|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
25.3.2014 16:23:08   
viktori
hehhe sto losije vreme razigranije na RR
Mi bolesni. Prvo N (donela mu mala zaovina naravno kao x puta do sada virus). Ne smem vam reci koliko sam user posted image al to je druga tema tek.
Imao je preko 39, pa je na antibioticima sada. Nije ni jeo kako on ume, spavao mi na rukama jer nije mogao da dise. Sad je bolje. Al sam sad ja fuj.
Ja ne volim pomeranje sata to je toliko bzvz izmisljotina. Al sta da se radi. Jao jedva cekam leto, a moje dete zimi spavalo u 23 i prosle i ove a kako krece lepo vreme on je 19, 20 h i spavanjac.
Inace sad cemo da se prijavimo za vrtic pa odo da snjuram po tim temama. Sve vas user posted image volim kad je ovde zivoooo!

_____________________________

Na kraju sve bude dobro. Ako nije dobro, onda nije kraj :-)

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
26.3.2014 9:00:52   
emicaa
Ćao mamee,mi smo sad imale dobro smiješnu situaciju,nestala nam bila maca iako ne izlazi vani,cijeli sam stan pretražila i nje nigdje,pa sam mislila da je ispala kroz prozor dok je bio otvoren u sobi i odjednom se pojavi ispod kreveta iako sam je tražila i tu ali eto user posted image

(odgovor članu viktori)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
26.3.2014 9:05:24   
ivaMark
Dobar dan,
Joka pajki a ja dovrsavam kafu uz RR user posted image
Napokon su prosle slineee, jeeeeee. Ne kaslje i sada je super, nedelju dana je trajalo.

Uskoro cemo da kupimo cipelke pa moram temu da procesljam o tome sta i kako.



_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
26.3.2014 9:21:10   
anci kv
Emice slatko me nasmeja
ivamark,i ja nešto razmišljam o cipelicama,mada ima još vremena

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
26.3.2014 20:19:27   
mali_mis
Dobro vece mame,
Kako ste?
Kod nas nema slina, ni kasljanja, ali A. ima temperaturu, muce ga zubici user posted image Ja jedva gledam, glava me citav dan boli, sto od vremena, sto od brige, vec nekoliko dana ne spavam kako treba, nacisto cu prolupati. Jedva cekam da mu nikne to cudo, pa da se malo odmorimo do sledeceg.

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
26.3.2014 20:34:24   
Misha i Ljisha
Joj i Dunji izlaze sve cetvorke odjednom,sve su probile desni ćoškovima a nijedna nije probilado kraja. Ja ne znam jelbolje ovako sve odjednom pada se sto pre završi ili polako jedan po jedan. Srecom pa je njoj edini simptom budjenje nocu,da ima temp il bilo sta drugo svisnula bih.

Nama danas bili gosti,umorila se moja dusa,u krevetu je od 7 a iskreno i ja sam crknuta.

Laku noc mame

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
26.3.2014 21:22:15   
jole82
Dobro veče mame...nešto ste danas utihnule...
Nadam se da ste iskoristi ovaj polu lep dan...evo već pada kiša...i biće smor vreme do sledeće nedelje...
Mi zujale po Savi...otišle opet do našeg kafića splavića...tamo je T bila pomoćni radnik...sela ženska na jednu gajbu i slagala je pivske flaše u drugu gajbu, pa ih onda vadila i ponovo slagalauser posted image sređivala im kesice šećera po svom nahodjenju...i tako šašavo dete..
Čak je izvodila i svoj čuveni trik..klekne, uzme 2 ista ili slična pradmeta...2 zvečke 2 glodalice, ili izuje patofne (ovaj put je to bio šećer...flaša je ipak prevelika) podigne ih gore, pogleda u njih i ona brzo brzo sakrije iza ledja i spusti glavu, vrati ruke, podigne glavu, otvori dlanove i onda kaže Haaa(zvuk kao kad piješ vodu i mnogo si žedan pa ono Haaaa posleuser posted image ) Sva je preozbiljna dok to radi...al mnogo je bre smešnauser posted image
Odake joj to ja pojma nemamuser posted image ..to je od pre nekoliko dana....al rano je počela da bude iluzionista..mada odavno smo shvatili da je umetnička duša...ko zna šta će ta sve naumiti u životu...hahaha

MiLJ i nama sva 4 komada odjednom...zez je kao i uvek dok svi ćoškići bar malo ne probiju...posle je ok i podnošljivo...

< Poruku je uredio jole82 RR -- 26.3.2014 21:26:28 >


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
26.3.2014 21:34:42   
srna001
Evo ko hoće da se priključi akciji

https://www.facebook.com/pages/Mame-kojima-grad-Beograd-jos-uvek-duguje-35-trudnickog-za-2013/235206416684037

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
26.3.2014 22:11:16   
Anoniman
Dobro vece mame kako ste?
Moja deca su slinava,Hana jos i kaslje a Filipu curi nos samo za sada.
Torbice cime bih mogla da je inhaliram sem fizioloskog?
Mi smo u pripremama za prvi rodjendan koji je u subotu jedva cekam bas sam uzbudjena.user posted image
Ljubimo vas punouser posted image

(odgovor članu viktori)
  Direktna veza do poruke: 384
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
26.3.2014 22:22:43   
Sanjica26 RR
Moram da mahnem, pa da brisem u krevet. Bas smo mm i ja smoreni. Valjda zbog ovakvog vremena. Ova deca nas odmah oraspoloze. Teodora mi je mazala nokte sa srcima. Toliko.je bila odusevljena da je htela i Sofiji da maze.user posted image
Danas shvatam koliko je ona porasla. Trazila je da posle piskenja prospe nosu. Dvoumila sam se i na kraju sam je pratila do kupatila. Tako je precuzno prosula i posle prala sama rukice.user posted image
Kazem joj da se malo smiri jer ce da padne sa fotelje. Ma jok. Na kraju sam je poslala u sobu i pokazala na sat kad se spoje kazaljke da tada moze da izadje iz sobe. Dolazi ikasnije i kaze: "Izvini mama za ovakvo ponasanje". Prvi put da tako nesto kaze.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 26.3.2014 22:23:33 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
26.3.2014 22:33:45   
dijana1*
Dobro vece mame user posted image
Sanjice, T slatkica malauser posted image
Anci promeni ticker :-)
A malisanima kojima su izbili zubici cestitamuser posted image
Moj V je konacno bez slina i poceo je da jede. Tj sada samo trazi da jede. Taman ga nahranim a on trazi nesto drugo. Za 4 dana je dobio 1 kg :-) al se posle ove poslednje prehlade i prepolovio. Sada mi je dobaruser posted image
Sledeci petak kontrola kod ORL pa cemo videti sta dalje. A Kostu sutra vodim na UZ mozga zato sto se na pregledu u savetovalistu izvijao. Nadam se da ce sve biti dobro.


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
26.3.2014 22:36:46   
anci kv
Ovo moje čudo počelo da izdiže zadnjicu,kao da most hoće da napravi. Sutra na kontrolu. Ne mogu da verujem da svaki put kad idemo na red,kontrolu bude slinavo vreme

< Poruku je uredio anci kv -- 26.3.2014 22:37:28 >

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
26.3.2014 22:37:55   
dijana1*
Recite mi jel se desi nekada da se vase bebe izvijaju. Npr lezi na ledjima i glavu izvije u nazad i savije telo kao da hoce da vidi sta ima iznad glave?

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
26.3.2014 22:44:47   
anci kv
D to stalno radi kad je na komodi, ni sekunde ne može mirna, ssamo da nešto ne propusti.
Nekad se prepadnem kad je vidim kako se proteže, počeće i na glavi da dubi
Jao ja zaboravila na tiker

< Poruku je uredio anci kv -- 26.3.2014 22:46:27 >

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
26.3.2014 22:49:43   
Sanjica26 RR
Dijana, Sofija to radi ako zeli da vidi sta radim iza nje.
Ti kad pricas o V tako radi i moja T. Projelo se dete posle bolesti . Samo trazi da jede. Veceras je jela cokolino i posle dok se kupala mm mi.je isprzio kajganu. Pita sta to lepo mirise. Sela sa mnom da jede. U stanju je dve vockice da pojede sto je za nju cudno. Ona jednu, pa mrljavi.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
26.3.2014 23:20:00   
dijana1*
Joj samo neka jedu. Meni kada V ne jede ja sam kao luda, nisam normalna user posted image a naravno kada je bolestan da nema apetit ali ko ce ludoj glavi to objasniti.
Znaci i vasa deca se tako po nekada izvijaju. Ja sa njim radim vezbice za okretanje. Mozda dete zeli da se okrene a ne moze. Mogu sada samo da lupam glavu i da se nerviram, sutra ce ga dobra dr pregledati i sve cu znati.
Anci kao da si juce bila trudna a gospodjica sada ima vec 7 meseciuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
26.3.2014 23:42:42   
Torbica
IZVORNA PORUKA: mimahana

Dobro vece mame kako ste?
Moja deca su slinava,Hana jos i kaslje a Filipu curi nos samo za sada.
Torbice cime bih mogla da je inhaliram sem fizioloskog?


Pantenolom, dodaj 0.5 ml pantenola u 1.5 ml fizioloskog na 8h. Za neki lekic je bolje da je neko poslusa. Npr ako ima puno slajma Bisolvon.. Ali za neki kasalj koji nije drastican pantenol je sasvim ok da regenerise sluznicu.
Dobro vece mame!
Nama saaaad otisli gosti. Mrtva sam... Popodne je cera imala priredbu u vrticu za mame i tate....gledam je i ne verujem, kad pre skoro 6 god.... kao da se juce rodila. Da raskrcim kuhinju i sta ostade od posluzenja i u krpe. Pozdrav

< Poruku je uredio Torbica -- 26.3.2014 23:43:20 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
26.3.2014 23:46:19   
anci kv
Prolazi vreme..a ja se uvek setim tebe kad si okačila prvu sliku sa malim stomačićem,u roze majici
Dijana,tvoja imenjakinja je pravi akrobata, kada je bila uzrasta kao tvoj mališan stalno je zabacivala glavu i pokušavala tako da gleda preko glave, čini mi se da je okrenuta na bok to još više radila

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
27.3.2014 7:06:43   
Misha i Ljisha
E ovo je prvi put da je Dunja popila mleko i zaspala opet. (pije kozije) Ni kad je ujutru sisala nije nikad nastavljala da spava a jutros ja u cudu. Hehehe...Jupiiiiiiii....

Inace leze mi bas rano, ranije no inace a ja jos mislila da je pomerim za kasnije u fazonu ide leto pa mi glupo da leze u 8 a ona krenula da leze u 7. ali stvarno ne znam kako da je pomerim jer se ona toliko umori da bih mogla da je stavim u krevet vec u sest. Imate li predloga???? Kad je premorena ne spava nikako. Pa mije bezveze na silu da je drzim do 9, ma bezveze na silu da je drzim i do 8 a ne do 9. Treba preziveti tu nervozu. A da opet odem negde da se druzimo uvece zaspala bi u povratku u kolima. Razmisljam se da zovem nekog da se uvece druzimo kako bi njoj bilo zanimljivo jer onda ona ne bi spavala nema sanse jer boze moj tu je drustvo. sta kazete, kakvu taktiku da primenim????

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
27.3.2014 7:36:57   
doktorkakristal
dobro jutro user posted image
DIJANA ja sam ti vec pisala da se vecina dece izvija,nemoj da se opterecujes

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
27.3.2014 8:33:27   
jole82
Dijo...to je normalno i u spontanim radnjama, a i kad se beba otima tj buni zbog nečega i želi da pobegne...malcima okretanje sa ledja na stomak kreće "preko glave" tj preko asimetričnog vratnog refleksa i to je potpuno fiziološki u njegovom uzrastu...a i kasnije kada to izgleda malo drugačije...pošto sam pročitala kad se to desilo kod dr evo i objašnjenja...beba okreće(malo intenzivnije jer pokušava da pobegne) lice tj glavu od izvora koji mu smeta, jačim i bržim povlačenjem dolazi do izazivanja refleksa na istezanje(kojeg ima i kod odraslih), a zbog ostalih primitivnih refleksa koji su normalno prisutni do 6 meseca, glava kad se zabaci unazad jednostavno mora doći i do takvog položaja ostatka tela...da ta izvijanja i kočenja u luku postoje sa npr 8 meseci to je već da se prati..a kod Koste je to potpuno fiziološki i normalno i da nema tih refleksa niko od nas ne bi naučio da se okreće sa ledja na stomak, jer u početku telo uči preko refleksa, a kad mozak zapampi šemu pokreta onda radnje idu voljno...
Uostalom takve radnje su normale i spontano da se dešavaju, kad hoće bolje da vidi šta mu je iza/iznad glave..čak može tako i da se proteže...to je uvod u okretanje...
No kad već dade uput, ajde eto i to nek se odradi al stvarno mislim da nemaš razloga za briguuser posted image
Ljubimo vasuser posted image

Inače dobar dan...T u vrtiću, ja evo doručkujem pa ću kod kume na kafuuser posted image

< Poruku je uredio jole82 RR -- 27.3.2014 8:38:33 >


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
27.3.2014 8:59:21   
Torbica
Cao mame!
Ja se spremam da raspremim kucu, haos mi je... A dolazi mi Svestenik da osvesta Vaskrsnju vodicu..
Sto se spavanja tice, nisam za pomeranje, to je detetova nasusna potreba, kad mu se spava, nek spava. Odoh da budem vredna, pozdrav

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
27.3.2014 9:11:18   
Sanjica26 RR
Sinoc oko 3 se Sofija probudila i cujem je kako slatko jede prstice. To stalno radi u toku noci kad se probudi. Otisla sam do kupatila i kad sam se vratila ona spava. Vec neliko veceri tako radi. Sve mislim hoce da jede posto je to radila kao manja. Uzmem je i nahranim. Ovih dana se bas razmisljam sto da je uzimam da jede ako se ne buni. Kad bi plakala uzela bi je da jede. Zna i te kako da se buni. Sta da radim?
Danas krecemo sa cvrstom hranom. Mozda je rano zato sto je dojim, ali od septembra se vracam na posao. Ona nece da ima godinu dana. Tako da ne znam kako ce da bude posto sisa. Ali ajde sad necu da lomim glavu zbog svega. I ovako se ovih dana sekiram sta cemo sa njom kad ne primaju u vrtic pre godinu dana.
Odoh da sirim ves.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
27.3.2014 9:20:44   
jole82
Sanjice tako sam i ja T neko vreme...cim je cujem tako oko 3 4 ja daj mleko...i onda skapirah posle nedelju dana da se ona u stvari probudi al se ne buni nista..nego tako malo razgleda..ja joj dam cucu i ona nastavi da spava...tako i Sofija nadje prstice malo se zanima i zaspi...
Pa da su gladni čule bi i komsije user posted image ovako je brzo prestala da se budi u to vreme, nego sastavljala celu noc

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
27.3.2014 9:23:32   
ivaMark
Zdravo mame,
Sanjice, ako se ne buni- ne uzimaj je user posted image da je gladna bunila bi se i te kako. Srecno sa hranjenjem, ne sumnjam da ce to ici kako treba i da cete se uklopiti.

Moja je nocas popila oko 150ml vode, zedna je bila (jela mlad beli luk, i ja kad ga jedem popijem litre vode)

Ljiso, moja beba spava kada joj se spava. Npr, sada je sama pomerila sat vremena (skoro dva) vreme kada uvece spava a i jutarnje budjenje je pomerila za isto toliko (budi se ranije dva sata, sada u sest a ranije oko osam). Uvece posle njenog pakovanja u krevet legnem i ja sa njom da bih bila odmorna za sledeci dan-punim baterije user posted image

Nema nam mame micki....

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...
Kako odabrati imena za blizance?
Biranje imena za blizance može vam zadati duplu glavobolju! Spremili smo nekoliko saveta koji vam mogu pomoći.



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here