|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
19.2.2014 8:21:26   
Sanjica26 RR
Doco ako ga je povratila onda je moguce da joj ne odgovara.user posted image Kakva je situacija sa tvojim mlekom? Jel.se i tada unervozi? Jel si primetila kada povrati da li ima slajma u mleku? Sofija kad povrati tacno vidim slajm. Ne povraca dugo i kad joj se nakupi taj sekret ona mora da ga izbaci kroz stolicu ili kroz povracanje.
Nas dve budne, ali gospodjica ne moze da jede dok ne kaki.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 19.2.2014 8:22:49 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 451
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
19.2.2014 10:36:17   
doktorkakristal
zvala sam pedijatra idemo u pola dva,nema slajma bar nisam primetila cisto mleko je izbacila,jutros normalno kakila,nije nervozna,od kako se ovo pogorsalo odbija da doji nema sanse samo se izvija u luk i vristi,opet bebelac popije kako tako,opet cu danas da probam sa pahuljama bar malo cisto da navikne,ukusne su bas mm juce pojeo ono sto ona nije htela user posted image
javljam vam se kad zavrsimo

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 452
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
19.2.2014 10:45:43   
Sanjica26 RR
To znaci da se navikla na flasicu. Javljaj doco kad se vratite. Nadam se da ce nesto pametno da kaze.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 453
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
19.2.2014 14:22:23   
mama micki
DobaRR dan mame! Kod mene nekako opušteno... uz Balaševića. Ručak se krčka, Sara se igra, posla ima ali ne mogu sve odjednom.
Zaboravila sam da se pohvalim da smo prohodali pre neki dan. Prvo je napravila četiri koraka, pa sam sinoć već izbrojala 10. Još je nesigurna, ali trudi se...sunce moje maleno.
Doco jel ima nešto novo?
Pozdrav svimauser posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
19.2.2014 14:39:42   
Sanjica26 RR
Nas dve smo se vratile iz setnje. Bas je divan dan. Sad cekamo mm da dovede Teodoru iz vrtica. Opet smo danas ceo dan same. Rucak nisam spremila. Bas me je mrzelo.user posted image
Mama micki bravo za Saritu.user posted image
Doco cekamo te!

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 455
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
19.2.2014 15:33:17   
vikiveki
Dobara dan drage mame...kod mene je kao i uvek neka frka i trka.Pre sat vremena sam došla sa posla i sada se bacila na posao u kući,pošto će za koji sat početi da mi pristiže društvo da proslavimo zajedno moj rođendanuser posted image , a ja taman mislila ove godine da prestanem sa slavljem a oni me svi zovu i najavili se da će doći,pa nemam izbora.Najviše mi se raduju deca jer hoće oni da duvaju moju svećicu, ja im kažem da neću duvati svećice a oni lukavi pa nagovorili taju i zajedno kupili svećice pa sad nemam izbora,moram staviti i svećice na tortuuser posted image tako da ja danas po treći put moram da proslavljam jedan rođendan...prvo su mi deca iz moje grupe pevala pesmu za rođendan i dobila sam čak i album sa radovima,pa su me iznenadile i koleginice sa poklonom...i na kraju večeras sa prijateljima...znači žurka bez prestankauser posted image a slavljenik jedva stoji na nogamauser posted image user posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
19.2.2014 17:42:05   
doktorkakristal
pregledao je bas lepo onako detaljno ,samo joj nos curi sve osalo je ok,dao joj ipak antibiotik kaze ima neki gadan virus,za hranjenje da insistiram na kasicama,posto je zkazao kontrolu za 5 dana videce sta dalje,ali misli da ce ona te tegobe vremenom prevazici,kaze da kad bas vristi dam espumisan jer kad oslobodi creva gasova lakse vari hranu i manje je muci zeludac,ja cu pored ovog da ukljucim inhalacije kao sto mi je TORBI rekla,nisam bas za ab jer je ona vesela i nema drugih tegoba ali mi glupo da ne ispostujem jer sam ga zvala primio nas na odeljenju a bas je bio u guzvi

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 457
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
19.2.2014 20:35:20   
Torbica

IZVORNA PORUKA: doktorkakristal

pregledao je bas lepo onako detaljno ,samo joj nos curi sve osalo je ok,dao joj ipak antibiotik kaze ima neki gadan virus,za hranjenje da insistiram na kasicama,posto je zkazao kontrolu za 5 dana videce sta dalje,ali misli da ce ona te tegobe vremenom prevazici,kaze da kad bas vristi dam espumisan jer kad oslobodi creva gasova lakse vari hranu i manje je muci zeludac,ja cu pored ovog da ukljucim inhalacije kao sto mi je TORBI rekla,nisam bas za ab jer je ona vesela i nema drugih tegoba ali mi glupo da ne ispostujem jer sam ga zvala primio nas na odeljenju a bas je bio u guzvi

Joj draga moja, pa to su dve razlicite stvari znas i sama. Ne znam kako to tako olako na konto cega, sto nosic curi? Gadan virus, sta je uradio? Joj izvini molim te, ali ako je sve ostalo u redu i samo curi nosic, uradi bas kako si i zamislila. Ljubim bebanu
Dodjoh sa hora, moji u carstvu snova, svekar mi je tu, pozdrav svima

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 458
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
20.2.2014 7:29:35   
mama micki
Dobro jutro mame, evo ja i Sara ustale, ona pije mleko a ja kafu, posle doručak pa u jaslice. Npolju neka magla, nadam se da će se brzo razvedriti.
Doco, biće ona dobro, videćeš, samo polako.
Juče popodne sam sredila ceo stan, generalno, i opeglala tri mašine veša, tako da sam sada po tom pitanju mirna bar nedelju dana. Ostalo ručka od juče, pa danas neću kuvati. Dan za uživanje, samo ako se prolepša vreme.
Želim vam lep dan mame!user posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 459
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
20.2.2014 8:23:31   
doktorkakristal
dobro jutro user posted image
Dora je lepo spavala ,jutros sam joj proprala nosic i izvukla slinice,za sada je bistro jos uvek
TORBI kako si ti uspevala bebu da inhaliras,Dora se uplasi i pocne da vristi pa ja odaljim masku malu,mada vidim da ne ume da dise kad joj para ide bas direktno u usta i nos

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 460
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
20.2.2014 9:30:33   
adulence
dobro jutro zene drage,kako ste?ja odvela Ivu u jaslice,svratila do pijace,a sada svrljam po netu i doruckujem,da pristavim rucak,pa da ucim...ljubim vas...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 461
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
20.2.2014 10:04:26   
emicaa
Ćao mamice,mene i danas gripa ne popušta pa se nekako borim sa njom,sreća Dora mirna pa ne moram puno oko nje,samo da sam blizu nje i ona zadovoljna.ljubim vas

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 462
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
20.2.2014 10:39:21   
Torbica

IZVORNA PORUKA: doktorkakristal

dobro jutro user posted image
Dora je lepo spavala ,jutros sam joj proprala nosic i izvukla slinice,za sada je bistro jos uvek
TORBI kako si ti uspevala bebu da inhaliras,Dora se uplasi i pocne da vristi pa ja odaljim masku malu,mada vidim da ne ume da dise kad joj para ide bas direktno u usta i nos


Cao mame!
Doco, nece ti se dopasti ovo sto cu napisati, ali nisam se mnogo obazirala na reakciju deteta u smislu da bih popustila, ili udaljila masku. Ovako - prvo sam inhalirala sebe, ludak sam, znam....... A beba bi me gledala kao da sam otkacila... Onda bih bebi dala u ruke malo da ispipka tu cudnu spravu, i najzad, privila bebu sebi u krilo, i pristupila inhalaciji. Ne odaljuj, gubi smisao, ne sme vazduh da dise nego inhalaciju. Da su se bunili jesu, ali da sam sprovela sto treba jesam... Tesila, pevala, mazila... Brzo se oni naviknu. Znaaam da nekoj deci teze to ide, ali moras. Meni je uvek ona slika iz bolnice - terapija mora da se sprovede. Trudi se da joj olaksas, da je utesis ali da sprovedes svoje. ZA njeno dobro.
Ljubim vas sve

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 463
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
20.2.2014 10:46:44   
Peace*
user posted image Isto sam i ja radila. Brzo se naviknu i ne negoduju.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 464
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
20.2.2014 12:18:26   
doktorkakristal
ok,drugi put je bilo uspesnije dala sam joj da malo drzi masku pa sam joj prislanjala,mnogo je bolje prihvatila,hvala drage moje user posted image
Inace lepo je pojela pahulje ,napravili smo veci otvor na cuci i sve je poruckila,mada nas je gledala cudno user posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 465
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
20.2.2014 12:50:40   
Sanjica26 RR
Niste je valjda dali na flasicu da jede? Kad se uvodi cvtsta hrana samo na kasicicu.
Mi smo se sinoc borili sa Teodorinom temperaturu. Crveno joj je grlo. Vodili je kod dr. Nedelju dana ide u vrtic, pa pauzira. Poludecemo.


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 466
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
20.2.2014 13:04:52   
doktorkakristal
SANJICE one pahulje MILUPA su retke user posted image ja sam probala kasicicom ali nema pojma ne ume da proguta sve pljuje i curi ,ostalo nista nisam uvodila dok ovo lepo ne prihvati ,a i prave kase su bas guste nema pojma da ih ona jos jede ,ne zna dete da jede na kasicicu

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 467
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
20.2.2014 13:50:28   
Sanchy
Ne brini,nijedno dete ne zna da jede na kasicicu u samom startu jer je do tada samo sisalo ,,ali brzo to savladaju..Moj M.nije voleo Milupine pahuljice pa sam uzimala Nestle,nisam se bas puno obazirala na uputstvo za pripremu u smislu da sam pravila da bude malo gusce dakle uglavnom bih dodala jos pola kasike recimo i bude ok,ne curi..

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 468
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
20.2.2014 13:56:58   
Peace*
Doktorka, a što joj uvodiš već pahuljice?

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 469
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
20.2.2014 14:07:03   
Sanjica26 RR
Doco polako. U pocetku naravno da pljuju i pola ne pojedu. Uce se. Zato se i daje na kasicicu da bi zamenili obrok sa mlekom. Videces vremenom ce da savladaju tu tehniku.
I ja sam se kao i Sancy pravila da bude gusce. Mada mozes ti redje da pravis dok se ne navikne, pa onda svaki danom pravis gusce i gusce. Dok se ne navikne na standardnu teksturu. Ima tema od 3 do 6 meseci.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 20.2.2014 14:16:56 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
20.2.2014 16:18:05   
doktorkakristal
aha,pojma nisam imala da ide tako ,meni objasnise da treba da bude retko i da pije na flasicu user posted image
PEACE pedijatar nam je rekao muci je zeludac ,a i posto je na formuli moze da krene sa ovim
jos jedno pitanje kako ste uspevale da hranite kasama same bebe posto je moja mala ne moze da sedi ja je drzim a muz hrani ili obrnuto,a on sutra pocinje da radi pa ne znam kako da to izvedem

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 471
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
20.2.2014 16:36:58   
Sanjica26 RR
Doco ako imas onu ljuljasku za bebu ili nosiljku mozes da je stavis u to i da je hranis,
Nama skace temperatura. Nas tri smo same. Obe su u duetu plakale.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 472
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
20.2.2014 16:41:46   
ivaMark
Zdravo mame user posted image
danas je bas bljakast dan, meni se spava non-stop i jedva cekam da se veceras zavalimo u krevet. Malo nesto smo bile u dvoristu, bebana dremnula i to je to...ruke su mi se zaledile...brrr.

Inace, moja J obozava BLITVU, haha... smaze je dok trepnes, a sa nekim namirnicama oduzi pa rucka po sat vremena. Nije se budila da kaki vec dve noci, jeeeeeee user posted image

Kristal, vama je pedijatar dao AB jer bebi curi nos i ima virus user posted image , meni to nekako ne ide... Kako je siguran da je virus, jeste radili neke analize krvi, CRP? Ne razumem zasto ti je dao antibiotik? Mojoj bebi se sada isto cureo nos deset_ak dana, dr nam nije dala nista, malo sam je inhalirala i evo proslo je, nije se spustilo na pluca (malo sam joj i dizala dusek dok spava) a nije joj ni grlo bilo upaljeno.
Dok je bila mala hranila sam J u jajetu, nema mrdanja.

Joj, Sanjice kad ce da vam prodju sve te nevolje user posted image



< Poruku je uredio ivaMark -- 20.2.2014 16:43:18 >


_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 473
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
20.2.2014 16:52:33   
Sanjica26 RR
Ivo samo kaze hvala Bogu sto nije gore. user posted image
Mm treba da jos malo dodje po Sofiju i da je odvede na ultrazvuk kukova. Moram da ostanem sa Teodorom. Sreca moja sto su uglavnom obe dobre. Sad sto je Teodora kmezava to je zato sto je bolesna. Ova mala bila gladna, pa se rasplakala. Ne vredi ne mogu na dve strane.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 474
   RE: Razgovori mama 2/14 [chat]
20.2.2014 17:20:56   
ninulina
Zdravo ženice, mene duuugo nije bilo user posted image

Uglavnom preselili smo se , konačno, nas troje, sami, ma divota.

Bebać mi je bio bolestan, imao tempearturu, povraćao, slinio, kihao, kašljao, doktorica nam reče viroza jer su L bili povišeni, uglavnom sada je dobro , ali još uvijek slini, pa mu nosić čistimo ovim baby vac-om što ide na usisivač, nije nešto očaran njime, ali druge nam nema...

Odoh sad malo da vas čitam.

Svima jedan veliki user posted image a posebnoIviMark

_____________________________

16.07.2013. - 17 : 04

...''Biti majka znači učiti o snagama koje niste znali da imate
i doživjeti strahove za koje niste znali da postoje.''

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Neverovatan trik: uspavajte bebu za jedan ...
video
Internetom kruži neobičan trik. Jedan tata, koji je na sve moguće načine pokušavao da uspava bebu, to je i uspeo sa veom...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here