|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
28.6.2015 21:30:12   
dunja RR
Mame, da li stavljate so, i šta mislite o himalajskoj soli? Nađoh skoro tekst da je himalajska so prodavanje magle .. mi još nismo probali so, pa ne znam da li da mu uzmem tu himalajsku.

< Poruku je uredio dunja RR -- 28.6.2015 22:15:52 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
28.6.2015 21:33:32   
World
ja sam od prije par dana pocela da ubacujem pomalo soli, one sto koristim, uzmem neku morsku obicno.. ali bas malo ubacim za sada.. ne vjerujem u cudotvorna dejstva himalajske soli.. user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
29.6.2015 15:37:16   
Jole84
Juhuu ala ste se raspisale user posted image user posted image
Dunjči, Klari i M tako jede jaje od skoro, celo, ispržim joj sa nečim, s tikvicama ili sirom, i dajem rukama, krka bogami a baš sam se plašila njenog beskrajnog blendiranja hrane. Još uvek joj ja blendam na primer cveklu, krompir, šargarepu, pa to kašičicom dajem a meso izdinstano kidkam i žvaće lepo. U principu sam shvatila da ona ne žvaće i pljuje jedino kad joj dajem kašičicom nešto pasirano, a komadi iz ruke moje ili njene joj idu sasvim fino. Hlebac gricka vrlo često, pa joj onda na primer za doručak dam samo jaje i pavlaku, bez hleba, jel to ok? Ili ga drži sama u ruci i gricka istovremeno.
Od sinoć sam joj dala kravlje mleko, prelomila sam, iskida mi dete stomak od Humane 3...užas...po prvi put je spavkala mirno bez prevrtanja, pu pu! Kolika je inače količina koju vaši mališani popiju od uspavljivanja do jutra? Ona i dalje pije dosta mleka.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
29.6.2015 20:38:28   
World
Kad je Ana presla na kravlje pila je jednu flasicu pred spavanje, oko 2,5 dcl.. rijetko se desavalo na pocetku prelaska da popije nekad pred zoru jos jednu, ali to je nesto kratko trajalo...

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
30.6.2015 23:28:02   
Jole84
Uh onda mi baš puno pijemo, uglavnom popije dve flašice od po 200, nekad i više...tako je sa AD mlekom, a čini mi se sada sa kravljim da omanjuje, zato i pitam koja je optimalna količina koju treba da unesu. Ana je odmah nakon dojenja prešla na kravlje, nije bila na AD jel tako?

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
30.6.2015 23:30:50   
Klarita
Nikolaj pije 240ml AD Nan 3 pred spavanje i doruckuje 180ml sa zitaricama ili keksom (ne svaki dan).

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
30.6.2015 23:42:22   
Jole84
Klari a kad doručkuje? Mila doručkuje uglavnom u 10, jer ustaje oko pola 9. Pred jutro i pred spavanje omanda po flajku od 200ml, ali se desi i tokom noći, doduše malo, više iz navike, oko 4 je hvata kriza. Nikako da joj ukinem to noćno hranjenje, a i sve mi u glavi info da bi trebali da unesu oko 800ml mleka i mlečnih proizvoda, znači ona unese oko 500 plus preko dana-pavlaka, sir, jogurt, to mu dođe na toliko.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
30.6.2015 23:45:51   
Klarita
Eeeeeeeeeeee, ja ne dajem flasicu mleka pre dorucka. Odavno smo dorucak ustalili, sa 9/10m cini mi se. Znaci ustaje oko 8h i presvlacenje i dorucak. Cesto mu dajem mleko sa zitaricama ili keksom, a nekad i palentu sa jogurtom, pavlakom ili kis mlekom, sad sam ubacila i sir i jaje u doruckoveuser posted image Zadnjih nedelju dve zna da oduzi i spava i do 9 ili 10h, ali svejedno, evo jutros je ustao u pola9 i dobio je regularno. Hocu da kazem da kad god da ustane, dobija pravi dorucak user posted image

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
30.6.2015 23:48:38   
World
Ana je odmah nakon dojenja prešla na kravlje, nije bila na AD jel tako?


da, do godine sam je dojila i onda kravlje

pa ne znam sta da ti kazem za kolicinu, ona i sada popije po pola litra mlijeka, i sama sam se pitala da li joj je to previse.. ili je ipak dobro? nemam pojma.. uzimam domace mlijeko, nije iz tetrapaka, pa kontam da ipak ima u njemu neceg iole korisnog..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
30.6.2015 23:53:00   
Jole84
Sad mi laknu, znači nije previše user posted image
hvala ženske...
ona bi pila mlekce i preko dana da joj ponudim, obožava, kravica mala user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
7.7.2015 14:46:52   
dunja RR
Ja sa kravljim, ali onim iz tetrapaka, žuta kravica sa D vit, napravila nestle kašicu, prošle nedelje, za večeru, i on se tokom noći probudio sa T 38.8. Do tada nije imao T nijednom. Prvi put je tada probao kravlje.
Znam da verovatno nije od mleka, ali ga neću skoro davati, vraćamo se Bebelacu (za mućenje Nestle žitarica). Strah me, posle te T ..

Sisa i dalje, do daljneg, moj sisobožavalac user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 7.7.2015 14:51:37 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
7.7.2015 14:47:23   
dunja RR


IZVORNA PORUKA: dunja RR

juče kupih himalajsku so, da krenem da mu solim kašice (još jede neslano) i popodne sam imala svoju kontrolu kod moje dr. Jelene, koja mi reče nikako himalajska so bebama, puna je joda, i dovodi do problema sa štitnom žlezdom. Onda je endokrinolog i amsovno joj dolaze žele obolele od štitne, a koriste him. so. Ići ću u DM da zamenim user posted image za morsku, nisam je načela.

Him so, kaže nije dobra ni za nas a pogotovu ne za bebe.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
7.7.2015 17:02:28   
aleksandrici
I to pravi,palenta sa jogurtom je idealna u ovom uzrastu,regulise probavu i vrlo je dragocena.Bravo mama,divna si,moja deca su prevazisla ovaj period ali se rado tog peroda setim.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
7.8.2015 10:33:02   
World
Prelazimo zvanicno i u ovu temu. user posted image



_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu aleksandrici)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
28.8.2015 18:00:57   
Klarita
Worlduser posted image

Vidim nema pisanja u ovoj temi, pa malo da je "dignem"user posted image
Nikolaj konacno jede sve najnormalnije, hmm kad kazem najnormalnije mislim na prognjecenu hranu. Poceo je da jede i hleb i kifle na moru (zivelo moreuser posted image ) Jedino sto sad imamo problem je sto i dalje nece voce, tj celo voce, a kad je blendirano obozava i mogao bi i 400gr da pojede da mu damuser posted image ucimo se i za sada jedino bananu jede

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
28.8.2015 23:20:05   
dunja RR
Bravo Klari za N!

i mi jedemo voće samo gnječeno, tj. kašasto i voli. Jedino bananu gricka.

Videćemo kako će biti na moru i šta će tamo biti od voća.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
4.9.2015 23:56:54   
Jole84
Dunjči meni je Mila na moru projela breskve u komadu, sad baš sve gricka bez gnječenja. Verovatno će i Sava user posted image
kada ste dale med, i kako? Negde sam pročitala prvo samo malo da lizne? Da li je bolji livadski ili bagremov? Kolega mm ima domaći livadski, pa bih joj dala ovih dana da proba. I da, citruse? Probala je narandžu ceđenu pre par meseci, kad joj dam kupovni sokić narandža i još ponešto, jabuka čini mi se, ništa ne reaguje, a kad joj sama iscedim i razblažim, onda joj se zacrveni user posted image Malo sam pustila, pa ću ponovo da probam ovih dana. A limun?

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
5.9.2015 10:05:58   
branki*
jole,med oko godinu dana..ja sam bozi dala da lizne,posle ubacivala u caj ili tako malo na kasicicu.
citrusi oko godinu dana isto,boza je grickao narandzu i pio cedjenu narandzu.limun nisam davala.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
10.9.2015 15:52:00   
imperial
Aaaaa Jole ja po tikeru videh da stize jos jedna bebica,,,al sam ja u autu,user posted image pa bravoooooo user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
10.9.2015 16:19:40   
Jole84
Hvala Branki, super smo prošli sa narandžom, nije bilo crvenila user posted image
Ovih dana ću med.
Impa hvala draga user posted image user posted image
pričaj šta ručkate, nešto mi pusta ova tema user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu imperial)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
10.9.2015 16:29:31   
emicaa
Dora sad jede sve što i mi osim pirea i paprike,to neće pa neće.Od voća obožava sve,lubenice dok su bile,trešnje,banane,jabuke,narandzu,limun grize kao jabuku,borovnice i maline guta čini mi se inako čitave user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
11.9.2015 14:38:20   
imperial
Mi sve ruckamo,bas nam lepo ide,prohodali smo u 14-om mesecu i sad ne stajemo user posted image

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
27.9.2015 14:35:22   
Mariya
Evo i nas u ovoj temi!!!
Nešto je slabo posećena, valjda mame posle 1. rođendana manje brinu oko ishraneuser posted image
Mi smo uveli maline, bez reakcije, sutra ćemo probati jagode. Onda nam ostaju kupine, brusnice, kupus, krastavac, sirće...Trebalo bi sočivo, pasulj ali nikako da se setim na vreme da ih potopim, pa me onda mrzi kad se setim i tako sve odlažem...

(odgovor članu imperial)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
2.10.2015 13:38:08   
jeca87
Mame, dajte nekakav predlog za večeru. Ja bih da izbacujem kutije,a nemam ideju sta da pravim
Za doručak jede žitarice sa voćem, poparu, proju, kacamak sa sirom / jogurtom / kiselim mlekom.
Ručak povrće sa mesom. Meso mora da bude svaki dan inače neće da pojede.
Večera kutije...

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
2.10.2015 13:41:50   
emicaa
Jeco ja sam davala ono što i mi jedemo osim ako pravim nešto što nije za nju.Onda joj skuvam malo boranije,ili pomješam krompir,mrkvu i špinat.Tako i sad radim.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu jeca87)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAŠE SU MAJKE PILE SVOJE KAFE NATENANE
Nisu postojale škole roditeljtva, ni sve te silne knjige, forumi, grupe na fejsbuku, a opet – sve se nekako znalo. Na kr...
OVO JE ZA 5+! Pismeni rad malog Teodora (9)
Pismeni rad devetogodišnjeg Teodora Kovačevića iz Beograda o njegovom ocu Milanu, koji je vrlo brzo postao viralan, razn...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here