|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 5/14 [chat]
5.5.2014 12:13:10   
Torbica
Sanjice, pa vi najbolje znate za vase dete, nemoj molim te....sigurno je pogresno! Ako je to zasad jedini nacin..Jos malo pa i neces moci tako. Meni je jedino oko toga misao, sta ako je zasvrbi negde? A to sto su rukice u ustima, mozda masira desni pa joj bude lakse, ne znam.
Cerki sam u 7-om mesecu izbacila a decacima u 5-om. Ali, svaka beba je spavala sama u sobi od tad. Znaci, nema mrdanja, nema da nas vidi, mir, tisina. Ako se desi - kmekne, pogleda okolo i vidi NISTA, nastavi dalje. I ne slazem se sa onom pricom - jadni, ostavljeni, isprepadani, naprotiv. Niko mi nije urlikao niti bilo sta, jednostavno su naucili da je noc - noc... i da je za spavanje. mi njima cinimo magarecu uslugu, treba da nauce da se samouspavaju. Mi imamo ritual mazenja, citanja, svega po redu, i otpevamo pesmice i svasta ali decu budnu stavim i svako zaspi samo.

< Poruku je uredio Torbica -- 5.5.2014 12:15:09 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Razgovori mama 5/14 [chat]
5.5.2014 12:21:51   
Sanjica26 RR
Ona se npr tokom noci uspavljuje bez uvijanja. Znam da uskoro nece moci tako. I plasim se sledece reakcije. Muce je desni
Tacno se vidi. Nekad i dok sisa gura prstice u usta.user posted image Cekamo skroz nacisto da izbacimo nocni podoj i da je prebacimo kod Teodore. Jedino tako cemo funkcionisati svi. Sad mnogo.pitam kad se racuna jutarnji podoj? Ona meni sisa oko 5 a nekad u 6:30. Evo jutros se probudila u 7:30.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 5.5.2014 12:23:17 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Razgovori mama 5/14 [chat]
5.5.2014 15:57:42   
suki
Citam i ne verujem...user posted image Meni A. sisa oko pola 9 uvece pa krene da se budi u ponoc, pa u tri pa u sest. Neka bude da produzi i odspava do pola jedan pa do 4 i onda posle ustane u 8 ujutru... Koje izbacivanje nocnog podoja, o tome mogu samo da sanjam, a T. sam odvikla sa 7 meseci. Zelim vam puno uspeha u tome i da se naspavate!!!user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Razgovori mama 5/14 [chat]
5.5.2014 16:35:55   
Torbica
Sanjice, kod mene je za svo troje od 5 bio novi dan, sve pre toga sam ignorisala.
Suki, moras postepeno. Ja bih ovako. Uredno nahranis dete oko 20-21h. Onda pre tvog spavanja oko 23-00 ga podojis u snu, trazio/ne trazio. E, onda ga do 5-6 ujutro ne diras. Bunice se dve tri veceri i to je to. Zaplace/zaspi, zaplace/zaspi... Kad ovo utvrdite, drzis ga tako jedno dva meseca, i onda izbacis taj podoj pre spavanja. Naravno, neka mama moze ovo da sprovede, neka ne, ali ovo jeste recept prema tome.
Ja se mazim sa decacima. Pozdrav

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu suki)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Razgovori mama 5/14 [chat]
5.5.2014 16:53:19   
Sanjica26 RR
Torbi onda smo mi super. Zaspi oko 9 i tek se budi kad sam pisala. user posted image Mi smo kod mojih. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Razgovori mama 5/14 [chat]
5.5.2014 17:05:55   
doktorkakristal
ja se samo plasim da Dora ne promeni svoj ritam jer je ovaj super,uvece zaspi oko pola osam ili osam sto nama odgovara,nocu sam nudila vodu jer sam mislila da je zedna posto vecera zitarice ili plazmu mada nakon toga popije i mleko obavezno,primenicu taj metod da joj ni cucu ne dajem da vidim za koliko ce se uspavati.
SUKI svaka ti cast ja mislim da bi pala definitivno od nespavanja,sve mogu da izdrzim ali to nespavanje nikako prosto sam takva osoba


_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Razgovori mama 5/14 [chat]
5.5.2014 17:55:41   
anci kv
doco,dunda odkad se vreme promenilo,u krevet najkasnije ide u pola 10,10. Spavanje do pola 8,nekad pola 9. Spava sama u sobici od rođenja,stavim je u krevetac,gasim svetlo,ona ostane i nešto mrmlja i brzo zaspi. Al ona već skoro 6 meseci kako ne jede noću.
Sanjice,mislila sam vodu ako joj izbacuje taj noćni obriok

_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Razgovori mama 5/14 [chat]
5.5.2014 17:59:11   
jole82
Dobar dan mame
Slažem se sa Torbicom za ovo noćno hranjenje...evo upravo sam pogledala (imam sveščicuuser posted image koju sam uredno vodila do nekog 7 meseca..pa sve redje do 9 i onda prestala..upisivala posle samo krupne stvari..kad sam šta uvela novo od hrane, zubiće, prve korake...) T je i zbacila skorz noćnu klopu sa 3 meseca i koji dan...dakle spavala od 21 do 06...u početku je bila švajcarac..3 6 9 12(nikad nije sisala...al takav joj je ritam bio)...pa počela da pravi veće razmake noću, da bi se ceo treći mesec zadržalo to jedno mleko oko 4 ujutru...i onda sam joj malo "pomogla" tj ignorisala to budjenje(nikakve drame nije bilo, nego eto probudi se i njuška šuškauser posted image pa zaključih da je gladna urlala bi kao što zna i danju) iako je krevietić bio tik uz mene, al pravila sam se da spavam i gledala je....trebalo joj je nekih nedelju dana da potpuno prestane da se budi to oko 04.....i da bio nam je uvek noću mrak u sobi sem prve nedelje kad smo došli kući..a ako zatreba palila sam bebeću lampu od 20 W
Evo sinoć se probudila u 4..posle duuuugo vremena...otišla kod nje u sobu, pomazila je poljubila, "objasnila" da je ona velika i da nastavi da spava...i izašla sam...malo se kao bunila al nije plakala i posle 15 je zaspala i spavala do 9...da je bila gladna i tek kako bi se probudila ranije, ili bi urlala u 4...
Tako da ako dete(ne mislim na novorodjenčad i dete koje je bolesno) ne diže preveliku dževu noću treba iskulirati...jer znači da nije ni gladno , nego su bebci rutineri pa se i iz navike bude a realno nisu gladni...

Završismo sve preglede..sutra kreće u jaslice..
Dermatolog dala:
Nistatin 2*10 kapi
Belogent 3 dana*2, pa 3 dana samo uveče
Hloramfenikol u toku dana posle kakice (jer peremo guzu)
i da isečem opeglanu tetra pelenu kao uložak i to da joj se stavlja izmedju nje i pelene dok traje ojed...kontrola za 7 dana

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Razgovori mama 5/14 [chat]
5.5.2014 18:33:53   
Sanjica26 RR
Anci upravo smo mi tako Teodori radili. Umesto nocnog obroka damo joj vodicu. Jedva smo se odvikli. Zato sam protiv toga. Kao sto kaze Torbica samo spavanje nocu.
Sinoc me je videla kako pijem vodu, pa me je pitala kako ja smem da pijem vodu, a ona ne. user posted image Pre toga sam objasnjavala da ne sme pre spavanja da se pije voda dok ne bude naucila da zove da joj se piski u toku noci. I prihvatila je. Posle ponavlja sta sam joj rekla. Lepo joj moj tata kaze dekin papagaj.user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Razgovori mama 5/14 [chat]
5.5.2014 22:58:11   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: suki

Citam i ne verujem...user posted image Meni A. sisa oko pola 9 uvece pa krene da se budi u ponoc, pa u tri pa u sest. Neka bude da produzi i odspava do pola jedan pa do 4 i onda posle ustane u 8 ujutru... Koje izbacivanje nocnog podoja, o tome mogu samo da sanjam, a T. sam odvikla sa 7 meseci. Zelim vam puno uspeha u tome i da se naspavate!!!user posted image


Suki i ja citam i ne verujem sta pisuuser posted image
Kod nas isto kao kod vas samo sto se K od 6-8 probudi jedno 50 puta stenje i prdi i dok se ne iskaki nema mira. On se budi nocu i sve manje i manje sisa. Pokusala sam sa cucom da ga zavaramali nema sanse, vriska do neba. I cim mu dam siku malo posisa i umiri se.
A ja sam kao zombiuser posted image
Kod nas sve po starom danju kuvam i hranim Vuka i Kostu a nocu dojim i presvlacim. Vuk i dalje piski nocuuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu suki)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Razgovori mama 5/14 [chat]
6.5.2014 8:09:18   
Torbica
Cao mame!
user posted image posluzite se!
Nama je danas svasta nesto, 8 godisnjica braka, cerkin 6 rodjendan, sinu imendan jer se zove Djordje! Sveti Djordje iako nam nije krsna Slava, svakako je jedan od nasih zastitnika!
Ljubim vas sve

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Razgovori mama 5/14 [chat]
6.5.2014 8:17:09   
suki
Torbice vi bas imate povoda za slavlje! user posted image Cestitam i zelim vam divan dan!user posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Razgovori mama 5/14 [chat]
6.5.2014 8:27:46   
mamin mish
Cestitam torbice.
Ovo je vas dan, uzivajte!

_____________________________

16.09.2011 Tresla se gora, rodio se mamin mish

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Razgovori mama 5/14 [chat]
6.5.2014 8:29:35   
Peace*
8 godisnjica braka, cerkin 6 rodjendan


Ti si se porodila na dan venčanja? user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Razgovori mama 5/14 [chat]
6.5.2014 8:51:43   
Ivanka 75
Cestitamo Torbice, zaista divan dan user posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Razgovori mama 5/14 [chat]
6.5.2014 8:58:49   
Anoniman
Mame izvolite na user posted image user posted image nama je danas slava i krstenje!!!

(odgovor članu Ivanka 75)
  Direktna veza do poruke: 66
   RE: Razgovori mama 5/14 [chat]
6.5.2014 9:02:07   
doktorkakristal
TORBI cestitke user posted image salji tortu obavezno user posted image
Ja i muz smo sinoc isli malo u zivot a svekijevci cuvali Doru,mada sam je ja pre toga okupala nahranila i uspavala,dosli smo oko 23 h
ANCI moja D je sa nepuna dva meseca spava vec celu noc bez ikakvih problema,ali sam ja kasnije morala da je budim da je hranim,tj nisam je ja budila dam joj u snu,ali se ona posle budila tacno u minut
konacno sunce danas ,divan dan svima

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Razgovori mama 5/14 [chat]
6.5.2014 10:40:06   
Torbica
IZVORNA PORUKA: Peace*

8 godisnjica braka, cerkin 6 rodjendan


Ti si se porodila na dan venčanja? user posted image

Zamisli, jesam, prirodno, bez ikakvog uplitanja. Nerado se secam tog prvog porodjaja, bilo je "veselo", ali hvala Bogu i S.Djordju na kraju sve odlicno! Samo nisam mogla dete da nazovem Djurdjica jer smo se vec odlucili za Anastasija (termin je bio za Vaskrs, pa je to u svetlu praznika, na grckom znaci Vaskrsenje, ali sam je prenela). E, ali zato nam je musko ime Djordje lepo i sledece dete ga dobilo user posted image
Hvala vam svima, ulepsali ste mi ovaj divan dan, ljubim vas puno user posted image user posted image

Mimahana, sretna Slava i Krstenje!

< Poruku je uredio Torbica -- 6.5.2014 10:47:19 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Razgovori mama 5/14 [chat]
6.5.2014 17:34:49   
anci kv
samo nek je veselo!!rođendani,godišnjice,slave...
A i ovo vreme nas malo obradova! Pozz žene!!

_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Razgovori mama 5/14 [chat]
7.5.2014 7:00:51   
Torbica
Dobro jutro vrednice!
Bebac ustao, jos malo pa budim i ostatak ekipe i pakujem za vrtic! Ziiiiveo vrtic! user posted image A ja cu da sijem! Pozdravce

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Razgovori mama 5/14 [chat]
7.5.2014 7:06:55   
Olga75
jutro user posted image
moja zver se vec skoro i obukla , sad da je nateram da se umije , to gleda da izbegne svako jutro user posted image
i onda pravac vrtic
i obecala sam da cu da joj odrezem par ruza da nosi vaspitacici

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Razgovori mama 5/14 [chat]
7.5.2014 7:50:24   
anci kv
jutroooooo

_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Razgovori mama 5/14 [chat]
7.5.2014 7:57:22   
doktorkakristal
jutro user posted image
danas suncano,vala ima da se naskitamo

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Razgovori mama 5/14 [chat]
7.5.2014 8:13:20   
dijana1*
Dobro jutro i od nasuser posted image
Kosta mi se jutros bas raspevaouser posted image a toliko glasno brblja da sve probudiuser posted image

Torbi sa zakasnjenjem srecan divan dan. Nadam se da ste se lepo proveliuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Razgovori mama 5/14 [chat]
7.5.2014 8:18:36   
Sanjica26 RR
Evo i nas dve. Meni dusa spava, a Sofija se igra. Barem je spavala cele noci. Teodora je u vrticu. Rucak ne spremam. Mama mi je poslala kad smo krenuli Tako da danas uzivancija i set_nja.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 7.5.2014 8:22:48 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here