|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  50 51 [52] 53 54   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Macina trava
16.11.2013 18:43:40   
Njegova mezimica

IZVORNA PORUKA: filipmia



A jel mi itko zna rec latinski naziv za caj CRVENI zdravac, u apotekama imaju samo pise zdravac a sad nisu ni one sigurne da li je bas crveni??


Evo ja imam kutiju crvenog zdravca iz apoteke Josip Pancic i latinski naziv ovako ide GERANI ROBERTIANI HERBA.
Ja virak i ocajnicu kupujem i u zdravim hranama ali sa zdravcem ne rizikujem. Jeste malo skuplji kod njih ali znam 100 posto da je to crveni zdravac a ne rozi koji je bezvredan. Dok sam cula recimo da neki privatnici beru sve zdravce redom i mesaju jer rozi zdravac nema apsolutno nikakve nuspojave i bezopasan je ali kada ga pije neko isto je kao da pije vrucu vodu
user posted image

(odgovor članu filipmia)
Direktna veza do poruke: 1276
   RE: Macina trava
16.11.2013 20:04:07   
filipmia
e hvala vam puno, ponovo cu otici do apoteke i provjerit latinski naziv na kutiji :)

e sad,posto crveni zdravac sadrzi nesto radijuma u sebi jel stetan za organizam ako se unosi duze vrijeme,s tim da se caj pije 3mj. ?

(odgovor članu Njegova mezimica)
Direktna veza do poruke: 1277
   RE: Macina trava
17.11.2013 0:11:33   
Njegova mezimica

IZVORNA PORUKA: filipmia

e hvala vam puno, ponovo cu otici do apoteke i provjerit latinski naziv na kutiji :)

e sad,posto crveni zdravac sadrzi nesto radijuma u sebi jel stetan za organizam ako se unosi duze vrijeme,s tim da se caj pije 3mj. ?


Ne moze zdravac da smeta, ali posle tri meseca napravi pauzu, virak pij koliko hoces i mozes njega da pijes i umesto vode, a ocajnicu od zadnjega dana ciklusa do ovulacije. Sve cajeve pij sveze pripremljenje jer caj posle pola sata gubi svojal ekovita svojstva. Jako bi bilo dobro i nabaviti neke biljne kapi za cirkulaciju jer to dovodi od prohoda jajovoda i pravilnog rada jajnika , utopljavanja i eto ti kada se ne nadas user posted image . Ja ovoga meseca pijem virak redovno, umesto vode sto bi se reklo i evo nemam ni jedan pms simptom a do sada bi me ubijali od bolova grudi, jajnici, bubuljice i neopisiva prozdrljivost, tako da ili mi je virak anulirao sve mucne pms simptome ili cu konacno sada da ugledam user posted image i da pocnem da se hvalim da sam user posted image

(odgovor članu filipmia)
Direktna veza do poruke: 1278
   RE: Macina trava
17.11.2013 11:28:15   
filipmia
mislila sam pit macinu travu,zdravac i cula sam da ulje nocurka jaaako dobro za plodnu sluz, pa sam mislila to troje pit..neynam ni kako cu ova dva caja stic pit friska s tim da radim jedan dan prvu jedan drugu, neznam gdje bi jos i virak ugurala,jel se zdravac MORA pit svaki dan u isto vrijeme jer to bas necu moc izvest?

Jel itko od vas pusi? znam da nije dobro al tu naviku tesko da mogu izbacit,sve znam,al probala sam i budem nervozna da je nemogu izdrzat sa mnom,a ni to nije preporucljivo, ness sam pila 3-4 na dan smanjila sam na jedan,al cigara nikako da se rijesim,NAZALOST :(

(odgovor članu Njegova mezimica)
Direktna veza do poruke: 1279
   RE: Macina trava
17.11.2013 13:25:36   
Njegova mezimica
IZVORNA PORUKA: filipmia

mislila sam pit macinu travu,zdravac i cula sam da ulje nocurka jaaako dobro za plodnu sluz, pa sam mislila to troje pit..neynam ni kako cu ova dva caja stic pit friska s tim da radim jedan dan prvu jedan drugu, neznam gdje bi jos i virak ugurala,jel se zdravac MORA pit svaki dan u isto vrijeme jer to bas necu moc izvest?

Jel itko od vas pusi? znam da nije dobro al tu naviku tesko da mogu izbacit,sve znam,al probala sam i budem nervozna da je nemogu izdrzat sa mnom,a ni to nije preporucljivo, ness sam pila 3-4 na dan smanjila sam na jedan,al cigara nikako da se rijesim,NAZALOST :(


Bilo bi dobro kada bi mogla i cigarete da izbacis. Zvaci zvake (mada su za plombe uzas), grickaj semenke ili jos bolje mentol bombone one tvrde najjeftinije sisaj...ali pokusaj cigaretu da izbacis..jer naravno glupo je reci da cigareta sprecava zacece ali mi koje imamo problema da olako zatrudnimo jos jedan rizik vise nam nije potreban mada je i dokazana da u nekim minimalnim procentima kafa zapusava jajovode a cigareta utice na starenje materice...ali opet to su minimalni procenti. Ja hvala Bogu niakda nisam bila pusac , a kafu sam izbacila. Medjutim mislim da bi ti i virak pomogao jer zaista igra jako bitnu ulogu u zacecu. Meni je regulisao pms simtome i ovog meseca sam imala prvi put tu plodnu sluz koja sve olakava....
Da ne mislite da pametujem, ali bas sinoc mi je bila prijateljica koja je zavrsila farmaciju i sada radi na kapima, cajevima i ostalim terapijama koje daje ženama za plondost i protiv cisti, mioma i polipa. Donela mi je sveže zalihe virka i zdravca i neke kapi koje resavaju sve ženske probleme , pospesuju cirkulaciju i rad jajnika. Sve je na biljnoj bazi bez hemije i apsolutno nikakvih nus pojava. I neverovatno, zenama bukvalno nestaju ciste i deca se radjaju.Toliko su joj preparati dobri da manastir Ostrog uzima neke stvari od nje da prodaje u pomoc ženama, muskarcima za prostatu, srce ...ali najvise se bazirala na ženske probleme i plodnost.
Nju sam bas sinoc pitala za cajeve koliko da stoje virak, ocajnica i zdravac. Rekla mi je da svaki caj mora da se popije u roku od 15 minuta sto vruci popijes to je lekovitiji i bolje pomaže.
Ja ovoga meseca pijem virak redovno, umesto vode sto bi se reklo i evo nemam ni jedan pms simptom a do sada bi me ubijali od bolova grudi, jajnici, bubuljice i neopisiva prozdrljivost, tako da ili mi je virak anulirao sve mucne pms simptome ili cu konacno sada da ugledam user posted image videcu, u svakom slucaju pijem tek ovaj mesec pa ne ocekujem mnogo Tako da ako ije pomogao nastavljam posle sa ova tri caja i ove kapljice sto mi je dala za cirkulaciju i user posted image

< Poruku je uredio Njegova mezimica -- 17.11.2013 13:28:47 >

(odgovor članu filipmia)
Direktna veza do poruke: 1280
   RE: Macina trava
17.11.2013 14:23:19   
filipmia
znam da je bolje bez cigara al probala sam,i jela ko luda kad god mi padne cigara na pamet,stavljala bi nesto u usta i za 20 dana se udebljala 5 kg,zvake sam probala al su odvratne muka mi dolazila od njih,al svakako cu ih smanjit...
neznam vise ni sta bi pila, koliko ima toga sto povecava plodnost,od vitam. E,C,B6, selen,nocurak,macina tr,virak,zdravac itd...
ja zbog posla samo 2 puta dnevno mogu pit frisak caj a sad da li je to dovoljno?
Pit cu koliko stignem,POKUSAT se opustit i s Bozijom pomoci nadat se da ugledam dvije crtice :)

(odgovor članu Njegova mezimica)
Direktna veza do poruke: 1281
   RE: Macina trava
17.11.2013 16:08:24   
nata11
NjM mene interesuju te kapi koje nabavljas od drugarice. Jel mozes da mi das neku informaciju na pp. Pustimi podatke gde se kupuju.

(odgovor članu filipmia)
Direktna veza do poruke: 1282
   RE: Macina trava
17.11.2013 22:15:07   
srculence25
Da li su to mozda kapi propolisa?ja to koristim od nedavno

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1283
   RE: Macina trava
17.11.2013 22:31:18   
Njegova mezimica

IZVORNA PORUKA: filipmia

znam da je bolje bez cigara al probala sam,i jela ko luda kad god mi padne cigara na pamet,stavljala bi nesto u usta i za 20 dana se udebljala 5 kg,zvake sam probala al su odvratne muka mi dolazila od njih,al svakako cu ih smanjit...
neznam vise ni sta bi pila, koliko ima toga sto povecava plodnost,od vitam. E,C,B6, selen,nocurak,macina tr,virak,zdravac itd...
ja zbog posla samo 2 puta dnevno mogu pit frisak caj a sad da li je to dovoljno?
Pit cu koliko stignem,POKUSAT se opustit i s Bozijom pomoci nadat se da ugledam dvije crtice :)

Nema veze mnogo znaci i da pijes dva puta dnevno sveze pripremljen caj, samo tako nastavi a ovako ti ipak pij malo odstojale caje da stete ne mogu, ali se trudi da virak bude jedan od svezih

(odgovor članu filipmia)
Direktna veza do poruke: 1284
   RE: Macina trava
18.11.2013 16:30:51   
filipmia
a jel mora bit odredjena vremenska razlika izmedju cajeva,npr izmedju macine tr i virka, jel ako se npr popije macina tr ujutru tek neznam nakon 2-3h se moze popit virak il to nema nikakve veze?

(odgovor članu Njegova mezimica)
Direktna veza do poruke: 1285
   RE: Macina trava
18.11.2013 17:18:07   
nata11
Neverujem propolis su za imunitet. Ovo su one mesavine sigurno tipa kao feminas

(odgovor članu filipmia)
Direktna veza do poruke: 1286
   RE: Macina trava
18.11.2013 19:03:21   
Modessty

IZVORNA PORUKA: filipmia

a jel mora bit odredjena vremenska razlika izmedju cajeva,npr izmedju macine tr i virka, jel ako se npr popije macina tr ujutru tek neznam nakon 2-3h se moze popit virak il to nema nikakve veze?


Ja ti ne bi savetovala da piješ i virak i macinu travu jer su to jaki čajevi. Pij samo jedno. Ja sam se svojevremeno plašila macine trave jer je treba upotrebljavati striktno po pravilima i rečeno mi je da je mnogo jaka. Možda neka od orumašica ima drugačije iskustvo. Ovo je samo moje mišljenje. Ne volim da se igramni sa lekovima ni sa čajevma. Neke travke jednostavno nevalja mešati

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu filipmia)
Direktna veza do poruke: 1287
   RE: Macina trava
22.11.2013 15:15:30   
Njegova mezimica

IZVORNA PORUKA: Modessty RR


IZVORNA PORUKA: filipmia

a jel mora bit odredjena vremenska razlika izmedju cajeva,npr izmedju macine tr i virka, jel ako se npr popije macina tr ujutru tek neznam nakon 2-3h se moze popit virak il to nema nikakve veze?


Ja ti ne bi savetovala da piješ i virak i macinu travu jer su to jaki čajevi. Pij samo jedno. Ja sam se svojevremeno plašila macine trave jer je treba upotrebljavati striktno po pravilima i rečeno mi je da je mnogo jaka. Možda neka od orumašica ima drugačije iskustvo. Ovo je samo moje mišljenje. Ne volim da se igramni sa lekovima ni sa čajevma. Neke travke jednostavno nevalja mešati


Nije problem da ih pije ali mora izmedju njih da bude razmak od najmanje tri do cetiri sata da izadju iz organizma sto bi se reklo. Verujte mi da ta dva caja sto posto pre ili kasnije daju user posted image
ako je naravno sve fizicki zdravo i u redu...ako su problemi ciste, upale i hormoni pomazu a ako su neki krupniji problemi u pitanju onda ipak uz lekarsku pomoc sa njima u kombinaciji su odlicni. Znam dve zene koje su posle vise od decenije cekanja sa ta dva caja i jos crvenog zdravca dobile bebu posle samo par meseci koriscenja. tj. jedna posle nekih osam meseci druga posle tri ili cetiri i po meseca.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1288
   RE: Macina trava
22.11.2013 21:28:20   
filipmia
pa koliko sam citala po firumima skoro sve piju dva cak i tri vrste caja istovremeno...
hvala puno na odgovoru za vremensku razliku uzimanja cajeva tako cu i radit :)
samo da hocu jos dobit trebala sam jucer al nisam iako je kod mene menstr. neredovna al sve simptome imam iako se potajno nadam da sam cak mozda i trudna jer sam zadnju menstr pija macinu tr 7 dana iako mislim da je to malo, al et ... nada zadnja umire :)

(odgovor članu Njegova mezimica)
Direktna veza do poruke: 1289
   RE: Macina trava
23.11.2013 9:54:29   
pozitivna
Njegova mezimica! Volela bih da znam koliko su imale tvoje drugarice godine ?

Ja planiram da kupim Macinu travu

(odgovor članu Njegova mezimica)
Direktna veza do poruke: 1290
   RE: Macina trava
23.11.2013 12:35:39   
filipmia
Dobila :( Nista,ovaj mjesec cu citav pit macinu travu i crveni zdravac pa valjda ce urodit plodom :)

(odgovor članu pozitivna)
Direktna veza do poruke: 1291
   RE: Macina trava
23.11.2013 13:16:37   
Njegova mezimica

IZVORNA PORUKA: filipmia

Dobila :( Nista,ovaj mjesec cu citav pit macinu travu i crveni zdravac pa valjda ce urodit plodom :)

a DOBRO glavu gore...bice sledeci put i to jaca i lepsa trudnoca nego sto bi bila ova..ja se tako tesim uvek...
zadnji dan ciklusa kreni sa ocajnicom do o a miksuj i virak i zdravac i nema greske..utopljevaj se, raduj se, i bice sve to super...

(odgovor članu filipmia)
Direktna veza do poruke: 1292
   RE: Macina trava
23.11.2013 14:34:49   
filipmia
Njegova mezimice hvala puuno, kako pokusavamo vec 2g nazalost vec sam navikla na ovakve situacije,taman se ponadam kad ono nista...
Al kao sto kazes glavu gore i borit se do kraja dok god neugledamo user posted image

(odgovor članu Njegova mezimica)
Direktna veza do poruke: 1293
   RE: Macina trava
23.11.2013 16:14:56   
Njegova mezimica
IZVORNA PORUKA: filipmia

Njegova mezimice hvala puuno, kako pokusavamo vec 2g nazalost vec sam navikla na ovakve situacije,taman se ponadam kad ono nista...
Al kao sto kazes glavu gore i borit se do kraja dok god neugledamo user posted image

Razumem te potpuno, do duse ja pokusavam sedam meseci i znam sta znaci sedam puta biti razocaran a ti si trostruko vise puta bila razocarana od mene...user posted image
Ja sam prvu trudnocu ostvarila mesec dana nakon sto sam resila da zatrudnim, bukvalno rekla sam sada zelim bebu i taj mesec sam videla user posted image . Zato sam sada malo zbunjena ovom sitaacijom i mnogo bolje razumem zene koje kroz ovo sa teskom mukom prolaze jer sada i ja pripadam grupi tih zena.
Zato ne zelim da ti budem dosadna, ali poslusaj me kod mojih prijateljica koje imaju preko 44 godina i posle 14 i 9 godina pokusavanja ova kombinacija je ucinila cudo...ocajnica i virak broj jedan i malo mesta su ubacile za zdravac....neke kapi za cirkulaciju su uzimale i eto user posted image za 4 i 6,5 meseci kod obe....
Samo glavu gore i raduj se zivotu, nada umire poslednja a ni tada....a vremena ima ne brini se.... jos kada ugledas te user posted image ili ovakveuser posted image jos lepse i sa vise paznje ces da ih gajis jer znas koliko si ih ocekivala....ja sam prvi put ugledala user posted image a sada se nadam da ce biti ove boje user posted image , u sredu radim test ako sam nesto resila da se psihicki spremim i budem sigurna jer ako do tada ne dodje ili je upala ili user posted image

< Poruku je uredio Njegova mezimica -- 23.11.2013 16:15:54 >

(odgovor članu filipmia)
Direktna veza do poruke: 1294
   RE: Macina trava
23.11.2013 17:48:14   
pozitivna
Mezimice ! Hvala draga na odgovoru .....pa i ja sam presla 40+ borim se videcu i ja da probam sa travkama ma da meni kazu da AMH mi je nizak kao tu je malo sanse , neznam sada koliko je merodavan taj AMH kad tako moze da varira da bude nizak pa posle par godina naraste hahahaah neznam stavro sta je to

poz.....

(odgovor članu Njegova mezimica)
Direktna veza do poruke: 1295
   RE: Macina trava
25.11.2013 0:40:16   
filipmia
kupila sam jucer vrkutu i uzela sam jos ulje nocurka,macinu travu imam tako da sam se nauruzala user posted image , u utorak idem ginekolgu da mi da uputnicu da idem vadit hormone i sve sto je potrebno...
Al ova menstruacija mi je tako cudna,i prije nego sam dobila bila mi je muka,blago mantanje bolovi grudi,jajnika,krsta ..al mi je se to i nastavilo i sad cak sam jutros kad sam ustala dobila jaku kiselinu od koje sam povratila i idalje mi je muka i mantami se i bole me jajnici ko da tek trebam dobit user posted image ...
Al sad imam jos jedan problem,muza mi nece bit od 7.12 - 14.12 sta ako mi tad budu plodni dani aaaaaaa user posted image

(odgovor članu Njegova mezimica)
Direktna veza do poruke: 1296
   RE: Macina trava
25.11.2013 14:15:54   
Njegova mezimica
I meni je ovog mececa, m jako cudna. Evo juce ujutru sam dobila a ja jos uvek imam sve pms simptome koji me obicno napuste onog trenutka kada dobijem. Jos mi izlaze bubuljice, grudi me bole, donji sstomak....ali znam da nisam trudna jer je ova bas prava m a ne neka oskudna krvarenja. Tako da izgleda da mi vrkuta cisti i sredjuje sve sto ima da se sredi, a obicno i jesu prva dva ciklusa cudna od kada ona pocne da se pije. I ja sam kupila vrkutu danas sam kupila haducu trava da ih mesam , jer njih dve svemeju da se mesaju i odlicni su zajedno,picu i zdravac i ocajnicu do o, imam neke kapi za plodnost, i sodu bikarbonu i cekam da mi prodje pa krecem jos jace u akciju sa biljem ...da ugledam za koji mesec konacno te user posted image

< Poruku je uredio Njegova mezimica -- 25.11.2013 14:16:37 >

(odgovor članu filipmia)
Direktna veza do poruke: 1297
   RE: Macina trava
25.11.2013 18:12:02   
filipmia
ja sam proslu M pila samo macinu travu nekih 7d nemogu vjerovat da ovako djeluje,sad dok sam pravila jest imala sam osjecaju u jednom trenutku da cu povratit tako mi se bila zgadila hrana ...
a pit ces sodu bikarbonu,tko ti je nju preporucio,to prvi put cujem ?

(odgovor članu Njegova mezimica)
Direktna veza do poruke: 1298
   RE: Macina trava
25.11.2013 21:52:35   
Njegova mezimica

IZVORNA PORUKA: filipmia

ja sam proslu M pila samo macinu travu nekih 7d nemogu vjerovat da ovako djeluje,sad dok sam pravila jest imala sam osjecaju u jednom trenutku da cu povratit tako mi se bila zgadila hrana ...
a pit ces sodu bikarbonu,tko ti je nju preporucio,to prvi put cujem ?

Ne razumem te jel si zadovoljna ocajnicom ili ne, jesi li zatrudnela. Ta prijateljica farmaceutkinja mi je rekla za sodu, ali kada se vrati sa Ostroga objasnice mi zasto samo da je pijem i ne brindm. A dobra mi je prijateljica imam poverenja u nju

(odgovor članu filipmia)
Direktna veza do poruke: 1299
   RE: Macina trava
25.11.2013 22:37:29   
filipmia
"
I meni je ovog mececa, m jako cudna. Evo juce ujutru sam dobila a ja jos uvek imam sve pms simptome koji me obicno napuste onog trenutka kada dobijem. Jos mi izlaze bubuljice, grudi me bole, donji sstomak....ali znam da nisam trudna jer je ova bas prava m a ne neka oskudna krvarenja. Tako da izgleda da mi vrkuta cisti i sredjuje sve sto ima da se sredi, a obicno i jesu prva dva ciklusa cudna od kada ona pocne da se pije.
"

ne,nego po ovom tvom postu predpostavljam da i meni onda macina trava djeluje na ciklus...
sutra idem u ambulantu kod nove ginek. a obisla sam ih od 15-te god nema broja,zbog neredovne M i samo me kontracepscijama krkali,nadam se da ce ova konacno i pomoc user posted image i da ce mi dat sve potrebne nalaze da izvadim,javim se sutra kako je proslo.

(odgovor članu Njegova mezimica)
Direktna veza do poruke: 1300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  50 51 [52] 53 54   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  50 51 [52] 53 54   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Svima vama koje pitaju - kad će beba ili š...
Koliko god bili veliki podrška okoline i poverenje u lekare, jednako je važno da vi sami celim svojim srcem verujete da ...



Anketa

musko ime (malo za promenu :) )
pisuljica



Matija (34%)

Filip (33%)

Mihajlo (32%)


Ukupan broj glasova: 151

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here