|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Slavski kolač
13.12.2018 19:34:07   
branki*
ja od oka isto..ubacim ulje u testo malo i margarin odozgo malo..

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Slavski kolač
13.12.2018 22:20:50   
vocicana
sam jos spremala slavski kolac, ne slavimo jos uvek, a kada bude bilo, potrudicu se uvek, to je bas mnogo lepo.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Slavski kolač
14.12.2018 7:17:27   
Sanjalicaaa
Mm je ove godine preuzeo slavu od oca.Tako da prvi put cu mesiti kolac. I pravo da vam kazem, malo mi je frka 😄
Nasla sam neki recept sa kiselom vodom. Brasno tip 400, kvasac, i kisela voda. 

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Slavski kolač
14.12.2018 8:15:41   
Maraj
Ma mozes i sa obicnom vodom. Kao obicno testo za hleb kad mesis.. napravi dan ranije ako ti je frka. Da imas vremena da zamesis jos jedan
.mada nema sta da ti ne uspe.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Slavski kolač
25.4.2020 22:59:42   
dunja RR
Kako tačno ide recept?
Ove godine ćemo kod nas slaviti, spremaću sve po redu, i kolač, posan je Đurđevdan ove godine.


IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Mm je ove godine preuzeo slavu od oca.Tako da prvi put cu mesiti kolac. I pravo da vam kazem, malo mi je frka 😄
Nasla sam neki recept sa kiselom vodom. Brasno tip 400, kvasac, i kisela voda. 



< Poruku je uredio dunja RR -- 25.4.2020 23:00:02 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Slavski kolač
25.4.2020 23:23:07   
flamingos
Dunja,i mi slavimo Đurđevdan,posno je,smkslila aam koju ću tortu i baklava ružice.A što se slavskog kolača tiče mesim ga sa običnom vodom.Nadam se da će i gosti da nam dođu.Videćemo kakva situacija bude.


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Slavski kolač
25.4.2020 23:47:55   
dunja RR
Flamingos, za goste ne verujem da će nam dolaziti, mislim da nije pametno, i radi njih i radi nas rizikovati.

Kako praviš kolač, može li tačan recept? Hvala ti!

< Poruku je uredio dunja RR -- 25.4.2020 23:48:28 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Slavski kolač
25.4.2020 23:49:21   
dunja RR
I koje tačno brašno uzimate?
Ja koristim speltino inače, a njega ne bih za kolač, pa mi recite pls koje da uzmem, belo koji TIP?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Slavski kolač
25.4.2020 23:53:39   
flamingos
Pišem ti čim ustanem recept.Brašno T-400 meko,to koristim. Za goste možda i bolje da ne dolaze.Ko bi ga znao.Odoh,mrtva sam umorna.Odmaraj draga.Nastsvljamo sutra druženje.Laku noć.❤


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Slavski kolač
26.4.2020 1:53:54   
dunja RR
Laku noć ♥

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Slavski kolač
26.4.2020 7:28:40   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Kako tačno ide recept?
Ove godine ćemo kod nas slaviti, spremaću sve po redu, i kolač, posan je hĐurđevdan ove godine.


IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Mm je ove godine preuzeo slavu od oca.Tako da prvi put cu mesiti kolac. I pravo da vam kazem, malo mi je frka 😄
Nasla sam neki recept sa kiselom vodom. Brasno tip 400, kvasac, i kisela voda. 





Ja sam pravila ovaj Kolac
Probala sam nekoliko recepata, ovaj mi je bio najidealniji. U slavski kolac ide vodica. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Slavski kolač
26.4.2020 9:19:18   
flamingos
Dobro jutro.Dunja,Sanjica ti je poslala recept,trebam li da ti kucam i ja svoj recept?


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Slavski kolač
26.4.2020 9:52:41   
flamingos
Otkucah recept i neće da ode post,grrrr.Da probam na privatnu poruku?


(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Slavski kolač
26.4.2020 15:19:20   
flamingos
Dunja,ne znam pod kojim si imenom u rr da ti privatnu poruku pošaljem.Poslah na dunja.😀gde zapitah da li da ti otkucam recept?Ili da vidim da skrinšotujem slike i receot sa jednog portala na kome imam obavlhen recept,pa ovde da postavim.Loš internet,dugačak post i neće da pošalje.


(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Slavski kolač
26.4.2020 15:23:10   
Mirko Svirko
Flamingos,  objavi ili napisi. Ja bi pokusala da spremim. Nisam do sad. Ali probala bi. Da naucim nesto novo. 


(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Slavski kolač
26.4.2020 15:29:48   
flamingos


IZVORNA PORUKA: Mirko Svirko

Flamingos,  objavi ili napisi. Ja bi pokusala da spremim. Nisam do sad. Ali probala bi. Da naucim nesto novo. 


Mirko,neću u C kuhinji da objavim,pokušavam glasovima da osvojim dodatnu nagradu(kao što znaš),i ne služim se time da objavim recept i sama za sebe glasam kao pojedinci.No,to je njihova stvar.A ispisala sam sve,dugačak post,loš internet i neće da ode.Sanjica je objavila,klikni i možeš tako da praviš.Ima različitih načina pripreme slavskog kolača.Pozdrav.Ljubi mališana.❤


(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Slavski kolač
26.4.2020 20:09:08   
flamingos
Izvoli Dunja.❤Ukoliko imaš osveštanu vodu,dodaj,ako ne,može i ovako.Obavezno dodam osveštanu vodu,nisam napisala u receptu.Ove godine teško da će doći sveštenik.

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Slavski kolač
26.4.2020 20:16:15   
flamingos
Izvini,3 i 4 korak sam duplirala,ukapiraćeš.Mirko,isprobaj i ti.Na jutjubu pogledajte kako se prave ukrasi.Nadam se da sam bila od pomoći.❤


(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Slavski kolač
26.4.2020 21:09:01   
dunja RR
Hvala vam puuno!


Flamingos, videh sada tvoje slike u drugoj temi, onaj hleb izgleda fantastično, tako da, svaka ti čast, obavezno da dodaš u C kuhinju, sada ili kasnije nekad, kako god.
Ja volim kada neko dokumentuje to što pravi :)


Možda probam sada za vikend, kada smo već zarobljeni, pa onda u utorak utvrdim.

Da li mesiš dan ranije ili na dan slave?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Slavski kolač
26.4.2020 21:25:49   
flamingos
Izluđuje me-otkucm i ne ode,loš internet.Nema na čemu,uvek.Hoću,objaviću recepte,obavezno sa slikama.Svaki moj recept sadrži sliku,mnogi od njih i po nekoliko slika sadrže,kako bih pojasnila postupak pripreme.Mesim dan pre,kad se ohladi stavi ga u kesu i biće mekan.Neće biti kao da je tog dana ispečen,ali kažu da se na slavu ne peče kolač.Ti se još raspitaj,pa kako odlučuš.Nikada na slavu ne pečem,već dan pre.Pozdravljam te,da ste živi i zdravi,da svi skupa srećni dočekamo i proslavimo slavu.Hvala na komplinentima u vezi hleba i ostalih recepta.❤


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Slavski kolač
26.4.2020 21:34:41   
Mirko Svirko
Flamingos, hvala ti. Ovo ne deluje komplikovano. Mene brine sad kako cu te ukrase. Moram da isprobam. Drugacije kad probam...


(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Slavski kolač
26.4.2020 21:38:13   
Sanjica26 RR
Ukrasi mogu ranije da se spreme i u zamrzivac. Kad hoces da pravis slavski kolac samo ih izvadis. Nemam sad slikh mog slavskog kolaca. Mi nismo poceli da pravimo slavu, ali sam pravila slavski kolac jer je bio red na mm. Djakoni slave arhidjakona Stefana.  

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Slavski kolač
26.4.2020 21:44:00   
flamingos
Mirko,odgledaj na jutjubu sve lepo pojašnjeno.Ne brini,nije to komplikovano.


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Slavski kolač
26.4.2020 21:49:11   
Mirko Svirko
Hvala,Flamingos. 

Sanjice, hvala ti. Bas cu da gledam i da isprobam. Lakse kad se vidi tako korak po korak oko tih ukrasa. 

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Slavski kolač
26.4.2020 21:50:56   
Sanjica26 RR
Mirko, uposlis decu za ukrase. Tako sam ja svoju decu i mm. T i mm su talentovani za umetnost

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ružice sa sirom
Ringerajin kuvar: minnica
Pšenični griz sa voćem
Ringerajin kuvar: little_one



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here