|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
27.3.2014 9:31:02   
Sanjica26 RR
Jole ona nece cuclu, nego svoje prstice hi hi. Bas je slatka kad pocne da ih zvace.
Onda cu vas poslusati. I ovako sam primetila da ona jede nocu iz fazona.
Sad se probudila i nastavila da spava.
Mama micki je pocela da radi.
Ivo nadam se da nece da bude na sestru sa mrljavljenjem.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
27.3.2014 9:41:02   
jole82
Ma znam da ne koristiuser posted image ja samo navedoh za moju blesu koja je bila zavisnik, pa nam je to bila adekvatna zamena za mlekouser posted image ....al eto i to smo ukinuli još pre vrtića user posted image

Biće to dobro sigurno sa klopom...Ipak su Teodorice za*ebanti user posted image
Čekamo izveštaj :)

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
27.3.2014 9:48:11   
Sanjica26 RR
Zavisnika od cucle smo imali. Zato svaki put kad posegnem ruku za cuclom mm me mrko pogleda.user posted image Ali lako smo se odvikli. Zato u T-oj grupi jos neka deca imaju cucle. Njoj je smesno, pa im je jednom rekla da nisu bebe. Uvredili se.user posted image


< Poruku je uredio Sanjica26 -- 27.3.2014 9:50:09 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
27.3.2014 10:43:23   
ivekpivek
cao zene ,ovo moje djete naviklo se na ruke ludim nista nemogu uraditi ,ovo dvoje prije nikad nisam morala nosati,cak mislim da je to od djeteta do djeteta,nehtijuci naucio se na ruke ,sta cu kad place moram ga uzeti,i hoce paznju samo da mu se prica,

nesto me jos zanima ,meni kosa odpada sakom ,predpostavljam od dojenja ,tako mi je bilo i prije ,,al zab sam sta da radim da to bude u manjim kolicinama bas vidim da mi fali na nekim mjestima a bas izrazito imam gustu kosu

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
27.3.2014 11:00:21   
anci kv
D se probudi oko 5,mm joj da lažu i ona nastavi, a već u pola 7 počinje konverzacija sa žabom i macom
Sanjice, tražila bi da jede,ne brini. Sa dva i po meseca je prestala da jede noću, ali zato sam se ja izmuzavala, flašicu pre spavanja da znam koliko pojede a jednom noću je mm hranio opet na flašicu. Mada, sreća moja što se nije bunila za flašicu
Inače bili smo na kontroli, bila je predobra,sedi u kolicima i igra sa lopticom, a gužva katastrofa. Sa 7 meseci izmerismo 8kg i 66cm, primila je i vakcinu
Ivek,mislim da ima tema za opadanje kose...tamo su žene pisale šta su radile da reše taj problem

< Poruku je uredio anci kv -- 27.3.2014 11:03:05 >

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
27.3.2014 11:06:08   
Misha i Ljisha
Joj mame pa Dunja je u 6 spremna za spavanje. Bukvalno. A ako je stavim u 6 da spava ustace mi u 4. Ona retko odspava 12 sati nocu, uglavnom 10. Znaci ja nekako moram resiti nesto. a u 6 i 7 preko leta je i dalje zega i vrucina, da ne pricam da u najlepse vreme napolju necemo moci da budemo jer se njoj spava. Znaci ja obrni okreni moram nekako nju pomeriti. Pokusavala sam da je pustim da odspava popodne (iako vec par meseci ne spava dva puta na dan vec samo jednom) ali tad ona ima energije do 22h (nekad a nekad opet u 8 valjda zavisi od dana do dana) ali se isto probudi u 6. Znaci njoj je navika da se budi u 6 i to je to. I meni je to ok, ali bih volela bar malo kasnije da legne. Pa dan je do 9 uvece preko leta. NEmam pojma sta da smislim.

Ona sad spava. Ja evo kuvam ragu corbu i jos nesto cu uz to, nem pojma. Odoh da ne bude, kuvarice manje zbori da ti rucak ne zagori.

Pozdrav

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
27.3.2014 13:31:48   
doktorkakristal
mame imam jedno pitanje imam dubak koji moze da se koristi i kao hranilica ,podigne se pa beba ne dohvata nogama,pa me zanima kad dete sme da se stavi u to,Doru stavljam inace da sedi po odobrenju decijeg hirurga,izvinjavam se ako ima tema o tome pisem na brzaka

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
27.3.2014 13:51:45   
jole82
Doco mislim da ti je bolje stoličica, hranilica ili ležaljka sa podignutim naslonom kad se hranite...a ne dubak..
Da se razumemo ja sam od onih koji su za dubakuser posted image
Ali mislim da je još mala posebno da tako sedi i jede...trup treba da joj je opušten kad klopa...a u dubku zbog položaja lumbalne kičme nije i sigurno će je takvo "sedenje" vući ka napred i naslanjaće se stomakom na prednji rub...Posebno što imate problem sa stomačićem..I nevezano sa GER-om treba da je uspravna al ne na "dubak" način
Pozdrav user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
27.3.2014 13:58:53   
Sanjica26 RR
Eto mi probasno pirincanu kasicu. Super je prosla. Sad cekamo smizlu dva da dodje iz vttica.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
27.3.2014 14:26:01   
mati
Sanjice bravo za kasicu. Mi smo samo probali sokic od jabuke, ali nas zeza flasica, ne odg mu. Tako ni Mata nije hteo, bukvalno je sa sise preso na cevcice i case sa piskom.
Doco zasto je ne stavis u majcino krilo, meni je stolica za hranjenje niva i u podrumu, Mata nikad nije hteo u nju ali je zato sedeo u m.krilu dosta dugo.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
27.3.2014 15:30:44   
doktorkakristal
stavljam je u jaje ili kako ga vec ko zove,celo je umazala i odupire se nogicama hoce da ustane,pa klizi stalno sto me izludjuje,ako je kojim slucajem vezem nastaje histerija kao da joj radim ne znam sta ,nije vezano konkretno za hranu cak i kad lepo jede ne moze da se svrti minut user posted image

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
27.3.2014 15:46:26   
mati
Ovo nije jaje, bas se zove majcino krilo, ljuljalica, njanjalica... Ima nekoliko polozajja za sedenje,, vezivanje, nosenje... Mi smo ga koristili sto bi rekli“za sve pare“ i nigdde nismo isli bez njega.
Mame, mi smo pre dva dana probali sok od jabuke. Od tada kaka po tri-cetri puta dnevno, a pre toga je jjednom. Da li moze da bude da e od soka?

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
27.3.2014 16:00:48   
anci kv
Može od sokića,bitno da ne bude učestali proliv
D jede u stolici za hranjenje,nekad i u kolicima kad je dremovna, pa kad ih ulepi izludim, naopako da sam uzelaa neku svetliju boju kolica

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
27.3.2014 16:05:43   
emicaa
Doco jesi li je probavala stavit u onaj jastuk za dojenje ako imaš,moja indijanka tu fino sjedi,on joj daje oslonac

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
27.3.2014 16:19:28   
jole82
I mi smo duuugo ručkali u ovome što mati kaže KLIK
Tu smo pisale o tome, ima i fotka , a može i skroz da se digne naslon...T i dalje uveče mleko pije u njoj poluležećiuser posted image iako je prerasla..al tako slatko uvali dupence i podigne noge baš se vidi da uživa...

A što se tiče soka od jabuke...T se uvek pro*ere od njega(ja je provučem kroz sokovnik..pa pije čestu jabuku) i čaja od kamilice...nikakve tegobe stomačne nema..al prosto posle toga...bućuser posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
27.3.2014 17:31:46   
doktorkakristal
naslanjam je na belugu povremeno,al to kratko traje sva je hiperaktivna,ma kao i sve bebe,dok ne ojacaju ledjni misici pa ce da sedi valjda mirno,do tad ce da mi kida nerve sto mi isprlja sve zivo user posted image
MATI sad skapirah sta je to,nazalost nemam to
JOLE boli me ruka oko karpalnog tunela verovatno od nosenja nje,trne mi i koci se povremeno,sta mogu da uradim da malo smanjim bol?

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
27.3.2014 20:35:49   
jole82
Doco odgovorih ti na PP user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
27.3.2014 21:05:39   
doktorkakristal
JOLE user posted image

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
27.3.2014 21:37:52   
dijana1*
Dobro vece mamikeuser posted image
Jole hvala ti na objasnjenjuuser posted image
Sanjice bravi za kasicu, a za nocno hranjenje se slazem sa ostalima. Da je gladna plakala bi. Ja K pokusavam nocu da prevarim sa cucom ne bi li spavao ali dasa se neda prevariti :-)
Doco, D ima 5 meseci i iskreno koliko god ona bila napredna beba njoj je bas rano da sedi. Pedijatri kazu da ih mozemo u sedeci polozaj stavljati sa 6 meseci a fizijatri sa 7. Sto kasnije to bolje zbog ledja. A sto se tice dubaka ja sam totalno protiv njega. Ali da ne idem u off imamo temu i za sedenje i za dubak.
Meni je V u poslednjih par dana izbacio dnevno spavanje ali zato uvece zaspi ranije i spava kao top. A i meni je tako lakse. On se po danu naspava i onda bi uvece ostao do kasno a ja budem mrtva umorna.Ovako smo svi uvece vec u 21 h uveliko kao pokoseniuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
27.3.2014 21:44:26   
Sanjica26 RR
Dobro vece zenice! Ove dve smizle spavaju. Neko gleda u tv. Ja citam knjigu. Sto ova Teodora ume da bude zafrkant nemate pojma. Prica vaspitacica mm kako njih nekoliko nije spavalo. Jedna od njih je bila Teodora. Prisla je vaspitacica da ih grdi, a tek ce njoj T: "Rado svidjaju mi sè tvoje helanke". user posted image Kako to dete ume da se snadje.Tacno zna kako da se podvuce pod kozu. Volim sto je takva. A da je emotivna jeste. Brzo se rasplace. Skroz je na mene.
Uh kako bih popila jedno pivo sa limunom.user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
27.3.2014 21:55:48   
anci kv
Doco, i ja mučim muku sa bolovima u desnoj ruci, otežala dunda... Savet - uzimaj je u drugu ruku
Sanjice,ja upravo cirkam jednog lavića sa limunom... izvolte!!!!!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
27.3.2014 21:57:57   
dijana1*
Hihihi slatkica malauser posted image
Kako je ona shvatila da lepa rec i gvozdena vrata otvarauser posted image
Meni je bas zao sto V ne ide u vrtic. Sledeci petak je kontrola pa cu videti sta dalje.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
28.3.2014 8:31:13   
adulence
dobro jutro,ja se vrtatila iz jaslica i sa pijace,upravo doruckujem,pa cu posle malo da se sredjujem,sto bi moja baka rekla,odoh da se negujem...heheh

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
28.3.2014 8:38:24   
jole82
Bro jutro
Ako adulence treba se negovati user posted image

I ja optremila aždajicu u jaslice a sad ću ko najgora po komsiluku da kafenišem...
Stvarno mi se ništa danas ne radi...imam i veš i sudove i treba i kosu da perem...majke mi ne da mi se baš...praviću se da nisam tu user posted image hahaha

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
28.3.2014 8:42:10   
Ivanka 75
Jutro user posted image
Moje dete od sabajle svira gitaru user posted image

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako odabrati imena za blizance?
Biranje imena za blizance može vam zadati duplu glavobolju! Spremili smo nekoliko saveta koji vam mogu pomoći.
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here