|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Iskustva u GAK NIS
8.3.2011 9:31:15   
Ivanka 75
Missonja dobrdosla!
Najbolje je da dodjes u Nis i da tu budes do porodjaja. Ako se prijavis na kliniku 15 marta otvorice ti istoriju bolesti pa ces morati svaki dan da dolazis da ti rade CTG i na pregled (moze da bude veoma zamorno ako se oduzi).
Tako ce te i lekari upoznati i savetovati te sta da radis i kada ce se beba roditi.
Zelim ti sve naj naj i da uzivas jos ovih nekoliko nedelja a posle ces jos vise uzivati u malom stvorenjcuuser posted image

(odgovor članu missonja)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Iskustva u GAK NIS
8.3.2011 9:52:15   
missonja
Ivanka, hvala na brzom odgovoru. Planiram da krajem nedelje dodjem u Nis kako bih bila tu do porodjaja. Ako mozez preporuci mi nekog doktora kome bih mogla da se javim.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Iskustva u GAK NIS
25.6.2011 20:43:24   
Mack
 Sto se doktora i babica u porodilistu tice, cista desetka! user posted image Imam za njih samo reci hvale, doduse, i ja sam, kazu, saradjivala pa je sve bilo ok. I zene koje su se porodile tog dana, nijedna se nije zalila na samo porodiliste. Posebno bih izdvojila doktorku Vesnu i babicu Snesku, mada su i ostali  bili sasvim korektni.
Dok je prica, gore, na IV spratu, na odeljenju, skroz druga. Sestre su, blago receno, OCAJNE! Neprofesionalne, drske, nezainteresovane, nijedna nece da ti lepo objasni nesto, cak i kad progovore svaka ima svoju pricu, nego se posle deru zasto to radis tako, iako ti niko nije pokazao kako treba. Imala sam srece sto je moja beba bila mirna, ali sam videla kako je tesko majkama cije su bebe neprestano plakale, a niko se nije nasao da im kaze sta da rade. U sustini, opste rasulo! Jedva sam cekala kad cu kuci i teze mi je palo to, nego sam porodjaj! Za njih, dupla nula! user posted image

(odgovor članu missonja)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Iskustva u GAK NIS
8.9.2011 1:18:51   
ikacc
uskoro ulazim u 9. mesecu , da li neko zna moze li suprug prisustvovati porodjaju? mozda se nesto promenilo u ovom nasem gradu? user posted image

(odgovor članu Mack)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Iskustva u GAK NIS
19.9.2011 13:30:41   
Tuzna mama
ja sam se porodila u Nisu I porodila me je Dragana Janosevic-Rasosevic i evo vam moje najgore iskustvo...Ja sam se porodila 04.11.2010god,u 36. nedelji trudnoce i to greskom lekara.Pre te trudnoce sam vec imala jedan spontani pobacaj.Kada sam ostala trudna posle pobacaja bila sam najsrecnija na svetu...Isla sam redovno na kontrole i sve je bilo u redu.Imala sam po malo bolove i ostavili su me u bolnicu.Doktor koji je ujutru isao u vizitu pogledao me je i rekao mi je da je sve u redu i da se necu poroditi skoro,rekao je da je svaki cas i dan bitan zbog sazrevanja pluca bebe posto sam bila u 36. nedelji.Medjutim,doktorka koja je bila dezurna taj dan pregledala me je i rekla je:Ova neka seta dok se beba ne spusti jos i busite joj vodenjak i poradjajte je! Pokusala sam da joj objasnim sta mi je rekao doktor ali je odgovorila da se ne pitam ni ja ni doktor vec ona,jer je njena smena.  Tako je i bilo porodila sam se prirodnim putem,rodila sam moju Petru koja je posle 3 dana umrla zbog nerazvijenih pluca user posted image user posted image user posted image user posted image Izgubila sam mog malog andjela i jako mi je tesko,pala sam u veliku depresijuuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ikacc)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Iskustva u GAK NIS
19.9.2011 13:32:47   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu Tuzna mama)
  Direktna veza do poruke: 56
   RE: Iskustva u GAK NIS
19.9.2011 14:33:53   
lanajelena
user posted image user posted image  uopste nisam iznenadjena da tvoja tuzna prica potice iz Niskog porodilista user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Iskustva u GAK NIS
3.10.2011 23:01:32   
tanja982
Da li je moguce da su toliko losi u nasem Niskom porodilistu? Doduse cula sam i ja svakakvih prica ali sve sam mislila da malo vise preteruju sve te zene. Sad mene ceka porodaj tamo marta pa mi nije sve jedno iskreno :)))

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Iskustva u GAK NIS
4.10.2011 11:30:36   
Ivanka 75
IZVORNA PORUKA: tanja982

Da li je moguce da su toliko losi u nasem Niskom porodilistu? Doduse cula sam i ja svakakvih prica ali sve sam mislila da malo vise preteruju sve te zene. Sad mene ceka porodaj tamo marta pa mi nije sve jedno iskreno :)))

Mislim daa je kako kome zapadne. Mene je porodio dr Braca i bilo mi je super. Sestre na odeljenju grozne ali izdržiš ta 3 dana po porođaju, čuvaš i dojiš svog anđela, ćutiš i čekaš da dođeš kući. Ja sam tako po savetu drugarice.

(odgovor članu tanja982)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Iskustva u GAK NIS
11.10.2011 0:33:28   
ikacc
Zar vam stvarno niko nista ne pokazuje, kada se porodite, sto se tice dojenja, stavljanja pampersa itd...???? tako kruze price, da se snalazite same , kao koja zna?????user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Iskustva u GAK NIS
11.10.2011 0:51:33   
Ivanka 75
IZVORNA PORUKA: ikacc

Zar vam stvarno niko nista ne pokazuje, kada se porodite, sto se tice dojenja, stavljanja pampersa itd...???? tako kruze price, da se snalazite same , kao koja zna?????user posted image user posted image user posted image


Niko ništa...
Meni doneli bebanu u pola 7 ujutru, stavila je pored mene i rekla "počnite da dojite"user posted image
Dušek ulegnut, ja umorna, bebana gladna, kako smo se snašle taj prvi put ni sama ne znam.
Pre neki dan sam našlap oruku u telefonu koju sam tog dana poslala sestri a glasila je: "bebana hvala bogu sisa kao da je samo to radila 9 meseci, drži bradavicu kao da ima zube!"
Sreća moja pa mi bradavice velike pa mogla da uhvati, gledala sam žene sa uvučenim bradavicama kako se muče, strašno...

(odgovor članu ikacc)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Iskustva u GAK NIS
12.10.2011 1:03:15   
Dok cekam...
Bas citam temu, ima stvarno razlictih iskustava...

Da li je nekom vodiola trudnocu i posle poradjala dr Mila Milosavljevic ili dr Dragana Radovic-Janosevic?  Kakva su vam iskustva?

AKo neko ima preporuku kod kog lekara se poroditi, volela bih da cujem! Hvala!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Iskustva u GAK NIS
12.10.2011 23:32:55   
ikacc
Boze, ja se sve vise plasim i panicim, i sve mislim da se necu snaci, kad je prvi put, a niko te ne gleda user posted image .... Kako li ce proci, da se samo molimo Bogu , da nam pomogne...user posted image user posted image

(odgovor članu Dok cekam...)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Iskustva u GAK NIS
12.10.2011 23:36:30   
Ivanka 75
Ikacc, kad odeš tamo moraju te poroditi. Dragana je porodila moju drugaricu oba puta a i kumu, veliki je stručnjak, ako ti ona zapadne super.

(odgovor članu ikacc)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Iskustva u GAK NIS
25.10.2011 14:23:38   
Azra_
Drage moje i ja cekam dan kada cu videti svoju bebu, mada jos uvek nisam naviknuta na to da cu uopste biti mama. Trudnocu vodim privatno, a u porodilistu ko me zapadne...moraju me poroditi, jedino cu se angazovati i raspitatai oko epiduralne, pa kako mi bude.
Zna li neko kako je tamo zimi, kakvo je grejanje? Hladnoce se uzasavam. A kako se blizi cas bas me hvata neki strah i blaga panika...user posted image

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Iskustva u GAK NIS
25.10.2011 14:39:00   
Ivanka 75
IZVORNA PORUKA: Azra_

Drage moje i ja cekam dan kada cu videti svoju bebu, mada jos uvek nisam naviknuta na to da cu uopste biti mama. Trudnocu vodim privatno, a u porodilistu ko me zapadne...moraju me poroditi, jedino cu se angazovati i raspitatai oko epiduralne, pa kako mi bude.
Zna li neko kako je tamo zimi, kakvo je grejanje? Hladnoce se uzasavam. A kako se blizi cas bas me hvata neki strah i blaga panika...user posted image


Dobrodošla Azrauser posted image
Ne brini za grejanje, akuušerski blok je super topao, greju ceo dan, moraju zbog beba.
Opusti se i uživaj, čekaj svog anđela smirena i bez panike. Brzo će sve proći.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Iskustva u GAK NIS
25.10.2011 20:05:14   
Azra_
Ivanka, puno hvala na podrsci i sama znas koliko znaci u ovim danima. Ako budem imala neka konkretna pitanja u vezi porodilista u Nisu, bicu slobodna da te kontaktiram na pp.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Iskustva u GAK NIS
26.10.2011 17:53:19   
milenka85
Evo još jedne trudnice od 6 meseci koja će se poroditi u ovde pomenutom porodilištu oko 10.februara. user posted image Ono što mene interesuje su iskustva o epiduralnoj anesteziji. Da li je moguće dobiti je bez traženja veze ili je to ipak nemoguća misija? I drugo, s obzirom da trudnoću vodim u Domu zdravlja kada se javljam u GAK i kada i da li se opredeljujem za doktora kog želim? Javite se drugarice ukoliko vas ima za porodjaj početkom 2012. user posted image user posted image

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Iskustva u GAK NIS
27.10.2011 17:16:02   
Azra_
Milenka, ja bih ti pomogla, ali nisam puno iskusnija. Trudnocu vodim privatno, ali sam od nekih zena cula da je procedura sledeca: ides uredno na kontrole u DZ, kad udjes u 9.radice malo cesce CTG i ukoliko bude potrebe, recice ti da se javis u porodiliste pre termina, a ukoliko uredno docekas termin javljas se u porodiliste, pa ko je od lekara dezuran, taj te prima, nema izbora lekara.
U januaru cu mnogo vise znati, pa cu ti javiti, mada, kod mene je malo drugacije posto trudnocu vodim privatno kod dr koja inace radi u porodilistu.

(odgovor članu milenka85)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Iskustva u GAK NIS
27.10.2011 17:48:23   
Azra_
Sto se tice epiduralne, verovatno cu se resiti da je primim ako bude mogucnosti, o detaljima cu uskoro razgovarati sa svojom doktorkom. Ako ima neke mame koja je u Niskom GAK primala epiduralnu i ima iskustvo sa tim, bilo bi lepo da nam javi utiske kako je prosla i kakvi su uslovi tj.procedure u vezi epidurala u Nisu.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Iskustva u GAK NIS
28.10.2011 16:56:41   
milenka85
Ja sam na poslednja 2 pregleda išla privatno kod doktora koji radi na klinici i pitala ga u vezi epiduralne,ali mi je on rekao u fazonu da je rano da o tome brinem i da ćemo pričati o tome kada dodje vreme. Planiram opet da idem kod njega za 20-ak dana pa ću opet da pitam. Malo da mu dosadjujem... user posted image Ako nešto saznam u medjuvremenu,javljam. user posted image Azra tebi je termin januara ili se varam? user posted image

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Iskustva u GAK NIS
28.10.2011 23:59:17   
tanja982
Meni samo nije jasno kako mogu tek tako da ti donesu dete prvi put na podoj i da ti nista ne pokazu....strasno...znaci jedino mi ostaje da cekam pa sta me zadesi :)

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Iskustva u GAK NIS
29.10.2011 0:05:52   
Ivanka 75
IZVORNA PORUKA: tanja982

Meni samo nije jasno kako mogu tek tako da ti donesu dete prvi put na podoj i da ti nista ne pokazu....strasno...znaci jedino mi ostaje da cekam pa sta me zadesi :)


Surova činjenica, ali, tako je.

< Poruku je uredio Ivanka 75 -- 29.10.2011 0:08:16 >

(odgovor članu tanja982)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Iskustva u GAK NIS
29.10.2011 16:13:03   
Azra_

IZVORNA PORUKA: milenka85

Ja sam na poslednja 2 pregleda išla privatno kod doktora koji radi na klinici i pitala ga u vezi epiduralne,ali mi je on rekao u fazonu da je rano da o tome brinem i da ćemo pričati o tome kada dodje vreme. Planiram opet da idem kod njega za 20-ak dana pa ću opet da pitam. Malo da mu dosadjujem... user posted image Ako nešto saznam u medjuvremenu,javljam. user posted image Azra tebi je termin januara ili se varam? user posted image


Jeste Milenka, meni je termin sredinom januara. Ja do sad nisam pitala svoju dr u vezi epidurala, ali na prvoj sledecoj kontroli hocu, pa cu ti javiti kako stoje stvari sa tim u niskom GAKu. Ako ti saznas nesto pre mene, javi.

(odgovor članu milenka85)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Iskustva u GAK NIS
29.10.2011 18:26:04   
ikacc
Evo ja se porodila 15.10... imali smo super ekipu na porodjaju.. dr Vlada Antic i dr.Zana.. super su bili svi.. Sa sestrama na 4. je druga prica, zavisi od smene do smene.. ima ih raznih, ali uglavnom su fine, sve sto neznate , zovite, neke pridju same,  neke morate same da zovete. za dojenje se ne brinite, jeste da ne pokazuju, ali znate da gurnete bebi sisu i ona radi sve sama.. Ako slucajno nemate mleka, ima dohrane,. Ja sam se plasila, ali je sve proslo super, nije bas kao sto neki docaraju user posted image P.S. sto se tice EPIDURALA, neka je pitala, moze i kod nas, bas je jedna zena bila u mojoj sobi....

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ana RR: Moja porođajna priča
Tražim ga očima, babica ga umotava i dodaje mi to malo, čupavo klupko, i istog trenutka kada ga stavljam na sebe on pres...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image
Click Here