|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Hematom i trudnoća
12.5.2011 14:16:07   
nina26
I ja se nadam da cu proci pozitivno kao viuser posted image

Zeksi, ne znam gde je tacno hematom, ali pretpostavljam da je prokletija iznad bebe cim mi je dr rekao da moze da je odneseuser posted image

Sad sam se cula sa babicom, kaze da je pozitivno to sto mi je sad samo braon curkanje, ali da postoji sansa da se vrati krvarenje i tada da primim inekciju.

Koliko ste vi dugo krvarile? I ja uopste ne znam da li je dobro da krvaris da izadje ta krv ili da prestaneuser posted image

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Hematom i trudnoća
12.5.2011 22:10:43   
madre
da, nina, super je sto ti ide samo braon, i jeste istina da postoji sansa da se ponovi  krvarenje, ali nemoj da mislis o tomeuser posted image
i istina je da je dobro da ide ta stara (braon) krv, da tako i on sam iscuri i napokon nestaneuser posted image
ja sam krvarila do 5.og mesecauser posted image ali vidim da si ti, hvala Bogu, u mnogo boljoj situaciji, tako da ne treba da brinesuser posted image
sve ti lepo pise u mom postu na prethodnoj strani, u kom mozes i da se utesis i da zakljucis da ce sve biti u reduuser posted image i naravno samo pozitivno razmisljaj, iz iskustva znam da je to najvaznijeuser posted image


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Hematom i trudnoća
13.5.2011 0:23:51   
zeksi
Krvarila sam dva dana i jos oko nedelju dana to braon. A hematom moze i da nestane sam od sebe. Nina navijam za tebe

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Hematom i trudnoća
13.5.2011 9:17:27   
nina26
Devojke opet sa prokrvarila sinocuser posted image

I bila je tamno crvena krv i bas mi ide...

Taman sam se opustila rekoh proslo je kad ono opet,poludela sam,plakala sam kao kisa.

A najgore u svemu je kako prokrvarim uvek u kasnim satima. Juce sam se cula sa zenom popodne za inekc. i kazem joj sve je ok, ne treba, kad posle u ponoc sam je zvala da dodje,neverovatno sve lose uvek se nocu desi...

(odgovor članu zeksi)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Hematom i trudnoća
13.5.2011 10:07:33   
Ana RR
Nina user posted image jel sad stalo? Pazi, ta krv mora da izađe, ako je hematom bio veliki. Hoćeš ići danas kod lekara?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Hematom i trudnoća
13.5.2011 10:23:13   
nina26

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Nina user posted image jel sad stalo? Pazi, ta krv mora da izađe, ako je hematom bio veliki. Hoćeš ići danas kod lekara?


Nije Anci stalo jos ide...jeste veliki hematom tako da je mozda bolje sto krvarim. Necu ici kod dr jer treba da mirujem svakako, u sredu idem na kontrolu. Kazu bolje je nekad ostati kuci i mirovati nego da se cimas kolikma,plus nama je klinika 70km od kuce.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Hematom i trudnoća
13.5.2011 10:26:08   
Ana RR
Lezi, podigni noge na neko jastuče i odmaraj. Znam da si uplašena ali probaj da budeš pozitivna i veruj da će sve biti ok. Ja verujem da hoće user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Hematom i trudnoća
13.5.2011 10:32:41   
nina26

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Lezi, podigni noge na neko jastuče i odmaraj. Znam da si uplašena ali probaj da budeš pozitivna i veruj da će sve biti ok. Ja verujem da hoće user posted image



To i radim Anciuser posted image

Hvala ti puno user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Hematom i trudnoća
13.5.2011 10:34:17   
Anoniman
Nina, idi lezi...Nemoj da sedis puno...
Bice sve ok...Ljubim teuser posted image

(odgovor članu nina26)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: Hematom i trudnoća
13.5.2011 11:23:56   
nina26

IZVORNA PORUKA: verolino

Nina, idi lezi...Nemoj da sedis puno...
Bice sve ok...Ljubim teuser posted image



Dobro je sto si spomenula to sedenje.

Ja ne ustajem uopste iz kreveta, ali ponekad se podignem malo pa kao sednem ali sve to u krevetu, i noge ispruzene, a nekad ih savijem.. Moja mama trci zamnom is talno mi govori spusti se da se ne grci tako stomak,materica itd... Meni je to totalno nelogicno, pa ne mogu sve vreme da lezim pravo i da se ne podignem uopste . Sad ce mi i oduzeti i laptop, kaze ne valja user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Hematom i trudnoća
13.5.2011 11:25:13   
Anoniman
Ninche, videces, to je samo par dana...Na sledecem pregledu ce biti sve ok, pa ces moci malo da se opustis...
Gledaj filmoveuser posted image

(odgovor članu nina26)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: Hematom i trudnoća
13.5.2011 17:48:43   
madre
nina, dobro je sto izbegavas sedenje, to je isto vazno.
nego, napisala si da su ti videli ogroman hematom, pa me zanima da li mu znas dimenzije? naci cu svoje papire pa cu ti napisati koliki je moj bio.
nadam sa da si danas boljeuser posted image


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Hematom i trudnoća
13.5.2011 19:15:29   
*boka*
Nina draga, evo i ja da pokusam da te utesim svojim iskustvom. Ja sam obilno prokrvarila u 13. nedelji, odmah nakon sto sam odradila double test. Kod mene je prvo bila sveza, crvena krv i bilo je bas puno. Za sat vremena sam napunila 3 uloska i to skroz. Odmah sam primljena u bolnicu, dobila inekciju progesterona (koji sam nastavila da primam na svaki 3. dan) i plus utrogestan 3x2 dnevno. U bolnici sam ostala nekoliko dana i nakon sto je krvarenje prestalo, pustaju me kuci uz napomenu da nastavim sa inekcijama i utrogestanom i strogo lezanje u krevetu, ustajanje samo do WC-a.
Nakon nedelju dana krvarenje se ponovo javilo, ali je ovoga puta bila tamna krv. Ponovo sam primljena u bolnicu i tom prilikom mi je na UZ vidjen ogroman hematom koji se protezao duz citavog zadnjeg zida materice i koji je krenuo da se odlubljuje i samim tim preti da sa sobom odnese i bebu, koja je tad bila 3 puta manja od hematoma. I pored svakodnevne terapije, ja sam krvarila neprekidno oko 3 nedelje i to ujutru vrlo obilno, a u toku dana manje. Nocu se krvarenje smirivalo, ali zato ujutru opet ista prica, sednem na solju, a iz mene lije tamna krv i ispadaju komadici necega. Bila sam van sebe sasvim! Mesec dana sam lezala u bolnici, sve dok hematom nije sasvim iscureo. Inace mi je moj Dr. rekao da je jako dobro to sto se hematom cedi obzirom da je tako velik, i da svakim danom kako trudnoca napreduje, sve su manje sanse da nesto krene naopako, jer beba je sve veca, a hematom sve manji. Samo je jaaaako vazno strogo mirovati i lezati sto vise. Ustajes samo do WC-a i nikako tusiranje vrucom vodom, jer to pojacava krvarenje. Meni u bolnici nisu dozvoljavali da budem ni u polusedecem polozaju, osim kada mi donesu hranu. Lap top sam imala i u bolnici i to mi niko tamo od doktora nije zabranio niti rekao da stetno utice. Samo ga nemoj drzati u krilu dok lezis, vec negde na krevetu pored sebe.
Sada zavrsavam 29. nedelju i trudnoca mi protice u savrsenom redu... izlazim napolje, set_am, cak mi je dozvoljeno i trudnicke vezbe da radim.
Eto, nadam se da ce te nasa iskustva napuniti pozitivnom energijom i da ce sa bebicom sve biti u najboljem redu! Koliko sam shvatila nemas nikakve bolove, sto je vrlo pozitivno. Miruj, lezuckaj i javljaj nam kako si. Veliki user posted image ti saljem kao podrsku!

< Poruku je uredio *boka* -- 13.5.2011 19:20:58 >


_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Hematom i trudnoća
22.5.2011 16:32:38   
nina26
Boko i ostale devojke koje ste mi davale podrsku i nadu, hvala vam do neba, ali kod mene nije bilo srecnog kraja.....
user posted image

Na drugoj a samim tim i poslednjoj kontroli, hematom je jos vise narastao i ako nisam krvarila mislila sam da je prosao, ali se krv zato skupljala u materici, i hematom je bukvalno progutao moju bebicuuser posted image user posted image

Pisala sam opsirno u temi VTO, pa da se ne ponavljam, bol neopisiv....

Hvala vam jos jednom i drago mi je zbog svih vas sto ste prevazisle taj problem i vase bebice su i dalje sa vama.

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Hematom i trudnoća
22.5.2011 17:13:26   
ivaj
nina,zao mi jeuser posted image
Drzi se...

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Hematom i trudnoća
22.5.2011 17:16:47   
nina26

IZVORNA PORUKA: ivaj

nina,zao mi jeuser posted image
Drzi se...




Hvala tiuser posted image

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Hematom i trudnoća
22.5.2011 17:57:35   
dacca
Ja tek sad vidim ovu temu...
13.04. na poslu je bio sok za mene... Odem poslije zavrsenog prvog casa u wc da se popskim kad ono user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image krv na yulosku. Bila sam 11+3 nedelja. zovem dva ljekara ne javljaju se, zovem treceg u Pg je, kaze mi da odmah legnem, nastavim sa utrogestanom i da je cekm. Od tada do k ona nije dosla proslo je 5 sati, preplakala sam, pozdravila se, pomisljala sam na najgore! Ja kod nje, ona se sva ukoila i gleda na uz, kad ono bebeac skace, srce lupa ko luda, a ja ronim li ronim suze! Bio je hematom, nesto oko 24,07x12,5. Odmah sam dobila pregnil 1500 i dicinone. Inace nisam rekla da mi je isla svjeza krv, napunila sam dva uloska. Sjutra sam primljena u bolnicu i ostala sam u njoj 30 dana, naredni dani su bili: tamna crna krv, braon, pa dva dana nista, pa piskim crnu krv, pa kao da jod curi iz mene... horor je trajao 25 dana.
Primila sam:
pregnil 1500 16 kom
dicinone 14 kom
depo progesterona 13 kom
longacefa (infuz) 10 kom
vitamini (infuz) 10 kom
utrogestan 3x2 isada koristim
prenatal 1 tbl sada

Evo vec 13 dana kako nema nista, cak je i poceo LIJEPI SLATKI sekret da mi bude, ne mogu vjerovati.. ali evo idanas svako malo imam osjecaj da mi nesto curi. Bebc je porastao, stomak takodje.
Nadam se u Boga da ce ovo izaci sve kako treba! Danas mi je 17 punih nedelja.

< Poruku je uredio dacca -- 22.5.2011 17:58:55 >

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Hematom i trudnoća
22.5.2011 18:02:36   
dunja RR

Dacco hvala Bogu da je sada dobro. Ti si beše VTO trudnica ili grešim?



(odgovor članu dacca)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Hematom i trudnoća
22.5.2011 18:03:02   
dunja RR
Da li neko zna zašto uopšte nastaju ti hematomi?

(odgovor članu dacca)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Hematom i trudnoća
22.5.2011 18:05:10   
dacca
Tako je Dunja, vto sam. Ali to nema veze, upoznala sam dvije zene koje su u prvoj trudnoci imale hematom, na istoj su terapiji buile, a nisu vto trudnice.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Hematom i trudnoća
22.5.2011 18:27:48   
Ana RR
Dacco, miruj, odmaraj, sve će biti u redu user posted image user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dacca)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Hematom i trudnoća
22.5.2011 18:36:16   
oxy7
Dacco, meni je u 8. nedelji otkriven hematom, tada je bio veći od bebice, nakon 3 nedelje je nestao, uz utrogestan, injekcije progesterona i mirovanje. Kako su mi objasnili, sva terapija je samo podrška prirodnom procesu, u kome organizam i bebica treba sami da se izbore. Moj dr. i dalje insistira na mirovanju.
Uzroka ima raznih, nekad se ne može ni objasniti, a ja pretpostavljam da je kod mene nastao zbog napora jer sam bila na nogama od ranog jutra zbog malog djeteta.

Drži se, pazi se i sigurno će sve biti dobro!!!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Hematom i trudnoća
22.5.2011 19:00:08   
*boka*
Nina sad sam procitala sta se dogodilo i rastuzila se jako user posted image Mnogo mi je zao sto ti se to tako iskomplikovalo. Budi jaka, ne odustaj i zelim ti da sa sledecom trudnocom nemas bas nikakav problem!

daco bice to dobro. Videla si gore da se meni slicno dogodilo i ja sam dugo lezala u bolnici pod terapijom. Bebica ti je vec velika i jaka, tako da ne bi trebalo da bude problema. Sad je samo jako vazno da mirujes. Meni je i nakon otpusta iz bolnice naredjeno da mirujem, ustajanje samo do WC-a i evo od nekog 6. meseca sasvim normalno funkcionisem, setam, radim, cak idem i na vezbe za trudnice.

Dunja meni je doktor rekao da hematom moze nastati iz mnogo razloga, naglo kocenje kolima, podizanje nekog tereta, udarac... Rekao mi je da je hematom u trudnoci dosta cesta pojava. Evo i ja dok sam lezala u bolnici, bilo je dosta trudnica sa hematomom.


_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu oxy7)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Hematom i trudnoća
23.5.2011 8:38:01   
nina26

IZVORNA PORUKA: dacca

Ja tek sad vidim ovu temu...
13.04. na poslu je bio sok za mene... Odem poslije zavrsenog prvog casa u wc da se popskim kad ono user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image krv na yulosku. Bila sam 11+3 nedelja. zovem dva ljekara ne javljaju se, zovem treceg u Pg je, kaze mi da odmah legnem, nastavim sa utrogestanom i da je cekm. Od tada do k ona nije dosla proslo je 5 sati, preplakala sam, pozdravila se, pomisljala sam na najgore! Ja kod nje, ona se sva ukoila i gleda na uz, kad ono bebeac skace, srce lupa ko luda, a ja ronim li ronim suze! Bio je hematom, nesto oko 24,07x12,5. Odmah sam dobila pregnil 1500 i dicinone. Inace nisam rekla da mi je isla svjeza krv, napunila sam dva uloska. Sjutra sam primljena u bolnicu i ostala sam u njoj 30 dana, naredni dani su bili: tamna crna krv, braon, pa dva dana nista, pa piskim crnu krv, pa kao da jod curi iz mene... horor je trajao 25 dana.
Primila sam:
pregnil 1500 16 kom
dicinone 14 kom
depo progesterona 13 kom
longacefa (infuz) 10 kom
vitamini (infuz) 10 kom
utrogestan 3x2 isada koristim
prenatal 1 tbl sada

Evo vec 13 dana kako nema nista, cak je i poceo LIJEPI SLATKI sekret da mi bude, ne mogu vjerovati.. ali evo idanas svako malo imam osjecaj da mi nesto curi. Bebc je porastao, stomak takodje.
Nadam se u Boga da ce ovo izaci sve kako treba! Danas mi je 17 punih nedelja.


Bravo Daccouser posted image Hvala bogu da se sve lepo zavrsilo user posted image

Ja sve razmisljam da sam mozda i ja bila u bolnici, mozda bi stvari bile bolje ali dobro...

Dacco zasto su ti davali Pregnil ? I sta je dicinone ?

(odgovor članu dacca)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Hematom i trudnoća
23.5.2011 23:24:05   
madre
nina, bas sam se pitala sta je sa tobom. mnogo mi je zao sto tako zavrsilouser posted image ali primecujem da si ipak optimisticna, sto je dobrouser posted image
boko, sad vidim sta ti je doktor rekao zasto se hematom moze pojaviti. ja sam sa mm sve kuhinjske delove (mnogo teske) nosila sa drugog sprata i prenosili u drugu kucu, a nisam ni znala da sam trudnauser posted image
cesto mi je padalo na pamet da je to razlog pojavljivanja hematoma u mom slucaju, a sada sam prilicno sigurnauser posted image
a iz nininog posta shvatih i da ovim slucajevima krvarena su ipak dobrodoslauser posted image user posted image ja sam stvarno mnogo krvarila, ali hvala dragom Bogu zavrsilo se dobrouser posted image

< Poruku je uredio madre -- 23.5.2011 23:25:00 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Koliko carskih rezova možete imati i kolik...
Svaka žena je drugačija. Neke se oporavljaju na sličan način nakon svakog carskog reza, dok drugim ženama treba više vre...
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here