|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Iskustva u GAK NIS
3.12.2011 0:27:27   
ikai
Buduca mama, ja vodim trudnocu kod Matijasevica i do sada sam bila zadovoljna. Ulazim inace ovih dana u 9. mesec. Sto se doktora tice, poradjao je moju drugaricu u dve trudnoce i ona je odusevljena bila njime. Na njenu preporuku sam se i odlucila za ovog lekara. Moje iskustvo sa njim je dosta dobro, strpljivo odgovara na sva moja pitanja a imam ih poporilicno i iskreno nekako mi uliva poverenje. Nisam se jos uvek dogovarala oko porodjaja sa njim. Jos uvek se dvoumim da li da pustim da porodjaj krene pa pravac porodiliste ili da idem u bolnicu kad je dezuran. U tom slucaju bih sigurno uzela i epidural.

Sto se iskustva iz porodilista tice, dve moje drugarice su se porodile u poslednjih mesec dana i njihova iskustva su prilicno ok. Nisu imale nikakvu vezu i kod babica ni kod lekara. Slobodno pitajte sta vas interesuje jer su me nafilovale informacijama.

Konkretno stvari za bebu izuzev pampersa, peskirica i maramica vam ne trebaju.

(odgovor članu buduca mama*)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Iskustva u GAK NIS
5.12.2011 13:54:42   
ikacc
Kao sto rece Ivanka, ponesite papuce za tusiranje, i vode uglavnom ima ,samo je bolje da odete ujutru ranije, i pustite malo da istece. Ja sam za svako tusiranje imala  tople vode.  Bebi stvari vam nisu potrebne, jer tamo oni daju sve, samo vase peskire ili tetra pelene ponesite. Ja sam se porodila u 15h, a bebu u svakom slucaju donose sutradan, da se mama lepo odmori, i onda startuje..user posted image Cula sam za Matijasevica samo reci hvale... Pozdrav i srecno svim buducim mamama user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ikai)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Iskustva u GAK NIS
9.12.2011 17:33:19   
Ivanka 75
Kako pronaći GAK u Kliničkom centru u Nišu?

user posted image

Bro 4 je GAK, odmah pored ograde koja je prema stadionu Čair. Ulaz je i sa te strane, odozdo, tada se ne prolazi kroz kliniku već sa ulice ispod Klinike.
Može i da se uđe na glavni ulaz (gde je kapija) pa pored broja 1 i 12 skroz levo pored same ograde i tako se brzo nalazi.
Ako se traži fontana ona je između br 5, 8 i 2 pa od nje samo pravo pored centra za Nuklearnu medicinu. Ima i ulaz odatle ali ja ga nikad nisam koristila pa nemam pojma gde je.
Buduće mame, nadam se da ćete se snaćiuser posted image

< Poruku je uredio Ivanka 75 -- 9.12.2011 17:39:22 >

(odgovor članu ikacc)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Iskustva u GAK NIS
9.12.2011 21:37:51   
Azra_
Ivanka, ovo ti je pravi pogodak! Svaka cast! Hvala u ime svih buducih mama.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Iskustva u GAK NIS
10.12.2011 13:11:29   
tanja982
Imam jedno pitanje u vezi one skole za trudnice koja se odrzava u Domu zdravlja-jel je pohadjala neka od vas, ima koristi? Cula sam da nije nesto od drugarice koja se skoro porodila , tj. da je jedno teorija koju oni tamo pokazuju , a praksa skroz nesto drugo...Pozdrav za sve :)))

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Iskustva u GAK NIS
10.12.2011 15:52:54   
ikai
ja nisam isla u tu skolu, ali od prijateljica sam cula da je dosta dobro posecivati... Najbolje ti je da krenes kad budes u 7 mesecu, kako bi mogla da ispratis sve casove...

(odgovor članu tanja982)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Iskustva u GAK NIS
11.12.2011 10:14:15   
Azra_
Tanja, iz iskustva, moja ti je preporuka da ides, ako mozes i imas vremena. Nije da ce tamo da te pripreme i obuce za sve sto te ceka, to nikako, ali ces se druziti sa drugim buducim mama, razmenjivati iskustva , a usput ces sigurno i cuti nesto korisno. Jednom nedeljno je inace taj cas.

(odgovor članu ikai)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Iskustva u GAK NIS
17.12.2011 15:32:45   
tanja982
sta podrazumeva ta skola? neke preglede? samo vezbe?

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Iskustva u GAK NIS
17.12.2011 20:16:45   
Azra_
Tanja imas pp.

(odgovor članu tanja982)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Iskustva u GAK NIS
19.12.2011 11:47:03   
tanja982
pp?

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Iskustva u GAK NIS
27.12.2011 0:16:39   
buduca mama*
evo mene opet kod vas user posted image molim mamu koja se skoro porodila da mi kaze da li treba da nosim svoju spavacicu u porodiliste ili ne,upravo sam cula da ne treba jer ne daju osim ako nije ona bas namenjena za porodilje,a koliko sam obavestena one su dosta skuplje u odnosu na ove obicne (koje sam vec kupila) pa bas ako nije neophodno ne bih bacala novac pored svih ostalih troskova koji,slozicete se,uopste nisu mali user posted image

(odgovor članu ikai)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Iskustva u GAK NIS
27.12.2011 12:04:58   
mati
Mozes da poneses, ali te oni tamo prvo obuku u onu njihovu. Mislim da nema potrebe da se opterecujes za tih par dana, neka sestra nece obratiti paznju , ali ce ti se npr druga izdrati da ces je pamtiti. Obuci sta ti daju, svakog jutra stizu ciste (oprane) spavacice, tako da mozes da zamenis.Ponesi obavezno dosta pari donjeg vesa.

(odgovor članu buduca mama*)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Iskustva u GAK NIS
27.12.2011 12:10:01   
Azra_
Mati, ja sam spremila mrezaste gacice, kazu da su ok. Sta ti mislis? Nama su u obilasku porodilista rekli da u bloku gde su mame sa bebama mozemo imati i svoje spavacice, a mozemo i njihove-stvar izbora.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Iskustva u GAK NIS
27.12.2011 12:14:40   
mati
Probaj, ja ih nisam koristila. Samo sam koristila i obicne uloske. Na gacice bi prvo stavila libres night, pa onda onaj za porodilje, jer on dosta propusta. A za spavacicu, ja sam nosila njihocu, devojka sto je bila sa mnom u sobi obukla je neku sarenu i tako su je napravili na idiota, pa ne znam sta da ti kazem.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Iskustva u GAK NIS
27.12.2011 12:39:36   
Ivanka 75
IZVORNA PORUKA: buduca mama*

evo mene opet kod vas user posted image molim mamu koja se skoro porodila da mi kaze da li treba da nosim svoju spavacicu u porodiliste ili ne,upravo sam cula da ne treba jer ne daju osim ako nije ona bas namenjena za porodilje,a koliko sam obavestena one su dosta skuplje u odnosu na ove obicne (koje sam vec kupila) pa bas ako nije neophodno ne bih bacala novac pored svih ostalih troskova koji,slozicete se,uopste nisu mali user posted image


Ja sam 2 dan obukla moju (otkopčava se skoro do pupka, kupila u Dami-ju) jer je nakon porođaja njihova bila toliko krvava, dali mi drugu koja nije ni bila spavaćica  nego duga majica samo isčena napred (bolje reći pocepana), i bilo me sramota da je nosim pa sam obukla moju.
Niko mi nije ništa rekao, verovatno zato što tih dana nije bilo dovoljno spavaćica.

(odgovor članu buduca mama*)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Iskustva u GAK NIS
27.12.2011 18:20:27   
Azra_
U slucaju da se ostaje duze u porodilistu, postoje li uslovi za pranje i susenje kose? Znam da nije hotel, ali bar osnovnu higijenu da odrzavamo ako je moguce...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Iskustva u GAK NIS
27.12.2011 19:31:17   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: Azra_

U slucaju da se ostaje duze u porodilistu, postoje li uslovi za pranje i susenje kose? Znam da nije hotel, ali bar osnovnu higijenu da odrzavamo ako je moguce...



U kupatilu se kupkaš pa se sušiš u sobiuser posted image

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Iskustva u GAK NIS
27.12.2011 19:51:35   
Azra_
Fen? Dozvoljen? Svasta pitam, ali sta cu...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Iskustva u GAK NIS
27.12.2011 19:58:49   
dejana007
prvi put vidim ovu temu :) dozvoljeno :)
sto se tice spavacice i ja nosila njihovu. vala koliko iskrvaris ne isplati se kvariti svoju. svoju mozes kad ti dodje poset__a :)
i da kad je vizita mora da si u njihovoj spavacici.

< Poruku je uredio dejana007 -- 27.12.2011 20:01:15 >


_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Iskustva u GAK NIS
27.12.2011 20:08:41   
Azra_
Dejana007, nikad nije kasno!user posted image Dobro je da si tu, da pomognes ostalim mamama (a nema ih mnogo)da nam odgovore na sva ova pitanja u vezi sa niskim porodilistem. Svaki savet je dobrodosao. Obecavam da cu vas odmeniti cim iskusim i taj deo trudnoce, tj.kad se porodim.

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Iskustva u GAK NIS
27.12.2011 20:14:22   
milenka85
Ja ću svakako poneti moju spavaćicu pa kako mi bude. user posted image Predpostavljam da i to zavisi od smene do smene mada realno ne vidim razlog zašto im smetaju naše spavaćice... Azra čula sam i ja za te mrežaste gaćice, kažu da su stvarno praktične. Gde se mogu nabaviti???  user posted image

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Iskustva u GAK NIS
27.12.2011 20:15:55   
dejana007
naravno :))) ja se porodila pre 8 meseci :)) a tebi drzim palceve da sto bolje prodjes :) mozes i kao ja, porodila se za 3 sata, bez indukcije - lepota.

P.s
u apoteci ima mrezastih gacica, mada ne znam dal se isplati finansijski. Kostaju oko 600 din ako ne i vise a dolaze 5 komada user posted image abri net mrezaste gaćice. ja uzela large, mada kad mi reko muz koliko ih placao poludela. Bolje spakuj jedno 10 komada starih user posted image

SLIKA

< Poruku je uredio dejana007 -- 27.12.2011 20:22:34 >


_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Iskustva u GAK NIS
27.12.2011 20:34:03   
Azra_
Mrezastih gacica ima i u Aksi, 5 u pakovanju. Peru se i lako suse, pa nije strasno. Kazu da je bolje nositi njih nego obicne...ne znam.
Dejana, hvala na lepim zeljama, nadam se da me ne ceka pretezak porodjaj, spremna jesam, ali... Znas li ti nesto o epiduralu u niskom porodilistu?

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Iskustva u GAK NIS
27.12.2011 20:39:43   
dejana007
znbam da nije zakonski regulisano pa i nije primenljivo, ali se moze zatraziti, mada mislim da treba pripreme - test koagulacije isl. naravno dogovor sa anesteziologom, ali ih ima samo 3. e sad kako to ide, dal dolaze kad nisu u smeni isl, e to ne znam. ja dogovarala epidural al obzirom da krenuo porodjaj u 01h ujutru nikog zvala nisam :)

i da - ja budala bacala gacice.. lele mamo mila al sam smotana user posted image nisam znala da se peru user posted image

< Poruku je uredio dejana007 -- 27.12.2011 20:40:31 >


_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Iskustva u GAK NIS
27.12.2011 20:54:38   
milenka85
Sva moja raspitivanja o epiduralnoj anesteziji nisu urodila plodom,ali ja ne odustajem. user posted image Sada ću pokušati da nadjem nekog anesteziologa jer je on najbitniji. Naravno, spremna sam i za finansijsku nadoknadu ako drugačije ne može... Šta ću kad sam kukavica. user posted image   Anesteziologa noću nema a ako dodje samo zbog mene to neće biti džabe. E sad, problem je kako ga pronaći i kako stupiti u kontakt sa njim!!!??? Ja još uvek razvijam strategiju jer nisam baš bogata vezama i vezicama... user posted image

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here