|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  96 97 98 [99] 100   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
28.5.2015 9:02:38   
gale77
Da bi drzava refundirala porodiljsko preduzecu, preduzece mora da dostavi izvode da je uplatilo zaradu, penziono, socijalno i sl. Tako su bar meni u firmi rekli. Zato su i krenuli sa isplatama plata na vreme

(odgovor članu gale77)
Direktna veza do poruke: 2451
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
28.5.2015 9:05:16   
dunja RR
Inače, sada država odmah refundira, nema više čekanja, kako je bilo do skora. Firmi je već refundirana aprilska plata. Koliko će to da traje (mislim na redovne refundacije), ne znam.
Zato mi nisu jasni poslodavci koji ne isplaćuju.

< Poruku je uredio dunja RR -- 28.5.2015 9:07:06 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2452
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
28.5.2015 9:07:02   
daca77
Tako je, gale77.

(odgovor članu gale77)
Direktna veza do poruke: 2453
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
28.5.2015 9:56:36   
jess021
Dunja, resenje koliko ce ti biti iznos trudnickog bolovanja ili porodiljskog radi drzava, kod nas je to socijalno. Firma moze da uradi obracun, ali se on uvek razlikuje od onog sta drzava obracuna, pa moraju raditi korekcije, a knjigovodje to bas ne vole. Kazu d ato nikad nije tih 100%, vec nesto manje, ali nebitno.
Za trudnicko bolovanje moraju se dostaviti svi izvodi da su placeni ddoprinosi i plate zakljucno sa bolovanjem do 30 dana i na dalje drzava isplacuje, a za porodiljsko prvo poslodavac mora da uplati, pa mu drzava refundira.
Bar su tako meni rekli.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 2454
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
28.5.2015 12:35:17   
dunja RR
Jess, znam da se za trudničko razlikuje, i da nije nikada 100%, ali bubulence je pitala za porodiljsko. Porodiljsko mi refundiraju 100%, onako kako je knjigovođa i obračunala. A za trudničko sam već pisala, meni su refundirali minimalac iako mi plata nije ni blizu toga.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2455
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
28.5.2015 12:41:38   
bubulence
hvala devojke... valjda ce uskoro biti nesto od para...
dunja aporodiljsko ti nije minimalac?

< Poruku je uredio bubulence -- 28.5.2015 12:42:47 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2456
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
28.5.2015 13:42:44   
jess021
Dunja, sorry, nisam skontala.


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2457
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
28.5.2015 13:52:03   
tekilica

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Jess, znam da se za trudničko razlikuje, i da nije nikada 100%, ali bubulence je pitala za porodiljsko. Porodiljsko mi refundiraju 100%, onako kako je knjigovođa i obračunala. A za trudničko sam već pisala, meni su refundirali minimalac iako mi plata nije ni blizu toga.



Zasto minimalac? U nasoj firmi trudnice dobijaju onu platu koju imaju, nisu samo regres dobijale, ali je i to kolektivnim ugovorom ispravljeno, tako da primaju 100 posto SVOJE plate.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2458
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
28.5.2015 13:55:01   
jess021
Tekilice, ne znam za Dunjin slucaj.
Znam da bi trebalo biti 100%netto plate umanjeno za prevoz, topli obrok i regres, ali kaze mi knjigovodja da ne mogu uci u trag koju racunicu oni naprave, ali da to uvek bude manje od tih 100%

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu tekilica)
Direktna veza do poruke: 2459
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
28.5.2015 14:07:18   
bubulence
kod Dunje je bilo kao kod mene, samo su nam javili da od pune plate nema nista i da cemo primati minimalac...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2460
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
28.5.2015 14:11:10   
tekilica
Ma, to ne moze tako. Izmenama Zakona, drzava je potpuno na strani trudnica i porodilja. Nema smisle kada u Zakonu tako stoji. Da ga citiram? S tim sto je nas KU jos vise uprostio stvari, zbog svih koji ne znaju kako da protumace Zakon i sada crno na belo pise lepo. Jaoj, jaoj!user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2461
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
28.5.2015 14:12:33   
jess021
Bubi, ko vam je javio i po kom osnovu?
Jel`tad vec izasao novi zakon o naknadama za vreme bolovanja zbog odrzavanja trudnoce?!

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu tekilica)
Direktna veza do poruke: 2462
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
29.5.2015 22:46:24   
bubulence
jeste bio novi zakon, ne znam ko je zvao, neka teta iz socijalnog je zvala moju knjigovodju i rekla da ili pristanem na minimalac ili cem ose ganjati po sudu da vidi zasto direktor nije zaposlio nekog drugog na moje radno mesto... a meni se nije smaralo po sudovima i zato sam rekla ok, neka bude minimalac iako sam bila prijavljena na 40 000...
jel za porodiljsko stize resenje na kucnu adresu?
zove me podstanar danas i kaze da je postar doneo nesto sto moram ja da potpisem, nije mogao on da preuzme pa sada moram u NS u ponedeljak da to podignem u posti... jel moze biti to resenje?

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2463
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
29.5.2015 23:06:30   
dunja RR
Bubi je u pravu, taj novi zakon je stupio na snagu ja mislim od 1.1.2014., i meni su refundirali minimalac zbog usklađivanja koeficijenata, tako nešto. To je tako u nekim slučajevima, posebno u malim firmama, ili u firmama gde nema puno zaposlenih na istom radnom mestu. Nažalost, eto, i kod bubi slična situacija. Ovo se odnosi samo na trudničko, porodiljsko sam primala 100%.

< Poruku je uredio dunja RR -- 29.5.2015 23:09:16 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2464
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
29.5.2015 23:08:34   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: bubulence

jel za porodiljsko stize resenje na kucnu adresu?
zove me podstanar danas i kaze da je postar doneo nesto sto moram ja da potpisem, nije mogao on da preuzme pa sada moram u NS u ponedeljak da to podignem u posti... jel moze biti to resenje?


Moguće bubi, stiže na kuću i traže lično preuzimanje ako se dobro sećam.




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2465
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
30.5.2015 9:58:09   
jess021
Znaci uzas, sta li mene tek cekauser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2466
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
30.5.2015 10:11:08   
Valerie
do kad uopste mogu da se prijavim? jel kasno u 6/7. mesecu. opet imam potencijalnu "zrtvu", al se ne nadam puno

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2467
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
30.5.2015 10:16:09   
Anoniman
Valerie ako hoces da primas 100 % porodiljskog moras da imas najmanje 6 meseci radnog staza, e sada ja znam da mogu za mesec , ili dva unapred da te prijave, a za vise nisam sigurnauser posted image

mene su prijavili u aprilu, 1.4., znaci imam april, maj, juni, juli , avgust , septembra, i 1.oktobra otvaram porodiljsko sa tim sto imam 30 dana u oktobru i 8 dana u novembru do vtp

< Poruku je uredio Unina mama -- 30.5.2015 10:17:59 >

(odgovor članu Valerie)
  Direktna veza do poruke: 2468
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
1.6.2015 13:23:22   
Anoniman
dobila sam bolovanje, mm odneo knjigovodji, i lekar mi rece krajem meseca uz za komisiju, znaci komisija ce mi sigurno biti 1.7user posted image

(odgovor članu gina)
  Direktna veza do poruke: 2469
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
1.6.2015 13:39:10   
jess021
Um, u NS je tako. Nakon 30 dana na komisiju, i onda svakih mesec dana.
Vidim da je po ostalim mestima i duzi period izmedju komisija, tako da izgleda nema pravila.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2470
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
1.6.2015 13:51:59   
gale77
Meni je komisija produzavala bolovanje za po tri nedelje, odnosno svake trece srede na komisiju. Nista osim izvestaja ginekologa mi nisu trazili i bez ikakvih problema mi nisu pravili. Dok mojoj drugaricu u Bg produzavali su bolovanja na cetiri do sest nedelja. Svaka komisija radi po svom.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2471
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
1.6.2015 14:10:47   
adulence
prvi put sam isla posle mesec dana,a onda su mi zakazali za mesec i po...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu gale77)
Direktna veza do poruke: 2472
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
1.6.2015 22:33:18   
Valerie

IZVORNA PORUKA: Unina mama

Valerie ako hoces da primas 100 % porodiljskog moras da imas najmanje 6 meseci radnog staza, e sada ja znam da mogu za mesec , ili dva unapred da te prijave, a za vise nisam sigurnauser posted image



hvala puno UM. nadam se da je svejedno kad je minimalac u pitanju. imala bih nepuna 3 meseca do otvaranja porodiljskog. znacu valjda uskoro detalje....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2473
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
1.6.2015 22:36:14   
Anoniman
Valere onda bi primala 65 % o 22500, jer sam ja prijavljena na minimalac, raspitaj se obavezno...

(odgovor članu Valerie)
  Direktna veza do poruke: 2474
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje
2.6.2015 8:25:56   
tekilica

IZVORNA PORUKA: Unina mama

Valerie ako hoces da primas 100 % porodiljskog moras da imas najmanje 6 meseci radnog staza, e sada ja znam da mogu za mesec , ili dva unapred da te prijave, a za vise nisam sigurnauser posted image

mene su prijavili u aprilu, 1.4., znaci imam april, maj, juni, juli , avgust , septembra, i 1.oktobra otvaram porodiljsko sa tim sto imam 30 dana u oktobru i 8 dana u novembru do vtp



Ja sam imala manje. Porodiljsko sam isto otvorila 1.oktobra, a radim od 1.5. Isto sam primala 100 posto. Fora je koliko ti daje preduzece, a koliko drzava. Tebi dodje isto, sta nas briga ko nam koliko daje, oni nek se dogovaraju user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  96 97 98 [99] 100   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  96 97 98 [99] 100   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Trudnoca i prevara
Pansophia

Ako bi vam muz u toku trudnoce saopstio da ima sex sa drugom zenom, da li biste prekinule trudnocu ili biste ostavile njega?

Prekinula bih trudnocu i njega bih ostavila (9%)

Nastavila bih trudnocu, a njega bih ostavila (79%)

Ostala bih u braku i nastavila trudnocu (12%)


Ukupan broj glasova: 92

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here