|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
[Anketa]

Da li vakcinisati dete protiv svinjskog gripa?


da
  18% (6)
ne
  81% (27)


Ukupno glasova: 33


(Poslednji glas : 6.5.2012 0:45:59)
(Glasanje traje do: -- )
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
22.10.2009 10:26:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lu

Samo sam htjela da malo osluhneš kako razmišljamuser posted image


Zaista jesam želela da čujem šta vam je u glavama, jer u mojoj je isključivo HAOS po pitanju ove teme.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
22.10.2009 10:29:22   
Lu
E ja sam odlučila da o ovome ni ne razmišljam,puna mi je glava i bez ovoga,ne želim jednostavno da razmišljam,da se moramo vakcinisati valjda bi rekli VAKCINACIJAAAAA,inače ne interesuje me ni 1% ...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
22.10.2009 10:32:09   
sephora
tačno znam kako ti je Tašo i razumem te, ali ne brini tu smo da zajedno izbunarimo rešenje...za sada mislim da se primirimo i posmatramo razvoj situacije...kada dođe trenutak odluke- smislićemo optimalno rešenje!!!
nadam se samo da će biti dovoljno vakcine za decu pa ćemo mi lako...
nemoj mi se sekirati!!! pregrmećemo i touser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
29.10.2009 8:40:01   
sephora
mala digresija ali opet ima nešto zajedničko sa datom temom a to je: da li ste za i da li ćete vakcinisati decu protiv sezonskog gripa?

meni je to pedijatar preporučio (za razliku od novog gripa za koju baš nije siguran kakva je), pa razmišljam da li da ih vakcinišem protiv običnog?

i još nešto ako neko zna da mi kaže: da li ako su već vakcinisani protiv sezonskog,  mogu posle eventualno da se vakcinišu i protiv novog gripa?


(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
29.10.2009 9:04:20   
SUPER MAMA
Ja stvarno neznam sta da radim, dali da vakcinisem Moniku ili ne od svinjskog gripa.
recitemi dali imate informacije od kog uzrasta mogu se vakcinisati jer Monika ima godinu dana.Dali ima reakciju na tu vakcinu?
Imam puno pitanja?I stvarno sam zbunjena.

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
29.10.2009 9:12:08   
sephora
ja ću možda sutra opet kod pedijatra da odnesem izveštaj od fizijatra za malog pa ću opet da popričam sa njom na tu temu-javljam šta mi bude rekla...
inače tvoja Monika pripada uzrastu koji je predviđen za vakcinaciju protiv novog gripa-to znam sigurno!!!
i mi svi još na ovom forumu razmišljamo šta nam je raditi po ovom pitanju ali kao što rekoh-zajedno ćemo nešto pametno smisliti!!!

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
29.10.2009 9:13:25   
eugenija
Ja sam alergična na kuvana jaja, i ne smem da primam vakcine protiv gripa, i neću rizikovati ni sa Viktorom da je primi...

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
29.10.2009 9:31:36   
Anoniman
Ja sam odlucila da Nesu necu vakcinisati. Svi kazu da se novi grip, ako se na vreme utvrdi, leci antibiotikom i vitaminima, kao i svaki drugi grip. Dete mi inace nije bolesljivo, dosad nije bio bolestan, osim jedne viroze koja je trajala 2 dana, tako da cu "rizikovati". Mada mislim da i ne rizikujem, ne idemo svakako u velike grupe nepoznatih ljudi, a i vakcina mi je sumnjiva, pa sam odlucila da se izborimo sa tim bez nje.

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
30.10.2009 14:09:24   
Anoniman
Tiodorović je rekao da se pokazalo da u Evropi među obolelima ima veći procenat dece - čak više od 20 odsto i da se takav slučaj dogodio i u Srbiji.
"U dosadašnjem broju obolelih prednjači mlađi uzrast i srednjoškolci, ali počinje da se širi infekcija i kod dece kasnijeg predškolskog uzrasta", rekao je Tiodorović.
Prema njegovim rečima, mlađi, odnosno osobe tog uzrasta su podložnije i osetljivije, a starije i to oni sa više od 50 godina već imaju neku vrstu imuniteta, bilo zato što su bili u kontaktu sa ranijim pandemijama gripa ili zbog toga što su redovno vakcinisani.
Na pitanje da li će deca biti prioritetno vakcinisana kada vakcina stigne kod nas, on je odgovorio potvrdno, dodajući da se to posebno odnosi na decu koja imaju određena obolenja, bilo da su hronična ili da je reč o padu imuniteta ili osetljivosti na bilo kakve infekcije.
Rekao je da da će takva deca i trudnice imati prednost u vakcinaciji.
Ceo text: KLIK

(odgovor članu 2002m)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
30.10.2009 15:34:02   
Verus
Ja ne bih.....odlucila sam i ja da se ne vakcinisem jer vakcina IPAK ima dodataka koji mogu stetiti plodu i maloj deci-na poslu vec 2 kolega su imale decu koja su bila bolesna i svi su bili OK.....oni kojima se nesto desi su uglavnom imali neke zdravstvene probleme-za koje su znali, ili pak nisu.
Zdrava ishrana i jacanje imuniteta i sve ce biti OK....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
30.10.2009 16:51:07   
mihi
Verus tako me strah za klince naročito za ovog malog. O vakcini nema govora tek posle nove godine a i to je pitanje  veliko. Kako da jačam imunitet Milošu?

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 36
   [Obrisana poruka]
30.10.2009 17:00:52   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
30.10.2009 17:45:44   
Verus
mihi, on je jos mali....ali ja jedem beli luk sa jogurtom svaki dan, jeste da smrdim ali stvarno me bas briga.....toliko oko mene je ili vec imalo svinjsku ili ima bolesnu decu (jedna kolegica sve troje, kolega 2).   Citala sam (u knjizi "Kako ojacati imunitet za 4 nedelje), da ne treba preterivati sa Vit C, nego tek kada se osete prvi simptomi.  ALi pojedem jedan kivi svaki dan, i pijem cesto vodu sa limunom.  Verujem da njemu mozes davati vodu sa limunom.  Gledaj ako ga jos dojis< sto ne znam da li, da TI jedes zdravo i unosis sve vitamine, ali hrani ga vocem sto vise, i neka bude u svezem obliku (kupi sveze i izgnjeci ne one iz teglice).  Ne znam kako drugacije jos malenom to odraditi.... E sad, sto se tice belog luka, najbolje je svez, ali nema jak ukus ako ga peces u rerni 30 minuta (celu glavicu onako rasparcaj na pola i preli sa maslinovim uljem-posle cen luka sam ispadne i mozes ga lepo izgnjeciti, i nema taj gadan ukus, pa ako pedijatar kaze da sme, dodaj mu maaalo u hranu).

Eto, da nisam trudna bas me briga, ali kazu da ima i zivu kao dodatak, a mnogi imaju aluminijum i formaldehid sto su sve neurootrovi na neki nacin- s toga i strah ot autizma....a posto ziva prelazi  placentu, ja ne bih da razikujem...mozda sam luda, ali ....
IZVORNA PORUKA: mihi

Verus tako me strah za klince naročito za ovog malog. O vakcini nema govora tek posle nove godine a i to je pitanje  veliko. Kako da jačam imunitet Milošu?

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
30.10.2009 18:12:39   
mihi
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Hvala Verus.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
30.10.2009 18:42:50   
Verus
ma nema na cemu draga, volela bih da znam vise....al tesko je kad su tako mali. ,mada moze da jede jogurt, vidi da nadjes neki koji od aktivnih kultura ima  L. RHAMNOSUS, taj je jedini dokazan da utice na porast imuniteta (lucenje interferona i NK celija).  Znaci ja mislim to i sveze voce i vodica sa imunom, i naravno, ne daj NIKOME da ga dira dok dobooobro ne oriba ruke, pa ni tm ni babe ni dede niko-i znas vec, kloni se velikih grupa ljudi....mislim da je setnja na svezem vazduhu sasvim bezbedna....

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
30.10.2009 18:44:22   
Anoniman
Ja sam pred sledecom dilemom: da li dete slati u kolektiv ili ne? Jer, sta vredi ako ne ide u vrtic kada svakako necemo sedeti kod kuce celu zimu, a napolju je hladno, ne ginu nam trzni centri, igraonice, deciji rodjendani...

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
30.10.2009 18:46:17   
Verus
pa ja kotam tasho, da ipak, kada si ti sa njim, gledaces da ne dira sve oko sebe i trpa ruke u usta, ili da ne jede a da nije dobro oprao rukice.....a dok god je neko ko kaslje 3 metra od tebe ok si....pisala sam bas mihi to oko ishrane, stvarno verujem da je to bitan faktor.  Ja se molim da sve bude ok, jer je trudnicama imunitet nizak, ali zivota mi ja verujem u taj beli luk pa to ti je!  Pola njih mi se smeje, ali ja ga jedem, smrduckam i smesim seuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
30.10.2009 18:47:58   
mihi
Tasha, ne može to da se spreči, ti radiš i u kontaktu si sa ljudima, mada ako možeš nemoj ga slati u kolektiv a hoće li da ti čuvaju mesto u vrtiću ako dete ne ide?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
30.10.2009 18:50:14   
Anoniman
Dokle god placam - hoce. user posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
30.10.2009 19:09:54   
mihi
E pa onda može, samo što košta ali za dete ništa nije skupouser posted image .

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
30.10.2009 19:12:21   
Anoniman
Ma to je u NS smesno jeftino, vidi u Cena vrtica.

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
30.10.2009 19:14:06   
mihi
Videla sam stvarno jeste ovde 7300din i siterka 250evrica pa sad vidi.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
2.11.2009 12:47:50   
Anoniman
Sutra vraćam Luku u vrtić.

Usput pročitajte ovo KLIK, iz teme baš o ovom gripu.

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
3.11.2009 12:53:24   
Anoniman
Sada me je mama zvala, pričala je sa nekim infektiologom iz Amerike, i on tvrdi da se obavezno trebamo vakcinisati Luka, moj brat i ja (oni jer su deca, a ja jer sa hronični bolesnik).
Odlepila je na mene kada sam rekla da sam danas vratila Luku u vrtić. Rekla je da za to nema potrebe. I da ga vadim odatle, jer je u Bg produžen raspust zbog ubrzanog rasta broja obolelih u školama.
Planira da nađe načina da mene baci na bolovanje na bar 2 nedelje.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 49
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
3.11.2009 12:56:46   
Anoniman
nemoj  vakcinisati dijete na to sranje ...koji ti je đavo , samo ga izvadi iz vrtića

ja sam pričala Taso s dvoje ljudi, jedna je hemičar (doktor nauka, ali bitnije je što mi je prijateljica) kaže ni pod tačkom razno , a druga žena je šef pedijatrije u Sarajevu, Senka, koja je isto rekla da ne dolazi u obzir vakcinacija

< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 3.11.2009 12:57:27 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here