|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
21.1.2015 15:07:32   
Rosita
Bubamarice, tvoje je da nudis i ne pokazujes preveliku zabrinutost oko hrane, a narocito da ne places... i da ne das kekse i slatkise. Ove tri tacke kao da ipak kazu da on pojede kojesta i dobro! Strpljenje i pozitivan stav su tu kljucni! Jeste lakse reci nego sprovesti, ali tako je to.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu buba.marica)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
21.1.2015 16:50:29   
doktorkakristal
slazem se sa ROSITOM kad nece rucak ne nudi nista drugo pa probas opet,sve izmedju obroka izbaci posebno slatkise i grickalice

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
21.1.2015 21:43:00   
buba.marica
hvala puno na savetima , drzim se toga, vise sam figurativno rekla da placem i ja, ali da mi je tesko tesko mi je... a sto se slatkisa tice apsolutno ih izbegavam, sobija ih samo kao nagradu u umerenim kolicinama kada pojede rucak, bar ono malo rucka sto pojede....

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
21.1.2015 22:19:19   
Rosita
I ja dam posle rucka parce menaz cokolade, uglavnom sam i trazi. Ma bubo imaju oni razne faze :). Evo moj sad uz veceru trazi crtani, bilo par puta tako i sad trazi, a kad mu pustim gleda i ne jede :/. Sinoc sam mu gasila i kazem moras jesti pa onda crtani, hajde jedi pa cu ti pustiti. Nekad se ljuti, a sinoc je demonstrativno napunio usta i vice pusti!

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu buba.marica)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
21.1.2015 22:29:31   
Misha i Ljisha
evo ja da se javim sa svojom mukom iako zvanicno vise nismo u ovoj temi. Danas nije doruckovala, malo uzinala i kad je ustala rekoh necu joj nista dati dok ne zatrazi. Otisli smo na slavu,nudili je nije htela. Nema vremena. Tek kad sam joj stavila pohovano meso u ruke i da se igra sa drugom decom je pojela komplet parce. Ona nema vremena da jede ali bukvalno verovali vi meni ili ne. Plus sad ima jako malo stvari koje hoce da jede. Nedostaje joj sveze povrce i voce. Nabavili smo krastavce i mladi luk i to hoce da rucka i svezu papriku. Ali ona sve to jede kao jabuku, drzi u rukama i grize. Nece skoro uopste nista da jede na kasiku. Supu ponekad i mora da bude skroz bez rezanaca ma bez iceg mora da bude bistra. Izludjuje me. Tako da je za ceo dan pojela jabuku, popila pola case jogurta, jedno parce mesa i pola krastavca svezeg. Uvece pred spavanje je dobila mleko. Eto valjda joj je dovoljno. Odlepicu od nje. Odlepicu majke mi.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
21.1.2015 22:43:18   
dijana1*
Ljiso sve te razumem. Vuk u maju puni 5 godina i jis uvek mucim muku oko hrane. Prvo nece sam da jede a drugo ja ga hranim i molim da zvace. Uzas!!!! U vrticu sve jede i kada dodje iz vrtica kuci super jede ali kada ne ide u vrtic muka ziva. Prestala sam da se nerviram. Pre dva dana je pojeo za dorucak tri zalogaja, uzina jedna jabuka i rucak tanjir supe i otisao sa tatom da igra fudbal. E kada ga je probila glad da vidis kako trazi da jede. Ni to nije normalno ali sta da radim.
Sa Kostom druga prica. Taj ne izlazi iz kuhinje i samo bi jeo. Jos uvek mu sve kuvam.U poslednjih par dana mi izgleda gladno. Kao da ga kuvano ne zasiti. Danas je pojeo malo svog rucka i trazio Vukove spagete bolonjez. Dala sam mu pa kud puklo da puklo. Veceras ponovo gleda u Vuka i vristi hoce sunku. I to sam mu dala. Jede vise od Vukauser posted image
Sta mislite da li je rano da jede hranu kao i mi? Blago zacinjenu?
Ima 13 meseci.o

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
21.1.2015 22:53:23   
Misha i Ljisha
Dijana ja kolko znam sa godinu dana treba da jedu skoro sve sto i mi. Tako da slobodno pogotovo ako hoce da rucka daj ti njemu sve. Evo veceras mali ima 14 meseci verovala ili ne on je jeo 3 sata. Cim vidi da neko jede on vice am am am... I sta ce ljudi daju mu. Corbu, meso,hleba, kolaci ma sve dete porucka, a mrsav je u principu. Neverovatno. A moja D...Ma strasno. JA stvarno ne znam gde se ona zuri i sto "nema vremena" da jede? Ja nju ne hranim, ona ni ne zeli da je ja hranim, buni se. Nije da nisam pokusavala ali nece i nece. Ovsene pahulje sa suvim vocem je obozavala u jogurtu sa malo meda. Nemam pojma kad je zadnji put to pojela. Uglavnom hoce da jede ribu, kukuruz i sargarepu svezu. Kaze mm neka jede to do kraja zivota svaki dan i nece joj biti loseuser posted image . Bljuje mi se na ribu iskreno da vam kazem Evo u zamrzivacu sve morski plodovi lignje, oslic, panirani stapici i td. Povraticu budem li te stvari pravila svaki dan, Ja sam prestala da rucak jer ne mogu vise da smislim rucak ni sa mesom ni da bilo cim pogotovo przenim. Bljuje mi se.
user posted image

Eto tesim se hoce da jede med, jabuku, nekad bananu i tako neke stvari. Mislim pisala sam vec da se ne ponavljam. Za mene je ovo porazavajuce. Pogotovo to jelo na sve strane. Po celoj kuci. A do pre par meseci je cak i svoju uzinu jela u stolici. Nikad joj nisam davala da jede van kuhinje ili da jede dok se seta. A sad..... Evo ti samo jediiiii jediiiiii...Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.... Mozda sam trebala da odem u negativuuser posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
21.1.2015 22:58:29   
dijana1*
Sve te razumem. Hiljadu puta sam kukala na Vuka i na njegovo jelo tj. ne jelo. On meni lepo kaze mama nemam vremena, dolazicu ja po zalogaj. E dodje mi da zakucam glavom u zid kada mi to kaze.user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
21.1.2015 23:03:52   
dijana1*
Nesto sam razmisljala, V je uvek jeo na vreme i gurala sam koliko sam mogla na sve nacine. E onda mu je i to dosadilo pa nije imao vremena ni da mu stavim zalogaj u usta a ja se nervirala kao budala. Par puta sam mu rekla necu te moliti ali videces i sam kada budes gladan. I oko 17 h obicno zakuka da ga boli stomak a on je ustvari gladan. Sada kada ga zaboli od gladi utrci u kuhinju i trazi nesto slatko i onda dobije rucak. Naravno nije svaki dan ovako. Ali naidje period od par dana kada super jede a onda par dana bukvalno nista.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
21.1.2015 23:11:44   
Misha i Ljisha
ona od kad je u ovoj fazi nejela meni nijednom nije trazila da jede. NIJEDNOM! A bude gladna bude gladna i te kako. Al onda se ja svetim i dajem joj ono sto inace nece da jede. Mislim budem govno jer me nervira to njeno nejelo i onda ona pojede tek toliko da se malo zasiti jer to nesto ne voli i to je kraj jela. Pa odustala sam i od toga. Ajd bar da se najede. Sad joj dajem iskljucivo samo ono sto hoce da jede tako kad ogladni. Jaooooo....Uf sto vise pisem o ovom sve se vise nerviramuser posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
21.1.2015 23:17:46   
dijana1*
A kako u vrticu jede? Da li tamo bira hranu?
Vuk obozava spagete bolonjez i cevape. Kada je mnooogo gladan to mu spremim. Mora da jede i da ima snage. Bolje i to nego nista. Pa onda drugi dan corbica i tako se nekako kotrljamo. I da voli pitu sa sirom. Rastu brzo i menjaju navike. Kosta sada jede kao lud a znam sigurno da ce doci u fazu kada nece hteti da pogleda hranu.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
21.1.2015 23:22:24   
Misha i Ljisha
u vrticu popije za dorucak sta dobiju (caj, mleko, jogurt) i posle toga uzina voce, rucak nece da pipne. Znaci prakticno nista u vrticu. Zato je ni ne saljem redovno u vrtic jer tamo aman nista ne jedeuser posted image . Mesne preradjevine ne pipa, samo slaninu i to sam vec pisala mora biti iseckana u pravougaonike koji se ne raspadaju (razumes nadam se) i mora biti dobro raspolozena da bi pojela slalninu ili cvarke a slaninu je nekad mogla za dorucak rucak i veceru da jede.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
9.3.2015 12:07:10   
jela 76
Drage moje, dajte mi neko misljenje.
Moje dete sa 14 meseci, na današnjoj kontroli ima 9,200 kg i visoka 75cm.
Rodila se sa 3,500 kg. Nije utrostručila kilažu sa godinu dana, dojila od rođenja, a sa 6 meseci sam joj uvela čvrstu hranu, uvek optimalno napredovala. Sve jede, 5 obroka i 3x sisa na dan. Skoro je i prohodala, aktivna izuzetno. Ja mislim da bi trebala da ima bar kilo više, doktorka nezainteresovano kaže da je kilaža ok. Dobro i ja sam bila izuzetno mršava kao dete, ako je do genetike.. Da li da joj i kako da poboljšam apetit? Malo je mrljava na hrani, iako sve jede.
Šta mislite o ovome? Da li da nastavim kao do sada ili da joj ipak pojačam ishranu ne bi li je malo ugojila?
Hvala unapred! user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
9.3.2015 12:10:32   
jela 76
A da, molim vas za savet! Za 2 nedelje treba da se vratim na posao. Radim samo pre podne, tako da pošto još doji moram da joj izbacim jutarnji podoj. Kako i koliko mleka da joj uvedem?

(odgovor članu jela 76)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
9.3.2015 12:10:58   
veselicaa
Pokusaj sa nekim vitaminima za apetit ako slabo jede.Daj joj samo hranu koju voli i sto vise mesa,povrca i voca.Moja deca obozavaju testeninu a ona goji pa pokusaj i sa tim.Mozda je jednostavno genetika ako si i ti mrsava onda je donekle normalno da ti dete ne bude buca,

(odgovor članu jela 76)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
9.3.2015 12:13:12   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: jela 76

A da, molim vas za savet! Za 2 nedelje treba da se vratim na posao. Radim samo pre podne, tako da pošto još doji moram da joj izbacim jutarnji podoj. Kako i koliko mleka da joj uvedem?

Nema veze ako joj ukines jutarnji podoj,moje su u tom uzrastu sisale samo uvece.A sto se tice mleka,pazi jer neka deca ne prihvate dobro kravlje mleko a i pedijatri ga ne preporucuju pre druge godine.

(odgovor članu jela 76)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
9.3.2015 12:21:00   
mila83

IZVORNA PORUKA: jela 76

Drage moje, dajte mi neko misljenje.
Moje dete sa 14 meseci, na današnjoj kontroli ima 9,200 kg i visoka 75cm.
Rodila se sa 3,500 kg. Nije utrostručila kilažu sa godinu dana, dojila od rođenja, a sa 6 meseci sam joj uvela čvrstu hranu, uvek optimalno napredovala. Sve jede, 5 obroka i 3x sisa na dan. Skoro je i prohodala, aktivna izuzetno. Ja mislim da bi trebala da ima bar kilo više, doktorka nezainteresovano kaže da je kilaža ok. Dobro i ja sam bila izuzetno mršava kao dete, ako je do genetike.. Da li da joj i kako da poboljšam apetit? Malo je mrljava na hrani, iako sve jede.
Šta mislite o ovome? Da li da nastavim kao do sada ili da joj ipak pojačam ishranu ne bi li je malo ugojila?
Hvala unapred! user posted image



Ako dobro jede kolicinski,nemoj nista jos da uzimas od tih dodataka ishrani.ide prolece,leto,bice puno toga svezeg, i voca i povrca.Probaj malo hranu da joj aranziras na zabavan nacin,mozda bude vise jela ako nisi zadovoljna kolicinom,ali razumela sam da dobro jede . Mislim da je to genetika. Moj dever ima dva sincica,oba sitna na majku,a jedu dobro.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu jela 76)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
19.3.2015 13:27:34   
emicaa
Danas sam htjela Dori dati jagoda ali do sad ih nije jela(osim jogurt id jagode) pa jel bolje da ipak sačekam sutra prije podne da probamo ili smije i posle.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
20.4.2015 0:19:48   
Klarita
Emicee, bas si dobila odgovoruser posted image

Mi probali jagode, proslo OK, probali belanac, proslo OK, e sad dans sam mu prvi put ubacila celo jaje u spanac za rucak, za sad deluje dobro, kontam da bi se alergija vec manifestovalauser posted image

Je l' moze neko da napise kako i koliko jedu deca uzrasta od 1guser posted image ? Nervira me strasno sto nece suvo da jede nistauser posted image

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
20.4.2015 6:43:58   
mali_mis
Klari, ja ti necu puno pomoci, odma da ti kazem user posted image
A. jede kad mu se jede. Poceo je sam da izbacuje jutarnje pijenje mleka, vec nekoliko dana nece ujutru mleko, vec nesto konkretno. Izmedju dorucka i rucka jede svaki put kad vidi nekog od nas da jedemo, on se odmah nacrta ispred tanjira i kraducka user posted image Ista situacija i izmedju rucka i vecere, ma svaki put kad neko nesto jede, eto njega.
Jos sam primetila da ima faze kad nece recimo hleb i salamu zajedno da jede, vec prvo salamu smaze, pa posle dohvati hleb, ili hleb totalno iskulira. Supa mu je recimo jelo broj 1, nju bi mogao stalno.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
20.4.2015 7:19:55   
Sanjica26 RR
Klarita ni ja nisam merodavna. Sofija jede sve sto joj das. Jedino sto ne voli slatko, ali to i ovako izbegavam deci da dajem.
Jagode jos nije probala i ne zurim, jer cekam sezonu. Ove sad mi lice na plastiku. Jedino ih je probala kroz kampina jogurte.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
20.4.2015 11:27:48   
mama krava

IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Klarita ni ja nisam merodavna. Sofija jede sve sto joj das. Jedino sto ne voli slatko, ali to i ovako izbegavam deci da dajem.
Jagode jos nije probala i ne zurim, jer cekam sezonu. Ove sad mi lice na plastiku. Jedino ih je probala kroz kampina jogurte.

MOja velika isto sve jede, ali kad je prvi put probala jagode te sa pijacerane, osula se svuda po telu...kasnije je jela iz mamine baste I ništa! I sada uvek kada jede te plastične dobije koprivnjaču, a kada jede iz baste domaće ništa joj ne bude.

Žene, meni te plastične nikako nisu primamljive, ni ja ih ne bih jela, a čitala sam da su te puuune raznih user posted image ,

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
20.4.2015 11:32:01   
branki*
slazem se sve sa MK,mene uopste ne mame te plasticne jagode,niti sam bozi davala to prvo voce ili povrce kad izadje,nego tek kad mu je sezona otprilike....
jagode mu se nikad nisu ni svidjale,niti jehteo da ih proba,samo baci.
klari,ja se vise ni ne secam,znam da je pio mleko ujutro i uvece i u toku noci jednu flasicu,a oko hrane se ne secam koliko je jeo..

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
20.4.2015 12:22:58   
Anarunika
IZVORNA PORUKA: Klarita

Emicee, bas si dobila odgovoruser posted image

Mi probali jagode, proslo OK, probali belanac, proslo OK, e sad dans sam mu prvi put ubacila celo jaje u spanac za rucak, za sad deluje dobro, kontam da bi se alergija vec manifestovalauser posted image

Je l'' moze neko da napise kako i koliko jedu deca uzrasta od 1guser posted image ? Nervira me strasno sto nece suvo da jede nistauser posted image

Klarita meni je naš doktor odavno rekao da je svakom čoveku pa tako i detetu dovoljno onoliko hrane koliko može da mu stane u dlan.I još je rekao da dete do treće godine može da jede šta želi bez teranja,i da je sve dobro dok jede.
Moj sestrić stariji, kog sam ja čuvala kad sam bila devojka je bukvalno odrastao na keksu i mleku. Ništa drugo nije jeo, odnosno sve je brljavio. I sad sa deset_ godina jeste mršavica, ali zdravo dete, normalno, boljeg imuniteta od moja dva klinca koji su i gabaritniji a i koji su od uvek jeli sve živo.

< Poruku je uredio Anarunika -- 20.4.2015 12:25:59 >

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
9.6.2015 23:35:00   
Jole84

IZVORNA PORUKA: Klarita

Je l' moze neko da napise kako i koliko jedu deca uzrasta od 1guser posted image ? Nervira me strasno sto nece suvo da jede nistauser posted image


Ovo i mene zanima? user posted image Molim vas neki primer dnevnog hranjenja...nešto sve imam osećaj da mi dete jede jedno te isto, a još joj sad i imunitet pao posle virusa...
Kako da uvedem belanac? Negde sam pročitala da se uvodi postepeno kao i žumanac? To smo uvodili 4 nedelje, mrvicu po mrvicu, a kako to da izvedem sa belancem, da kuvam, pržim? Dr mi je rekla da sam sama kriva što sam je razmazila, ali ona i dalje za ručak jede blendano, nema šanse da proguta pasirano....user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Decu prerano odvajamo od mame
Više vremena trošimo na treninge, jezike, tečajeve i poduke nego na grljenje i poljupce.
“U životu najviše žalim što nisam rodila t...
Zatvorila sam oči i videla nas za 10 godina. Videla sam porodične odmore sa planinarenjem kroz kozje staze i igranje na ...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here