|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   [Obrisana poruka]
31.10.2009 17:01:36   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 176
   RE: Novi grip AH1N1
31.10.2009 17:12:04   
Verus
marince, ja ne bih NIKOME davala da dolazi da vidi dete....ili od bliske porodice, ali neka ga ne drze-ne daj NIKO da ga dira a da ne pere ruke-on prakticno jos i nema imunitet....a ko se ljuti nek se ljuti
IZVORNA PORUKA: marince

joj ja bih izbegavala sve skupove tipa proslave rodjendana,vrtice itd

Kod nas je zavladao,imamo jedan potvrdjen slucaj i jos 14. dece za koju se ceka izvestaj user posted image

Prosto mi frka,svi josuvek masovno dolaze da vide bebca(uzgred,koliko to traje,do 1. razreda?!? user posted image ),pa mi frka da mu neko nesto ne nabaciuser posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Novi grip AH1N1
31.10.2009 19:52:51   
sephora
e sada ću da vam se izjadam, ovog trenutka slušam vesti-crne vesti, o novom gripu i mm i moja majka hoće da idemo sutra u hipermarket sa sve decom i ja ovako pod mastitisom (tri dana sam imala visoku T i izašao mi herpes II put u 2 nedelje)...ja im kažem da se malo smire jer je sve više bolesnih i da baš ne moramo u gužvu, kada oni počeše da me kritikuju kako preterujem i kako treba da se "ponašam kao da se ništa ne dešava"user posted image ja im kažem da moramo da sarađujemo u kući po tom pitanju a moja majka: "sram te bilo, prenosiš tvoje fobije na nas i na decu!"
pored njih takvih neozbiljnih-crno nam se piše (meni i deci)user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Novi grip AH1N1
31.10.2009 22:19:13   
Anck Su Nmaun
Mozda sam negde pisala ..al nema veze ...ja   u torbici nosim malu prskalicu sa sredstvom za dezinfekciju....pogotovo kad sam negde u guzvi malo prs prsss neskodi... mada me ponekad zezaju ali sta da se radi ... bolje spreci nego leci...
nece da skodi!user posted image

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 179
   [Obrisana poruka]
31.10.2009 22:21:01   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 180
   RE: Novi grip AH1N1
1.11.2009 13:19:28   
sephora
Ank, koje je to sredstvo za dezinfekciju? Ja imam u kolima asepsol aerosol jer na njemu piše da uništava viruse influence ali možda postoji i nešto bolje pa me baš zanima šta ti koristiš i uopšte šta mislite da je dobro u ovoj situaciji?
još nešto: da li znate da li postoji neko sredstvo što može da malo pročisti vazduh u nekoj prostoriji?

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Novi grip AH1N1
1.11.2009 16:18:27   
Anck Su Nmaun
pa za dezinfekciju ruku Deziderm zelene boje je ...to svuda mozes naci ... 

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Novi grip AH1N1
2.11.2009 10:44:16   
pahulja76
jutros mi je muz prosledio mail koji je njemu i njegovim kolegama na poslu prosledio direktor firme koji je takodje dobio mail od strucnijeg lica

Daklem, sta reci, ni pod razno se ne vakcinišite!!!!!!!!!!!!!!



Ja sam kvalifikovani farmaceut. Istraživao sam vakcinu svinjskog gripa koju je naša vlada kupila za nas (koristeći naš novac) i koja je sto puta opasnija od svinjskog gripa. Da li znate da su proizvođači vakcine protiv svinjskog gripa zatražili od vlade izuzeće od mogucih tužbi u slučaju da vakcine uzrokuju štetu na ljudima?

Ako ste napravili vakcinu za koju znate da deluje, zašto bi vam onda bilo potrebno pravno izuzeće u slučaju neželjenih posledica na ljudima? Zar to nije veliki znak upozorenja za sve nas? Virus Svinjskog gripa ubio je oko 2 / 3000 ljudi ukupno. Običan grip ubija 40 000 ljudi godišnje, pa zašto se onda štitimo od Svinjskog gripa a ne od običnog gripa? Da li to ima smisla? Zbog čega se onda podiže ovolika panika?

Vakcina protiv Svinjskog gripa sadrži 2 užasno opasne stvari - jedna se zove thimerosol. U njegovom sastavu je 50% žive. Thimeresol se veže na receptore u mozgu, i, zapravo, uzrokuje oštećenja mozga. Je li pametno ubrizgavati thimerosol, i dobiti oštećenje mozga, spustivši pri tom IQ ljudi za 10 bodova, kao i brojna druga ostećenja, kako bi se izbeglo dobijanje gripa koji ubija 95% manje ljudi nego obični grip?

Drugi opasni sastojak Vakcine protiv Svinjskog gripa zove se squalene. Squalene vara vaš imuno sistem da počne da ubija vaše sopstvene ćelije, što stvara auto-imune bolesti kao što su astma, multipla scelerosis, dijabetes, i hrpu drugih bolesti za koje još nemamo naziv. Zar je pametno u sebe ubrizgati te stvari, kako bi se izbegao relativno blagi grip, poput svinjskog gripa?

Ako ste trudni zapitajte se ovo - zašto bi uzimali Panvax, kada on sadrži Neomicin sulfat i polymyxin B - od kojih oba pokazuju pozitivne rizike za vaše nerođeno dete - kako bi izbegli šta? Blagi grip, koji ubija 95% manje ljudi nego običan grip?

Ja sam stručnjak za kritičku analizu lekova i njihove učinke na ljudima. I neka se neko samo usudi da dođe do mene sa špricom punim Vakcine protiv Svinjskog gripa, ili da dođe blizu moje porodice jer ću uzeti iglu od njih i probosti ih njom serijom veoma jakih uboda!

Ova stvar je otrov. Nemojte to uzeti. Ne dozvolite da vaši prijatelji to uzmu. Ne dozvolite da vaša porodica to uzme. Ako vas neki idiot u laboratoriji pita: želite li ovu vakcinu, pitajte ga o thimerosolu, o squaleneu, i zašto kompanija koja je to napravila želi da ima pravno oslobođenje od moguće tužbe, i onda pogledajte njihova lica koja će imati izgled tipa: O, bože moj, pa vi ste me izrešetali serijom pitanja na koja ja zaista nemam odgovor!


(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Novi grip AH1N1
2.11.2009 13:01:09   
buhla
Joj mene je sad u poslednjih par dana bas uhvatila frka i zbog toga mi se ne ide ni na posao, ma nigde ni u kakvu guzvu. Trebala sam da vadim krv i urin danas u domu zdravlja, ali tamo su ogromne guzve i nisu odvojili trudnice od bolesnih, tako da sam isla privatno. Neki kazu da ovu vakcinu moze da primi trudnica, neki ne. Ja sam resila da se ne vakcinisem. Mama mi pravi neki vitaminski mix za imunitet (cvekla, pomorandza, sargarepa, med...), nosim sa soboam asepsol i kad izadjem iz busa obrisem ruke. Perem ih cesto i ne diram lice.

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Novi grip AH1N1
2.11.2009 13:32:31   
elizabeta1
pa vi me sad bas uplasiste,planiram da dodjem na odmor par dana,a sad kad sve ovo procitah razmisljam,jer imam blizance koji su stari 9 meseci i bojim se zbog njih.mada i ovde vlada virus,ne krecemo se bas nesto mnogo,i sad ne znam sta cu.sta bi ste vi...

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Novi grip AH1N1
2.11.2009 13:36:07   
LillyT
Uf, 100 doktora, 200 misljenja. Ja se necu vakcinisati, uvek sam prala redovno ruke, nazalost, moram jednom dnevno da se vozim busom (glupi centar), a i verujem da sam puna vitamina, sto od mamavita, sto od voca. 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu elizabeta1)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Novi grip AH1N1
2.11.2009 13:37:13   
Lu
Ne znam koliko vam je poznata činjenica,ja sam slušala na vijestima,da je smrtnost od obične gripe veća nego od ove noveuser posted image
Sad se pitam za koliko sam slučajeva čula da su umrli od obične gripe,to su vjerojatno kronični bolesnici i oni sa umanjenim imunitetom.
Za ovoga čovjeka iz Splita se još ne zna od čega je umro,nije još gotova obdukcija.

(odgovor članu elizabeta1)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Novi grip AH1N1
2.11.2009 13:38:57   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: elizabeta1

pa vi me sad bas uplasiste,planiram da dodjem na odmor par dana,a sad kad sve ovo procitah razmisljam,jer imam blizance koji su stari 9 meseci i bojim se zbog njih.mada i ovde vlada virus,ne krecemo se bas nesto mnogo,i sad ne znam sta cu.sta bi ste vi...


Pa i kod vas (gde god to bilo) ima svinjski grip, baš kao i kod nas...

(odgovor članu elizabeta1)
  Direktna veza do poruke: 188
   RE: Novi grip AH1N1
2.11.2009 13:40:12   
LillyT
IZVORNA PORUKA: lu

Ne znam koliko vam je poznata činjenica,ja sam slušala na vijestima,da je smrtnost od obične gripe veća nego od ove noveuser posted image
Sad se pitam za koliko sam slučajeva čula da su umrli od obične gripe,to su vjerojatno kronični bolesnici i oni sa umanjenim imunitetom.
Za ovoga čovjeka iz Splita se još ne zna od čega je umro,nije još gotova obdukcija.


To i moj dragi stalno prica. Ovde je jedna zena umrla od gripa, ali se ne govori od cega je (i da li je) bolovala. Mozda je imala slabo srce, secer, neku sistemsku bolest ili ko znas sta user posted image


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Novi grip AH1N1
2.11.2009 13:41:51   
Anoniman
jeste Lu istina je da je smrtnost od običnog gripa veća

medjutim i tu je grip samo okidač a bolest poznata ili ne poznata koja tinja u organizmu je ta koja aktivira i pokreće cijelu lavinu...i onda se desi i letalan ishod pa kažu umro od gripa.

na žalost djeca su ta koja su osjetljivija tako da trebamo njih čuvati a mi smo jakiuser posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 190
   RE: Novi grip AH1N1
2.11.2009 13:42:41   
Rivana
moja drugarica je jesenas imala "nesto" sa visokom T povracanjem bolom u grlu zadrzali je na infektivnoj i kao obocan virus primala infuziju i lezala 10 dana. E sad ko moze da kaze da to nije bio svinjski grip

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Novi grip AH1N1
2.11.2009 13:43:26   
Anoniman
ne znam sta da vam kazem,..nije da mi je svejedno,...plasi mi sto sam trudna a grip vlada a tek kad rodim bebu....uzas...plasim se.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 192
   RE: Novi grip AH1N1
2.11.2009 13:46:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Rivana

moja drugarica je jesenas imala "nesto" sa visokom T povracanjem bolom u grlu zadrzali je na infektivnoj i kao obocan virus primala infuziju i lezala 10 dana. E sad ko moze da kaze da to nije bio svinjski grip


Izvadi se krv i odredi se titar (što bi verus rekla user posted image )... može iz krvi da se odredi dal je imala.
Ja kašljem već 3 nedelje, rekla sam mami da se bojim da je vreme da se proveri dal imam svinjski grip. user posted image

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 193
   RE: Novi grip AH1N1
2.11.2009 13:51:23   
Rivana
Ne znam da li su joj to radili u bolnici valda jesu a isto to je imala njena snaja i lezala tri dana u bolnici a pre toga bila u Cg i kao neki virus pa posle ova moja drugarica zaglavila

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Novi grip AH1N1
2.11.2009 13:56:29   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Izvadi se krv i odredi se titar (što bi verus rekla user posted image )... može iz krvi da se odredi dal je imala.
Ja kašljem već 3 nedelje, rekla sam mami da se bojim da je vreme da se proveri dal imam svinjski grip. user posted image


Eh, ako kasljes vec toliko, a samo kasljes, nisi dobila krmeci grip user posted image
Ja sam mislila da sam ga letos fasovala, neka britanka sedela u avionu pored mene (par dana kasnije se grip pojavio na EXIT-u i to bas kod neke Britanke) da bih ja za par dana dobila temperaturu. Onda se ispostavilo da nije svijneci grip, nego trudnoca user posted image


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Novi grip AH1N1
2.11.2009 13:58:15   
Lu
Ja sam za to da se ne diže panika bespotrebno,naravno da bi zaštitila svoje dijete ako ikako mogu ali ne mogu,
šta mogu,povesti malo više računa o higijeni,izbjegavati mase i zatvorene prostore,toga se i pridržavam, tako da što će biti biti će a biće sve najbolje(moj životni moto)user posted image
Tasha,ti na testiranje obaveznouser posted image

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Novi grip AH1N1
2.11.2009 14:01:48   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lu

Tasha,ti na testiranje obaveznouser posted image


user posted image  user posted image  user posted image    user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 197
   RE: Novi grip AH1N1
2.11.2009 14:30:34   
Anoniman
Imam ekcem na prstu, bila sam kod kožnog, i između ostalog mi je rekao da ne perem ruke. Ostala sam u čudu i pitala NEGO ŠTA DA RADIM SA PRLJAVIM RUKAMA? On je rekao da kupim acidi borici i da sipam na maramicu i brišem ruke, da je acidi borici dezinfekcioni sredstvo.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 198
   RE: Novi grip AH1N1
2.11.2009 15:08:43   
cicko
Mozda je smrtnost kod sezonskog gripa veca, ali je zato zaraznost veca kod ovog novog (kazu da kod sezonskog na jednog obolelog ide troje zarazenih, a kod ovog na jednog obolelog 5-7). E sad nisam bas sigurna da zelim da se zarazim bez obzira sto je smrtnost manja...user posted image  Cini mi se da se kod nas u kuci jedino ja plasim novog gripa, a mm... to njemu nije nista strasno. Kaze: "Vidis, samo je panjih u kriticnom stanju." A ja se pitam da li bi tako rezonovao i da je u tih par slucajeva neko od njegovih bliznjih...? Uopste ne znam kako da se ja kod kuce zastitim, ako on ne vodi racuna da ga negde ne pokupi..???


IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

jeste Lu istina je da je smrtnost od običnog gripa veća

medjutim i tu je grip samo okidač a bolest poznata ili ne poznata koja tinja u organizmu je ta koja aktivira i pokreće cijelu lavinu...i onda se desi i letalan ishod pa kažu umro od gripa.

na žalost djeca su ta koja su osjetljivija tako da trebamo njih čuvati a mi smo jakiuser posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Novi grip AH1N1
2.11.2009 15:10:42   
cicko
Tasho, presladak ti je novi avatar!!!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here