|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  96 97 98 99 [100]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
2.6.2015 8:30:11   
suzi kju
Ja sam na bolovanju od 6.4.2015. I taj prvi mesec regularno primila platu ono sto daje firma. Pa i za tih 6 dana u maju sam isto tako dobila jer sam još uvek u tom mesecu da li firma da.
Juče mi leglo 1800 dina, hahah sta to moze biti, moraću da firmen da zovem da pitam o čemu se radi i kako to funkcioniše jer ja blage vezr nemam.

(odgovor članu tekilica)
Direktna veza do poruke: 2476
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
2.6.2015 9:02:55   
vonavoj

IZVORNA PORUKA: tekilica


IZVORNA PORUKA: Unina mama

Valerie ako hoces da primas 100 % porodiljskog moras da imas najmanje 6 meseci radnog staza, e sada ja znam da mogu za mesec , ili dva unapred da te prijave, a za vise nisam sigurnauser posted image

mene su prijavili u aprilu, 1.4., znaci imam april, maj, juni, juli , avgust , septembra, i 1.oktobra otvaram porodiljsko sa tim sto imam 30 dana u oktobru i 8 dana u novembru do vtp



Ja sam imala manje. Porodiljsko sam isto otvorila 1.oktobra, a radim od 1.5. Isto sam primala 100 posto. Fora je koliko ti daje preduzece, a koliko drzava. Tebi dodje isto, sta nas briga ko nam koliko daje, oni nek se dogovaraju user posted image

Za porodiljsko ti treba 6 meseci da bi dobila 100%,a za trudnicko ne treba... Ne znam kako mogu da izdaju resenje za porodiljsko na 100% kad nisi radila 6 meseci..

(odgovor članu tekilica)
Direktna veza do poruke: 2477
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
2.6.2015 13:09:14   
sagitarius
Suzi,prvih mesec dana odrzavanja trebalo bi da ti u celosti isplati poslodavac,a drugi poslodavac 65 i grad 35.E sad tih 1800 ne kontam

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2478
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
2.6.2015 18:22:41   
Maraj
Ja sam na trudnickom od 01.02. Taj mesec - februar isplatila mi je firma. Od tad nisam nista primila. Dakle od 03.03 treba drzava da mi plati i evo danas legla neka uplata od rfzo-a. Ja pretpostavljam da je to 35% za mesec mart. Dakle izgleda da je krenula uplats. Evo 3 puna meseca je kasnila. Verovatno cu ovih 65% dobiti 6.ovog meseca kad i ostalim zaposlenima leze plsta u mojoj firmi

(odgovor članu sagitarius)
Direktna veza do poruke: 2479
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
2.6.2015 18:32:40   
sagitarius
Maraj,pa to bi moralo da bude tako.Da kada ostalima legne plata dobijes i ti 65 posto.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2480
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
2.6.2015 21:50:10   
Valerie

IZVORNA PORUKA: Unina mama

Valere onda bi primala 65 % o 22500, jer sam ja prijavljena na minimalac, raspitaj se obavezno...


provericu. mada nema nikakve logike da iko dobije manje od minimalca. valjda se zato tako i zove. razumem da dobijes 65posto od npr.50.000...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2481
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
3.6.2015 7:47:42   
tekilica
Meni nije jasno o kakvih 65 posto pricate, kada je i trudnicko sada 100 posto.

Vonavoj, ne znam ni ja, ali znam da je tako bilo. Nisam imala trudnicko, samo porodiljsko. I kada sam ga otvorila imala sam 5 meseci radnog staza. Cak nisam imala punih 6 ni kada sam se porodila.

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 2482
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
3.6.2015 7:50:39   
tekilica
Visina naknade koja se isplaćuje zaposlenom na teret poslodavca, iznosi 65% od utvrđenog osnova, a ista je situacija i kad se naknada obezbeđuje iz sredstava obaveznog zdravstvenog osiguranja.
Poslodavac svojim opštim aktom može predvideti i veći procenat od 65% od utvrđenog osnova.

Iznos naknade ne može biti manji od minimalne zarade utvrđene po času, u skladu sa Zakonom o radu.

Bitno je napomenuti da se od 01.01.2014. naknada zarade za zaposlene na trudničkom bolovanju do 30 dana na teret poslodavca iznositi 100% od utvrđenog osnova, a takođe i od 31.dana, s tim što će 65% naknade ići iz sredstava obaveznog osiguranja, a 35% će se isplaćivati iz budžeta Republike.

(odgovor članu tekilica)
Direktna veza do poruke: 2483
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
3.6.2015 8:04:58   
vonavoj
tekilici,jedino ako si imala minimalac,pa ti je i porodiljsko minimalac. Jer po zakonu ne sme ispod minimalca.

(odgovor članu tekilica)
Direktna veza do poruke: 2484
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  96 97 98 99 [100]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  96 97 98 99 [100]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here