|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Double test II deo
27.11.2014 8:10:02   
daca77
Serpi, sve je to ok...ne brini. Znas i sama kako su me istraumirali, da bi posle svi ti dr i biohemicari rekli da je test nepouzdan i da se na UZ vidi 99% anomalija, ako ih, daleko bilo, ima.
Ne znam koga od dr da ti preporucim, jer kod nas nema obucenih dr za EUZ, zato sam ja morala da to odradim u NS. Vidim da pominju svega dvoje dr koji su kao poceli da se i time bave.

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Double test II deo
27.11.2014 8:38:16   
serpica
Dacika nasla sam dr koja radi euz i zakazacu za dve nedelje pre toga ne mogu videcu sta ce da mi kaze,u medjuvremenu idem u dz po uput za geneticara cisto da popricam pa cu na kraju da odlucim sta cu i kako. Juce mi je bio bas veliki sok ali danas sam bolje user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Double test II deo
27.11.2014 8:46:05   
Modessty
šerpi double test je ipak samo čista statistika. rezultat ne zavisi samo od broja godina već i od toga da li si pušač, koliko si teška i visoka, i još nekih glupih podataka
Mislim da ti je Bojan pomenuo amnio samo zato da bi kao bio siguran. Ipak je tvoja trudnoća visoko rizična, ali ne zbog genetskih poremećaja vać zbog toga što ti je 4 po redu, što je prilično brzo došla nakon predhodne trudnoće (lekari preporučuju pauzu od 3 godine nakon carskog), tvoji bubrezi.....
Razgovaraj sa Bojanom još jednom i slobdno mu reci sve što te plaši i brine. Ljubim te! user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Double test II deo
27.11.2014 8:51:07   
serpica
Mod sve ja to znam,ali opet kad te tako lupi a najmanje se nadas nije mi bilo sve jedno...on je i rekao da kao lekar ne moze da ignorise ove rezultate ali da je siguran da je 99% sve ok,ali eto zeli da bude 100% siguran, sacekacu da cujem misljenje geneticara i jos jedne dr pa cu da odlucim,jer s njim se vidjam tek posle Bozica a do tada moram da odlucim.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Double test II deo
27.11.2014 12:07:44   
Sanjalica!
Zdravo svima, ja sam uradila dabl test u 11nedelji i 6 dana, danas stigli rezultati, ali mi doktor nije bio tu i nisam mogla da ga pitam da li je ok.

Rezultati su:
Hormoni: PAPP-A 4042.00
Free Beta HCG 74.94

Free hCG 74.94, 1.78 MoM
PAPP-A 4042, 1.58 MoM
NT 1.9mm (CRL of 50mm), 1.14MoM
Down''s syndrome Rysk 1:2586. Low risk. The maternal related risk 1:1876
Edwards and Patau''s sindrome risk; Less than 1:100000, Low risk

Da li moze neko da mi kaze nesto u vezi ovoga?
Hvala vam unapred.. user posted image

< Poruku je uredio Sanjalica! -- 27.11.2014 12:09:06 >

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Double test II deo
27.11.2014 13:45:36   
Valerie
meni deluje odlicno user posted image

(odgovor članu Sanjalica!)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Double test II deo
27.11.2014 13:51:18   
serpica
Sanjalica ima slicne rezultate kao sto su moji samo je beta veca a paap-a malo manji
Ajde molim te javi sta ti je dr rekao bas me zanima misljenje...

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Double test II deo
6.12.2014 22:18:32   
Mama.Veki

IZVORNA PORUKA: serpica

Evo mojih rezultata:
Free bhCG 60,4mlU/ml 2.27 MoM
PAAP-A 4881mlU/l 1.63 MoM
NT 1,8mm 1.07 MoM
Downs syndrome Risk 1:886 Low risk
Age risk 1:235 a donja granica je 1:250 to me malo plasi
Edwards syndrome and Pataus syndrome 1:100000 Low risk
Sta mislite? Cekam dr da mi se javi a do tad bi mi svako misljenje dobrodoslo,pogotovo zbog ovog sa godinama.



Serpice, ovo je ustvari Prisca 1, tako?
Uopste ne treba da se uzrujavate oko ovog testa, prisca 1 nema nikakvu verodostojnost. To je samo softver, ubacuju se podaci i kompjuterski izlaze predvidjeni rezultati.
Mnogo je bitnije da su mere nuhalnog nabora, nosne koske i kicmenog stuba koje se gledaju na tom prvom skriningu u 12 nedelji dobri, otkolko ovo.
I ja sam trudna, i bas danas sam bila na prvom skriningu, i rekla sam doktorki da ne planiram da pravim ovaj test zato sto ne vidim nikakov benefit.
Zena mi je rekla da je to samo protokol, i da su mnogo bitniji rezultati koje oni gledaju na UZ. Pa cak i da pokazu visok rizik, opet nisu verodostojni.
Ako ih nesto zabrinjava sad sa merama koje gledaju na UZ, onda te salju na amniocintezu. A ja koliko vidim tvoji rezultati su super, sve ti je niskorizicno. Osim godina, ama pa to je najneverodostojen rezultat.
Opusti se, bice to sve u redu..

Izvinite, ja kao padobranac user posted image

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Double test II deo
6.12.2014 22:59:58   
serpica
Mama veki hvala puno,na tom uz u 12 nedelji sve je bilo ok,videla se nosna kost i tvrdo nepce i nuhalni nabor koji je bio 1,8mm.
Nadam se da je sve ok i da cu to da potvrdim u ponedeljak.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Mama.Veki)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Double test II deo
9.1.2015 21:48:23   
*boka*
Evo kopiracu i moje rezultate sa Double testa.

Real gestational age at screening date: 12 weeks and 6 days.

Gaussian markers
Level of Free ßhCG 96.51 mIU/ml : 2.7 MoM.
Level of PAPP-A 7653 mIU/l : 1.92 MoM.
Level of NT 1.45 mm ( CRL of 63 mm ) : 0.89 MoM.
Weight (52 Kg)

Down’s syndrome Risk; 1 : 1161 Low Risk
Age related risk for Down's syndrome is 1: 248
Edwards' and Patau's syndrome Risk; Less than 1 : 100000

Doktorka mi se javila da mi brazlozi rezultate, rekla mi je samo da vas obradujem, rezultati su u redu, vidimo se na UZ kontroli za 5 nedelja.

Serpi, kao sto vidis moji markeri su visi od tvojih i doktorka kaze da je sve u redu. Objasnila mi je da free beta HCG jeste povisen i to se desava kod zena koje su krvarile u prvom tromesecku (koliko se secam i ti si), ali je vazno da u odnosu na FB HCG ovaj drugi PAPP-A ne opada.
A u prosloj trudnoci su mi rezultati bili katastrofalni, FB HCG je bio 4.95 MoM i isto mi je receno, cuveni Dr. Voja Zivanic mi je rekao da je taj hormon u glavnom povisen kod zena koje su krvarile ili koje nose zenski fetus. Ti nosis devojcicu... prema tome - dabome user posted image

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Double test II deo
9.1.2015 22:10:46   
serpica
Boko user posted image mnogo mi znace ove reci,iako sam se vec smirila,drago mi je da je i kod tebe sve ok jos jednom veliki user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Double test II deo
9.1.2015 22:23:21   
*boka*
Ma i kod tebe je sve u najboljem redu, videćeš!

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Double test II deo
9.1.2015 22:26:24   
serpica

IZVORNA PORUKA: *boka*

Ma i kod tebe je sve u najboljem redu, videćeš!




na euz su mi rekli da nema apsolutn nikakavih sumnji da nesto nije ok,a ni na uz pre dabl testa sve bilo ok,tako da verujem da ce na kraju biti sve ok,i da cu ovog puta dobiti jednu crnokosu,tamnoputu devojcicu.user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Double test II deo
9.1.2015 22:37:51   
*boka*
Hoćeš i biće prelepa na svoju mamu!
Meni je UZ merodavan, naravno kada imaš dobrog lekara, UZ dijagnosticara. To iz krvi je potpuna budalaština po meni i služi samo za zbunjivanje trudnica. Pa šta sam ja trebala da rodim prema tom testu iz prve trudnoće? Troglavu žirafu?

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Double test II deo
9.1.2015 22:42:55   
serpica

IZVORNA PORUKA: *boka*

Hoćeš i biće prelepa na svoju mamu!
Meni je UZ merodavan, naravno kada imaš dobrog lekara, UZ dijagnosticara. To iz krvi je potpuna budalaština po meni i služi samo za zbunjivanje trudnica. Pa šta sam ja trebala da rodim prema tom testu iz prve trudnoće? Troglavu žirafu?




jaoo Boko sto me nasmeja user posted image hvala na kompl. sva su mi deca plava i svetle puti na mm pa rekoh onako,sad jedna mala garava user posted image Hvala ti jos jednom user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Double test II deo
9.1.2015 22:50:35   
*boka*
"Hoću jednu malu garavu, crnu kao braća arapi, da joj krene šav na čarapi kad je poljubim!"
Ja rodila jednu ciganku na mamu, crnu kao ugarak, pitala me patronazna kad je dosla kući jel vam ovo dete izašlo iz porodilišta ili iz solarijuma?
Medjutim sva ta tamna kosa opala, sad je svetla, sa plavim pramenovima i oči zelene, a na majku ima... paaaa možda obrve.

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Double test II deo
12.1.2015 21:29:46   
Наташица
ево и мојих резултата, добих их данас.

free bhCG 43mlU/ml : 1,25MoM
PAPP-A 7078 MLU/l :2,06MoM
NT 1,3 (CRL OD 61,8 MM) : 0,81 MoM

моја докторица је на одмору па сам била код друге чисто да видим резултате. вели да је налаз добар, али да ми је овај PAPP-A мало повишен, али се толерише од 2,5МоМ. не би ми свеједно кад ми рече да је повишен. шта представља PAPP-A у налазу? знам да је NT нухални набор.
не могу дочекати да дође моја докторица па да одем видјети ово.

у орвој трудноћи ми је био овај PAPP-A доста нижи.

_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Double test II deo
13.1.2015 0:20:29   
choopa choops
Natašice ja se ne razumijem, ali vidi šta je Maslačak 15 pisala u prvom dijelu teme:
"Rizik za down biohemijski se racuna kao kombinacija bHCG corMOM vrednosti i PappA. U principu rizik je uvecan kada je beta HCG visok a PappA nizak ( ispod 0,5 corr Mom). Kod tebe jeste HCG iznad proseka ali imas i jako visok PappA time je rizk za trizomiju i dalje mali. Rizik od godina zaboravi ja bihgledala samo ovaj od testa a on je 1:4000. Inace visok PappA je dobra stvar, on ima jako bitnu funkciju u trudnoci, odrzava funkciju posteljice.
ALi da ponovim ono sto sam ranije komentarisala, daleko je najvaznije da ultrazvuk dobar. Bebe sa trizomijama imaju po pravilu niz sitnih karakteristika koje ne promicu iskusnom ispitivacu. Ne samo uvecan vratni nabor , nego i srcane probleme, hiperehogena creva, ciste u glavi itd iitd. Iskusan ispitivac moze sa velikom dozom sigurnosti (99%) da tvrdi da je beba zdrava. Naravno samo amnio je 100% ali mislim da za tim nema potrebe. Opusti se i uzivajuser posted image
"

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Double test II deo
13.1.2015 11:55:04   
Наташица
хвала, драга пуно на одговору.
докторица кад је радила ултразвук рекла је да је беба добро, сад је већ и сама осјећам помало како се врти. паппа-а је pregnancy-associated plasma protein A (уколико некад неком буде потребно па да прочита) синоћ сам читала па ми је сад јасније.
све у свему, обавезно ћу и својој докторици показати резултат.

_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Double test II deo
15.1.2015 22:29:01   
Klarisa
Zdravo svima,
radila sam Double test 12.1.2015. i evo rezultata (ne znam da li su dobri jer tek 18.1.2015. ih nosim kod svog ginekologa da mi ih protumaci):
fb-hCG 19.8 ng/ml (0.57 Corr.MoM)
PAPP-A 1 mlU/ml (0.70 Corr. MoM)
CRL 54mm
Gestational age by CRL 11+ 6
Nuchal Translucency 1.20 mm
Nasal bone: present
Biochem. risk + NT 1:4543 (below cut off)
Double test 1:901 (below cut off)
Age risk: 1:100
Trisomy 13/18 + NT <1:10000 (below cut off)

Ima li neko ko moze da kaze nesto o ovim rezultatima?
Hvala unapred!

(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Double test II deo
15.1.2015 23:08:31   
choopa choops
fb-hCG 25,4 ng/ml 0,70 Corr. MoM
PAPP-A 2,04mlU/ml 0,55 Corr. MoM

Biochem. risk+NT 1:3283
Double test 1:1223
Age risk 1:373
Trisomy 13/18+NT<1:10000

Klarisa ovo su moji rezultati (slični su tvojima) i rečeno mi je da su OK. Doktorka mi je tako rekla. Sad ja nisam stručna, valjda ti se javi neko još...

< Poruku je uredio choopa choops -- 15.1.2015 23:09:04 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Klarisa)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Double test II deo
15.1.2015 23:34:21   
*boka*
Klarisa ja bih rekla da su ti rezultati dobri, Dr. ce ti verovatno to i potvrditi user posted image

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Double test II deo
22.1.2015 15:31:54   
jabudic
Stigli su mi rezultati double testa. Ajde neka neko baci pogled:

fb- HCG 39.09 0.92 Corr Mom
PAPP-A 3.89 2.03 Corr Mom


Nuhal translucency 1.80
1.36 MoM

Bichem.risk + NT
<1:10000

Double test
< 1:10000

Age risk
1:709

Trisiomy 13/18 + NT
< 1:10000

Sve below cut off



(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Double test II deo
22.1.2015 15:41:36   
choopa choops
user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Double test II deo
22.1.2015 15:45:48   
jabudic

IZVORNA PORUKA: choopa choops

user posted image


Misliš, a? user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Porođajna priča: Moja beba je imala moždan...
Mali Tim je bio dugo očekivano dete. Svi smo mu se radovali, i mama i tata, kao i njegova starija sestra Tia.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here