|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Macina trava
3.3.2010 22:15:06   
Tara80

IZVORNA PORUKA: magnetic


IZVORNA PORUKA: Dudu25

macinu travu... neznam snjom sta da radim dali da je pijem ili ne, nekako nje me strah jer nikad neznam dali si user posted image  ili ne... a ona ne smije se piti u trudnoci


Ja sam je pila od kraja menst. do ovulacije,znaci samo nekih desetak dana i to samo 2-3 meseca,ali redovno.Znaci tri puta po 2-3 dcl dnevno,sveze skuvan bez secera.Nikad nista gore nisam pila,ali sam bila odlucna i vremenom vec navikla na taj ukus.Caj mi nije ni produzio ni skratio ciklus.
Poenta ovoga sto pisem je da sam sada u petom mesecu.Dali je bas od macine trave,nikad necu znati,ali mislim da mi je mnogo pomogla,jer sam vec posle prvog meseca konzumiranja primetila mnogo vecu kolicinu plodne sluzi.



Jesi li imala redovnu menstruaciju svo vreme?
Kada se procitaju ovakve stvari, zaista daju volju da se boris...

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Macina trava
4.3.2010 13:01:05   
magnetic
Da potpuno redovnu,znaci 26-28 dana,kao i dok je nisam pila.Ocigledno je kod mene bio problem sto nisam znala kada mi je O.Ja sam mislila da je 12-14 dc,a ona je ustvari bila ranije sto sam prepoznala po velikoj kolicini cervikalne sluzi koju (kao sto sam vec napisala)nisam imala,ili sam je imala premalo.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Tara80)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Macina trava
5.3.2010 10:46:43   
Tara80

IZVORNA PORUKA: magnetic

Da potpuno redovnu,znaci 26-28 dana,kao i dok je nisam pila.Ocigledno je kod mene bio problem sto nisam znala kada mi je O.Ja sam mislila da je 12-14 dc,a ona je ustvari bila ranije sto sam prepoznala po velikoj kolicini cervikalne sluzi koju (kao sto sam vec napisala)nisam imala,ili sam je imala premalo.



Kako si onda znala kada trebas da prekines sa cajem, ako nisi znala kad ti je tacna ovulacija? Mislim da i ja imam problem sto se tice plodove sluzi, da je jedva malo imama i da je to bio problem i nisam ni znala da je ona toliko bitna dok nisam ovde procitala. Zato sam od prvog dana sad kad sam dobila pocela da pijem kapsule od Ulja nocurka bas za tu plodovu sluz. Tako da se iskreno nadam da ce je ovog meseca biti i da cu na osnovu nje znati kada mi je ovulacija.

Pozdrav!user posted image

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Macina trava
5.3.2010 11:11:31   
Tara80
Upravo pijem caj macine trave.... Pa ovo je nesto najodvratnije sto sam u zivotu probala user posted image ... Ali moram izdrzati, za bebu sve...

(odgovor članu Tara80)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Macina trava
5.3.2010 13:05:08   
magnetic

IZVORNA PORUKA: Tara80


IZVORNA PORUKA: magnetic

Da potpuno redovnu,znaci 26-28 dana,kao i dok je nisam pila.Ocigledno je kod mene bio problem sto nisam znala kada mi je O.Ja sam mislila da je 12-14 dc,a ona je ustvari bila ranije sto sam prepoznala po velikoj kolicini cervikalne sluzi koju (kao sto sam vec napisala)nisam imala,ili sam je imala premalo.



Kako si onda znala kada trebas da prekines sa cajem, ako nisi znala kad ti je tacna ovulacija? Mislim da i ja imam problem sto se tice plodove sluzi, da je jedva malo imama i da je to bio problem i nisam ni znala da je ona toliko bitna dok nisam ovde procitala. Zato sam od prvog dana sad kad sam dobila pocela da pijem kapsule od Ulja nocurka bas za tu plodovu sluz. Tako da se iskreno nadam da ce je ovog meseca biti i da cu na osnovu nje znati kada mi je ovulacija.

Pozdrav!user posted image
Zato sam ga i pila najduze do 14-tog dc.I taj mesec kada sam ostala trudna O mi je bila 12-ti dc,a ja sam pila jos naredna dva dana ne znajuci da sam trudna i eto hvala Bogu sve je u redu.Verovatno ne smeta ako pijes jos koji dan nakon O.Pretpostavljam da bi caj sa mnogo duzim konzumiranjem u trudnoci mogao napraviti problem.

Dali bar otprilike znas kada ti je O ili su ti bas ne redovne M?

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Tara80)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Macina trava
5.3.2010 21:15:47   
Tara80
Dobijala sam uglavnom izmedju 30 i 34 dana, ali zadnja tri meseca dobijam na 34 dana, tako da bi mi po tome O trebala da bude 16-17 dana i ja onda najkasnije do tada da pijem caj.
Posle ovulacije preci cu na onaj drugi caj, virak. I za njega kazi da je mnogo dobar i da bo tada trebao da se pije, pa taman da uklopim sve to.

Ako mi ovo pomogne da dobijem bebu, bicu najsrecnija na svetu! Toliko je zelim...

Hvala ti sto si uz mene, Magnetic... user posted image

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Macina trava
8.3.2010 8:43:42   
Suncicabg
Da li neko zna na sta konkretno utice ovaj caj? Folikule, jajovod.....

(odgovor članu Tara80)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Macina trava
9.3.2010 11:00:29   
Ivina mama
Koliko ja znam pročišćava jajovode

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Macina trava
10.3.2010 22:00:48   
Tara80

IZVORNA PORUKA: Ivina mama

Koliko ja znam pročišćava jajovode



Jesi li koristila ti ovaj caj?

(odgovor članu Ivina mama)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Macina trava
10.3.2010 22:28:46   
janci
Devojke, molim vas kazite mi gde mogu da kupim caj? Danas sam ga trazila po nekim apotekama, ali nisam uspela da ga nadjem. Hvala vam puno! Htela sam da pocnem sa upotrebom ovog caja, ako mi ne uspe prva inseminacija koju radim u petak. 

(odgovor članu Tara80)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Macina trava
10.3.2010 22:32:59   
Suncicabg
Ajde da mi navijamo da uspe i da ti ne treba caj user posted image

(odgovor članu janci)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Macina trava
10.3.2010 22:33:36   
cipiripi
IZVORNA PORUKA: Suncicabg

Da li neko zna na sta konkretno utice ovaj caj? Folikule, jajovod.....



Takodje od davnina koristi za neplodnost kod zena ...kako samo ime kaze Ocajnica ..za zene koje zele da postanu majke , ova biljka moze da pomogne. Oduvek se koristila za normalizovanje menstruacije i samog ciklusa, odnosno uravnotezenje hormona. Macinom travom - Ocajnica - Marrubium vulgare , lekovitom biljkom kojom se zene tradicionalno lece od neplodnosti. Od ove trave spravlja se caj, koji kako "narodni recept" savetuje, treba piti tri puta dnevno po vinsku casu u vreme kad zena zeli da zatrudni....


izvor:Herbateka



_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Macina trava
10.3.2010 22:39:24   
janci
Hvala na podrsci draga Suncice! user posted image user posted image user posted image I mi navijamo svim srcem.

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Macina trava
10.3.2010 22:40:02   
Suncicabg
Hvala Cipi!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Macina trava
10.3.2010 22:41:25   
cipiripi
ja nemam iskustva sa njom...
odustala sam od alternativne medicine...user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Macina trava
18.3.2010 15:51:26   
Ivina mama
Pila sam i yatrudnela sam tog meseca, ali nemam pojma da li je pomogao jer smo tada prvi put i probali da yatrudnim. Ja sam ga pila preventivno po savetu moje bake, nedelju dana tri puta dnevno i to jedva po[to je oooodvraaaaatannnnnn!!!!!!!!!!!!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Macina trava
18.3.2010 15:52:11   
Ivina mama
A kupila sam ga u prodavnici ydrave hrane, oni prodaju rayne čajeve na merenje

(odgovor članu Ivina mama)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Macina trava
7.5.2010 17:00:19   
ivak
Cao svima, ja bi da vam napisem moje iskustvo sa ocajnicom. Pila sam je od 5 dp 15 dc, inace dobijam na 33 dana, i tada kada sam pija ocajnicu dobila sam tek 40-ti danuser posted image . Neznam da li je ona razlog ali je vise nepijem.

_____________________________

"Život ne znači čekati da oluje prođu...Život znači naučiti kako plesati na kiši."

(odgovor članu Ivina mama)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Macina trava
7.5.2010 17:03:28   
Anoniman
ISTO SE I MENI DESILOuser posted image

ja se taman obradovala,kad ono mućak.....

i više ne pijem...samo ponekad hajdučku i virak....

(odgovor članu ivak)
  Direktna veza do poruke: 144
   RE: Macina trava
12.5.2010 10:10:09   
ivak
I ja sam sada kupila hajducku travu i pijem dva puta na dan, virak ne mogu smeta mi za zucuser posted image . Verovatno ne reagujemo svi ista na macinu travu.

< Poruku je uredio ivak -- 12.5.2010 10:11:13 >


_____________________________

"Život ne znači čekati da oluje prođu...Život znači naučiti kako plesati na kiši."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Macina trava
9.7.2010 15:49:10   
mickybap
devojke pomazite,kupila sam ocajnicu da i to probam i reci te mi kako se pije,znam da je tri puta na dan,ali bi volela da mi kaze neko kako i sta?

(odgovor članu ivak)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Macina trava
12.7.2010 16:51:48   
mickybap
otisla sam u apoteku i trazila marubi herba valjda tako,ali ja sam trazila vulgare ona mi dala ovu josif pancic proizvodjac,kaze da to nema svrhe da ne pomaze za neplodnost,a i zvala sam coveka iz bg-a koji se bavi travama kaze da da se to pije i cak se mesa sa zalfijom,e sad koga slusati ne znam vise stvarno?

(odgovor članu mickybap)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Macina trava
12.7.2010 17:10:41   
Veca77

IZVORNA PORUKA: mickybap

otisla sam u apoteku i trazila marubi herba valjda tako,ali ja sam trazila vulgare ona mi dala ovu josif pancic proizvodjac,kaze da to nema svrhe da ne pomaze za neplodnost,a i zvala sam coveka iz bg-a koji se bavi travama kaze da da se to pije i cak se mesa sa zalfijom,e sad koga slusati ne znam vise stvarno?


Mickybap, mislim da macina trava (ocajnica) pomaze u slucaju neplodnosti i da se mesa sa zalfijom (skuvas caj 2.5 dl sa kasicicom zalfije i macine trave i tako pijes svakog dana makar 1 soklju do ovulacije). Kad nastupi ovulacija, prestajes sa macinom travom ali nastavljas sa zalfijom. To je meni rekla babica na GAK Visegradska kada sam tamo radila HSG. user posted image

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu mickybap)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Macina trava
12.7.2010 17:22:36   
mickybap
Javice mi veceras kako se pije,jel to pomaze nesto????

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Macina trava
15.7.2010 19:19:26   
mickybap
uzela sam zeleno zutu kutiju josif pancic,pise caj od nademnog ... i ispod latinski naziv marrubii herba i uzela iz zdrave hrane trazila sam ocajnicu?koju sad da pijem,bojim se posto se nerazumem u to?

(odgovor članu mickybap)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here