|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Visok prolaktin (PRL)
20.9.2009 23:55:24   
melania
Devojke ja ne zelim da vas plasim,ali vas molim da to ne shvatate naivno i glupavo jer to najmanje jeste.Vidite sa svojim endokrinologom i smesta da vidite da li postoji nesto na hipofizi.Ja sam lezala u Visegradskoj gde su njih cak tri sve shvatile neozbiljno,a onda je bilo blago receno strasno.Ne razumem kako ste tako opustene?

(odgovor članu mamce)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Visok prolaktin (PRL)
21.9.2009 0:14:02   
Didy
Ja sam imala povišen prolaktin, a to su mi otkrili nakon dijagnoze policistični jajnici. Radila sam RTG glave i nije ništa nađeno. Pila sam bromergon 3 meseca. Moje je mišljenje da mi se posle toga sve iskomplikovalo, imala sam obilne menstrucaije, odlive, bakterije... Ginekologe sam češće viđala nego rođenog brata. Sad nemam želju ni da kontrolišem ponovo, jer se plašim da se ponovo ne upetljam u to vrzino kolo iz kojeg sam se jedva iščupala posle toliko godina...

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu melania)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Visok prolaktin (PRL)
21.9.2009 11:44:28   
melania
Postoji velika razlika u visni prolaktina,endokrinolog ce vam reci sta je za ispitivanje a sta za lecenje.Druga stvar je u tome dokle kod njega ne dovedete u red tesko da cete ostati u drugom stanu.Ja vam ne govorim to kao ajde da vas malo plasim,vas zivot vasa stvar.Ja sam kod endokrinologa ispitivala sve i svasta pet godina,i nikad me nije mrzelo da vodim racuna o svom zdravlju.Nece to niko uraditi u moje ime,sve najbolje.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Visok prolaktin (PRL)
13.10.2009 21:41:18   
bebolino
Danas sam radila profil prolaktina, u 8 h - 1276, u 11 h - 451, u 13 h 231 a gornja granica je 513. Koliko mogu sama protumačiti to nije ništa strašno i varira u zavisnosti od  vremena vađenja, videću šta će reći endokrinolog kad ga budem posetila ali jako sam skeptična prema bilo kakvoj hormonskoj terapiji i nešto mislim da to ne treba uzimati tek tako da se ne bi nešto pogoršalo, bar što se tiče mojih nalaza jer mislim da su ok. Još sam postala i sama sebi doktor user posted image

(odgovor članu melania)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Visok prolaktin (PRL)
20.10.2009 15:56:12   
malenna
Pozdrav svima ja sam ovde nova i polako se upoznajem sa temama kad sam videla visoke vred.prolaktina morala sam da se javim i ispricam vam moju pricu. Ovako pre od prilike 4 god. meni je prolakitn bio 2500 a normala je bilo 28. do 500 ustanoveljena mi je hyperprolaktinemia valila sam par puta i padalo je do 800, sto je i dalje bilo jako visoko, snimala sam glavu ali nisam isla na magnetnu nikako da se resim! Inace konacno sam prihvatila bromokriptin 6 meseci da pijem spao je na 4 mesec a na 6 cak na 27.8 sto je kao malo ispod. Inace imala sam stalno neke infekcije i ranicu na grlicu koja je znala cak i da krvari kad god sam to spominjala kod njega je to bilo normalno sluzokoza materice osetljiva bla bla.Promenula sam dr. i kada mi je videla ranicu samo se uhvatila za glavu i odma se sanirala cim se zavrsio sl.mensis. Sredila mi je sve upale i uredovila cikluse, meni je prolaktin sada 400!!!!! Ja nisam mogla da verujem!!! Cak sam mislila da nije neka greska tako da ako ste bile na magnetnu rez. i znate za sigurno da imate tumor na hipofizi onda znate zasto je povisen prolaktin ako ne opustite se smirite se nemoj te se mnogo nervirati, znam kako je verujte mi kad je bio pocetak oko toga da nece beba najvise sam se kidala zato je i postigao 2500 + dodatno sve sto sam imala u organizmu!!! Nadam se da sam barem malo pomogla!!!!
pozzzz

(odgovor članu bebolino)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Visok prolaktin (PRL)
20.10.2009 22:16:54   
Anoniman
Dobrodošla malena! user posted image

(odgovor članu malenna)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Visok prolaktin (PRL)
25.11.2009 14:05:52   
Jelena81
znaci, razlicita iskustva...

kida me vec dva dana...

moja sestra se vec godinu dana leci od visokog prolaktina, uvek preko 2800 je rezultat...

e sada... rade se razlicite analize, koliko sam shvatial...

po nekim, vadi se prvog dana ciklusa, 8 i 21.  i kod tih testova, vrednosti su dosta manje

po drugom testu- zavisi da li se vadi u obicnoj laboratoriji ili na onkologiji, i gornja granica je mnogo visa...

e sada... snimala je glavu, hipofiza ok... nastavi da pije lekove... sve dok nije iskopala uput za kamenicu na namagnetnu rezonancu. bila je prosle nedelje i ima dobrocudni tumor na hipofizi... prvo se uplasila, jer nam je tata umro od tumora na mozgu( galopirajuci, kako rekose doktori, za tri meseca od milimetarskog neotkrivenog do smrti), medjutim, objasnili su da to nije isto... tumor se javio kao posledica NE-dojenja oba deteta, iako je pokusavala...

simptomi su upravo bili gojaznost, razne dijete je pokusala i nista nije pomoglo, dok joj slucajno dugarica nije rekla da ode da prekontrolise hormone, odakl ekrece cela prica...

ja dobijem ranije, uglavnom kazu da se ranije menstruacija dobija od stresa, kome sam, masala, bila izlozena a i jos uvek sam, pitam docu da nije slucaj i kod mene, prolaktin, kaze nije... pa sada... videcemo kako se dalje razvija situacija...

dalja terapija rekose, lekovi...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Visok prolaktin (PRL)
28.1.2010 21:02:08   
crnkaa
heloo, ja sam nova...ovako- vadila sam hormoneFT3 FT4 TSH I U REDU SU, bila kod ginekologa papa test u redu, jajnici u redu, a meni menga nikako da bude redovna cak nekada nemam 2 3 mj, gdja u biljnoj mi rekla da je to sigurno povisen prolaktin, dala mi da pijem vrkutu i kapi konopljike... dal je koja od vas imala takvih problema... htjela bi bebu.. 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Visok prolaktin (PRL)
28.1.2010 21:05:02   
ksenija81
Ja sam mislila da imam problema jer sam vadila krv ujutro, a kad sam uradila profil bilo je sve ok. Najbolje izvadi krv, ali tek 2-3 sata nako budjenja i znaces na cemu si.

(odgovor članu crnkaa)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Visok prolaktin (PRL)
28.1.2010 21:07:31   
Ana RR
Crnkaa, dobro nam došla user posted image

Ovde ćeš naći mnogo korisnih informacija i svaka od nas će se potruditi da ti odgovori na pitanja.

Ja iskreno ne znam ništa o prolaktinu ali sigurna sam da će te neka od cura posavetovati user posted image slobodno prelistaj forum i upoznaj se sa nama!

Pozdrav od Anči user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 28.1.2010 21:08:33 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu crnkaa)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Visok prolaktin (PRL)
28.1.2010 22:08:23   
cipiripi
IZVORNA PORUKA: crnkaa

heloo, ja sam nova...ovako- vadila sam hormoneFT3 FT4 TSH I U REDU SU, bila kod ginekologa papa test u redu, jajnici u redu, a meni menga nikako da bude redovna cak nekada nemam 2 3 mj, gdja u biljnoj mi rekla da je to sigurno povisen prolaktin, dala mi da pijem vrkutu i kapi konopljike... dal je koja od vas imala takvih problema... htjela bi bebu.. 


dobro dosla user posted image
kad si vec odradila hormone stitne zlezde sto nisi uradila i reproduktivne hormone i prolaktin?
tako bi bila sigurna da li je ili ne...


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu crnkaa)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Visok prolaktin (PRL)
6.2.2010 22:31:17   
Alexis79
Prolaktin jeste hormon stresa i luci ga hipofiza.Zene sa visokim prolaktinom uglavnom imaj problema sa zatrudnjivanjem.Prolaktin inace luce zene koje doje decu.Meni se od visokog prolaktina pojavila kvrzica na grudima.Posle 4 god. pracenje sam je operisala.Dijagnoza benigni tumor-fibroadenom.Prolaktin mi je bio 15 put veci od gornjih vrednosti pri sva tri vadjenje.Naravno uticao je i na hormone za ovulaciju. Prepisan mi je norprolac i super ga podnosim.Procitala sam svasta na forumima ,ali meni je bas pomogao.Sad mi je prolaktin u granicama referentnih vrednosti.I svi ostali hormoni su mi super.
Sve sam to morala do dovedem u red pre inseminacije.

(odgovor članu crnkaa)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Visok prolaktin (PRL)
6.2.2010 23:13:27   
cipiripi
user posted image za temeljnost!

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Visok prolaktin (PRL)
11.2.2010 13:21:04   
Ann*
E ovako... zahvaljujuci Cipiripi sam pronasla ovaj sajtic, malo je reci da je super sto se moze naci skoro sve sto jednu zenu moze da zanima u vezi ovakvim stvari... user posted image

Ja sam Ana, 25 god. jos uvek nisam u procesu zatrudnjivanja, porodjaja, gajenja decice ali opet ima stvari gde mogu pomoci i koje me zanimaju ovde user posted image

Sto se tice prolaktina... Krenucu redom... user posted image

Prolaktin je hormon koga treba dobro ispitati pre nego sto se krene sa terapijom... sticajem okolnosti sam upoznala dobar broj "vrhunskih" endokrinologa u Beogradu i mogu reci da su misljenja totalno razlicita...

Kod nekih nema potrebe nista raditi ako je ispod 2000, kad nekih ipak dobijate terapiju posle samo jedne analize, dok neki gledaju da vas "muce" mesecima dok ne dodju do koliko tolike sigurne dijagnoze a samim tim i terapije...

Ja sam na moju srecu izabrala doktorku koja je od ovih sto vole mesecima da vas "muce" (nisam sigurna smem li napisati njeno ime, ali ako nekome zatreba reci cu :) ) Majka mi radi u Klinickom Centru, tako da mogu reci da sam posetila nekolicinu njih kako za savet i dijagnozu. Sa druge strane tetka mi je hirurg, zivi i radi u USA pa se konsultujem i sa njenim prijateljem koji je cenjen endokrinolog tamo. Ja nisam tremaros, sve dok razumem tj. dok su svi voljni da mi objasne i pojasne situaciju.

Prvi put sam radila PRL u septembru (jedno vadjenje) svi hormoni u nivou normale, PRL je bio oko 1000, drugi put u novembru PRL oko 1000. Tada su mi zakazali odredjivanje statusa hormona za decembar (2. dan ciklusa) svi ostali hormoni ok s'tim sto je PRL ovog puta bio: 8h-1810 , 11h-589 , 13h-660 , 23h-775 .

PRL je skoro uvek najveci ujutru, sto je normalno, to sto su ostale vrednost u granicama normale nema nikakve veze kako su meni objasnili. Ukoliko vam je prvi povisem znaci hiperprolaktinemia. Ne treba se igrati sa tim, kod nekih devojaka PRL od 900 moze dovesti do izostanka ovulacije a opet kod nekih koje imaju i 2000 moze doci do ovulacije (samnom je lezala devojka koja sa vrednoscu od oko 1600 ima ovulaciju svaki meses, radila folikulometriju 4 poslednja meseca i sve je u redu)

E sad bitna stavka PRL jeste hormon stresa, ali se zna koja vrsta stresa moze uticati na zdravlje (misli se na ozbiljne stresne situacije, smrtne slucajeve, velike shokove...) u najvecem broju slucajeva stresan posao i ona svakodnevna stresna desavanja ne dovode do poremecaja vecih granica PRL.

Ja jos nisam dobila terapiju jer sam u ponedeljak radila laparoskopiju i dijagnostiku pregrade na materici koja je ustanovljena prilikom folikulometrije, pa imam zakazanu jos minimum jednu intervenciju za 2 meseca, ali bi terapiju za PRL trebala dobiti u sledecih 2 nedelje. Moja doktorka daje bromokriptin ili norprolac, u zavisnosti od ne znam cega user posted image ali znam da sve zene i devojke dobijaju tu terapiju. 

Ona leci sve preko 1000, dok se u USA leci sve preko 700 (oni koriste drugacije vrednosti ali je to srazmerno nasih 700)

Nadam se da sam pomogla... htela sam da pisem jos pre mesec dana ali sam cekala da dobijem jos neke informacije pa da navedem sve sto bi nekoga moglo da zanima... user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Visok prolaktin (PRL)
18.2.2010 10:20:56   
Iva979
Ja sam radila hormonski status 2 dc i prolaktin mi je 952 user posted image
Sutra cu kod moje dr da vidim sta i kako dalje.

(odgovor članu Ann*)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Visok prolaktin (PRL)
18.2.2010 10:39:56   
Mari86
IZVORNA PORUKA: Iva979

Ja sam radila hormonski status 2 dc i prolaktin mi je 952 user posted image
Sutra cu kod moje dr da vidim sta i kako dalje.


draga i ja sam radila te analize..a koliko je granica, ne mogu da se setim??


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu Iva979)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Visok prolaktin (PRL)
18.2.2010 10:42:39   
Anoniman
i ja,i bio mi je povišen...a imala sam displazije u dojkama za izvoz...sredilo se posle pilula....user posted image

(odgovor članu Mari86)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Visok prolaktin (PRL)
18.2.2010 10:44:59   
Iva979
On varira od sata do sata koliko sam shvatila, ovde sam negde procitala da je gornja granica 650 (otprilike), a meni u ref. vrednostima po satnici pisu neke silne cifre tako da mi nije bas najjasnije, moram da sacekam da dr vidi.

U nalazu pise da sam ga vadila u 7h, a ja sam krv vadila oko 8:30h user posted image

Evo napisacu sta mi je dopisano rukom u ref. vrednostima: 50-482, 170-800, 66-488, 51-376, 6-53
Boga pitaj sta to sada znaci user posted image , ali najveca vrednost u svim ovim ref. vrednostima je 800

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Visok prolaktin (PRL)
18.2.2010 10:46:05   
Iva979
IZVORNA PORUKA: banini

i ja,i bio mi je povišen...a imala sam displazije u dojkama za izvoz...sredilo se posle pilula....user posted image


Ma i ja mislim da se uzmu neke pilulice i da se to onda brzo sredi  user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Visok prolaktin (PRL)
18.2.2010 10:46:48   
Anoniman
cipi i lenče su ti za ovo doktori...videće pa će ti odgovoriti sigurno....user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio banini -- 18.2.2010 10:48:48 >

(odgovor članu Iva979)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Visok prolaktin (PRL)
18.2.2010 10:48:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Iva979

IZVORNA PORUKA: banini

i ja,i bio mi je povišen...a imala sam displazije u dojkama za izvoz...sredilo se posle pilula....user posted image


Ma i ja mislim da se uzmu neke pilulice i da se to onda brzo sredi  user posted image


mico,posle ANTIBEBI pilula.....user posted image
mada imaju i druge terapije baš za prl,ja sam imala i testosteron povišen ihihi,pa mi dr dao dianne 35,pila 8 meseci i to je to.....user posted image

(odgovor članu Iva979)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: Visok prolaktin (PRL)
18.2.2010 10:48:54   
Iva979
Znam, setila sam se da je Cipi hormonski majstor user posted image
A nisam znala da je i Lence user posted image

user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Visok prolaktin (PRL)
19.2.2010 11:17:07   
Iva979
Moja gin. mi je rekla da ipak moram kod endokrinologa zbog povisenog prolaktina, dobila sam preporuku da idem kod nekog dr-a koji radi na VMA ali ima i privatnu kliniku, nadam se da je ok. Mrsko mi je ako cu morati da se kljukam nekim lekovima user posted image  

(odgovor članu Iva979)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Visok prolaktin (PRL)
19.2.2010 18:55:31   
Alexis79
Iva i ja sam bila protiv ,ali drugog nacina nema.Cak sam i fibroadenom na grudima operisala zbog prolaktina.
Meni je doca prepisao norprolak i stvarno mi je sad prolaktin u granicama referentnih vrednosti.
Pijem ga vec 4 meseca.Rekao mi je da cu ga piti i prvim mesecima trudnoce (kad do toga dodje),da ne bi doslo do spontanog.


_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu Iva979)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Visok prolaktin (PRL)
19.2.2010 19:41:51   
Iva979
Zakazala sam sutra ujutru kod endokrinologa pa cu da vidim sta ce mi covek reci. Danas mi je gin. rekla da pretpostavlja da ce mi prepisati bromokriptin, mada to je bas neki gadan lek koji izaziva mucnine user posted image




< Poruku je uredio Iva979 -- 19.2.2010 19:43:37 >

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here