|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
26.2.2010 5:09:59   
isidora88
i meni je na redovnom pregledu dr rekla da imam III grupu sekreta i II grupu papa ali da su to super nalazi.
citala sam na internetu da ako se ima III grupa verovatno se ima hlamidija,ureaplazma,mikroplazma...???koliko kosta da se privatno urade analize na sve te bolesti? inace nikad nisam imala nikakav ginekoloski problem,nikad nisam koristila vaginalete niti bilo sta drugo. pokusavam vec godinu dana da zatrudnim pa mi je palo na pamet da i to proverim user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
26.2.2010 22:41:01   
ZelimBebu
Pozdrav svima,
konačno su mi gotovi nalazi cervikalnog i vaginalnog brisa, kao i brisa na hlamidiju i ostalo, i hvala Bogu, sve je super. Sada me čeka folikulometrija a mm spermogram i spermokultura...user posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
26.2.2010 22:42:33   
Lilly*
Super za briseve, navijamo da tako budu dobri i ostali rezultati user posted image

(odgovor članu ZelimBebu)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
28.2.2010 21:25:03   
ksenija81
Mislim da je to glupost. Ja oduvek imam III grupu, i kad sam imala bakterije i kad nisam (i kad sam potpuno cista imam III grupu). Zasto bi to privatno radila, u dz mozes dosta jeftinije proci? Ako bas hoces, hlamidija je oko 1000 din(zavisi kojom metodom rade moze biti i skuplje) a ureo i myko je oko 1500 din.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
28.2.2010 21:30:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: isidora88

i meni je na redovnom pregledu dr rekla da imam III grupu sekreta i II grupu papa ali da su to super nalazi.
citala sam na internetu da ako se ima III grupa verovatno se ima hlamidija,ureaplazma,mikroplazma...???koliko kosta da se privatno urade analize na sve te bolesti? inace nikad nisam imala nikakav ginekoloski problem,nikad nisam koristila vaginalete niti bilo sta drugo. pokusavam vec godinu dana da zatrudnim pa mi je palo na pamet da i to proverim user posted image



Sve zajedno negde oko 3.000,00

Pametno razmišljaš draga, uradi obavezno..Čisto da budeš mirna dok radite na dobijanju user posted image user posted image


(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
1.3.2010 2:58:31   
isidora88
da li mogu to da radim kod drzavnog ginekologa,znaci u domu zdravlja iako nemam zdr.knjizicu?da li ce mi tako biti jeftinije?

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
1.3.2010 9:00:11   
ksenija81
e nece ti onda biti jeftinije sigurno, jer ces morati da platis pregled i analize po redovnoj ceni. Ne znam odakle si ali mi u NS kad radimo u higijenskom sa uputom plaćamo nešto sitno, a bez uputa ne znam ni da li može.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
3.3.2010 15:34:08   
MASHKA
drugarice treba mi pomoć, upravo sam podigla rezultate vaginalnog brisa i piše da imam ešerihiju koli - ukupan broj 5000 CFU/ml. user posted image da li neko zna šta to znači i jer opasno za bebu?

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
3.3.2010 15:57:29   
cipiripi
moras kod lekara draga...
vaginalete za eserihiju se uglavnom prave "po slucaju" user posted image
ne znam da li je opasno za bebu ali znam da mora da se leci...


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
3.3.2010 15:58:01   
Lilly*
Imamo temu o Ešerihiji, hajde se prebaci tamo user posted image KLIK

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
12.3.2010 12:46:20   
Anoniman
Ja ne kapiram rezultate mog cervikalnog brisa....

Pishe ovako:

1- Staphylococcus spp ( koagulaza negativ)
2- KULTURA NA GLJIVICE - NEGATIV

Sensit. tests:

Penicilin : R
Oxacillin : S
Erythromicin : R
Ofloxacin : S
Cotrimoxazole : S

Dole komentar pishe:

Izolovani soj rezistentan na Penicilin, a osetljiv na Oxacilin reprezentuje rezistenciju na Amplicin, a osetljivost na Amoxicilin, Floxacilin i Cefalexin


I sad....imam li ja neshto na brisu ili nemam ? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
12.3.2010 13:11:06   
Lilly*
Imaš Staphylococcus. To gde piše r- to je rezistentan, a s je sesnitiv tj. osetljiv, što ti i piše u daljem textu. Videćeš sa svojom dr da li će ti prepisati nešto od tih lekova pošto te bak i nisu opasne

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
12.3.2010 13:14:53   
Anoniman
Mene je zbunilo to shto mi pored oba pishe negativ.... a ovamo napisani lekovi na koje je osetljiv... taj deo kapiram... nego me ono negativ zbunilo...

No dobro...bitno da eserihije nema user posted image

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 63
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
12.3.2010 13:20:33   
Lilly*
To je osobina kulture vezano za enzim koagulazu, bla, bla user posted image to valjda doktorima nešto znači, mada i oni samo gledaju ono r i s user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
12.3.2010 13:49:16   
Anoniman
Aha.... hvala na objashnjenju... bila bi u rebusu dok ne bi otishla kod dr... user posted image

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 65
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
12.3.2010 14:11:02   
Lilly*
Hej, ništa ne brini, to je bak. koja je uvek prisutna i svugde je ima, samo se verovatno malo razludela zbog trudnoće, ništa strašno ni opasno user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
12.3.2010 14:12:48   
Anoniman
Ma meni je bilo bitno da nema eserihije...poshto sam je imala na zadnjem brisu...i popila terapiju...od 7 dana...i onda saznala da sam trudna.... svo vreme nisam znala dal sam je se oslobodila.... pa mi sad lakshe... Ovo me ne brine toliko user posted image

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 67
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
13.3.2010 11:20:04   
kaca82
Kako je moguce da me je moj dr uputio na laparoskopiju a da nisam davala na analizu vag i cerv. bris???Iz nalaza kompletne krvne slike se ne mogu videti virusi,bakterije i sl ili mozda mogu???

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
14.3.2010 17:43:21   
ksenija81
to je nemoguce user posted image , moras uraditi sve analize.

(odgovor članu kaca82)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
18.3.2010 10:12:36   
Odri Hepbern
Ja sam juce dobila rezultate briseva- nemam ni hlamidiju , ni ureoplazmu niti mikoplazmu. Grupa sekreta mi je II , ali mi nije to jasno jer na VB i CB pise da imam streptokoke , ali ne pise kolicina. Mozda je ta kolicina normalna flora pa je zato grupa II ili su pogresili , sta mislite? Oticicu kod gin sledece nedelje , ove ne mogu jer radi prepodne, pa cu videti sta ce da kaze.

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
26.5.2010 14:07:24   
Dudu25
[

< Poruku je uredio Dudu25 -- 26.5.2010 14:08:40 >

(odgovor članu ZelimBebu)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
20.6.2010 22:19:45   
lidija 011
Moje pitanje je:da li na papi moze da se utvrdi prisustvo hlamidije, mikoplazme, ureoplazme, trihomonasa i kandide?Bilo koje od njih...npr. ako je III grupa, znaci da je prisustvo gljivica, G+ i G- bakterija i trihomonasa...nije mi jasno gdje se svrstavaju gore navedene ?
P.S.papa mi je u redu, II grupa, nego me zainteresovalouser posted image

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
20.6.2010 22:27:23   
pepino
Znam da hlamidiju,mikoplazmu i ureaplazmu ne moze,zasto ne znam tacno,za ostalo ne znam....

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
20.6.2010 22:35:46   
Nensi*
Kao sto ti je rekla pepino,hlamidija,mikoplazma i ureaplazma ne moze,a mislim da ne moze ni ostalo sto si navela,jer da moze ne bi se radili svi ti brisevi pojedinacno...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
20.6.2010 22:37:26   
pepino
Bas kao sto kaze Nensi,ne bi se dzaba radili pojedinacno da moze,samo ne znam razlog,nisam ulazila u detalje,upute me da odradim i ja odradimuser posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here