|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
9.6.2015 23:44:55   
mati
Ispasiraj ga sa jogurtom ili kis mlekom. Ja sam tako uvela i zumanac. A belanac kroz przenice valjda.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
9.6.2015 23:50:37   
Jole84
Da skuvam jaje, pa onda ispasiram belanac i stavim u kiselo mleko? Koliko količinski?
Puna sam pitanja, al uskoro će i Dunjči ovde da se preseli pa ćemo da se takmičimo u postavljanju ludih pitanjca user posted image


_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
9.6.2015 23:55:16   
mati
Ej pa ja sam ti to sve otprilike, i nisam od neke pomoci. Il sam zaboravila. Neverovatno kako brzo zaboravimo neke stvari.
Kuvano jaje naravno. Probaj i sa przenicom, ili mladi sir i jaje.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
23.6.2015 1:35:28   
dunja RR
Evo nas ovde :)

Klopamo belance, tj. jaje sada celo, kao kajganicu mu ispržim na mladom luku. Da li sada da mu dajem ubuduće uvek celo jaje?

Inače, prvo je probao malo belance kroz rođendansku tortu, pa kajganica sa pola belanca, pa sa celim, mislim dva puta već.


Juče smo prvi put klopali junetinu i kupus, to smo i danas.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
24.6.2015 15:02:20   
imperial
Kuc,kuc,napunili smo godinicu,imamo po dva zubica,i ruckamo sve zivo,gotovo da smo sve uveli u ishranu,imamo tri obroka i dve uzine,pijemo i mlekce,sve u svemu ova prva godinica prosla bez problema,mi smo zadovoljni user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
24.6.2015 15:15:43   
Klarita
user posted image

Nikolaj mi i dalje odbija suvu hanu user posted image Dunja, je l' ti Savi tako proprzis i nahranis hlebom? Ja bih mogla jedino ako ga dobro zalijem jogurtom...Nikolaj mi i dalje hleb, proju kiflu keks gura jezikom napolju, a kad je zaliveno recimo jogurtom, fino zvaceuser posted image
I da, dajes sad celo jajeuser posted image

(odgovor članu imperial)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
24.6.2015 15:25:44   
Mala Elena
Dunja, mislim da smes ako nije imao reakcije...
Klarita, pa ne znam zasto to tako gura napolje user posted image ocigledno ne voli suvo, on bi nesto masnije user posted image
E, tek kad krenu u jaslice ili vrtic jedu neke stvari za koje nisi ni mislio da hoce user posted image npr. E pojela pogacicu, pa neki medenjak, grasak i dalje odbija tako da je juce ostala kraca za rucak. Pocela je da jede supicu sa nama, onu iz kesice, nije ona bas zdrava ali mora dete nesto da jede user posted image

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
24.6.2015 15:42:11   
Mala Elena

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Sve te razumem. Hiljadu puta sam kukala na Vuka i na njegovo jelo tj. ne jelo. On meni lepo kaze mama nemam vremena, dolazicu ja po zalogaj. E dodje mi da zakucam glavom u zid kada mi to kaze.user posted image



Hhahahaaa user posted image nasmejah se user posted image Ja sam uvek govorila da necu juriti dete po kuci da jede, nego ce iskljucivo jesti u hranilici, medjutim kako vreme prolazi hvatam sebe kako sednem da rucam/ veceram i ona dolazi kod mene po zalogaj, pa ode, pa opet dodje user posted image a ako ne dodje ja odem do nje da je ponudim user posted image sve ludji od ludjeg . I da, jede i pileca prsa i sunku jer mi trazi dok jedem sendvic a nemam srca da joj ne dam! user posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
24.6.2015 15:46:23   
dijana1*
ME jos uvek hranim Vukauser posted image
On zna da jede sam.i kada je gladan samo trpa. U vrticu jede sam. Ali mrzi ga. A meni zao da bude gladan pa da se onda prejeda. I tako videcemo sta ce biti kada dodje treceuser posted image
A Kosta je kao usisivac, samo bi jeo. user posted image


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
24.6.2015 15:49:32   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Klarita


Dunja, je l'' ti Savi tako proprzis i nahranis hlebom?



Klari, propržim jaje, na luku uglavnom, a njemu u ruku dam hleb, pa on gricka hleb a ja ubacujem jaje između tog grickanja, on se malko buni ali pojede uglavnom sve ili bar dobar deo. Bude to suvkasto jaje, nego, recite mi, da li je ok kada se stavlja sir ili pavlaka u jaje, zbog gvožđa? Pitam apropo onog da mlečni proizvodi ne idu sa mesom, da li to važi i za jaje ili ne?




< Poruku je uredio dunja RR -- 24.6.2015 15:51:36 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
24.6.2015 15:51:43   
dijana1*
Klarita, Kosta voli da uzme parce hleba i da ga nosa sa sobom i po malo gricka. A uz dorucak ili rucak nema sanse. Sve pljuje. Pa ja onda jaje, hleb, slaninu... sta god da imam uguram u kiselo mleko i podvaljujem.
ME i Kosta je par puta jeo supicu iz kesice i nije mu nista bilo. Ali dete obozava supicu. Pohede pun veliki tanjir za odrasle. Tako da mu supu dajem pre spavanja a posle rucak. Jer ako se najede supe posle spavanja onda nece da jede rucak.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
24.6.2015 15:52:18   
Klarita
Sme slobodnouser posted image ja jedino tako i dajem jajeuser posted image

Bas lepo sto hoce tako da rucka. Nikolaj nema sanse. Bude to mrljavenje, ali daleko od pravog jelauser posted image Klara mi je bre fino jela, ne znam sta cu s njim...jedva cekam septembar i vrticuser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
24.6.2015 15:54:18   
dijana1*
Dunjci bilo bi dobro da se ne mesa. Ali u nasem slucaju Kosta onda nista ne bi jeo. Tako da mi sve mesamo.
Vec sam napisala da sve strpam u kiselo mleko i bas lepo jede. To je jedini nacin.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
24.6.2015 22:19:06   
little_one

IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Pocela je da jede supicu sa nama, onu iz kesice, nije ona bas zdrava ali mora dete nesto da jede user posted image


A bolje da ti onda i ne jede supu. A sta je problem iskuvati komad mesa ili jos bolje telecu kost, nema nista jeftinije a ni hranjivije od supe od kosti. Napravis malo vise, pa zamrznes u porcijama i kad treba odledis i iskuvas malo brokulice i karfiola, dodas malo knedlica sa jajima i voila. Nema bolje. A supa iz kese je zivi otrov ako mene pitas, bolje da ti dijete nikad ni ne jede supu ako to jede.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
24.6.2015 22:34:59   
World
Slazem se sa LO, ne treba ni vi da jedete nista iz kesice, a kamoli dijete... to su sve vjestacke arome, glutaminati i sl, nema tu nista hranjivo. Bolje uzmi solju tople vode. Tako isto i vegete, kocke za supu i sl. sto se naziva hranom, a ne bi trebalo.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
25.6.2015 0:27:10   
dunja RR
Da pitam i ovde, gde inače sve koristite mleko za pripremu obroka?

Ja sam koristila samo kod Nestle žitarica, koje povremeno dam uveče, i tu sam stavljala Bebelac.
Da li sada mogu kravlje da stavljam recimo u te Nestle žitarice?

I koje mleko koristite za pripremu hrane?


IZVORNA PORUKA: mila83

Da,zaboravila sam za mleko,koristila samo moje do 10.meseca,onda ad, a kravlje posle 1.rodjendana....




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
25.6.2015 9:21:36   
branki*
Koristila zutu kravicu za spremanje cokolina,griza i palente ili kasice sa keksom.cisto nikad nije hteo da pije.
Sto se tice supe iz kesice,ja sam davala bozi i on je to rado jeo.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
25.6.2015 9:25:50   
dijana1*
Supa iz kesice ne sme biti nacin zivota ali po mekada ako dete pojede nece mu nista biti. Tipa od 10 puta kada jede supu pa neka bude jedna ik kesice.
Ako cemo tako onda nikada ne bi smeli jesti rostilj, pice i druge gluposti....

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
25.6.2015 9:59:09   
little_one
Ja iskreno nemam nista protiv mesa sa rostilja, kao ni protiv pice iz kucne radinosti, sve sto mi treba to da napravim imam u kuci. Al supu iz kesice ne mogu da napravim u kuci jer mi nedostaje tona otrova koje stavljaju u nju.

Nije mi bila namjera da se raspravljam oko ovoga, vec samo da kazem da postoji bolji izbor od supe iz kesice. Uvijek. Svuda. I u svakoj prilici pa cak i kada je manjak vremena u pitanju.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
25.6.2015 10:27:24   
branki*
Ja da dopunim svoj post,malopre me prekinula beba.
Da,ja jesam davala supu iz kesice,boza je hteo to,retko je hteo domacu.nisam pravila neki problem oko toga,jer sam opustena bila po pitanju ishrane,odnosno,on nije hteo da jede,pa sam razmisljala bolje ista,nego nista.sad kako je na posebnom rezimu ishrane,pas ne jede ni gluten,ni kazein,ni jaja,soju,secer,naravno da supa iz kesice je strogo zabranjena zbog aditiva,vestaka,glutaminata,pojacivaca...kazu da je jaaako stetna i da ne treba da se daje,to prica ova dr bozina.
Sto se t?ice bojane,njoj necu ni nuditi supu iz kesice,nudicu joj samo domacu,tako da nece moci da pravi razliku i bira.videcemo kako ce funkcionisati.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
25.6.2015 14:13:16   
Klarita
Nisam izricita sto se tice ishrane, sem kravlje mleko vs AD. Ako vidi i trazi, dam...mada je recimo jedan dan jeo samo supu iz kesice za rucak, jer se tako pogodilo.
Jutros sam mu isprzila sir i jaje, onako izmrvila sam na sitno sir pa umesala umuceno jaje i to isprzila. Ne mogu reci da je jeo slatko, ali je doruckovao, paaaa onako...mrvice hleba sam mu ubacivala na prevaru tu i tamo. Nije pojeo sve, ali sam relativno zadovoljna. Muljao je po ustima, malo napolju, vise unutrauser posted image
Uzinao je Hipp marelice (nema svoje voce a, cini mi se rano je jos za ovo iz piljare, sta vi mislite?)
Jesce za rucak teletinu sa povrcem (kuva se trenutno)
Za veceru mu dajem obicno zitarice ili palentu ili proju umrvljenu u jogurt ili kuvano jaje u kiselo mleko i plentu, za veceras nemam neki plan
izmedju vecere i rucka gricne neki keks i opasno je navucen na smokiuser posted image kad sam pocela da radim, mm provalio da voli smoki i redovno se smiri kad dobije i sad kad susne neka kesa on se baca o zemljuuser posted image inace sam protivnik grickalica i k nisam davala, Boze cudo je drugo dete...
uvece pije AD mleko 240ml i to je otprilike nas dnevni meni

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
25.6.2015 17:33:45   
emicaa
T jede sve što i mi s tim da u zadnje vrijeme slabiće hoće meso pa joj na prevaru dajem,paradajz i krastavac obožava.Supu iz kesice je do sad možda tri puta ručkala a domaću neće uopšte onda joj i ne dajem.Ako joj već hoću nešto na kašiku skuvam grašak i boraniju,to obožava.
Smoki jede samo kod tetke kad će a slatkiše dva puta sedmično,po tom sam pitanju stroga,bolje jabuka nego čokolada user posted image
Nego je li ograničeno koliko u ovom dobu smiju lubenice i trešanja,ona kad počne !ema granice pa moram sakriti.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
28.6.2015 10:37:51   
mirkam
Ja sam i dalje izričita sto se tice hrane i biće tako dok god se budem pitala ( a to će vjerovatno biti do vrtića user posted image ).
Nije probao ništa iz kesica,nikakve viršle,salame,pastete i sl.Malo i dalje imamo problem za zvakanjem i gutanjem,nekad jedemo i po sat vremena,al borimo se.
Naš dnevni meni je odprilike ovakav :
Doručak - keks i mlijeko/jourt,jaje,pavlaka,hleb / popara....
Užina 1 - cijedjena narandzadza s kašikom meda
Ručak - meso i povrće ( njemu ne kuvam za dva dana osim supu,ostalo je svakog dana različito povrće )
Užina 2 - svjeze voće sezonski / voćni jogurt ( opet domaći)
Večera - žitarice / palenta/ heljdin ili proseni griz ( psenicni nikad nije htio) i sl
Jos :
Mljeveni lan u svaki obrok sa jogurtom,dva cena bijelog luka randanog u svaki ručak ( osim supe),i s vremena na vrijeme po neki kroasan kupovni za gricnuti ili smoki.
Inače on ne voli slatko,i kad mu neko nudi,proba i to je to,sledeći zalogaj pljune.
Od napitaka iskljucivo voda,čaj i cijedjeni sokovi.


< Poruku je uredio mirkam -- 28.6.2015 10:44:06 >

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
28.6.2015 13:23:49   
Rosita
Moj ide u vrtic, u martu je napunio dve, deo menija tamo ne jede zbog alergije, ali to sto druga deca jedu je odlicno, sem previse mlecnih proizvoda. Nije jeo nikad smoki, iz kesica ni mi ne jedemo, jeste probao neke "nezdrave" stvari tipa junior kecap i majonez, virsle i salame ni mi ne jedemo, kupim suvi vrat da bi mu namaz sa vratom izgledao isto kao i deci iz vrtica i tako... u sustini retko unosi nezdrave stvari, al i ta hrana koju spremamo ne znam koliko je zdrava... no to je druga tema.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
28.6.2015 21:27:40   
mirkam
Rosita slazem se, ali opet mislim da je zdravije od virsli pastete ono sto im mi spremimo.Jeste da ne znas cime je povrce i voce prskano, ali bar ne dodajes hemikalije u obrok.Ono iz teglice i kesice je prije obrade sigurno ko zna cime tretirano a onda jos i dopunjeno svim i svacim i uobliceno u obrok.
Ma ja kazem, dok jos mogu da mu odredim ovako ce jesti, ali svjesna sam da to nece vjecno trajati.Prije ili kasnije jesce sve te preradjevine, al opet mislim bolje kasnije user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAŠE SU MAJKE PILE SVOJE KAFE NATENANE
Nisu postojale škole roditeljtva, ni sve te silne knjige, forumi, grupe na fejsbuku, a opet – sve se nekako znalo. Na kr...
OVO JE ZA 5+! Pismeni rad malog Teodora (9)
Pismeni rad devetogodišnjeg Teodora Kovačevića iz Beograda o njegovom ocu Milanu, koji je vrlo brzo postao viralan, razn...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here