|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
11.3.2014 12:43:02   
Torbica
Klarita, zato sto kortiko ubijaju imunitet. Jak imunosupresor. Prosto mislim da je potrebno jako oprezno, tj u strogo odredjenim slucajevima. Da se razumemo, oni spasavaju glavu kad su u pitanju opstrukcije, gusenja...Ali za nosic, postoji poprilican broj drugih stvari koje se mogu preduzeti, a ne odmah kortiko. Ako treba, postoje Gentamicin kapi, ali ne... vecina lekara daje sa kortiko. A decica cesto bolesna. Zacarani krug.
Micki, oni umeju i po tri nedelje, nekad i duze da vuku kasalj nakon zavrsene terapije. A imunitet im je u katastrofi, zato im i treba poprilicno vremena da se izbore.
Ja sam se odmorila i odoh da spremam, ruckic za decicu imam, ljubac
Sanjice, drago mi je da ste dobro!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
11.3.2014 13:32:35   
jovicaa
mi za nosic koristimo samo fizioloski i ponekad operil, to kad je bas zapusen. zato sto mi je jedna doktorica rekla da je zapusen nos opasan za usi, a kada krene jako gust sekret, nema sanse fizioloskim da se probije pa ponekad bas stavimo i operil. ne znam koji je njegov sastav, torbice?
evo ja stvarno ne razumem, em se trudim da maksimalno zdravo hranim decu, em maki stvarno nije isao ni 3 cela dana u jasle tako da te bolesti nikako sa tim ne mogu da se povezu. em piju imunno sirup za imunitet i opet je bas zaglavio ovaj mesec, ne shvatam kakouser posted image valjda su toliko jaki virusi...
aleks mi je mnogo cvrsci, on jednom godisnje dobije neku upalu, pa je i on ove zime cesto smrcav, ali kod njega se uglavnom na slinama i zavrsi, dok ovaj mali kako kad.
ja generalno mislim da genetika kod imuniteta igra najveci faktor, a posle genetike i uslovi zivota naravno. ima dece koja jedu samo junk food, a nikad ni ne proslinave...
a komentar za vrtic i otvaranje prozora NO COMMENT vise majke mi ste dosadneuser posted image

< Poruku je uredio jovicaa -- 11.3.2014 13:35:21 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
11.3.2014 13:37:16   
jovicaa
mislim da bi sve vaspitacice mogle na sud, po ovim komentarima o njima, zbog masovnog zlostavljanja dece po vrticima... mislim stvarno, sto je mnogo, mnogo je. ispadose vaspitacice najvece psihopate i zlocinci, svasta cu ovde cuti...

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
11.3.2014 13:44:32   
Torbica
Jovice, to je oksimetazolin, dekongestiv, ne brini, nema veze sa kortiko.
Neka deca teže a neka lakše izgrade imunitet. Pročitaj u temi homeopatije, pisali smo dosta o tome.
Ja sam ćerin ormar pozlatila, sad ću od dečaka. Mada koliko stignem, jer odoh po njih dvojicu, a po nju ću u 15 i 30 jer ima engleski i sportić danas. A uveče imam hor, jupi, imala sam i juče. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
11.3.2014 14:07:00   
Sanjica26 RR
Torbice i ako jedu u vrticu rucak i kod kuce rucaju? Teodora juce je lepo jela u vrticu i kad sam.joj.ponudila supu sa knedlama pojela dva tanjira. Neverovatno mi je da je toliko gladna. Mada supicu obozava. Mama kad mi je bila napravila dosta, pa sam zamrzla. Sad sam joj napravila puding i ubacila po koju visnjicy.
Za mm imam rucak.
Sad ih cekam da dodju, pa da rucamo. Bas sam ogladnela. Uglavnom volim da jedemo.zajedno.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
11.3.2014 14:14:49   
superm
evo nas iz setnje... divan dan....vreme za lunch i druguuser posted image pozdrav za sve mameuser posted image

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
11.3.2014 14:19:56   
Torbica
Sanjice, to su male guze, i navikli su da imaju 6 obroka dnevno, tri u vrticu, tri kuci. Regularno rucaju. Mada kad je pasulj ili tako nesto, uvek napravim nesto laganije, testeninu ili vec, uklapam spram onoga sto jedu tamo. Otisla, ljubac

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
11.3.2014 20:09:23   
adulence
torbi a gde im smestis 6 obroka,bas me zanima jer se meni cini da iva ima malo obroka,a tvoji isto relativno rano lezu u krevet?

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
11.3.2014 20:38:26   
Maslacak15

IZVORNA PORUKA: jovicaa

mislim da bi sve vaspitacice mogle na sud, po ovim komentarima o njima, zbog masovnog zlostavljanja dece po vrticima... mislim stvarno, sto je mnogo, mnogo je. ispadose vaspitacice najvece psihopate i zlocinci, svasta cu ovde cuti...

mislim da bi sve vaspitacice mogle na sud, po ovim komentarima o njima, zbog masovnog zlostavljanja dece po vrticima... mislim stvarno, sto je mnogo, mnogo je. ispadose vaspitacice najvece psihopate i zlocinci, svasta cu ovde cuti...


user posted image Bravo Jovice svaka ti se pozlatila hihihih

Slazem se sa Torbicom. Treba biti JAKO oprezan sa kortikosteroidima. Ok ako nema kud, imaju svoju svrhu da se olaksaju akutne tegobe, ali treba imati na umu da su upitanju izuzetno jaki imunosupresori i da inhibiraju nadbubreznu zlezdu.

Ja se navikavam na ritam posao kuca, decaci na sistem kad macke nema misevi kolo vodeuser posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
11.3.2014 20:39:19   
Maslacak15
sorry za duplo kopiranje nije bilo namerno....

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
11.3.2014 20:57:13   
jole82
Dobro veče mame...
Spadoh s nogu šetkajući gospodjicu..pustila se onomad i još koji put, al 'vako vidi i ona da je brža, pa bolje da je mama još malo voda, dok ne utvrdi gradivo...hehe
Svratile danas do lilly-a kad pored je pošta i stoji red penzionera...i ja Ajde Teodora idemo ovamo..a ona jok...ukopala se iza poslednjeg penzosa i vrti glavom levo desno (kao neću) i ni da mrdneuser posted image penzionerka mala moja...videla red pa ko veli da stane..
Sutra još toplije...palimo ujutru na NBG po ujku...pa na Savu..malo šetnjica, malo neki splav...mogu vam reći da smo malo i bojicu nabacile i to najviše po šakama..(od silnog vodanjauser posted image )...zezanje do kraja nedelje...u petak idemo na sistematski i na vakcinu..pa od ponedeljka jasliceuser posted image jedva čekam da vidim kako će to sve da ide...
Odo' u horizontalu na masažu...šta ću kad imam profi ličnog terapeuta...i još mogu i da zakeram..tu tu malo leva plećka...aj sad ovde..onde...hahaha user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
11.3.2014 21:09:08   
Torbica
Evo i mene sa hora, obozavam mm, sredio je decicu, sve po redu, vecera, kupanjac, krevet uveliko.
Adulence, dorucak u 8, uzina u 10 i 30, rucak u 13, rucak oko 15, uzina u 17 i vecera u 19. user posted image U 20h spavaju.
Pozdrav svima
Jole, blago tebi! Meni sutra dolazi maserka. user posted image

< Poruku je uredio Torbica -- 11.3.2014 21:12:06 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
11.3.2014 22:00:48   
adulence
Hvala torbi...mada je kod nas vrticki ritam drugaciji u odnosu na vas...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
12.3.2014 8:01:55   
serpica
Dobro jutro mamike...danas nisam odvela mladje dete u vrtic,starija ide popodne u skolu,tako da smo svi spavali do saduser posted image
I da vam se pohvalim,Lenka je juce na probnom skolskom takmicenju iz matematike osvojila 92 od mogucih 100 poena user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
12.3.2014 8:32:35   
adulence
dobro jutro mamike,ja odvela ivu u vrtic,sad cu u teretanu,pa brzinski kuci na tusiranje pa sa mm do grada da zavrsimo neke papire...sve u svemu neka trka i frka danas,ali ne bunim se kad je mm slobodan....
serpice bravo svaka cast...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
12.3.2014 8:52:58   
Klarita
Serpi, da castis, majko user posted image

Jole, pa majka kao zmaj, sto se plasis jasli...ima da bude glavna cica tamouser posted image

Torbice, slazem se i s tobom i sa Maslacak, OK, ali realno je da iz kapi za nos sem ukoliko se znacajno ne prekoraci doza, nema ispoljavanja sistemskog efekta. Pa, cak i onda ili ako se da oralno, imunosupresija i svi ostali efekti na druge zlezde bice ispoljeni tek nakon duze primeneuser posted image Ja sam tako ucila user posted image Pozdrav i grl, znaci mi razmena strucnih misljenja sa vama dvema user posted image

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
12.3.2014 10:37:24   
emicaa
Drage mame ja sam totalno pukla,juče otišla u market,pokupovala što treba,malo se ispričala sa tetom na kasi pa usput prošetala sa Dorom,kad smo stigle kući krenem povadit stvari iz kolica u torbu kad ono nigdje ničeg,i onda se sjetim da sam sve ostavila na kasi,posle posla navratio mm pa uzeo,sreća pa sam uzela račun user posted image

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
12.3.2014 11:11:50   
Torbica
Klarita, ma naravno, samo sto po neka kap dospe do zeluca, proguta se. Mene realno nervira cinjenica da su deca dugo slinava. I na lokalnom nivou im se ubije imunitet, hoce sluzokoza da atrofira. Preagresivno, osim kad je daleko veca korist od stete. A to svakako nije nosic.. Naravno, to je samo moje misljenje, ne zelim nikoga da ubedjujem u isto.
Joj zene, ne smem ni da vam kazem, idem sad u 12 na sahranu user posted image user posted image jednoj devojcici od 2,5 godine, bila je od rodjenja tezak pacijent, decija paraliza, epilepsija i svasta jos, da ne nabrajam, dve sepse u mesec dana, nije izdrzala. Od prijateljice dete, srce mi se cepa...Ne daj Boze nikome. Imaju jos dva zdrava decaka, oni ce im dati snage da prezive ovaj pakao...user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
12.3.2014 13:08:41   
mati
Zdravo mamike!
Sanjice, Mata cim dodje iz vrtica ceka ga postavljen sto... Kod nas je rucak pre spavanja, tako da je gladan kao vuk kad dodjemo.
Emmice i meni se sl stvari desavaju, mozak kao da mi ispario, a sad na kraj meseca me ceka psiho test... Nemam pojma kako cu...
Mamike pogledajte teme o vakcini i o dojenju , treba mi savet...

< Poruku je uredio mati -- 12.3.2014 13:10:42 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
12.3.2014 13:16:07   
Sanjica26 RR
Mati user posted image jurim te po fejsu, ali ne mogu da te nadjem. user posted image
Ova i ne mora da jede. Jedostavno takva je. Da joj ne dajemo ne bi ni trazila i ko zna kakva bi joj bila krvna slika. Njima je rucak pose spavanja.
Meni Sofija spava. Usisala sam i sad cekam muza i Teodoru da dodju iz vrtica.
O mozgu necu ni da pricam. Teodora me podseca gde sam sta stavila.user posted image

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 12.3.2014 13:17:05 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
12.3.2014 13:26:04   
mati
Sanjice neces me nikad stici, dzabe juris, nemam profil...user posted image
Ja nista ne radim po kuci, sve mm... Bas pricam prijatejicama kako je meni svaki dan 8.mart, Mitar sad spava kao zec, na sat vremena po pet minuta i nista ne stizem, a i ne trudim se, razmazio me muz...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
12.3.2014 13:34:26   
Sanjica26 RR
Odlicno. Ja retko kad spremam rucak.user posted image Taman kad pocnem da spremam rucak mm mi kaze jescu bilo sta posto posti. I ja odustanem.user posted image Sofija u ovo vreme spava tri sat, a ostalo je sve po sat vremena. Ne zalim se. I ja umesto da legnem da spavam zafrkavam se na kompu.user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
12.3.2014 13:40:17   
mati

IZVORNA PORUKA: mati

Zdravo mamike!
Sanjice, Mata cim dodje iz vrtica ceka ga postavljen sto... Kod nas je rucak pre spavanja, tako da je gladan kao vuk kad dodjemo.
Emmice i meni se sl stvari desavaju, mozak kao da mi ispario, a sad na kraj meseca me ceka psiho test... Nemam pojma kako cu...
Mamike pogledajte teme o vakcini i o dojenju , treba mi savet...

Upravo mi izgorelo meso za spanac, ostalo bez vode... Serpa izgorela... Idem sad da pospremim haos...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
12.3.2014 15:17:20   
jovicaa
i meni zamalo sad riba da izgori, predugo sam je pekla, ali osecala sam potrebu, posto mi je jaaaako smrdela, necu ni moci da je jedemuser posted image
ovi moji pobegli u set___nju, sad cu im se i ja pridruziti... a ova riba smrdi li smrdi, uzaaaas.

maslacak tri put ura za zlostavljacice, ovaj vaspitaciceuser posted image

stigle su mi starke koje sam narucila preko neta i sad sam tako srecna, jedva cekam da ih proset___am malo.

i meni aleks jede jos minimum 2, a nekad i 3 puta kada dodje iz vrtica. mislim sa uzinom 3 puta.

< Poruku je uredio jovicaa -- 12.3.2014 15:19:18 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Razgovori mama 3/14 [chat]
12.3.2014 16:54:43   
emicaa
Uh dobro je,ja mislila da samnom nešto nije u redu,danas sam opet bila u marketu ali drugom u onaj od juče neću ići neko vrijeme i ovaj put nisam ništa zaboravila,jeeee bravo ja user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...
Dr Raičević: Male bebe NEMAJU ŠTA da traže...
Doktor Jovan Raičević, pedijatar koji živi i radi u Kotoru, podelio je jedan vrlo važan savet sa roditeljima koji ga pra...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here