|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
20.8.2010 22:20:06   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Plavkica

Citala sam vase postove i mnogo ste mi pomogli i razjasnili dosta toga. Im new in this...user posted image
Naime, meni je prva trudnoca i upravo sam prijavljenja na neodredjeno zbog poslednjih sest meseci rada (termin mi je u martu).
Zanima je odrzavanje trudnoce odnosno da li firma dobija refundaciju za mesece posle prvog meseca koriscenja tog trudnickog bolovanja do pocetka porodiljskog?



Ne dobija refundaciju zato sto socijalno uplacuje firmi,a firma prosledjuje tebi...Tako je na trudnickom...Kad krene porodiljsko,onda tebi uplacuje firma pa refundira od socijalnog...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Plavkica)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
21.8.2010 1:46:14   
liliana
Hajde ja ponovo da pitam: Zna li neko postoji li način da se produži porodiljsko bolovanje posle isteka onih zakonskih 11 meseci?

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
21.8.2010 9:23:04   
Lilly*
Liliana, vidi OVU temu

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
21.8.2010 16:16:14   
liliana
Ali, zaključana jeuser posted image

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
21.8.2010 16:20:10   
vukosava
Eh, ja cu imati 40 dana neplaceno...

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
22.8.2010 12:00:06   
Lilly*
IZVORNA PORUKA: liliana

Ali, zaključana jeuser posted image

Evo, više nije user posted image


_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
23.8.2010 10:42:51   
bojanica7
o boze, sto sam ja glupa za ove stvari.. uzas. nista ne kapiram. mene je svekrva prijavila u maju. dakle do porodjaja ce mi uplatiti sedam meseci. hocu dobiti 100 odsto ili 65? hvala na pomoci

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
23.8.2010 10:47:14   
Jele
IZVORNA PORUKA: bojanica7

o boze, sto sam ja glupa za ove stvari.. uzas. nista ne kapiram. mene je svekrva prijavila u maju. dakle do porodjaja ce mi uplatiti sedam meseci. hocu dobiti 100 odsto ili 65? hvala na pomoci


Bojanice, trudničko bolovanje (dakle ono duže od 30 dana) se plaća 65%, a porodiljsko odsustvo (najkasnije 27 dana pred porođaj i naredna tri meseca) 100%, zatim ide Nega deteta 100 %.

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
23.8.2010 11:34:38   
bojanica7
jeje, hvala ti, a mislis da cu dobiti 100 odsto porodiljsko i nege, iako sam prijavljena sest meseci a ne godinu dana?

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
23.8.2010 11:47:59   
Jele
IZVORNA PORUKA: bojanica7

jeje, hvala ti, a mislis da cu dobiti 100 odsto porodiljsko i nege, iako sam prijavljena sest meseci a ne godinu dana?


Izvor: Bebac.com

Kolika će mi biti novčana naknada za vreme porodiljskog bolovanja?


Ukoliko u momentu otpočinjanja porodiljskog odsustva budete u stalnom radnom odnosu dužem od šest meseci, primaćete novčanu naknadu u iznosu pune plate na koju ste bili prijavljeni, odnosno 100% prosečne zarade koju ste ostvarivali u prethodnih 12 meseci.

Za porodilje koje su bile u radnom odnosu manje od 12 meseci prosek se računa na sledeći način: nedostajeće zarade do 12 meseci se obračunavaju kao 50 procenata prosečne plate u Srbiji.

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
23.8.2010 11:51:33   
Jele
A ovo je objašnjenje sa sajta Ministarstva rada i socijalne politike:

Propisi/Ostalo - briga o porodici i socijalna zaštita Finansijska podrška porodici sa decom Naknada zarade za vreme porodiljskog odsustva, odsustva sa rada radi nege deteta i odsustva sa rada radi posebne nege deteta (naknada zarade) je klasična mera finansijske podrške porodici putem koje se olakšava usklađivanje rada i roditeljstva.Naknada zarade iznosi 100% osnovne zarade zaposlenog za mesec koji prethodi mesecu u kome otpočinje korišćenje odsustva uvećane po osnovu vremena provedenog na radu za svaku punu godinu rada ostvarenu u radnom odnosu u skladu sa zakonom, a najviše do pet prosečnih mesečnih zarada u Republici, za svu decu, bez obzira da li se radi o periodu porodiljskog odsustva, odsustva sa rada radi nege deteta ili odsustva sa rada radi posebne nege deteta, nevezano za red rođenja deteta, uz uslov da je podnosilac zahteva neposredno pre korišćenja ovog prava bio više od šest meseci u neprekidnom radnom odnosu, odnosno obavljao samostalnu delatnost.
Evo LINK


(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
23.8.2010 12:08:55   
bojanica7
joj jele, hvala ti do neba. vec sam se zabrinula user posted image super!

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
24.8.2010 18:48:48   
calamity
Jele, vec sam negde citala o tom obracunu za 12 meseci sa 50% minimalca.... Ali priznajem da uopste ne shvatam odakle taj sistem? Lepo pise 100% poslednjeg meseca, da? Ako sam bila prijavljena na minimalac ("punih" 6 meseci i 8 dana user posted image ) kako ne primam isti? U prethodnoj trudnoci sam primala nadoknadu sa biroa i tamo je lepo pisalo u resenju da iznos ne sme biti manji od minimalne zarade u republici..... Bas ga zakomplikuju uvek user posted image
Hvala unapred za pomoc :)

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
3.9.2010 8:16:49   
prase
IZVORNA PORUKA: gina

IZVORNA PORUKA: prase

Mene zanima da li neko zna kako sada stojimo sa maksimalnom naknadom u toku porodiljskog bolovanja?

Prosle godine je bilo "tresla se gora, rodio se mis" - nisu smanjili na kraju, valjda.

Sta ce biti ove i sledece godine?

Nemam pojma kako zvucim sada drugima ovako zabrinuta za maksimalnu naknadu, ali zene ja se razbijam od posla za tu platu koju imam, radim i vikendom i praznicima (doduse od kuce), kad mi dete spava... Sad ispade da je to sve za dz, suska se da ce toliko da smanje maksimalnu naknadu na porodiljskom da cu ja morati da se vratim na posao da ne bih upala u dugove odmah posle porodjaja user posted image

Jasno je meni da majka nam Srbija ima velika socijalna davanja, da uvek treba da se uzme od onih koji imaju vise i da onima koji imaju manje, ali bre... Prvo i prvo, ja bih se prva vratila na posao kada beba napuni 6 meseci ili i ranije, da je to realno izvodljivo. Ko bi mi i za koje pare cuvao bebu od 6 meseci? Da li bi mi plata kad se vratim na posao bila veca ili ista? Ima tu puno rupa... i smatram da ne treba da se krpe tako sto ce meni malo-po-malo da otmu sve i svedu me na nivo subrealnih mogucnosti, sve kao Robin Hud...


Gleda se prosek zarade u poslednjih dvanaest meseci koji prethode mesecu u kome je porodiljsko otvoreno.
Maksimalni iznos naknade za porodiljsko bolovanje ne može biti veći od 5 prosečnih zarada u republici u mesecu koji prethodi mesecu kada je porodiljsko otvoreno.
Trenutno je prosek republike 34.161,00 dinara, što znači da bi maksimalni iznos naknade za porodiljsko bio 5x34.161,00=170.805,00 dinara NETO.
Nadam se da sam pomogla user posted image



Ja sam se uspaničila jer je prošle godine predlagano da se promeni sa 5 maximalnih zarada na 3 što bi mene i te kako pogodilo... Elem, zaboravih ovde da se pohvalim, požalila sam se direktoru da se brinem u vezi toga i on mi je rekao da ne brinem jer će mi firma uvek dotirati do punog iznosa plate, tokom celog bolovanja user posted image Ko ima sličan problem, može da razgovara sa onim ko određuje visinu plate u firmi, možda je to neka fora koju svi koriste tipa da ti dotiraju a posle im se odbija od poreza ili samo lupam... Nešto mi ne deluje da je moja firma, ma kako da posluje, spremna da mi dotira "iz svog džepa = iz džepa direktora/vlasnika firme"...


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
3.9.2010 10:54:05   
Vika
Koliko znam, to bi ti firma dotirala "iz svog dzepa".
Trudnicama i porodiljama se isplacuje samo ono po zakonu tj. rafundira od str. drzave, a sve preko toga je na firmi.
Ali ako su spremni da ti nadoknade razliku, sto se ti sekiras iz cijeg je dzepa!user posted image

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
6.9.2010 22:24:57   
Anoniman
Narode , ja ne znam da li sam ovo već pitala , izlapela sam , pa ne zamerite : šta mi je potrebno od papira kad me lekar-ginekolog šalje na komisiju ?? Da li je dovoljan samo njegov uput i zdrav. knjižica ???
Meni sad 15-og ističe onih mesec dana bolovanja koje mi je dao ginekolog , i onda idem kod njega a on me šalje na komisiju . Ja nisam nikad bila tamo i ne znam šta da ponesem , kao i šta posle radim sa tim papirima , koliko se čeka na njihovu odluku , kakva je procedura ? Ako ima koja trudnjača iz NS a da zna - neka napiše .

(odgovor članu Vika)
  Direktna veza do poruke: 141
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
6.9.2010 22:43:46   
Anoniman
I još nešto me zanima : koliko puta nedeljno "zaseda" ta famozna komisija ? Meni je bolovanje do 15og , i ja se 16og moram pojaviti na poslu ili sa papirima od komisije gde piše da sam na trudničkom , ili da se pojavim da radim . Sad me zanima - šta se dešava ako komisija ne zaseda tih dana , pa recimo mogu da me "prime" tek 20-og ??? A ja nemam ni jedan dan godišnjeg da pokrpim rupu ? Dakle - pitanje : zaseda li ta komisija svaki dan i da li je ona za sve ljude đuture ili ima neka posebna za trudnice ? Mislim , da znam , da se pripremim na čekanje u redu i slično ... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 142
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
6.9.2010 22:59:09   
Nensi*
Ne znam kako je u N.S. ali u Beogradu ti treba knjizica,uput od ginekologa,krvna slika sto svezija i poslednji nalaz sa UZ isto sto sveziji...A komisija ne zaseda,nego ti odmah odobri ili ne odobri bolovanje...
Ako ti produzi,lekar ti napise doznake za taj mesec i to nosis u firmu...Nadam se da si razumela user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
6.9.2010 23:06:27   
Anoniman
Razumela user posted image . Hvala , Nensi .

(odgovor članu Nensi*)
  Direktna veza do poruke: 144
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
6.9.2010 23:44:25   
Modessty
Da li zna neko sledeće:

Ja imam pravo na ceo odmor za 2010. god. PO pravilu trebalo bi da taj odmor započnem u ovoj godini. Meni se porodiljsko završava 08.januara 2011. Šta se u tom slučaju dešava sa mojim odmorom?
Da li moram da prekinem porodiljsko i da koristim na primer bar 5 dana odmora u 2010. da mi ne bi propao odmor?

Malo je haotično vo moje pitanje, al valjda me neko razume?!user posted image


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
7.9.2010 0:04:36   
Anoniman
Mod , kod nas je pravilo da taj odmor možeš da iskoristiš u prvoj polovini 2011 ... Kod mene u firmi baš sve rade po zakonu , pa stoga mislim da je i ovo u vezi godišnjeg po zakonskoj osnovi . Znači - "stari" godišnji odmor možeš preneti tj iskoristiti u prvoj polovini nove godine , a da li ga moraš "načeti" to ne znam baš . 

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 146
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
7.9.2010 8:03:40   
minavb
Mislim da ne mora da se nacne u ovoj godini ako si na porodiljskom, ali mora da se iskoristi , tj da se zapocne do kraja juna 2011., posle toga se gubi pravo da se iskoristi.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
7.9.2010 16:00:53   
Modessty
E ako je tako onda mi je lakše! Ja ga ne bi koristila odmah ceo. Nego bi npr uzela desetak dana oko rodjendana a ostalo bi čuvala za maj ili jun mesec.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
14.9.2010 17:09:16   
Nensi*
Molim za pomoc jer imam problema sa poslodavcem...
Da li zna neko da li on meni mora da isplacuje platu kad i ostalim radnicama ili moze da ceka da mu socijalno to refundira pa da mi uplati kad to stigne...Ja sam na porodiljskom od 10 maja i jos nisam dobila ni jednu platu i ako ne sme to da radi spremam se da ga tuzim...
Ne mogu vise da pozajmljujem pare,u dugovima smo do guse,ne znam vise sta da radim user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
14.9.2010 17:18:08   
Dora
On mora prvo da ti plati pa mu sledeceg mes.drzava refundira. Trebao bi kad i drugim radnicima ali niko to ne kontrolise. Bolje ga prvo upozori pa tek onda zovi inspekciju,mozda ne budes morala da ga tuzis. Oni ce mu naloziti da ti isplati plate i kaznice ga.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here