|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  85 86 [87] 88 89   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
17.9.2018 18:09:00   
Rosita
Da li je voće iz kupovnih kašica sirovo? Da li ja onda mogu da dam sirovo, pošto je jeo tako?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2151
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
17.9.2018 18:21:54   
Maslacak15
Ma Nije sirovo...ja prokuvam bar Malo sve osim banane zbog kiseline.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2152
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.11.2018 15:16:22   
vonavoj
Sa cim kombinujete bundevu? Sad sam mu dala kupovnu,a sledeci put cu da je kuvam..nikad je nisam spremala.Inace,koju palentu kupujete? Ja gledala u rodicu,na svakoj pise sadrzi gluten..jedino u Dmu onu bio da pogledam..

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2153
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.11.2018 16:34:19   
mama Jo
Ja palentu, kao i sve ostale zitarice, uglavnom uzimam lučar organsku... to imam u zdravoj hrani blizu, i dosta su jeftiniji nego u ostalim marketima (bar sam ja tako zakljucila).
Bundevu sam davala pecenu i kuvanu. Kuvanu u kombinaciji sa razlicitim povrcem, pa napravim kao guscu corbicu, npr.skuvam krompir, brokoli, tikvicu, malo sargarepe i bundevu pa to sve izgnjecim. Najvise joj se svidela u kombinaciji samo sa brokolijem. Jednom sam bundeva+brokoli+zumance, u to je pojela bas sa odusevljenjem.
Kad je ispecem dam joj ili samu, ili pomesam sa bananom najcesce, ili pecenom jabukom.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2154
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.11.2018 17:18:34   
Rosita
Ja isto kao mama jo, pecenu sa bananom najcesce, kuvanu sa povrcem. Voleo je nekad bundevu, kukuruz i teletinu. Sad slabije. Ja ni ne znam  njegovu omiljenu kombunaciju. Generalno nikad nije bas odusevljen. Spanac je lepo prosao. A i uvek pomeseam svasta. Njemu je od ukusa bitnija tekstura, čini mi se.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2155
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.11.2018 17:19:20   
Rosita
Palentu najobicniju, sad mi je neka bb unac :)

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2156
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.11.2018 18:19:13   
mama Jo
Ja sam sad sa bebom pocela i zacine da uvodim, nekako sa J to nisam radila... sad su me inspirisale mame sa instagrama user posted image
Uzeh taj cuveni organski kakao, i bas sam joj juce ponudila bundevu sa tim kakaom- nije bilo sanse da ce da jede, probala, napravila najgrozniju facu na svetu user posted image
Ni ja ne bih znala bas da kazem koja joj je omiljena hrana, ali primecujem da vise voli slane, jedino mislim da bi bananu uvek mogla da jede.
Jeste vi uvodile zacine?


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2157
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.11.2018 19:00:33   
Rosita
Blago tebi kad više voli slane :).
Dala sam mu peršun i lovor, po jedan dan. 
E kakao hocu, kad sme bese? Cimet, mirodjiju...

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2158
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.11.2018 19:16:02   
vonavoj
Koliko vremena pecete,i onako malo parce u rerni?Kupila sam u Dmu,500g 200din,organska palenta..nema gluten.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2159
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.11.2018 19:49:14   
Maraj
Von zavisi da li je vodena. One suvlje su sladje tj ukusnije. Mozes u vatrostalnoj posudi da ispeces. Cim vidis da malo krene da se crni odozgo. Vadi.
Ja sam L davala i kuvanu. Stavim u serpicu. Skuvam kratko. Probam viljuskom, kad je mekana. Izvadim je. A u toj vodi u kojoj se kuvala, skuvam palentu. Ali retku. U promeru 1dl vode- 1 kasika palente. I onda sjedinim sa onom skuvanom bundevom. Mozes i cimet cijelonski da dodas

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2160
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.11.2018 21:59:36   
Rosita
Meni se bundeva dugo peče, ali valjda veliko parče stavim. Možeš i u foliji. Kad čačkalica prolazi, gotova je. Pečena je puno ukusnija. Ona je za slatju verziju više.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2161
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.11.2018 22:08:07   
vonavoj
Hvala vam. To njima dvema nisam ni davala..ala sam nemajka..

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2162
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.11.2018 22:08:37   
Misha i Ljisha
Ja sam primetila da mom P ne prija pecena ali mu je ok kuvana. Laksa je za stomak pecena kao da mu stvara kiselinu 

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2163
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.11.2018 22:28:00   
Rosita
Ja volim pojesti tu bundevu, pa jedem dok su mali.
Posle izgubim tu naviku. Nutritivno je slicna banani, ali nas stari dr uvek je znao reci- i zdravija je od banane.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2164
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.11.2018 16:28:03   
Maraj
Sa koliko meseci ste krenuli sa dohranom
Nama dr jutros rece da mozemo krenuti sa 4 meseca. Napisala mi da krenem sa pirincem pa sa kukuruznim brasnom pa krompir , moze i batat ali narandzasti pa sargarepa pa jabuka , kruska, banana i maslinovo ulje. Sve po 2-3 dana kaze pa jad ih uvedem sve da krenem da ih kombinujem.
Meni nesto rano sa 4. mesecauser posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2165
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.11.2018 16:32:28   
vonavoj
Maraj,ne zuri..ona lepo napreduje,sisa..ja ne bi pre 5.5..ja sam tako sa devojcicama..a on je na dohrani,pa sam krenula sa 4,5..ali lagano..prvo pirincane,pa krompir i sargarepa,bundeva i tek danas jabuka..

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2166
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.11.2018 16:37:50   
Olga75
Maraj, ako ti se čini da je rano sačekaj.
Ja sam počela sa šest meseci i prvo sam dala šargarepu pa jabuku. Al davno je to bilo kad sam ja učila Zverčicu da klopa.

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2167
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.11.2018 16:59:54   
mama Jo
Maraj, i meni je dr savetovala sa 4, ali rekla je- nije striktno sa 4, nedelju/dve gore/dole... ja sam, po svom, krenula kad je imala 5,5 meseci. Pocela sam sa instant pirincanom, ali sam joj vrlo kratko davala jer mi se cinilo da joj je otezavala stolicu. I dr mi je, sada, savetovala da dajem sve sezonsko, da ne pratim one tablice kad se sta daje, jedino da joj jagode ne dajem pre godine. Ja sam, opet, uvodila po nekom svom principu... ostalo mi je da uvedemo mahunarke.

Inace, isto kao i Rosi- bas dugo pecem bundevu, sigurno sat, mozda i vise... a opet isto, kad je ispecem dajem kao slatku verziju, kad je skuvam kao slanu.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 2168
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.11.2018 18:34:29   
Rosita
"Teškoću" sa neslušanjem svog dr može da predstavlja to što on sledeći put pita nešto vezano za to kako ide ono što je savetovao... Ali ni to ništa ne obavezuje. Tvoje dete, tvoje odluke. Ako baš želiš, kažeš da si probala i nije htela pa si rešila da malo sačekaš. Starijem sam dala sa 4.5. Mladjem sa 5. 

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2169
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.11.2018 19:11:35   
milicicak
Maraj, S super napreduje a ti pocni da uvodis po nekom svom instiktu. Sto se ishrane tice, rec lekara nije sveto pismo. Ti ces najbolje proceniti
Ja cu poceti sa 4,5 da bi do 6 imao dva nemlecna obroka. Tako sam nekako i sa mini bubom

< Poruku je uredio milicicak -- 6.11.2018 19:12:58 >

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2170
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.11.2018 19:19:16   
Misha i Ljisha
Meni sad sve pada u vodu jer sam utvrdla da sve sto smo uveli njemu ne prija i da nije ni cudo sto ga non stop muci stomak. Sta sad uvoditi? Jel mogu ja sad uvesti zumance? Pise klasa 0 pored zumanceta. Nesto treba da ga zasiti u tim obrocima. Pa racunam hajd palenta moze zumanac i neka povrcka tipa spanac i pored spanaca stoji klasa0. A i utvrdila sam da mu je spanac ok

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2171
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.11.2018 19:21:54   
milicicak
Ljiso, moze zumance. Moze kukuruz. Moze proso.Brokoli, tikvica.Meso.Jabuka, kruska, bundeva.Sve moze da se iskombinuje, samo treba malo kreativnog razmisljanja

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2172
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.11.2018 19:26:45   
Misha i Ljisha
E kukuruz nam je dobro prosao. Bundeva nam prosla kriticno. Nakon bundeve smo isli u deciju jer je plakao 6 sati. Ali sam skapirala da ako ubacim jako malo i ako kuvam bundevu prodje mnogo bolje nego kad je pecem. A pecem je kao i rosi dugo i kad cackalica moze da prodje onda vadim. Nego ako je klasa 1 kod razi da li moze biti i da proso nece sjajno proci?

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2173
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.11.2018 20:14:48   
bojana92
Moja beba sutra puni 4 meseca.Planiram sa 4,5-5 meseci da krenemo sa cvrstom hranom.Ona bas lepo sisa i lepo napreduje pa ne bih da zurimo sa cvrstom  hranom.Prvo sto cu joj dati kada krenemo sa uvodjem bice povrce.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2174
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.11.2018 20:38:07   
Maraj
Bojana ni ja ne bih zurila. L sam krenula da dajem dohranu sa 5 meseci. Neszo mi rano da joj krenem sa 4
Ja mislim da cu krenuti sa pirincanom kasom. Tako sam i sa L.

(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 2175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  85 86 [87] 88 89   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  85 86 [87] 88 89   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here