|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
17.8.2011 14:14:10   
daca77
Evo da napisem i ovde...posle visemesecne borbe sa ureaplasmom, koju sam dobila, u cervikalnom brisu mi se javi enterokok.Uzimala ciprocinal 2x1, 5 dana, ali u kontrolnom brisu je i dalje prisutan. Sada mi dr predlaze Panklav 625 3x2, a onda eritromicin. Farmaceut mi je rekao da je to strasna doza i da ne smem uzimati ovaj antibiotik u ovoj dozi. Ne znam prosto sta da radim?user posted image

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
17.8.2011 15:02:11   
vision
ja sam je sad izlecila vaginaletama eritromicina 50mg, pravili mi u apoteci te vaginalete. Stavljala 8 dana, pila caj od brusnice, prala se 200 puta dnevno i to decijim Merima sapunom, posle svakog odlaska u wc i cesce i napokon posle visemesecne borbe u kontrolnom brisu pre 2 nedelje nemam nista. inace imala eserihiju pa enterokoku, pa tako u krug su se smenjivale.
a ti ako nisi trudna mozes svasta da probas. da se ispiras vaginalno sa irigatorom tantum rosa rastvorom, da stavljas povidon jod vaginalete, kantarion vaginalete... imas milion opcija. i sto vise caja i da prznis creva redovno svakoga dana, jer je to bakterija iz crevne flore. nije toliko strasna, ali je dosadna.
srecno!

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
18.8.2011 7:28:47   
daca77
Vision, a nisi pila antibiotike?
Ne znam da li kod mene u gradu prave ove vaginalete, jer mislim da ih nema u prodaji...
A ne postoji neki recept, vec samo trazim vag.od 50mg?user posted image
A da...sa zatvorom muku mucim godinama...pogotovo sada na letovanju, tako da sam ubedjena da sam tada navukla ovu bakteriju.user posted image


< Poruku je uredio daca77 -- 18.8.2011 7:30:32 >

(odgovor članu vision)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
30.8.2011 7:53:02   
crna ruza
a gde se treba pojaviti svrab u prisustvo kandide? tacno dole skroz u vagini ili malo gore iznad a ispod pupka?

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
14.9.2011 7:52:24   
daca77
I ovde da napisem...juce sam uzela rezultate i ponovo je prisutan enterococcus, ali sada u velikom broju. Nije pomogao ni citeral, ni panklav, ni eritromicin. Sada je rezistentan na sve antibiotike, sem na ampicilin. Mada, dr mi kaze da se pentraxilom sigurno necu resiti ove bakterije.user posted image user posted image user posted image
Ne znam sta da radim...a od HSG i dalje nista

(odgovor članu crna ruza)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
3.10.2011 12:15:21   
Pai Mei
Zdravo svima :)
Pošto planiramo trudnoću radila sam izmedju ostalog i vaginalni i cerviklani birs(bakteriološki, mikološki i onaj trichomonas ), kao i test na hlamidiju, ureaplazmu i mykoplazmu i sve je negativno..
Ono što me buni je da li se vaginalnim brisom odredjuje vaginalni sekret (sve sam radila u državnoj ustanovi i osim rezultata da je normlana vaginalan flora, da je mikološka kulutra negativna i da nije nadjen tric, vag, ništa drugo nije napisano)
Da li potrebno da posebno radim vaginalni sekret, tj da li vaginalni bris podrazumeva i odredjivanje grupe sekreta ili posle ovakvih rezultata nije potrebno raditi grupu sekreta?
Ovo me posebno buni jer sam pri ranijim pregledima (na 6. meseci kod priv.gin.) uvek bila VI grupa sekreta i muku mučila sa Candidom, a sada piše da je mikloški nalaza negativan, što valjda znači da nemam ni candidu ili sam nešto pomešala?

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
3.10.2011 12:37:32   
vonavoj
ako su ti svi ti nalazi negativni,nema potrebe raditi i vaginalni bris odvojeno...user posted image user posted image  

(odgovor članu Pai Mei)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
3.10.2011 12:46:26   
Pai Mei
Divno, hvala na odgovoru, mogu da odahnem što se toga tiče :)
Jedino je još ostao sporan rezultat na toxoplazmozu, ali o tome am pisala na TORCH temi.
Hvala još jednom :)

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
6.10.2011 16:59:00   
daca77
Da napisem i ovde...sada nema enterokokusa, ali u vag.cervikalnom brisu ima e.coli u velikom broju. Kako da je se resim?user posted image

(odgovor članu Pai Mei)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
14.10.2011 9:32:05   
daca77
Juce sam uzela rezultat na kome stoji da je izolovan enterokokus ponovo, a ne e.coli kako su mi u drzavnoj laboratoriji rekli. Prosto ne mogu da verujem da tolike greske prave...

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
14.10.2011 12:08:35   
Meisje
Daco,katastrofa,mislim nemam vise reci za njihovu bahatost... Sta to sad znaci,hoces moci to brzo da zalecis??

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
14.10.2011 13:01:45   
daca77
Ne znam, Mei...to skoro svi izlece jednom turom antibiotika za 5-7 dana, a ja vec 4 meseca se kljukam antibioticima i nista. Dr kazu da to u principu i ne smeta zacecu, ali mi odlaze Hsg.user posted image

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
14.10.2011 13:33:08   
Meisje
Mislim ne razumem,ako 4 meseca nema rezultata pa valjda je logicno da nadju neko drugo resenjeuser posted image Ili da ispitaju zasto nisu delotvorne kod tebe!

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
14.10.2011 20:39:43   
GRGA
J a sam poludela od analzia..........Radila sam briseve i imala ureoplazmu...........ok ispila terapiju.ponovila briseve i sada imam mikoplazmuuser posted image user posted image Kako to!!!!

Moj muz nema mioplazmu,,kako se odjednom pojavila,,,,,nikada je nisam imala.iskreno sumnjam u tacnost laboratorije ali zbog mojih IUI moram da izlecimuser posted image

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
14.10.2011 21:02:11   
daca77
Ko zna sta rade po laboratorijama...posle 3 neuspesnog lecenja antibioticima, enterococus postane rezistentan na sve antibiotike, promenim laboratoriju i sada je oset__ljiv na 2 vrste. Kako je to moguce?
user posted image

A dr iz Hrvatske vidim da su protiv dugotrajne antibiotske terapije, vec savetuju koriscenje povidon joda, gynoflora i sl.


< Poruku je uredio daca77 -- 14.10.2011 21:04:03 >

(odgovor članu GRGA)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
14.10.2011 21:52:14   
GRGA
Daco u pravu si............isti slucaj je imao moj muz...ponovio je analize na VMA u Beogradu i nije imao nista.Ja cesto stavljam tampone od Kantariona,,za sekret su odlicne!!!

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
17.10.2011 13:24:10   
Cindarella
Moze li neko da mi kaze kakvi su mi nalazi:
V:Kulturon izolovan staphlylococcus sureu(zadnje slovo je razmrljano,ne znam da li je o ili e)
C: Isto kao gore.

(odgovor članu GRGA)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
17.10.2011 13:25:44   
Olga75
verovatno staphylococcus aureus user posted image

on se leci antibioticima


< Poruku je uredio Olga RR -- 17.10.2011 13:26:57 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Cindarella)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
17.10.2011 13:31:37   
Cindarella
Znaci ipak ima nesto.user posted image
Moguce da tako pise,posto je udaren pecat pa su slova razmrljana.

< Poruku je uredio Cindarella -- 17.10.2011 13:32:12 >

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
17.10.2011 13:32:14   
Olga75
da , njega je potrebno leciti bez obzira koliko ga ima

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Cindarella)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
17.10.2011 13:33:24   
Cindarella
Nije mi jasno,uz V mi je hemijskom dodato sa strane dal je VRTE,KRTE ili nesto tako.user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
17.10.2011 13:34:07   
Sanjica26 RR
Cind jel posle podne ides kod dr? Cini mi se da ona radi posle podne.
Ma, sve ce se srediti. user posted image

(odgovor članu Cindarella)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
17.10.2011 13:36:23   
Cindarella
Da,popodne idem,ako me ne zeznu sestre kao prosli put.user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
17.10.2011 15:05:55   
GRGA
Stafilokoke.....da lece se antibioticima,,ja jos malo pa ponovo analize,,grrrrrrrrr dize mi se kosa na glavi...

(odgovor članu Cindarella)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
17.10.2011 22:28:07   
Cindarella
Bila danas,jedva me primili jer nisam zakazala,ponovo sam cekala 3 sata na red.Elem,to je ta bakterija,dr je ubedjena da mi je ona napravila ranicu,sada sam na antibiotiku i vaginaletama,pa za 2 ned kontrolni bris.

(odgovor članu GRGA)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kolike su šanse da zatrudnite u toku meseca
Ako pravite bebu, dobar tajming je zlata vredan. Evo kako se verovatnoća da ostanete u drugom stanju menja tokom meseca.
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here