|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba ne priča
14.1.2010 22:58:52   
Pansophia
Eto, sto kaze Anita, nema razloga za brigu.
Snezo, ja se malo brinem da bebac ne pokvari vid jer mu svaki dan pustam crtace. Ne znam d li mu je suvise blizu komp, otprilike 1m.

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Beba ne priča
14.1.2010 23:03:26   
sneza24
I ja mog stavljam na oko 1 m od tv,ne mogu da ga stavim na 2m morala bih onda da ga stavim na prozor.

(odgovor članu Pansophia)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Beba ne priča
14.1.2010 23:06:41   
Pansophia
Isto zbog prostora ne mogu dalje da ga stavim. Ali odusevljen je crtacima.

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Beba ne priča
14.1.2010 23:07:30   
gagana83
IZVORNA PORUKA: sneza24

I ja mog stavljam na oko 1 m od tv,ne mogu da ga stavim na 2m morala bih onda da ga stavim na prozor.

user posted image user posted image user posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Beba ne priča
2.11.2014 13:38:27   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: *Alexx*

Andrej je još uvek u fazi gaaa, aaa, uuu i ni makac od toga (ima skoro 5 meseci). Ne brinem se, jer smo i ja i brat propričali jaaakooo kasno (oko druge godine, mislim), ali smo pričali prosto proširene rečenice, jasno i glasno user posted image


S, isto skoro ima 5. meseci i bukvalno ništa ne guguče, ali NIŠTA. Ili ćuti ili plače, mislim na glas. Smeje se često ali ne glasno. Pre nekih mesec dana je ktenuo sa samoglasnicima, čak mislim da je bilo i par gugutanja ali od tada ništa.

Da li da brinem?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Beba ne priča
2.11.2014 13:52:50   
serpica

IZVORNA PORUKA: dunja RR


IZVORNA PORUKA: *Alexx*

Andrej je još uvek u fazi gaaa, aaa, uuu i ni makac od toga (ima skoro 5 meseci). Ne brinem se, jer smo i ja i brat propričali jaaakooo kasno (oko druge godine, mislim), ali smo pričali prosto proširene rečenice, jasno i glasno user posted image


S, isto skoro ima 5. meseci i bukvalno ništa ne guguče, ali NIŠTA. Ili ćuti ili plače, mislim na glas. Smeje se često ali ne glasno. Pre nekih mesec dana je ktenuo sa samoglasnicima, čak mislim da je bilo i par gugutanja ali od tada ništa.

Da li da brinem?




Dunjci nemoj da brines,moj Toma u tom periodu sem plakanja nista nije znao,jeste se smejao na glas ali drugo nista. Evo i sad sa skoro 15 meseci jedva mama,tata,ajde,baba i toliko,a i to vrlo retko bas kad mu dodje. Tara je progovorila tek sa 2 godine,ali bukvalno do tada nista,cak nas nije ni zvala,vodila sam je ko lekara jer sam se plasila da nece ni da progovori i onda od jednom i to po celu recenicu.
Ne brini,sve je to ok,videces i sama user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Beba ne priča
2.11.2014 14:04:48   
Torbica
Dunja, nemas razloga za brigu. To je toliko individualno. Najvaznije je da dete reaguje, pokazuje emocije u smislu srece, tuge i da imate "neku vasu" komunikaciju. Bice to sve ok, sigurna sam. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Beba ne priča
2.11.2014 14:14:01   
Mala Elena
Nema potrebe da brines , E ima faze, mesec dana pricala mama, pre toga gugutala , pa tajac , evo sada se kao dere i vristi (pogotovu posle ponoci hahahaha ...) ...sve u svemu nije to nista .

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Beba ne priča
2.11.2014 15:08:10   
dunja RR
Hvala vam drage moje, lakše mi je posle vaših komentara.Sećam se da je pre mesec dana pričao sam sa sobom, mrmljao, kada ga ostavimo samog u krevecu.
I ne znam od kada, ali duže traje, bukvalno ništa. Ali pokazuje emocije, smeje se kada nas vidi ili kada se igramo, pričamo. I naravno plače kada mu nije po volji user posted image



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Beba ne priča
2.11.2014 16:31:42   
mirkam
Dunja, neka si pokrnula posle toliko vremena ovu temu.Nisam ni znala da je ima.
Tovj S je jos bas mali, a moj M ce sjutra deset mjeseci a ne progovora, u smislu mama, tata, baba...
I ja brinem, bas.E sad, on je prije dva mjeseca jedno desetak dana govorio mammmm i po nekada mama ali i to je prestao.Smije se na glas jako cesto, vrisit kad se raduje, mrmlja nesto ali to nije ni gugutanje ni slicno, meni lici na pjevanjenarocito kada se uspavljuje user posted image
A jos mi gore kad mi ljudi iz okoline kazu da su nihova djeca u ovom uzrastu znala da ponavljaju kako kaze maca, kako kaze kuca, da zovu i mamu i tatu i babu i jos sto cudauser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Beba ne priča
2.11.2014 16:38:19   
Misha i Ljisha
Mirkam moja je znala samo tata i kako kaze macauser posted image nista drugo ahahha ustvari pokusavala je i da grokce. Ali to je stvarno sve smesno. Evo je u januaru ce dve godine i iskreno ne prica nista. Samo sto guzica iste sto se kaze. Brinem i ja, ali ustvari mislim da to nije briga vec vise iscekivanje i nestrpljenje kad ce vise progovoriti. A to sto nista dugo nije rekao to isto nema veze. Moja je sa 15 meseci znala da kaze mama dodji, i onda valjda nije to htela da kaze jedno 4 meseca uopste. Ili pre mesec dana lepo kaze JABUKA, a u sezoni smo jos uvek jabuka i cesto je jedemo i mislis li da mi kaze jabuka??? Jok!!!! Ja se nerviram i pitam stalno sta je to sta je to ali nece pa nece. Tako da protiv njih ne mozemo. Samo mozemo strpljenjem da se naoruzamo user posted image . Moja ne progovara jer nema "primjedbe"user posted image

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Beba ne priča
2.11.2014 16:54:55   
wivern
Nama je logoped u skolici govorila upravo ovo sto je Torbi napisala. I jos je dodala da deca ne mogu da u isto vreme progovore i prohodaju, vec se planski odlucuju za jedno od ta dva. Tako da je moguce da ce prvo prohodati pa tek posle progovoriti.
Nas kumic je zvanicno propricao sa tri godine, do tada sto bi rekli crnogorci ( a otac mu je crnogorac user posted image ) nije imao zamjerki. I to je propricao kao navijen, do tada samo mumlao i pokazivao rukama. Vodili ga i kod logopeda ali nikakvog problema sa detetom nije bilo.
Mislim da je prerano razmisljati o bilo kakvom problemu pre prve godine..a mozda i nesto malo vise.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Beba ne priča
2.11.2014 16:59:36   
choopa choops
sad kad čitam ovo mogu samo da kažem kako se sve te stvari brzo zaborave...user posted image Ja se uopšte ne sjećam tog perioda ni koliko je ko tada znao, ali kad uporedim svoje dvoje djece, razlika je ogromna. Dok je ćerka rano propričala u odnosu na svoje vršnjake, sin je jako kasno. Ista majka, isti otac, iste metode vaspitanja user posted image , sve isto i eto.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Beba ne priča
2.11.2014 17:03:03   
mama krava

IZVORNA PORUKA: mirkam


A jos mi gore kad mi ljudi iz okoline kazu da su nihova djeca u ovom uzrastu znala da ponavljaju kako kaze maca, kako kaze kuca, da zovu i mamu i tatu i babu i jos sto cudauser posted image



Znaci, kakvo lupetanje!!! Kako neki ljudi mogu toliko da lupetaju, nije mi jasno! I to jos majkama, koje su i poprirodi jako nesigurne, pa jos ako je i prvo dete....!

Drage moje, to je toliko individualno da nema potrebe da se deca uporedjuju! Sin moje sestre progovorio tek pred treci rodjendan! Nista mu ne fali!

Bitno je da deca reaguju, pa kako rastu da vas razumeju!

Moj debeli ima 13 meseci i ponavlja ta-ta-ta, ba-ba-baa, de-de-de, ama-am-ma... ali nema pojma sta to znaci, a kamo li da nas zove!user posted image

Moja velika alapaca koja sada ima 5,5 god a popricala je sa nekih 20 meseci, onako po malo... a sada prica perfektno, sa vokabularom jednog trecaka! Ne preterujem, mada mislim da je i to individualno. Ona se nikada nije mazila dok prica, dok neke njene drugarice iz vrtica i dalje govore kao bebe i ne znaju da kazu sva slova, ali ni to nije nista strasno. Ovo pisem, ne da bih se hvalila, vec da vam predocim koliko je to sve siroko u razvoju govora!

Ljiso, ova moja je bananu duuugo zvala "tama" i imala puno svojih naziva za neke reci (jogurt - koda!) iako je umela da kaze ba-na-na kada bih joj ja ro na slogove razlozila. Dobro se secam da mi je jako bilo zao kada je sve pocela da zove onako kako se stvarno zove, jer sam tada shvatila da je poraslauser posted image

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Beba ne priča
2.11.2014 17:15:05   
doktorkakristal
Naravno da je individualno D pocela sa devet punih tata i deda posle baba i sad sa godinu mama, od kako prohodava manje prica ali sve je to normalno uglavnom koristi neki njen jezik user posted image

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Beba ne priča
2.11.2014 17:25:39   
Maslacak15
Joj kojim redom da krenem,

Dunja naravno da nemas razloga za brigu i sva razmisljanja na tu temu probaj da odlozis na godinu dana. Stvarno to mislim. Misho bice takozvane "jezicke eksplozije" verovatno uskoro.
To o propricavanju je verovatno jedno od najgorih mitova i legendi koje bivaju prenoseni sa kolena na koleno. Ima dece koja sa deset meseci znaju kako kaze kuca i kako kaze maca ali ona su u velikoj manjini. Ja bih rekla to su bas izuzeci, a kad se slusa carsija ispade neko pravilo. Znate koji je prosek sa osamnaest meseci - 10 reci ! Racunajuci i mama i tata.
Ja sam bila zva zbunjena zbog tih prica cekajuci da stariji sin progovori iako je on bio izuzetno verbalan, pricao je " bejbi kineski vrlo rano". To rano ne mislim 4 meseca naravno nego na primer godinu dana i jace. I nije zaklapao. ali nista nije imao smisla. Krenuo je tek sa 17 meseci ali izuzetno progresivno. Ocu da kazem, zbog takvih prica i laznih ocekivanja ja sam skoro tripovala da mi dete kasni.... Tokom proteklih par meseci sam cula od cetiri vaspitacice nezavisno u vrticu, potpuno fascinirane komentare da ne mogu da veruju koliko on prica. I kakav recenicni sklop ima. I dvojezican je. U decembru puni tri godine i vodi odavno poptuno normalne razgovore na vrlo apstraktne teme. Govori tecno, gramaticki korektno. Sa dve godine je znao stvari tipa : tata da li mozes da mi doneses krisku hleba sa marmeladom, ja sam puno gladan. Sustina je - dete je lingvisticki obdareno, a ja sam slusajuci urbane legende mislila da zaostaje?!?!?
Mladji nije toliko brz kod njega jos nije doslo do eksplozije sa 18,5 meseci ali ja poucena iskustvom se ne brinem uopste. Izrazito je komunikativan neverbalno, kopira grimase, slusa sve ispunjava zadatke i prica sledece reci: mama tata, jaje, mehr ( vise na nemackom), buba, jakna, keks, ajs ( sladoled), moje, meins ( isto na nemackom ), da i ne, pas, bonbon, cita i halo. Mozda sam nesto ispustila ali to je to manje vise. Zna da pokaze gde su mi delovi tela, nos noga zubi pupak i slicne stvari. Znaci saradjuje. I to je vise nego dosta. Vrlo je moguce da ce i on biti pricljiv.

Meni stvarno kad cujem carsiju, izgleda kao da su svi sa godinu dana drzali politicke govoreuser posted image Opustite se.

Ako dete posle napunjene dve godine bas nista ne kaze, treba se konsultovati ali i u tom slucaju ima mnogo dece koja uhvate prikljucak i nastave potpuno normalno da se razvijaju....

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Beba ne priča
2.11.2014 17:41:12   
Maslacak15
samo da dodam da bude jasnije. Znaci suprotno opstenarodnom verovanju najintenivniji period za razvoj jezika nije sa 12 meseci nego izmedju 18-24 meseca. Sto naravno ne znaci da nema dece koja krenu pre toga ili posle toga. Ali prosek, znaci vecina govori oko 10- max 50 reci sa 18 meseci dok je prosek sa dve godine oko 250 reci. U poredjenju sa tim prosecan broj reci sa godinu dana je JEDNA. Ako mi ne verujete pitajte logopeda ili potrazite literaturu na tu temu.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Beba ne priča
2.11.2014 18:11:52   
branki*
dunjac,sve je u redu,bice dobro sve to.obrati paznju ako se gukanje ne javi do 9.meseca i do godinu i po bar jedna smislena rec sa znacenjem,makar mama ili tata.sa 2 godine bi trebalo da ima frazu od 2 reci-daj vodu,daj mleko ili neki makar fond od 10-ak reci.ali,sava je jos mali bebac,nemas razloga za brigu.user posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Beba ne priča
2.11.2014 18:58:40   
Mala Elena
Zaovina mala sa 21m. zna da kaze beba, doda(voda) , jos ponesto i da vristi user posted image uglavnom pokazuje rukom sta zeli ili kaze-daj daj..

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Beba ne priča
2.11.2014 19:12:02   
dunja RR
Da čovek ne poveruje, S pre pola sata krenuo da brblja, ne zaustavlja se. A mi srećniii pa samo slušamo :) Doduše nešto ljutito brblja, ali nema veze, važno mi je da prozvodi neke zvuke. A inače smo i mm i ja pričalice, i to glasne (što reče moja drugarica koja živi na N. Zelandu, tamo ljudi tiho pričaju a ona iz Srbije i nm Francuz dernjavci uvek odudaraju od tamošnjeg sveta user posted image ) Danas sam ga forsirala sa pesmama i pričom (mada zaista, dečije pesme mu puštam i pevam od rođenja), ne znam da li je to imalo uticaja,a li eto, pokrenulo se nešto.

Hvala vam drage moje user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Beba ne priča
2.11.2014 19:54:52   
mamica 91
Dunja a mozda i oni remencici sto nosi imaju uticaja pa ga cini nervoznim i neraspolozenim pa nece da pricauser posted image ... V je imao povisen (misicni) tonus, u kod nas u tom programu deca prodju pregled fizijatra, logopeda i psihologa, dok smo isli na vezbice i dok smo ih i kuci radili bio je nervozan i razdrazljiv, par dana poceo da brblja, aa, eeee ooo, i prestao, logoped nam na kontroli kaze da mogu te vezbe da budu uzrok nervozi pa da mu se "ne da da prica", evo sad unazad 4-5 dana "peva" ali smo prekinuli sa vezbicama dokle ce tako, videcemo... Dok je U u tom periodu uvekilo brbljala, sa 6 mes. govorila tatata... a sa 20. znala da recituje : pliva patka preko save, daj mi mama maramicu, deda mraze (meda maze je govorila user posted image ), mraz po staklu sara..dr. okarakterisala kao izuzetno napredno dete, u januaru ce 3 god. i bas kad smo V vodili kod logopeda, zena kaze kako lepo prica, gramaticki ispravno, tecno, razumljivo, jedino jos uvek umesto R i LJ kaze L..

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Beba ne priča
3.11.2014 7:10:18   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Maslacak15
Misho bice takozvane "jezicke eksplozije" verovatno uskoro.


Cekam eksploziju od njenog 15tog meseca, jos tad je znala da kaze daj Du (daj Dunji), ja cu, meni, dodji, ajde, ljulja, žezda, kuuug (krug) i jos svasta nesto, sa 18 meseci sam stavila na papir koliko reci zna i bilo je bas dosta, sad zna sigurno preko 100 ako ne i vise ali ona prosto ne sastavlja recenice, cak i reci koje zna da kaze ne upotrebljava cesto. Eto npr jabuka (ovo tako lepo kaze kao to ste vi sad procitali) mi nije rekla nedeljama, i ne trudi se u principu da ponovi. Znate ono jednostavno pokusavanje da ponove reci koje izgovaraju roditelji. Prosto nece da pokusava i ponavlja. Samo iz nje "izleti" neka rec i ja ostanem u cudu otkud sad to???? I kad god bi nesto rekla nijednom jos nisam imala problem da je razumem, mozda nije savrseno ali rec je dovoljno jasno izrecena da se uopste ne pitam. Jedina rec koju ne kapiram kod nje a koju na moju zalost svakodnevno koristi je "ABO" pitaj Boga sta je abouser posted image . I ona nije onako brbljivo dete koje na svom jeziku kao nesto prica, vec ona meni vecim delom dana cuti ili govori samo reci koje zna da kaze. Inace brka J i S umesto SAD kaze JADuser posted image a recimo Sat lapo kaze.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Beba ne priča
3.11.2014 8:46:57   
Maslacak15
Pa obicno pocnu prvo sistematski da kombinuju imenicu i glagol Tipa meda spava, avion leti itf pre nego sto se pojave duze recenice. Naravno i tu postoje izuzeci ali obicno je tako.
Kad je u pitanju bejbi svahili moji su obojica jako obdareni. Stariji izmedju 13 i 17 meseci zatvarao usta nije dok nije presao na nemacki i srpski i od Tada ne uppotrebljava svahhili. Mladji nije u toj meri pricalica ali ima neverovatne epizode.Stane ispred tebe i krene da pokazuje i objasnjava. Cela mimika, mrtav Ozbiljan ubi se od price. I to deluje skroz legitimno znaci ne baba Gaga nego zvuci kao jezik. Melodija cele recenice. A ja ne razumem nista. Cak mi je jedan vaspitac rekao: on na srpskom dosta prica. Hahahah ja reko znate to je svahili srpski koji ja naucila nisam.Mozda probam da ga snimim, mnogo je smesno.Narocito zbog intonacije i glume, ko da drzi b anku o globalnom zagrevanju. Od onoga sto razumem ima max 20 reci. Ja racunam smao to sto sam uppotrebljava posto kod ponavljanja ne smatram da su automatski usvojili. Ponove i zaborave. Tek kad pocne da mi konzistentno imenuje stvar svaki put ja brojim kao rec. Tipa lopta je uvek Ball ( nemacki) i on stvarno to kaze svaki put kad je vidi

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Beba ne priča
3.11.2014 8:56:35   
Modessty
Nikal je odavno počeo da priča, a evo sada sa skoro 14 meseci rečnik mu se i dalje svodi na: mama, baba, tata, ne, da, am-am. Sve razume. Na primer uzme me za ruku i vodi u kuhinju do frižidra kad je gladan i viče am am. Danilo je imao bolji rečnik od njga u tom periodu. ALi ja se ne sekiram. Znam da je to normalno i da se sva deca drugačije razvijaju. Razuman je, motorički izuzetno razvijen i mislim da je to dovoljno za prvih godinu dana user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Beba ne priča
3.11.2014 9:06:55   
Trcosava
Joj Dunja, kad sam videla da pišeš mislim se pa šta očekuje od bebeuser posted image pa tek onda pročitam da ti misliš na gugutanje. Ja bre ljudi moji o tome nisam razmišljala. Jednostavno sam prihvatila da nekoj deci motorika ide bolje i pre, nekoj govor. Pisala sam već negde - pa oko hmmm 2 godine? Ana je mlela uveliko, ali nije znala da se popne na tobogan uz dasku. Drugaričina mala, 2.5 meseca mlađa od Ane, vere se po onim spravama, jedva je uhvatimo. Ali je zato Ana govorila mnogo. I dan danas mnogo bolje govori od svih vršnjaka u vrtiću. Ja bre onu decu ne razumem kad mi nešto kažu, ne što je na slovenačkom nego bre i dalje bebeći pričaju.
JEdino što Ana sad kiksne je umesto recimo 'tla' kaže 'kla' ali ni na to ne obraćam pažnju. Zna i da se zaplete pa nikako da izgovori, ali zato zna da ponovi otorinolaringolog!!! Ja bre to sam imala problem sa 10 godina hahahahaha

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Najpopularnija imena u 2023. godini
Koliko su se trendovi promenili, najbolje govori i činjenica da osim Milice nijedno popularno ime iz prethodnih dekada n...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here