|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
3.8.2015 20:58:15   
Anoniman
Isisdora, kada krene drzava da ti uplacuje, kasnice ti sigurno, evo Suzi radi u zdravstvu pa joj kasni...

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 176
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
4.8.2015 20:47:08   
suzi kju
user posted image
Ja sam od aprila na bolovanju, za april primila platu od firme, pošto tu prvu daje poslodavac, od maja sam na teretu drzave i od tad ništa. Puna tri meseca , četvrti počeo pre par dana.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
5.8.2015 18:31:44   
suzi kju
Uplatiše danas 65% za maj i jun, čekam još ostalih 35%.
Baš im Fala što uplatiše user posted image

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
5.8.2015 20:20:28   
Maraj
Daj da se upisem i ja user posted image meni juce uplatili 35% za maj. 65% jos cekam...

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
5.8.2015 20:25:30   
Anoniman
super za uplateuser posted image
da se uskoro i ja upisem sa lepim vestima....user posted image

(odgovor članu Maraj)
  Direktna veza do poruke: 180
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
7.8.2015 14:55:17   
suzi kju
Meni danas od grada leglo onih 35% i za maj i za jun, baš su se otvorili user posted image
Sad sam bogata zena, neću da se druzim više sa vama user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
7.8.2015 14:56:58   
Anoniman
ahahah Suzi ahaha user posted image
sad u jedan sopinguser posted image

(odgovor članu suzi kju)
  Direktna veza do poruke: 182
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
7.8.2015 14:58:56   
suzi kju
Nego šta user posted image
Jutros smo išli kupovali raznorazne sitnice i pukli 10 000,jedino konkretno što sam kupila su majice za mamu i tatu i svekra i svekrvu, ništa drugo, ostalo sve neke gluposti.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
7.8.2015 15:04:17   
Maraj
Leglo mi upravo 65% za maj. Dakle pre 2-3 dana mi leglo 35% a danas 65% za maj
suzi super tebi placaju. Ja tek za maj dobila a ti i maj i jun odjednom. user posted image

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
7.8.2015 15:17:39   
suzi kju
Maraj to mora da je neka protekcija user posted image
Mada to ništa ne znaci, sledeća će mozda biti ko zna kad user posted image mozda i zaboravim kad je ova bila, ništa me ne čudi u ovoj državi.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
13.8.2015 16:12:08   
jess021
Napokon i ja da napisem nesto pozitvno u ovoj temi. Danas mi je leglo bolovanje za februar i mart, svih 100%. Bilo je dosta muke, ali bar ima nekog rezultata.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
20.8.2015 12:35:27   
Valerie
e pa ja cu da izludim, molim za pomoc!!!!

upravo me zove racunovodja. kaze da ni ne otvaram porodiljsko jer "ako nemam 6 meseci staza mogu da dobijem samo 30%, kakve veze da li je minimalac ili ne" plus "ja moram da placam pun iznos poreza i doprinosa, pa mi drzava vrati 30 posto i prakticno sam ja U MINUSU!" svakog meseca do kraja porodiljskog.
pa jesam li ja luda da sve ono sto smo pricale nije tacno. ko bi se uopste bavio prijavljivanjem?
sta da kazem, svesna sam i ja da "citala sam na forumu" zvuci smesno.
ali ne umem da kazem sta stvarno treba da uradi da stvarno ne budem u minusu.
UPOMOCCCCC

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
20.8.2015 12:36:27   
Anoniman
Valerie koliko imas prijavljenih radnih meseci?

(odgovor članu Valerie)
  Direktna veza do poruke: 188
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
20.8.2015 12:40:14   
Valerie
1. juna prijavljena
1. jula na trudnickom
1. septembra otprilike treba da otvorim porodiljsko

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
20.8.2015 12:42:55   
Anoniman
Pa dobro ti naci imas 3 meseca, juni, juli, avgust, i otvaras porodiljsko, trebala bi da primas 65% minimalac, jer 100% nema sanse jer nemas 6 meseci radnog staza, najbolje bi bilo da se javi Von, ona se u to razume da ti objasni...

(odgovor članu Valerie)
  Direktna veza do poruke: 190
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
20.8.2015 15:20:44   
isidora88
Ja sam otvorila bolovanje od 1.08, krajem meseca idem na komisiju, baljda ce sve biti ok, samo da dobijem taj minimalac.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
21.8.2015 10:56:58   
Valerie
ja zaista vise nista ne razumem.
knjigovodja kaze da tokom porodiljskog za one koje imaju 3-6 meseci vezanog staza, firma svakog meseca mora da uplati 100% plate i doprinosa, a drzava refundira 60% i njeno pitanje je "ko ce da nadoknadi tih 40 odsto".
ja ne mogu da verujem da su firme na gubitku zbog porodilja i da je takav princip. moze i PP ako neko zna.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
21.8.2015 11:05:15   
jess021
Naknada zarade za vreme porodiljskog odsustva, nege deteta i posebne nege deteta

I Pravo na naknadu zarade za vreme porodiljskog odsustva i odsustva sa rada radi nege deteta ostvaruju:

1) porodilje zaposlene kod pravnih i fizičkih lica;
2) porodilje koja samostalno obavljaju delatnost.

Naknada zarade utvrđuje se u visini prosečne osnovne zarade za 12 meseci koji prethode mesecu u kome otpočinje korišćenje odsustva, uvećane za minuli rad, a najviše do pet prosečnih mesečnih zarada u Republici Srbiji.

Pun iznos naknade zarade pripada porodilji pod uslovom da je neposredno pre ostvarivanja ovog prava bila u radnom odnosu i po tom osnovu ostvarivala zaradu, ili naknadu zarade, odnosno samostalno obavljala delatnost više od šest meseci neprekidno. Porodilji koja je bila u radnom odnosu, od tri do šest meseci pripada 60 odsto, a porodilji u random odnosu do tri meseca pripada 30 odsto od iznosa naknade zarade.

Mesečni iznos naknade zarade ne može biti manji od minimalne zarade utvrđene za mesec u kojem se vrši isplata, samo ukoliko u smislu prethodnog teksta porodilji pripada pun iznos naknade.

Obračun i isplatu naknade zarade vrši poslodavac istovremeno sa obračunom i isplatom zarada zaposlenima.

Poslodavcu se vrši refundacija isplaćenih sredstava po dostavljanju dokaza da je isplatio naknadu zarade porodilji.

Valerie, knjigovodja je u pravu za taj deo da ti pripada 60%, ali ne vidim da negde pis da ti moraju isplacivati 100%, a drzava njima refundira samo 60%. Ja mislim da oni odmah treba da ti obracunaju 60% i toliko njima da se refundira, ali nisam sigurna.



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
21.8.2015 11:26:36   
Valerie
hvala jess, to i ja mislim. ali ona pita "ko ce da nadoknadi tih 40 odsto". gluvi telefoni.

ne znam kako onda kaze da za prvi mesec trudnickog treba da se uplati 65% (iako na sajtu rfzo pise da je 100% i za prvih 30 dana koej su na teret poslodavca), a posle ne moze za porodiljsko 60% da se uplati...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
21.8.2015 14:50:05   
jess021
Valerie, 100% je za prvi mesec trudnickog bolovanja, nisam sigurna da je i za prvi mesec porodiljskog. Mislim da je porodiljsko, u tvom slucaju, od prvog meseca 60%.
Pitaj ti nju sto mora da ti obracunava 100% kad ti pripada 60%?

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
21.8.2015 17:51:32   
Valerie
jao jess ne shvatam uopste. delegiracu mm, meni su zivci na froncle user posted image
lepo sam sa njim nacrtala sve opcije, pa cemo da rascivijamo nadam se.
hvala ti na razumevanju, znam koliko se i sama maltretiras... ima li kod tebe nesto novo u vezi sa isplatama?

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
21.8.2015 17:53:18   
Anoniman
evo meneuser posted image
malopre mi je legla druga plata za trudnicko bolovanje ali od poslodavca, ne od drzave, e sada zovem knjigovodju ne javlja se, nije mi jasno sto mi je poslodavac dao ovu platu, to znaci da cu opet morati da placam doprinoseuser posted image

(odgovor članu Valerie)
  Direktna veza do poruke: 197
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
21.8.2015 18:52:45   
isidora88
Um mozda ti je poslodavac uplatio kad i ostalim zaposlenima pa ce da ceka da mu drzava refundira. Ne placas ti doprinose ako si prosla komisiju

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
21.8.2015 19:12:25   
Anoniman
Pa prosla sam, evo sada 27 idem na 3 mesec za bolovanje!
Nista mi nije jasno, on i nema puno aposlenih, nas 2 ili 3, mada mislim da je 2user posted image moram da se raspitam!

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 199
   RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo
21.8.2015 19:13:42   
adulence
UM tako i meni poslodavac uplacuje kada i ostalim radnicima pa ceka da mu drzava refundira...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here