|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Beba ne priča
3.10.2009 23:59:24   
Makicab
Moj sin ima skoro 9 meseci i još uvek ne izgovara slogove. Inace se normalno razvija, vristi samoglasnike ali od slogova (ma, ba, ta,...nista). Da li se treba obratiti logopedu na vreme, kada su vasa deca pocela izgovarati slogove?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Beba ne priča
4.10.2009 0:01:46   
Maya21
Makice, ne bih da te plasim. Ali da li si proveravala da li dete dobro cuje? Najbolje da se obratis detetovom pedijatru, on bi trebao da zna sta dalje...

(odgovor članu Makicab)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Beba ne priča
4.10.2009 0:02:15   
Maya21
I dobro nam dosla na Ringeraju, vidim da si nova user posted image

< Poruku je uredio Maya RR -- 4.10.2009 0:13:07 >

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Beba ne priča
4.10.2009 0:05:55   
simke
Govor: Ovako bebe uče govoriti
Djeca već od početka razgovaraju sa roditeljima. Poseban je doživljaj kada beba izgovori svoje prve riječi koje roditelji mogu razumijeti. Međutim, put do te faze je dugačak. Ova tabela je pregled pojedinačnih faza učenja govora.
Govorne faze
Što beba može Starost Što beba voli
Grr, guu Beba nesvjesno guguče, reagira na buku i na poznati glas koji je može umiriti. 0 - 3 mjeseca - glasove roditelja
- "odgovore" roditelja. Ponavljajte zvukove koje dijete proizvodi.
aaahhh Centar za govor u mozgu se brzo razvija. Dijete guguče i time testira zvukove i isprobava visoke i niske tonove svog glasa. 3 - 6 mjeseci

- igračke koje proizvode zvukove

- komentare na to što se upravo događa: Marta ima "patkicu za kupanje"
bababa Faza izgovora nerazumljivih riječi: sada dijete izgovara slogove i ponavlja riječi koje razumije. 7 - 9 mjeseci

- igre prstima i jahanje na koljenima

- pitanja kao npr.: "Gdje je tvoja mačka?"
- molim i hvala
Mama, tata Većina beba svoju prvu svjesnu riječ izgovara između 9. i 14. mjeseca života. 9 - 12 mjeseci

- male zadatke: "Molim te, donesi loptu!"

- igre skrivača: "Gdje je tvoj nos?", a pri tom se pokazuje vlastiti nos. Doći će trenutak kad će beba sama pokazati svoj nos. Može se pokušati i s ostalim dijelovima tijela.
Mli za "mlijeko" Beba u šest mjeseci može naučiti i do 50 riječi. Većina njih je vlastita kreacija ili opis nerazumljivih riječi. 12 - 18 mjeseci

- odabir između dvije mogućnosti ("Želiš li bananu ili jabuku?")

- ponavljanje onog poznatog iz slikovnica (pas, patka) IZVOR

< Poruku je uredio simke -- 4.10.2009 0:08:04 >

(odgovor članu Makicab)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Beba ne priča
4.10.2009 0:08:48   
simke
Dobro doslauser posted image Nadam se da sam ti pomoglauser posted image

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Beba ne priča
4.10.2009 0:10:26   
Makicab
Hvala Maja na dobrodoslici.

Sto se tice pedijatra, naravno da sam spomenula na kontroli sa 8 meseci i dr je rekla da cekamo, da je to ok, neka deca kasnije progovore. Za sluh znam da je vrrrrlo istancan jer se na svaki sum okrece i veoma je radoznao, radostan, zivahan, stalno se kao nesto upinje da progovori i usta drzi oblikovana za izgovor. Ali za sada, nista osim aaaaaa, rrrrrrr, gaaaaa, neeeee...

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Beba ne priča
4.10.2009 0:14:01   
vodolija 82
Makicab,mislim da nema razloga za strah,moje kumce ima 11 mjeseci i takodje jos ne govori osim tako nekih cudnih vikanja,samo njoj znanih,a dete je potpno normalno.Takodje komsinica koja ima 2 god jos uvek nista ne prica,osim mama dr.kazu sve je ok.Ja nemam svoje dijete,nego pricam o onom oko mene.uh umalo dfa zaboravim dobrodoslauser posted image user posted image

_____________________________

Teskoce i borbe koje imamo danas,nisu nista drugo,nego cijena koju moramo da platimo za pobjede koje nas cekaju sutra...

(odgovor članu Makicab)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Beba ne priča
4.10.2009 0:14:43   
Maya21
Onda samo polako... Simke ti je dala dobar predlog. Samo sto vise pricajte sa njim i i igrajte se i bice ok... Znam decu koja su progovorila tek oko druge godine... A sve je bilo ok user posted image

(odgovor članu Makicab)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Beba ne priča
4.10.2009 0:21:15   
Makicab
Joj, hvala svima na dobrodoslici i brzim odgovorima!
Mi ga inace stimulisemo, u zadnje vreme vise intezivno, mada primecujem da mu dosadi moje  ponavljanje slogova, pesmica i koncetrisanje na izgovor. Mozda samo treba vremena. A pedijatar me  skoro ismejao kada sam se pozalila da jos ne izgovara slogove, pa rekoh da vidim sta vi mislite.
Hvala jos jednom.

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Beba ne priča
4.10.2009 0:22:28   
simke
user posted image Nema na cemu i drugi put draga...zato smo tuuser posted image

(odgovor članu Makicab)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Beba ne priča
4.10.2009 0:26:16   
Verus
makice dobro nam dosla!  Nadam se da cemo se lepo druziti....pustajte mu i crtace (neki se ne slazu sa tim, ali ne vidim kako ce da skodi), moze se vise zainteresovati za to nego za vas sto uvek pricate....

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Beba ne priča
4.10.2009 0:46:47   
viking
Evo i ja da se uključim, nisam htela prva pošto nemam svoju decu pa sam želela prvo da pustim mame da kažu šta imaju, da se ne pravim pametna previše user posted image
Elem, mislim da 9 meseci nije strašno, naročito ne za dečake koji kasnije razvijaju verbalne sposobnosti. Znam nekoliko beba koje su počele da "pričaju" nakon navršene prve godine. Konkretno, u bližoj familiji slučaj dve rođene sestre od kojih je jedna propričala sa 5 meseci, a druga sa 13! Naravno da se prvo treba obratiti lekaru, ali ako on kaže da nema nikakvih smetnji (sluh i sl) onda samo polako.
Možda dete jednostavno nema primedbi user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Beba ne priča
4.10.2009 8:27:18   
Anoniman
Muška deca kasnije progovaraju. Nisam shvatila koji je pola beba.

Ja sam mom detetu puno pričala, što ne sumnjam da i ti radiš. Ali, njih pažnja jako kratko drži. Mislim da je efektivnije ako ponavljaš po jednu reč na dan (sem što inače normalno pričaš sa detetom, jednu reč intenziviraš). Ja sam počela sa "tata". user posted image I to sam uvek usta nameštala tako da ih on gleda i polako izgovarala "taa-taa". taman toliko pažnje je imao. Onda kada sam videla da ga pažnja duže drži dodala sam još jednu reč "baa-baa". Meni rekoše da je bitno da dete gleda u usta.

(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 13
   [Obrisana poruka]
5.10.2009 9:04:51   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Makicab)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Beba ne priča
5.10.2009 9:24:20   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Makicab

Moj sin ima skoro 9 meseci


IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Nisam shvatila koji je pola beba.



user posted image

(odgovor članu Makicab)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Beba ne priča
6.10.2009 14:13:54   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: Makicab

Moj sin ima skoro 9 meseci


IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Nisam shvatila koji je pola beba.



user posted image

user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Beba ne priča
17.10.2009 11:46:09   
luna7
Dijete moje šogorice je prošlo 6 mjeseci i ništa ne priča. Sada ovo nemojte krivo svatititi ja volim svoju šogoricu i jako se dobro slažemo, ali mislim da ne postupa ispravno iako ja nisam kompetentna da o tome govorim jer nemam svoje djece. Naime mali je više gugutao, i pričao-mumljao neke svoje riječi dok je bio sa mojom mamom tj. svojom bakom nego sada kad je non stop samo sa majkom. Šogorica i brat su bili prvih 5 mjeseci kod mojih roditelja i to je bio totalni "baka servis". Oni su znali i izači van i u kupnju itd... Moja mama je sa malim non stop pjevala i pričala i to mu se sviđalo! Tako je i on gugutao i počeo izgovarati mmmm.. maaa... baaa itd... sada non stop samo plače user posted image user posted image  i ne priča ništa. A ona ga pusti da on plače i ne priča puno snjim jer ona kao nema vremena i osjetim da je sva nervozna. Ja ju pitam pa jer guguče šta? a ona kaže ne. i stvarno ne. jedino plače. i djeluje mi tako jako tužno i zamišljeno -beba od evo skoro 7 mjeseci. Ja smatram da bebe moraju biti sretne i zadovoljne da bi gugutale i veselo pričale i da su im majke najbitnije zato one moraju sa njima pričati jer male bebe ionako više vremena spavaju pa to vrijeme dok su budne se treba žrtvovati i činiti sve da se bebe smiju. Možda je meni to preosjetljiva tema jer sam luda za djecom pa možda ja nisam realna...

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Beba ne priča
17.10.2009 12:04:38   
Maya21
ja ne bih da se ponavljam ali neka proveri da li beba cuje... to je jedan pregled koji traje jako kratko a puno moze da se pomogne ako se ostecenje sluha otkrije rano.
nadam se da nije to, ali neka ipak proveri user posted image  

(odgovor članu luna7)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Beba ne priča
17.10.2009 15:55:42   
luna7
kako se to pregleda?
neki put se neče da okrene ako ga se zovne ili nešto...a neki put se okrene i na najtiši zvukić...user posted image

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Beba ne priča
30.10.2009 15:57:16   
Pansophia
IZVORNA PORUKA: Verus RR

makice dobro nam dosla!  Nadam se da cemo se lepo druziti....pustajte mu i crtace (neki se ne slazu sa tim, ali ne vidim kako ce da skodi), moze se vise zainteresovati za to nego za vas sto uvek pricate....

Sa koliko meseci ste poceli da pustate bebi crtace? Ja bebi od treceg meseca pustam da gleda sa udaljenosti.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Beba ne priča
14.1.2010 14:43:02   
*Alexx*
Andrej je još uvek u fazi gaaa, aaa, uuu i ni makac od toga (ima skoro 5 meseci). Ne brinem se, jer smo i ja i brat propričali jaaakooo kasno (oko druge godine, mislim), ali smo pričali prosto proširene rečenice, jasno i glasno user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Pansophia)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Beba ne priča
14.1.2010 15:57:51   
Pansophia
Alexx, to i treba da govori, za sada slogove i mozda eventualno krace reci, tj da udvaja slogove.  Moj bebac govori neke krace reci - mama, baba, daj, evo, dada. Ja sa njim vezbam odavno tako sto uvek ponovim za njim glasove koje je on rekao. To sam negde procitala i tako stalno radim i on onda sve vise i vise govori.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Beba ne priča
14.1.2010 16:08:36   
*Alexx*
Moj je ćutolog, nešto nije pričljiv, ali nisam ni ja user posted image Doduše, kad god on priča, ja ponavljam, pa ubacim neki nov slog, ali on ne ponavlja. Ma... polako, kad bude počeo da blebeće i zapitkuje, kukaću za vremenom kad je ćutao user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Pansophia)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Beba ne priča
14.1.2010 20:55:46   
sneza24
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Andrej je još uvek u fazi gaaa, aaa, uuu i ni makac od toga (ima skoro 5 meseci).

I David jos uvek u toj fazi aoooo,guu.agiii i tako to.
I ja isto kao i Pansophia ponavljam za nijm sve sto  on kaze.
A crtace mu pustam ja mislim isto tako negde od treceg meseca i on gleda i prica(taman ja mogu nesto da uradim).

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Beba ne priča
14.1.2010 21:51:04   
Anitaaa
Moj brat od ujaka je progovorio tek sa TRI!!! godine iako su se ujak i ujna jako bavili njime,on je do treće god znao samo da kaže-daj i jaje.
Sad ide u treći razred i to je jedno vrlo pametno i bistro dete

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here