana (sto mi nije drao) ali imam uredne ovulacije.

(odgovor članu zvezdica009)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: laparaskopija u ginekologiji
11.3.2010 11:30:15   
Tulija
Iskustva su razlicita, moja kuma , koja zivi u inostran uradila je dve vto pa su joj tek onda uradili laparaskopiju i utvrdili da ima nesto na zidu materice te se plod nije mogao zakaciti. Sada ceka trecu vto posto joj se organizam odmorio.
Meni je hsg pokazao da je jedan jajaovod zapusen a drugi dobar. Posle nekih 8 meseci kad sam radila lapa. oba su bila zapusena.
I sad se plasim da se nisu ponovo zapusili jer godine cine svoje.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Tulija)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: laparaskopija u ginekologiji
11.3.2010 11:33:35   
kaca82
U Ks HSG je 14000 din. u priv.bolnici,a LAP koju mi je predlozio dr rekao je da u BG kosta oko 400 eura.Jesu cene stvarno takve?Da znam bar,da me neko ne zavrne,ako se odlucim da radim.

(odgovor članu Tulija)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: laparaskopija u ginekologiji
11.3.2010 12:14:06   
zvezdica009
takve su cene, na zalost , negde je i skuplje user posted image

(odgovor članu kaca82)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: laparaskopija u ginekologiji
11.3.2010 12:50:50   
kaca82
Mogu li koristiti nalaze iz januara ili ponovo moram davati nove ako trebam ici pocetkom aprila na LAP?

(odgovor članu zvezdica009)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: laparaskopija u ginekologiji
11.3.2010 12:55:15   
Tulija
Mislim da moraju novi, mozda samo klamidija i ostale bakterije vaze 3 meseca, ako radis u bgd bolje je u visegradskoj ne naplacuju sa uputom(i vezom) i manje analiza traze u frontu traze vise i do skora su naplacivali oko 200 eu. Privatnici od 400 -1000 euuser posted image  

(odgovor članu kaca82)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: laparaskopija u ginekologiji
11.3.2010 13:04:06   
kaca82
Ma nemam ni uputa,ni zdr.knjizice.Ovaj dr.kod kog sam ja bila radi privatno u KS,pa mi je rekao da to radi neka priv.bolnica u Bg,neki profesor,ali nije rekao kako se zove.I rekao mi je da ce to kostati oko 400 E,i da ce on ici samnom.

(odgovor članu Tulija)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: laparaskopija u ginekologiji
11.3.2010 13:58:49   
liliana
Ja sam radila laparoskopiju u Frontu pre 2 godine i koštalo je 20.000din-to je tada bilo negde oko  350 eura.  I traže sve analize ne starije od 15 dana- imaš na njihovom sajtu šta je sve potrebno. E, s obzirom da su meni pogubili neke rezultate, držali su me tamo 3 nedelje i radili mi neke analize ponovo.  A još sam došla preko veze. Veza mi je bio načelnik Stanojević.  Na moju nesreću, on je morao hitno da otputuje za Ameriku, tako da su njegovu "stručnjaci" mene tamo bezveze držali tako dugo, a primali neke svoje preko veze. Ma, tamo je skup ludaka!!!

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu kaca82)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: laparaskopija u ginekologiji
11.3.2010 14:08:42   
Suncicabg
U Gradskoj bolnici na Zvezdari je prosle godine bila besplatna laparoskopijauser posted image

< Poruku je uredio Suncicabg -- 11.3.2010 14:10:27 >

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: laparaskopija u ginekologiji
11.3.2010 14:19:28   
kaca82
To je odlicno sto je besplatno,ali ja nemam zdr.knjizicuuser posted image .Kada se radi LAP?Mislim,u kom delu meseca,posle ciklusa ili kada?Morala bih trziti odmor unapred,da dodjem u Srbiju?Sta mislite koliko ce me zadrzati,ako budem radila u nekoj priv.boln. u BG?

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: laparaskopija u ginekologiji
11.3.2010 14:27:55   
zvezdica009
meni su radili par dana pre nego sto sam trebala da dobijem, ma bitno je da ti ne curi, ali mislim da je najbolje u prvom delu ciklusa cim ti prodje pa posle toga. zadrzace te najduze 3 dana.

(odgovor članu kaca82)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: laparaskopija u ginekologiji
11.3.2010 14:45:01   
Suncicabg
IZVORNA PORUKA: kaca82

To je odlicno sto je besplatno,ali ja nemam zdr.knjizicuuser posted image .Kada se radi LAP?Mislim,u kom delu meseca,posle ciklusa ili kada?Morala bih trziti odmor unapred,da dodjem u Srbiju?Sta mislite koliko ce me zadrzati,ako budem radila u nekoj priv.boln. u BG?


Stvarno ne znam onda user posted image  Moj dr radi i privatno, ali ne znam da li i laparoskopiju radi user posted image  Hoces broj na pp?

(odgovor članu kaca82)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: laparaskopija u ginekologiji
11.3.2010 15:02:28   
kaca82
Hajde,molim te.Bas sam nekako u nedoumici i neodlucna.Ne bih da bijem 1600 km,pa da se vracam,pa opet.I mm je misljenja da trebam ici na LAP,nekako oboje smo poverovali ovom dr iz KS.Bolje da sagledam sve moguce opcije.U kojim priv.klinikama se najvise radi LAP u BG?Ako ne smeju ovde imena,onda na pp.Cure,znam da Vas mucim,i hvala Vam na ovim odgovorima.

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: laparaskopija u ginekologiji
11.3.2010 15:25:00   
Tulija
Kaca idi na pretrazivac ukucaj privatne klinike, sve one koje rade vantelesnu oplodnju, otprilike rade i lap

user posted image user posted image user posted image   Na svakoj imas nekog poznatog prof.dr

(odgovor članu kaca82)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: laparaskopija u ginekologiji
11.3.2010 22:17:40   
ivana83
Ja sam radila laparaskopiju pre mesec dana,besplatno u Niskoj gradskoj bolnici,nemojte dzabe da vam uzimaju novac.Sve analize sam radila u bonici,inace lecim se od steriliteta pet god. tek sada su mi ustanovili endometrijozu :((( trebam da primim tri injekcije i onda ce biti sve ok nadam se.pozdrav

(odgovor članu Tulija)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: laparaskopija u ginekologiji
11.3.2010 22:23:49   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: ivana83

Ja sam radila laparaskopiju pre mesec dana,besplatno u Niskoj gradskoj bolnici,nemojte dzabe da vam uzimaju novac.Sve analize sam radila u bonici,inace lecim se od steriliteta pet god. tek sada su mi ustanovili endometrijozu :((( trebam da primim tri injekcije i onda ce biti sve ok nadam se.pozdrav


dobrodošla draga....i ja imam isti problem-endometrioza.......

ima dosta kvalitetnih tekstova na portalu, želim ti sreću....

(odgovor članu ivana83)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: laparaskopija u ginekologiji
12.3.2010 16:29:20   
ivana83
Hvala na dobrodoslici ,kako lecis endometrijozu ?Meni su je tek sada otkrili.Posle pet godina.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: laparaskopija u ginekologiji
12.3.2010 16:38:29   
ivana83
jesi li ostala trudna posle laparaskopije?

(odgovor članu zvezdica009)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: laparaskopija u ginekologiji
12.3.2010 19:49:03   
dunja RR
nisam....ići ću na VTO....

(odgovor članu ivana83)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: laparaskopija u ginekologiji
12.3.2010 19:51:15   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: ivana83

Hvala na dobrodoslici ,kako lecis endometrijozu ?Meni su je tek sada otkrili.Posle pet godina.


nema leka, na žalost...može se malo usporiti( pokušati) ali uvek se vraća, u manjoj ili većoj količini.....za mene jedini lek laparaskopija, bar još jednom pre VTO, ako mislim da mi uspe....

(odgovor članu ivana83)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: laparaskopija u ginekologiji
12.3.2010 21:29:59   
ivana83
Ja sam isla na laparaskopiju sada trebam da primim neke injekcije ,pa cemo da vidimo,kazu da se tako odklanja.Posle cu na inseminaciju,ako ne bude ni tada onda vto.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: laparaskopija u ginekologiji
12.3.2010 21:52:24   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: ivana83

Ja sam isla na laparaskopiju sada trebam da primim neke injekcije ,pa cemo da vidimo,kazu da se tako odklanja.Posle cu na inseminaciju,ako ne bude ni tada onda vto.


i ja sam primala 6 meseci inekcije, ali mi se vratila endometrioza u težem obliku, pa sam radila još jednu laparaskopiju. Trebala bi ovih dana na kontrolu da vidim kako je sada. Sve je individualno...

(odgovor članu ivana83)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



Anketa

Izaberi ime
Milica#n

Koje ime vam je najlepse?

Anastasija (42%)

Lane (8%)

Ema (33%)

Ena (17%)


Ukupan broj glasova: 64

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here