|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Visok prolaktin (PRL)
19.2.2010 19:54:12   
Alexis79
Pitaj za norprolak jer su bolji komentari.A i mislim da je noviji lek.Meni licno ne smeta.U pocetku malo dok se ne naviknes.
Meni je prolaktin bio 15 puta veci od gornje granice.Norprolak mi je pomogao.A o drugarica je pila bromokriptin i stalno je povracala.

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu Iva979)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Visok prolaktin (PRL)
19.2.2010 19:56:30   
Iva979
Pitacu svakako! user posted image

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Visok prolaktin (PRL)
19.2.2010 20:02:18   
Alexis79
Oki Doki

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu Iva979)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Visok prolaktin (PRL)
20.2.2010 11:09:38   
Iva979
Bila sam danas kod doce, nije nista strasno, rekao mi je da uradim profil prolaktina u 8,11, i 13h i da 21 dc uradim progesteron da vidimo da li je doslo do O.
Bas sam ga pitala i za lekove, rekao je da za sada nema potrebe za tim  i da sacekamo rezulate profila p.  user posted image

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Visok prolaktin (PRL)
20.2.2010 20:28:50   
Alexis79
Bice tebi prolaktin dobar pa neces morati da pijes lekice.
Samo pazi da noc pred vadjenje krvi ne bude sexa.
Posto ga bilo koje uzbudjenje ili cak stimulacija bradavica dize(mislim na prolaktin)user posted image

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu Iva979)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Visok prolaktin (PRL)
20.2.2010 21:19:29   
Iva979
IZVORNA PORUKA: Alexis79

Posto ga bilo koje uzbudjenje ili cak stimulacija bradavica dize(mislim na prolaktin)user posted image


user posted image

Hvala na savetu!

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Visok prolaktin (PRL)
22.2.2010 21:51:41   
Alexis79
Iva
jesi li radila prolaktin?Kakvi su ti rezultati

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu Iva979)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Visok prolaktin (PRL)
22.2.2010 23:49:29   
Iva979
Nisam, treba profil prl da uradim, ali sve nesto cekam, nezgodno mi sa posla da izlazim na svaka dva h, videcu ovih dana jer je rekao bilo kog dc da ponovo uradim

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Visok prolaktin (PRL)
23.2.2010 22:53:14   
Alexis79
I meni je to bio problem pa sam se dogovorila sa docom da u subotu vadim krv .
Racunala sam posto idem privatno da moze za toliko da mi izadje u susret.
A i mislim da bi tog dana zbog tacnosti rezultata trebalo da ne radis,ako mozes naravnouser posted image

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu Iva979)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Visok prolaktin (PRL)
24.2.2010 9:57:24   
Iva979
Pa bas sam tako nesto i mislila, ali sad u subotu imam ceo dan neku frku i necu uspeti, pa cu da vidim sledece nedelje.

U subotu ujutru cu samo vaditi progesteron jer mi je tada 21 dc
user posted image

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Visok prolaktin (PRL)
19.4.2010 20:55:20   
jecaa
Cao! Ja sam ovde nova! imam visok prolaktin, Bromokriptin sam pocela da pijem pre 15-ak dana. da li neko moze da mi odgovori posle koliko vremena koriscenja Bromokriptina se sredi ciklus?

(odgovor članu Iva979)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Visok prolaktin (PRL)
20.4.2010 12:24:14   
Alexis79
Dobrodosla jecaa.

Forum nam je super.Ima puno temica pa se vidimo u nekoj.

Meni se sa Norprolacom sredio za 2 meseca.Slicno je dejstvo i sa Bromokriptinom.

Ali nastavila sam i dalje da ga pijem.Dr. mi je rekao da cu ga piti i do 2-3 meseca trudnoce ako ostanem trudna.

Ja sam na leku 7 meseci, i relativno dobro ga podnosim.

Kako ti podnosis?



_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu jecaa)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Visok prolaktin (PRL)
20.4.2010 19:03:38   
jecaa
Hvala, Alexis!user posted image Bila sam se bas uplasila, jer  nisam primetila nikakvu promenu( na ciklusu) posle ovih 15 dana. Mislim da ga ok podnosim, samo mi je malo muka, verovatno od toga, ali nista strasno. A jel taj Norprolacom bolji? Koliko kosta?

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Visok prolaktin (PRL)
20.4.2010 19:09:44   
Alexis79
Meni ga je lekar preporucio zbog manjeg broja kontraindikacija.
Slab mi je zeludac pa da neki drugi ne bih povratila.

Kutija od 30 kom (75 mg) kosta 2700 din.

Dodji nam i u druge teme   KLIK


_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu jecaa)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Visok prolaktin (PRL)
28.6.2010 10:39:07   
Iva979
Konacno sam odradila profil prolaktina, sve je ok user posted image
8h  507
11h  242
13h  196
A ref. vrednosti su od 40-530

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Visok prolaktin (PRL)
28.6.2010 10:42:11   
bebironcic
Super Iva sto je ok rezultatuser posted image

_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu Iva979)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Visok prolaktin (PRL)
26.10.2010 22:04:40   
Suncicabg
Ja sam radila 2 dc i rezultat je 625,02, dr se zabrinulauser posted image i dala mi uput za endokrinologa. Ne pisu mi ref. vrednosti user posted image Ako znate nekog dobrog endokrinologa pustite mi pp.

(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Visok prolaktin (PRL)
23.12.2010 12:13:09   
kristinacurafina
da li visok nivo prolaktina kod muškarca utiče na pokretljivost i broj spermatozoida?

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Visok prolaktin (PRL)
24.12.2010 15:37:50   
*Maki*
Moze da utice. Kolika je vrednost prolaktina? A koja je normalana vrednost? (pitam jer se vrednosti razlikuju od laboratorije do laboratorije).

(odgovor članu kristinacurafina)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Visok prolaktin (PRL)
27.12.2010 11:16:56   
kristinacurafina
duplo je veći od normalnog!!!to je kod mm i moram da pomenem da se on znoji kao lud u toku noći!svake noći.ne znam ti hormoni mogu da budu jako problematični!mada njemu vidim ne smeta ali očigledno smeta kod začeća.pošto već dve godine ništa od trudnoće.

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Visok prolaktin (PRL)
27.12.2010 13:59:03   
*Maki*
Vidi, kod mene je vrednost prolaktina bila 10 puta vece od normalne vrednosti! To je kod mene sprecavalo ovulaciju. Zatim sam radila dnevni profil prolaktina i Dr mi je odredio potrebnu dozu bromokriptina. Uz pomoc tog leka sam vratila prolaktin u normalu za 2 nedelje. Tako da nema potrebe da brines, to se resava. Ne znam koje ste sve analize radili???Ti prvenstveno?

(odgovor članu kristinacurafina)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Visok prolaktin (PRL)
27.12.2010 22:27:16   
lidija 011
Da li je moguce da dr.ukjluci bromokriptin poslije samo jednog(jutarnjeg) vadjenja prolaktina?a uzgred vrijednost i nije nesto visoka (oko 500)...i to ga je dao piti od septembra do marta ?user posted image ...meni to lici na vrlo ishitrenu terapiju...a vama?

_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Visok prolaktin (PRL)
27.12.2010 23:45:28   
*Maki*

Meni je prva Dr kod koje sam isla na osnovu visokog prolaktina-isto sam proverila samo jednim vadjenjem (kad sam proveravala i ostale hormone) odmah ukljucila lek. Uvela ga je postepeno, ali na kraju se svodi da sam pila celu tabletu ujutro i celu uvece. Promenila sam tu Dr iz raznoraznih razloga. Drugi Dr je od mene zahtevao da radim dnevni profil prolaktina, i to cak 3 puta...kako bi bio siguran da pijem pravu dozu. Prvo smo krenuli sa pola tablete ujutro i uvece,i posle 2 nedelje rezultat je pokazao da mi se prolaktin srozao ispod granice normalnog!! A bio je 10 puta veci od normalnog. Dr mi je objasnio da prevelika doza leka moze da poremeti rad hipofize, bukvalno je bio uplasen sto je takav rezultat, a ja sam se budala radovala sto mi je prolaktin spusten :) Onda sam pila cetvrtinu ujutro i uvece, sto nije bilo dovoljno i treci put cetvrtinu ujutro i pola uvece i rezultat je bio odlican. Znaci ne valja da se pije ni preterano ni premalo...nego se upravo uz pomoc dnevne analize vidi kada i kolika doza treba da bude. Meni je ujutro bio nizi prl, zbog toga pijem cetvrtinu tablete...pa se negde u podne pojacavao i uvece je bio veci pa zbog toga uvece popijem pola tabletice. Znaci, slobodno trazi dnevnu analizu prolaktina i da ti se odredi prava doza.

A kolika je normalna vrednost prl u toj laboratoriji gde si radila?

< Poruku je uredio *Maki* -- 27.12.2010 23:46:17 >

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Visok prolaktin (PRL)
28.12.2010 15:40:41   
nina26

IZVORNA PORUKA: lidija 011

Da li je moguce da dr.ukjluci bromokriptin poslije samo jednog(jutarnjeg) vadjenja prolaktina?a uzgred vrijednost i nije nesto visoka (oko 500)...i to ga je dao piti od septembra do marta ?user posted image ...meni to lici na vrlo ishitrenu terapiju...a vama?


Lidija, ne bih da crnim tvog Dr, ali mi je malo neozbiljno davati terapiju posle samo jednog vadjenja.
Pravi te salju ( ako ima naravno potrebe) u bolnicu na jedan dan da lezis sa bromilom u ruci, i tako mere ceo dan, jer je prolaktin jako osetljiv hormon (hormon stresa) gde nekim zenama je stresno i samo vadjenje krvi, pa zato budu lazni rezultati.

Meni je Dr rekao da radim profil, znaci u 8h,11h i 13h ali da imam sve vreme bromilu u ruci.

Probaj i ti tako.

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Visok prolaktin (PRL)
28.12.2010 20:35:55   
Suncicabg
A kako ti lekovi za snizavanje prolaktina deluju na trudnocu? Ja idem na vto, pa me zanima da li mogu da se spremam sa sve tim lekomuser posted image
Inace sutra bi trebala da se vidim sa dr, ali sam nestrpljiva... A mozda i bude sve okuser posted image

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Pitali smo doktor-ginekologa: Ovulatornost...
Ringeraja vam je dala priliku da pitate lekara sve što vas zanima u vezi ovulacije kao i rešenja problema sa njom. Farma...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here