|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  87 88 [89] 90 91   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
13.3.2013 8:27:37   
Anck Su Nmaun
Lupam glavu sta da joj spremim za dorucak ... vise nemam ideja!user posted image
Ovsene pahuljice bih ali u sta da ih ubacim...???hmmmm

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 2201
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
13.3.2013 8:31:17   
bea83
mi klopamo ovsene,ražene,ječmene sa jogurtom i nekim voćem, samo treba da ih ostaviš malo duže da stoje

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 2202
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
13.3.2013 8:37:05   
Anck Su Nmaun
Ja sam ih samlela, ne bi ih onako onako pojela nema sanse, inace joj sve tako gnjecim, grasak, pasulj jer odmah pljuje user posted image Jede ona , zvace al te tako u kasastom kad oseti odmah napolje :p

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 2203
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
13.3.2013 8:37:58   
bea83
Ne se sekirašuser posted image  I mi meljemo, šanse nema da bi pojeo u izvornom oblikuuser posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 2204
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
13.3.2013 8:50:31   
Anck Su Nmaun
Stavila sam joj ih u voc.jogurt, jeste da je on vise za uzinu al kasnije cemo nesto konkretno.
Inace kad sam joj spremala sutlijas..to je bila komedija kako izbacuje pirinac

Juce dobijemo od drugara neki kako keksic od rize... jako je fino (mislim i nije to keks ali krcka) s ukusom sunke, njih dve su se rasturile ...moram im cesce kupovati.

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 2205
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
13.3.2013 8:52:10   
bea83
aaaa mi jedemo sutlijaš, napredovali smo, to mu ne smetauser posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 2206
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
13.3.2013 9:22:20   
Anck Su Nmaun
Ma dzaba se ja mucim kad se ona odlucila za mesni narezak user posted image

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 2207
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
13.3.2013 13:18:45   
Sesilija 83
anuk a palenta,popara,przeno jaje sa povrcem,hleb i pavlaka,neki namaz? mi to doruckujemo uglavnom ,sad otkad jede jaje spremam joj i gibanicu projarice i tako to ...ona pahuljice nece nikakve pa jedemo ovakve dorucke ...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 2208
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
13.3.2013 13:27:44   
Anck Su Nmaun
Puce veza ode 100 km post ...

Ma jedemo mi svasta ! U palentu joj dajem i voca i jaja kuvana, i meda, plazme, peceno jaje nece samo kad ga ubacim u palentu il griz. Il kad pohujem tikvice, il palacinke tako moze.
Namaze oce, kajmak, pavlakicu,virsle je juce krkala s decom, vidim da voli, al ih ja bas ne preferiram.
Mesni narezak obooooozava user posted image
Pilece grudi od tih nazovi salama.

Poparu bas i nece.

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 2209
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
15.3.2013 21:16:23   
mamicak
Cao mamice,
Malena mi ima sada godinu ipo dana i interesuje me da li i dalje mogu davati one milupa zitarice i do koliko godina se mogu davati? Da li je ok davati zitarice i za veceru ? Inace dajem otprilike slicne stvari i za dorucak i veceru..........tjst. razne zitarice s mlekom ili jogurtom, poparu, palentu, przena jaja itd. Da li vec mogu davati med? Negde sam citala da je bolje sacekati do druge godine, ali cujem da mnogi vec nakon godinu dana daju med.
Koje cajeve dajete deci? Ja inace ne dajem skoro nikad cajeve, osim kada je prehladjena. Da li gresim sto joj ne dajem cajeve? Inace najvise pije vodu i jednom ili dva puta na dan malo soka.

Hvala vam unapred

_____________________________

Lejla, moja najveca radost!!!!!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 2210
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
18.3.2013 8:26:34   
bea83
Ajde redomuser posted image  Milupine i ostale žitarice možeš davati dokle god hoće da jede, preporuka je do 18 meseci kao obavezno, al naravno ništa nije obavezno ako nećeuser posted image  Mi smo med uveli sa godinu dana, iako imamo alergiju u porodici (ja) i super smo prošli,sve je ok, i obožava ga. Najviše smo ga uveli zbog vrtića, jer ga tamo daju za doručak i stavljaju u čaj. Sokove ne pijemo, neće pa neće, a i ja ne insistiram a čaj obožava. Kupujem one Hippove i njih pije noću ako se probudu a ume i preko dana.Mislim da čajevi nisu presudni uopšte, al ako hoće lepo.

(odgovor članu mamicak)
Direktna veza do poruke: 2211
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
18.3.2013 8:37:44   
vikiveki
Uh moj mali badža jede sve, nema za njega zimeuser posted image do skoro sam izbegavala da mu dajem masnoće tipa slanine i čvaraka ali on to obožava user posted image tako da sada jede i to...Ne znam kako vaša deca,ali moj mali frajer obožava i kvasacuser posted image desi mi se puno puta kad nešto spremam da mi mali miš ukrade kvasac dok ja ne vidimuser posted image

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 2212
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
18.3.2013 13:05:18   
Ana RR
Mare hoće ponekad milupinu stracatelu ili nekad čokolešnik, ali nije baš neki ljubitelj. Uglavnom jede sve, ali ne voli da je išta namazano na hleb.. salame, šunke, viršle, slanine, paštete..to mu nikad nisam davala.

Evo jučerašnjeg i današnjeg menija:

Juče:

Doručak: palenta sa jogurtom
Užina: kruška, banana
Ručak: Musaka
Užina: Ananas
Večera: Kifla i jogurt (jedva, nešto nije bio gladan)
Pred spavanje mleko (nesle junior)

Danas:

Doručak: Popara
Užina: Kruška, dve plazmice
Ručak: Paprikaš
Užina: Nar ili neko drugo voće
Večera: Pogačice (koje ja mesim)
Mleko pre spavanja

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 2213
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
18.3.2013 13:13:14   
Anck Su Nmaun
Mi sad upravo trosimo nasu poslednju zitnu kasicu Nestle 7 cornil 8 vise neznam... jako je voli, ja sam taman mislila da je valjda vec prevelika za takvu vrstu zitarica, pa smo presli na ovsene, al eto neznam mogla bi ih opet kupiti jer ona za veceru bas voli tako kasasto da pojede.
Tari sam kupila one lion zitarice, pa i ona ih gricka onako na suvo user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 2214
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
18.3.2013 13:49:23   
bea83
I Viktor voli kašasto za večeru/i za doručak kad je kući vikendom (inače doručkuje u vrtićU) tako da mi vrtimo i dalje dosta tih žitarica. Obožava Nestle sa medom, pa na to još dodam neku voćku kad je doručak i bude fenomenalno. Voli sve te Nestle, jede čokolino ako baš mora, jede Milupinu rižu i kukuruz, a jede i mlevene ovsene,ražane,ječmene. Čak i proju više voli kad mu potopim u jogurt pa klopa kašikom. Jedino ne jede keks i mleko same, nije neki ljubitelj. Super mu je doručak banana sa malo mleka,meda i nekim žitaricama..

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 2215
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
18.3.2013 23:14:02   
Christabel
Kako spremate te ovsene, razane pahuljice? Kupite u zdravoj hrani, sam,eljete, prelijete mlekom da duze odstoji i dajete deteta ili ih pre toga skuvate u mleku? Mi to jos nismo jeli, ali bi mogli, imamo 18 meseci.

I zanima me da li se u tom uzrastu sme detetu davati sok od cvekle, mislin na kombinaciju sa jabukom i sargarepom pa da sve bude sveze iscedjeno u sokovniku? I koju kolicinu cvekle smem da stavim?

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 2216
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
19.3.2013 8:32:40   
bea83
Pahuljice kupim u Tempu ili tako negde, one upakovane, nekako ne volim na meru, ne znam ni sama zašto. Sameljem u multipraktiku i onda imam dve varijante, ili kuvam ih kao griz ili ih potopim u jogurt(ali moraju da odstoje bar pola sata,sat)

Za sok od cvekle mogu samo da ti kažem da znam da sveža cvekla može od 12 meseci što znači da ste zreli za touser posted image

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 2217
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
20.3.2013 21:24:35   
mamicak
Bas vam hvala na odgovoru. I moja mala hvala Bogu sve rucka. Samo sam se plasila da joj milupine zitarice mozda nisu dovoljne nakon 18 meseci. I dalje ih voli, tako da cemo nastaviti. Inace pazim da rucka sve sto je zdravo. Suvomesnate proizvode i dalje ne dajem, mada nemam ni nameru. Uz nju sam naucila da i ja jedem zdravo tako da joj i sama ne dajem primer nezdrave hrane.

_____________________________

Lejla, moja najveca radost!!!!!!!

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 2218
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
20.3.2013 21:34:58   
Ana RR
Kod nas danas ovako:

doručak: pita od hleba i jogurt
užina: banana
ručak: testenina sa spanaćem i sirom
užina: nar
večera: gusta čorba od ćuretine, krompira i brokolija (ovo je trebao da jede za ručak ali se najeo testenina)
mleko pre spavanja

Ajde pišite i vaš jelovnik, dajte predloge.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mamicak)
Direktna veza do poruke: 2219
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
20.3.2013 23:44:44   
Anoniman
kod nas bilo user posted image
dorucak : plaaazma i mleko, pa pojela pola kifle sa kajsijom, pa 3 parceta sunke i jedan ustipak
pred spavanje 25o ml mleka
uzina : veca kruska
rucak : tanjir supe, 2 parceta pilece dzigerice
uzina : vocni jogurt i popila jedan sokic
vecera : parce danskog peciva i jogurt
pred spavanje 250 ml mleka

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 2220
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
21.3.2013 0:29:11   
Azra_
Una, vi baš fino ručkate! Pupu! Mi se mučimo sa žvaćkanjem, hoće on, ali ne ide, tj.traje jedno sat -dva hranjenje. Još ako je nešto suvo, nema šanse da proguta. I ovo malo zuba što ima mu ne služi nešto. Ja njemu i dalje kuvam odvojeno. Imam onaj Avent 2 u 1 blender, pa uvek ima poseban obrok, nezavisan od nas.

Evo naših obroka, neki primeri:

Meni 1:
-mleko (180ml)
-HIPP borovnica u jabuci+ 7corn
-teletina+brokoli+muskatna tikva sa udrobljenim hlebom
-popara (crni hleb+voda+malo mleka+mladi sir)
-mleko (180ml)

Meni 2:
-mleko (180ml)
-jabuka+žitarice+malo plazme
-losos+ krompir+tikvica
-palenta+čokolino (čudna kombinacija)user posted image
-mleko (180ml)

Meni 3:
-mleko (180ml)
-voćni jogurt+ 7corn
-karfiol+ boranija+ jaje, ili druga kombinacija jaje+spanać+krompir
- Nestle dezert+ pahuljice
-180ml mleka

Sokove nikad nije hteo, ne forsiram ga. Užinu nikad nismo imali. Noću imamo turu mleka. Za ručak imamo razne kombinacije, večera i doručak su mi problematične za ideje. U toku nedelje za ručak obavezno dajem jaje, brokoli, spanać, pileću džigericu, svežu teletinu, junetinu, ćuretinu, tikvice, krompir, muskatnu tikvu obožava, od ribe mu dajem oslića i lososa, pa pravimo kombinacije. Od grickalica u toku dana pojede max jednu plazmu i šaku smokija. Nakon ručka, jedno sat-dva, dam mu mandarinu, kivi, narandžu...koliko hoće...


< Poruku je uredio Azra_ -- 21.3.2013 0:33:14 >


_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2221
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
21.3.2013 8:41:35   
bea83
Ja ću da pišem vikend jelovnike jer preko nedelje ide u vrtić a tamo boga pitaj šta pojede od toga što pišeuser posted image

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 2222
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
21.3.2013 8:59:57   
Anck Su Nmaun
Ja sam prvo uzimala musli , pa ga samlela i ubacujem u sve i svasta, palentu, griz, voce, keks i mleko, jogurt.... ma svuda!

Sad isto tako i ovsene.

Juce:
Mleko
D:Jaja na puteru, mileram+hleb (sve smuckano)
U: Banana sa malo pahuljica
R: Musaka
U:Palacinke s kremom i plazmom
V:mesni narezak i mleko

Inace moje dete je oodlepilo za mesnim nareskom ! Nisam joj ni nudila jer ne volim ,ali...Jednom je probala kad je jeo mm i od tada cim vidi vice i vice oce...sta da joj radim nek jede dete!

Danas
Mleko
D: kifla i pavlaka
R: Pileca supica sa dzigericom ,sargarepicom i brokolijem
V: verovatno neku kasicu-cokolino il slicno

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 21.3.2013 9:13:26 >

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 2223
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
21.3.2013 12:18:48   
mamicak
Dorucak: musli s jogurtom
Uzina : 2 velike sljive + malo kruske
Rucak: Cureci batak sa supicom od karfiola, praziluka, celera, persuna, mrkve) + jedan kuvani krompir
Uzina: vocni jogurt od maline
Vecera: 2 palacinke

Inace jos uvek doji ujutru i navece. Razmisljam se vec nedeljama da joj to ukinem, a sve mi nekako zao.

_____________________________

Lejla, moja najveca radost!!!!!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 2224
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
21.3.2013 12:21:13   
mamicak
Danas:

Dorucak: 7 korn s mlekom
Uzina: Banana
Rucak: losos, riza, brokoli, tikvica.
Uzina: Verovatno opet neka vocka
Vecera: palenta s jogurtom

_____________________________

Lejla, moja najveca radost!!!!!!!

(odgovor članu mamicak)
Direktna veza do poruke: 2225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  87 88 [89] 90 91   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  87 88 [89] 90 91   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Dojenje: "Bubuljice" na bradavicam...
Neverovatno je koliko priroda pažljivo brine o svakom detalju! Pogledajte video o tome koliko su važne te sitne tačkice ...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here