|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dohrana
4.8.2009 16:39:23   
stevajela
IZVORNA PORUKA: eugenija

Koristili smo Humanu, ali zbog grčića, po preporuci pedijatra, prešli smo na Bebelak EC (ova slova EC su posebno adaptirana mleka za decu sa "grčevi problemom", mislim da ne sadrži laktozu).


Interesuje me, da li je naveče bolje držati toplu vodu i mleko skupa napravljeno, koliko to može da stoji i u čemu da stoji, imaju li neki čuvari temperature za kupiti u apoteci? Ili je bolje držati toplu vodu u termos boci, pa napraviti mleko daje uvek sveže?
I koliko se može napravljena hrana držati napolju?


Matija je sisao 13,5 meseci,pa na moju srecu nikada nisam bila u prilica da mu dam kravlje adaptirano mleko.Sada kada pije kravlje vidim koliki je to napor mamama kada moraju svaki put da peru flasicu,otkuvavaju,greju vodu,muckaju,mleko i pre svega da se bude i ustaju.
Sto se tice stajanja,znam da majcino mleko moze da stoji 24 sata u frizideru.Kada se podgreje treba ga dati odmah detetu a sto ostane prosuti.Za adaptirano ne znam,ali mi nije logicno da moze uopste da stoji neki vremenski period bilo sta sto je instant,pa ni mleko.
Uredjaj za grejanje i odrzavanje toplote tecnosti u flasici imas.Ja imam Filipsov baby care.Koristim ga otkako sam prestala sa dojenjem za podgrejavanje kravljeg mleka.Stavim mleko u bocicu,ukljucim aparat i on ga ugreje na temperaturu majcinog mleka(37C).Mozes u njega staviti flasicu sa vodom i on stalno odrzava temperaturu.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Dohrana
4.8.2009 20:59:12   
Anoniman
Ja imam uvijek tesmos pun vruce prokuvane vode, i sa strane ohladjenu prokuvanu vodu. I samo izmiksam vrucu-hladnu, i za minut je sve spremno i svjeze. Inace sam se prvih 15 dana smarala grijuci vodu, pa je pregrijem... ovako milina! 

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Dohrana
5.8.2009 11:10:07   
sonja999s
ja koristim grejac za flasice
kad krenem na spavanje, flasicu stavim u njega i kad se mali probudi, smuckam hranu odmah i to je to.
sledecu flasu odmah ubacim u grejac i imam toplu vodu za sledeci obrok.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Dohrana
5.8.2009 11:13:53   
Anoniman
Ja sam ostavljala vodu da se ohladi na odgovarajuću temperaturu, i tako je sipala u termos. user posted image

(odgovor članu sonja999s)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Dohrana
5.8.2009 11:18:28   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: sonja999s

ja koristim grejac za flasice
kad krenem na spavanje, flasicu stavim u njega i kad se mali probudi, smuckam hranu odmah i to je to.
sledecu flasu odmah ubacim u grejac i imam toplu vodu za sledeci obrok.



bravo user posted image  i ja tako!!! triput ura za grejač! najbolja spravica!!!

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Dohrana
5.8.2009 12:15:40   
sonja999s
jadnicak se nekad i pregreje pa i crvenu i zelenu lampicu upali u isto vreme ali ja ga ne gasim hihi. to mi stoji gore na spratu u njegovoj sobi da se ne bih seckala sto puta gore dole u 3ujutru i grejala vodu


(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Dohrana
5.8.2009 12:18:18   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

IZVORNA PORUKA: sonja999s

ja koristim grejac za flasice
kad krenem na spavanje, flasicu stavim u njega i kad se mali probudi, smuckam hranu odmah i to je to.
sledecu flasu odmah ubacim u grejac i imam toplu vodu za sledeci obrok.



bravo user posted image  i ja tako!!! triput ura za grejač! najbolja spravica!!!


Sviđa mi se ovo.. Pokušaću da pronađem u apotekama.

Hvala svima na idejama i iskustvima!user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Dohrana
5.8.2009 12:20:15   
Jeca*
čekaj da ti preporučim i marku user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Dohrana
5.8.2009 12:24:51   
Jeca*
KLIK

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Dohrana
15.1.2010 22:52:15   
usamljena
Mi koristimo Aptamil 1 i zadovoljni smo. E sad ako moze pomoc, trazim nesto o uvodjenju gute hrane ali se ne snalazimuser posted image najbolje user posted image . Moze pomoc? Hvala user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Dohrana
15.1.2010 22:54:31   
gagana83
Pogledaj ovde-KLIK

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Dohrana
15.1.2010 23:12:01   
usamljena
gagana83 ti si moje sunasceuser posted image  Hvala mnogo. Velika pomoc od tebe vec drugi putuser posted image

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Dohrana
29.1.2010 15:07:06   
marince1
Mi smo koristili prvo Humanu,jer su mu to davali u porodilistu.
Onda smo presli na Nestla NAN koja je po meni mnogo boljamne smrdi kao humana,bolje se rastvara
Onda je poceo slabije da jede i pedijatar nam je rekao da se vratimo na Humanu.
I jeo je fino do pre 10 dana kada je stomak krenuo strasno da ga muci,gladan je krce mu creva,a nece da jede.
Pre par daa nam je opet pedijatar rekao da probamo sa Humaninom hipoalergenom formulom i kao jede malo bolje,ali i dalje ga stomak jako boli i jede vise nocu,danju mnogo slabija user posted image
Ja racunam da mu treba malo vremena da se prilagodi.
Ako i ovo ne poboljse stvari,dr nam rece da cemo morati da predjemo na 2/3 kravlje user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Dohrana
12.2.2010 17:00:15   
usamljena
Drage moje, jedno pitanjce. Dobili smo Aptamil 1 tj muz ga je kupio u Austriji. Kutija drugacija nego nasa i cini mi se da je i hrana drugacija. Da li je to moguce? Kad napravim u flasici na zidovima ostaju kao mali silikonski crvici. Da li je jos neko koristio tu hranu kupljenu vani? Malo sam zabrinuta. Mislim ne bi trebalo da ima razlike, bebe su bebe i tamo i kod nas

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Dohrana
12.2.2010 17:06:15   
*Alexx*
Da ti crvići nisu Aptamil koji se nije rastvorio? Tako je bilo i kod nas, baš je ličilo na crviće user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Dohrana
12.2.2010 17:16:10   
usamljena
Ma nisam sigurna, bas su providni. Kao zelatin. A nikad mi se to nije desavalo. Zato vas pitam. Bojim se da bebetu sta ne bude. Mada je pila od jutros 3 ili 4 puta vec. Stvarno mislim da ne bi trebao biti drugaciji ali ... sta znam. Ali ako kazes da se i tebi to znalo desiti znaci nije strasno. Hvala ti na brzini, bas mi je bila frka

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Dohrana
12.2.2010 17:44:15   
*Alexx*
Joj, ženo, pusti, pitanje je da li ti i ja mislimo na isto. Ali pretpostavljam da je to.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Dohrana
28.2.2010 12:05:30   
ivanable
Molim sve mame koje kao i ja nisu u mogucnosti da doje svoje male andjele da podele svoje iskustvo sa adaptiranim mlekom. Interesuje me koju vrstu mleka koristite i da li ste zadovoljne istim, kolicinu mleka u odnosu na uzrast deteta i, mozda najinteresantnije, raspored hranjenja. Pisite kako vam deca spavaju nocu, koliko spajaju u bloku :) i da li bebe imaju problema sa grcevima i sl...

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Dohrana
28.2.2010 12:07:37   
Dora
Prvo, koliko ti je stara beba i da li siki bar malo?

(odgovor članu ivanable)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Dohrana
28.2.2010 12:09:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ivanable

Molim sve mame koje kao i ja nisu u mogucnosti da doje svoje male andjele da podele svoje iskustvo sa adaptiranim mlekom. Interesuje me koju vrstu mleka koristite i da li ste zadovoljne istim,


O ovome u ovoj temi. user posted image


IZVORNA PORUKA: ivanablekolicinu mleka u odnosu na uzrast deteta i, mozda najinteresantnije, raspored hranjenja.


O ovome ovde: Broj i količina obroka na flašicu KLIKNI

IZVORNA PORUKA: ivanablePisite kako vam deca spavaju nocu, koliko spajaju u bloku :) i da li bebe imaju problema sa grcevima i sl...



O ovome ovde: Pomoć bebi sa grčevima KLIKNI


(odgovor članu ivanable)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Dohrana
26.3.2010 15:58:12   
*Alexx*
Drage moje, pošto se meni mleko baš smanjilo, kupila sam Andreju Novalac 2. Sinoć sam mu prvi put dala - prvo je gledao šta mu dajem, kakva je to cucla, mnogo je bio smešan. Popio je jedva 120 ml. Danas sam mu za užinu dala opet, popio je 140 ml (a doza je oko 240 ml).
Moje pitanje je - da li su dojene bebe odmah prihvatile AD mleko? Ja pretpostavljam da mu je potreban period prilagođavanja.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Dohrana
26.3.2010 16:42:02   
gagana83
Ja sa Unom nisam imala problema kada sam krenula da joj dajem adaptirano mleko.Prvi put je popila vrlo malo,ali je vec sledeci put bilo mnogo bolje.
Verovatno zavisi od bebe do bebe,Una nije bas odusevljena dojenjem pa joj to nije bio problem.
I jos,nesto-beba NE MORA da popije onu meru koja pise na kutiji adaptiranog mleka.
Meni Una skoro nikad ne popije koliko bi trebalo za njen uzrast,uvek manje!


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Dohrana
26.3.2010 16:46:37   
*Alexx*
Baš sam htela da te zovem na pp da pogledaš temu user posted image Nije ovo još problem, tek dva puta sam mu dala. Videću večeras.
E, da, a u kom položaju dajete bebi flašicu?

Gagana, a koliko popije Una (a kolika joj je mera po etiketi)?


< Poruku je uredio Alexx RR -- 26.3.2010 16:47:22 >


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Dohrana
26.3.2010 16:59:31   
gagana83
Ja joj dajem flasicu u lezecem polozaju ali sa malo vise podignutom glavom nego kad siki,drzim je u narucju.Negde sam procitala da tako treba.

Meni Una u proseku popije oko 150ml,nekad i manje od toga a mera je 180ml.180 ml je popila mozda dva puta i to kad je pospana pa se tako uspava.
Zavisi koliko je proslo od prethodnog obroka,


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Dohrana
26.3.2010 17:02:43   
*Alexx*
Ma Andrej neće u naručju, nema šanse! Pa ga postavim u ležeći položaj, stavim neko jastuče, čisto da se ne udavi.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here