|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
14.9.2010 17:20:35   
Nensi*
A kojoj inspekciji da se obratim?

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
14.9.2010 17:33:06   
Podrum Š.
IZVORNA PORUKA: nensi27

Molim za pomoc jer imam problema sa poslodavcem...
Da li zna neko da li on meni mora da isplacuje platu kad i ostalim radnicama ili moze da ceka da mu socijalno to refundira pa da mi uplati kad to stigne...Ja sam na porodiljskom od 10 maja i jos nisam dobila ni jednu platu i ako ne sme to da radi spremam se da ga tuzim...
Ne mogu vise da pozajmljujem pare,u dugovima smo do guse,ne znam vise sta da radim


Ne mogu da verujem!
Baš je skot! Šta ga košta da ti isplati zaradu kada sve refunira od države? (doduše država kasni ali...)user posted image
I u mojoj firmi su skotovi, znali su da idem i kao nešto mi povećali platu poslednja 2 meseca (da me odobrovlje)  a znajući da u naknadu  ide prosek 12 zaradauser posted image , a kako lepo kurs raste .... neću imati od čega da živim pa žu se ranije vratiti na posaouser posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 14.9.2010 20:20:24 >


_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
14.9.2010 17:36:28   
Dora
Radnoj. Slobodno popricaj sa njima,cisto se posavetuj sta da radis,bez obaveza. Ljubazni su i pomoci ce ti. Bar su ovde u NS takvi a verujem i kod vas. Idi obavezno. To su tvoje pare od drzave,nije u redu da ih tolko cekas.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
14.9.2010 17:42:16   
Nensi*
Ma stvarno je skot nad skotovima,kao da mi on te pare daje iz svog dzepa,znam da ce on cekati na te pare,ali bre covece,gde ce mu dusa,on ima svoju radnju i ima svaki dan priliv novca,a ja sa malom bebom kojoj svasta treba da se slikam... Ne mogu da verujem kakvih ljudi ima...Znala sam ja da je pokvaren,ali ovoliko.....

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
14.9.2010 17:51:48   
Anoniman
nensi, jesi čitala ovu temu od početka? Ili probaj da googlaš "tuužba inspekciji rada". Neko, mislim sneza24, je imala taj problem. Pisalo se o tome već, samo ne znam gde. 

(odgovor članu Podrum Š.)
  Direktna veza do poruke: 155
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
14.9.2010 17:51:54   
Nensi*
Sad sam nasla na jednom sajtu gde daju pravne savete da je u obavezi da mi isplacuje kad i ostalim radnicima,a ako to ne radi da ga prijavim inspekciji rada...Tako cu i da uradim,ionako ne planiram da se vratim tamo kad zavrsim sa bolovanjem...dovoljno mi je pokazao kakav je covek...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
14.9.2010 17:53:12   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Tash

nensi, jesi čitala ovu temu od početka? Ili probaj da googlaš "tuužba inspekciji rada". Neko, mislim sneza24, je imala taj problem. Pisalo se o tome već, samo ne znam gde. 


Nisam,ali pogledacu kad budem stigla sve da iscitam...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
14.9.2010 17:55:14   
Anoniman
Pismo inspekciji rada KLK

(odgovor članu Nensi*)
  Direktna veza do poruke: 158
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
14.9.2010 17:57:19   
LillyT
Nensi, ja imam isti problem, ali neću sada da detaljišem, jer mi je smorno da objašnjavam pojedinosti. Uglavnom, zvala sam inspekciju nedelju dana, nije bilo šanse da ih dobijem, jednom je samo zvonio telefon, ali se nije niko javio. Ja ću otići do njih i raspititi se tamo. To ti je inspekcija rada, mislim da su negde u 27. marta (ima na sajtu)

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
14.9.2010 18:04:08   
Nensi*
MM radi u komunalnoj inspekciji u opstini Cukarica,pa ce se i on raspitati gde da ode...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
15.9.2010 13:48:17   
Nensi*
Zvala sam inspekciju rada,i rekli su mi da poslodavac MORA da mi uplacuje plate kad i ostalim radnicima,bez obzira da li je socijalno njemu to refundiralo ili nije...A ako to ne radi,da ga prijavim...Danas cu prvo da ga okrenem,i reci cu mu da sam ih zvala,i da cu sacekati do prvog,ako mi ne legne plata prijavicu ga...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
15.9.2010 14:20:14   
Nensi*
Zvala sam ga,jos se tresem od besa...
Rekao je da on nema para i da mu slobodno posaljem inspekciju,cak je poceo i otkazom da mi preti...
Sacekacu pocetak oktobra,pa cu ga prijaviti ako mi ne legne uplata...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
15.9.2010 14:27:09   
Ana RR
Strašno, Nensi, to je sramota!

Ja ne bih čekala oktobar već bi ga odmah prijavila, sa takvima drugačije ne možeš.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
15.9.2010 14:56:43   
Nensi*
Sacekacu ipak da vidim da li mu je doslo iz d... u glavu. Ne znam,nisam takva osoba,uvek sam prvo za razgovor,pa ako ne moze tako,onda cemo drugacije...Ja mislim da je cela zgrada cula kako sam se drala dok sam pricala sa njim,mislim da mi je para na usi izlazila...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
15.9.2010 14:57:40   
Jeca*
ja bih sacekala jer znam da ako bih ga tuzila mozda bih i resila problem trenutno, ali posle vise nema povratka na taj posao user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
15.9.2010 14:59:31   
Nensi*
I nije mi jasno,on meni govori da mu posaljem inspekciju,pa ne znam da li je svestan da ako to uradim platice 10 puta vise nego da mi da jeuser posted image ni minimalac na koji sam prijavljena...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
15.9.2010 15:02:22   
Nensi*
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

ja bih sacekala jer znam da ako bih ga tuzila mozda bih i resila problem trenutno, ali posle vise nema povratka na taj posao user posted image


Ja ionako ne planiram da se vratim tamo,posle svega sto sam prosla sa njim od kad sam na bolovanju...Zivce sam iskidala zbog njega...A stvarno smo u dugovima,ne znam vise kome sve dugujem a sve zbog njega...Navodno nema para,a kuca mu svake godine poraste za jedan sprat,a ima i dva lokala...Nisam ljubomorna,nek ima jos vise,ali brate mili,daj mi ono sto mi pripada po zakonu...

< Poruku je uredio nensi27 -- 15.9.2010 15:03:24 >


_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
15.9.2010 15:04:07   
Jeca*
možda ima dobra "leđa" user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
15.9.2010 15:05:22   
Nensi*
Mm radi u opstini,kao komunalni inspektor,pa cemo da vidimo ko ima bolja ledjauser posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
15.9.2010 15:09:16   
Rivana
Bilo kako bilo, drzava je kriva za sve zato sto kasne sa uplatama. Stvarno ne razumem nasu zemlju od poslodavca traze da moraju da se uplate dopinose, ja sam cekala na moje pare da krenu uplate od decembra do maja. A zamislite da sam nekog zaposlila da radi na mom mestu pa ne bih imala platu da mu dam.
Nasa drzava stvarno ne zna sta radi.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
15.9.2010 15:10:31   
Vučko.ba.
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

ja bih sacekala jer znam da ako bih ga tuzila mozda bih i resila problem trenutno, ali posle vise nema povratka na taj posao user posted image


Smatram da je ovo najveća greška, u nedogled ići linijom manjeg otpora, tako idemo već dvije decenije i sve nam je gore. Ovi  "veliki kapitalisti" su ubijeđeni da im niko ništa ne može, niko ih ne tuži, pa se oni ponašaju kao da su Boga za bradu uhvatili (tobe jarabi). Dokle god budemo tako radili, vjerujte mi samo će biti gore



Ha...prava predizborna user posted image user posted image user posted image

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
17.9.2010 13:08:44   
Anoniman
Imam pitanje : bila sam na bolovanju mesec dana - u pitanju je ono bolovanje od ginekologa , koje plaća firma , i to bolovanje je bilo od 15.07. do 15.08 . Od 16.08. sam na trudničkom , znači komisija odobrila , i prelazim na onu isplatu od socijalnog , ili ko već to isplaćuje . Pitala sam ove u firmi hoće li mi oni iz firme dati platu , pa čekati refundiranje ili ona opcija da isplaćuju tek nakon uplate - odgovor je da ću dobiti novac tek kad se uplati firmi user posted image . E sad , mene zanima ovo : pošto sam pola meseca avgusta bila na bolovanju na račun firme , a pola na račun države - kako to oni formulišu ? Mislim - šta sad , daće mi pola plate , ono što je "njihovo" , a ostatak plate tek kad im uplati socijalno user posted image . Meni je plata obično "legala" 10-11 u mesecu , znači , sledeća isplata u firmi je 10 oktobra . Zna li neko šta ja i od koga mogu da očekujem u oktobru ??? user posted image

(odgovor članu Vučko.ba.)
  Direktna veza do poruke: 172
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
17.9.2010 13:19:31   
Podrum Š.
Koliko ja znam firma bi trebala da ti uplati svoj deo redovno sa platama, a od države dok dočekaš... user posted image

U mojoj firmi recimo porodiljsko uplate par dana nakon plate pa čekaju državu (kad stigne - to je valjda jedina pozitivna stvar u mojoj firmi).

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
17.9.2010 13:25:28   
Anoniman
I mene su sad baš user posted image iznenadili . Firma je maximalno korektna i dobrostojeća , pa me čudi što su odlučili da prvo čekaju pare pa tek onda uplate . Ali , koliko sam razumela , to je stav firme na opštem nivou - u Srbiji je stav da se prvo čekaju novci , pa tek onda da plata , osim ako direktori , koji su ok , nešto ne promene na osnovu dobre volje . Mada ... user posted image

(odgovor članu Podrum Š.)
  Direktna veza do poruke: 174
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
17.9.2010 13:28:27   
lanajelena
BM rekla sam ti ja da ce taj tvoj kad tad pokazati zube...salim se,retko u kojoj firmi daju pare trudnici a da cekaju uplatu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here