|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
11.10.2022 17:19:00   
gaga78
Postovana Julka,
Dete mi se zali da kada puno trci, kaze da ga boli srce.To se ne desava svaki put. Ali povremeno.Ima mali visak kilograma

Hvala.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1001
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
11.10.2022 17:50:17   
Mersin
Doktorka,
Dete ima skoro 3 godine.  Ima cesto respiratorne infekcije i cesto smo na inhalaciji. Pa brinem da li i to dobro.
Mim za savet.

(odgovor članu gaga78)
Direktna veza do poruke: 1002
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
14.10.2022 19:25:31   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: gaga78

Postovana Julka,
Dete mi se zali da kada puno trci, kaze da ga boli srce.To se ne desava svaki put. Ali povremeno.Ima mali visak kilograma

Hvala.

Kod dece se desava da se zale na bol u grudima u toku trcanja ili prejedanja, a cesce ako su debeljuskasti, mada takva pojava nije retko i kod dece sa manjm telesnom masom. To je zbog pritiska koji se prenosi iz abdomena. Sigurna sam da bi vas pedijatar pri pregledima deteta cuo nesto, na primer sum ili poremecaj ritma i poslao vas kod decijeg kardiologa. Ja sam uvek za pregled odgovarajuceg specijaliste, za svaki slucaj. Prema tome konsultujte decijeg kardiokoga.

(odgovor članu gaga78)
Direktna veza do poruke: 1003
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
14.10.2022 19:35:47   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Mersin

Doktorka,
Dete ima skoro 3 godine.  Ima cesto respiratorne infekcije i cesto smo na inhalaciji. Pa brinem da li i to dobro.
Mim za savet.

Kod deteta tog uzrasta su ceste respiratorne infekcije bilo gornih ili donih disajnih puteva. nakon tog uzrasta imuni sistem postize zrelost odrasle osobe pa se infekcije proredju. Uvek treba pregledati dete kod pedijatra kada se razboli. U mojoj praksi deca sa takvim simptomima su redje dolazila nakon pete godine. Znaci budite oprezni, kontrolisite se kod svog pedijatra.


(odgovor članu Mersin)
Direktna veza do poruke: 1004
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
20.10.2022 15:22:44   
dunja RR
Draga Dr Julka, ovo su nasi rezultati od pre 2 dana. Dete je najpre dobilo pre nedelju dana T oko 38,8, vracala se 3 veceri temperatura. Nakon toga krece kaslj koji evo traje 5 dana. Pun slajma. Sinoc se zalila i da je bole usi. Tek jutros su joj prepisal dexametazon kapi (u nos), iako smo nekoliko puta ove nedelje isli u DZ. Tvrde da nije za AB. U medjuvremenu samo inhalacije sa berodualom. Ona je bleda, sa tamnim podocnjacima, ne spava dobro jer kaslje dosta nocu, slabije jede i ima zadah iz usta. Deluje danas malo bolje. Kontrola nam je tek u utorak. user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 20.10.2022 15:34:41 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 1005
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
20.10.2022 15:32:52   
dunja RR
Draga Dr Julka, imam još jedno pitanje, nevezano za ono od malopre. Devojčica je operisala kilu u martu ove godine, mazali smo i mažemo i dalje povremeno ožiljak Jomelopom, ali je i on i sada vrlo vidljiv, onako zadebljan i crven, laik sam pa ne znam da li bih ga definisala kao klasičan keloid, iapk je to mali ožiljak (neka 2,5-3 cm), malo dete. Nije bila nikakva infekcija, nego mi malo žao što joj je tako ostalo, ipak je devojčica. I stariji sin je takođe operisao kilu, ali se njemu ožiljak brzo izravnao, i sada se uopšte i ne primeti (operisan je pre 4 godine, ista doktorka ih je operisala). Mazanje ne pomaže, da li da se nadam da će se to izravnati i izbledeti samo od sebe? Možda ona proisto ima takvu kožu, jer i meni je sličan ožiljak od CR, obe smo izrazito belog tena, pa se ožiljak više primeti.

< Poruku je uredio dunja RR -- 20.10.2022 15:33:48 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1006
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
21.10.2022 17:37:20   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka, ovo su nasi rezultati od pre 2 dana. Dete je najpre dobilo pre nedelju dana T oko 38,8, vracala se 3 veceri temperatura. Nakon toga krece kaslj koji evo traje 5 dana. Pun slajma. Sinoc se zalila i da je bole usi. Tek jutros su joj prepisal dexametazon kapi (u nos), iako smo nekoliko puta ove nedelje isli u DZ. Tvrde da nije za AB. U medjuvremenu samo inhalacije sa berodualom. Ona je bleda, sa tamnim podocnjacima, ne spava dobro jer kaslje dosta nocu, slabije jede i ima zadah iz usta. Deluje danas malo bolje. Kontrola nam je tek u utorak. user posted image

Na osnovu rezultata KKS, Leukociti su granici normale ali obzirom da su povecani granulociti i Crp dete treba leciti. Ne leci se nalaz KKS, ali kako dete ima kasalj , zadah iz nosa sto ukazuje na bakterjsku infekciju, imala je bolove u usima, a imala je i temperaturu ja bih bez dileme ukljucila antibiotik. Kada su lekari slusali pluca sta su vam rekli. Moze dete da kaslje nocu od slivanja iz nosa i od bronhitisa.To je moje misljenje.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1007
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
21.10.2022 17:44:26   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka, imam još jedno pitanje, nevezano za ono od malopre. Devojčica je operisala kilu u martu ove godine, mazali smo i mažemo i dalje povremeno ožiljak Jomelopom, ali je i on i sada vrlo vidljiv, onako zadebljan i crven, laik sam pa ne znam da li bih ga definisala kao klasičan keloid, iapk je to mali ožiljak (neka 2,5-3 cm), malo dete. Nije bila nikakva infekcija, nego mi malo žao što joj je tako ostalo, ipak je devojčica. I stariji sin je takođe operisao kilu, ali se njemu ožiljak brzo izravnao, i sada se uopšte i ne primeti (operisan je pre 4 godine, ista doktorka ih je operisala). Mazanje ne pomaže, da li da se nadam da će se to izravnati i izbledeti samo od sebe? Možda ona proisto ima takvu kožu, jer i meni je sličan ožiljak od CR, obe smo izrazito belog tena, pa se ožiljak više primeti.

Postoje osobe kod kojih su oziljci izrazeniji, eto vidite imate vi tako oseljivu kozu, pa i devojcica. Mozete da mazete Jomelopom ali ne verujeu neki efekat. Zasto se optercujete, to je tako, Moje dete je nakon posekotine i sivenja palca dobilo oziljak sirine 5 mm i duzine 4 cm, porasla je , a oziljak stoji.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1008
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
21.10.2022 17:58:31   
dunja RR
U pravu ste dr Julka, mada i ne opterećujem se, nego eto, neobično mi što se kod nje toliko vidi, kod sina ništa.
Onda je do naše kože, neću da razmišljam o onome što ne mogu da promenim.

Hvala vam puno!


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka, imam još jedno pitanje, nevezano za ono od malopre. Devojčica je operisala kilu u martu ove godine, mazali smo i mažemo i dalje povremeno ožiljak Jomelopom, ali je i on i sada vrlo vidljiv, onako zadebljan i crven, laik sam pa ne znam da li bih ga definisala kao klasičan keloid, iapk je to mali ožiljak (neka 2,5-3 cm), malo dete. Nije bila nikakva infekcija, nego mi malo žao što joj je tako ostalo, ipak je devojčica. I stariji sin je takođe operisao kilu, ali se njemu ožiljak brzo izravnao, i sada se uopšte i ne primeti (operisan je pre 4 godine, ista doktorka ih je operisala). Mazanje ne pomaže, da li da se nadam da će se to izravnati i izbledeti samo od sebe? Možda ona proisto ima takvu kožu, jer i meni je sličan ožiljak od CR, obe smo izrazito belog tena, pa se ožiljak više primeti.

Postoje osobe kod kojih su oziljci izrazeniji, eto vidite imate vi tako oseljivu kozu, pa i devojcica. Mozete da mazete Jomelopom ali ne verujeu neki efekat. Zasto se optercujete, to je tako, Moje dete je nakon posekotine i sivenja palca dobilo oziljak sirine 5 mm i duzine 4 cm, porasla je , a oziljak stoji.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 1009
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
21.10.2022 18:03:14   
dunja RR
Slušali su pluća, rekli sužene bronhije i ne čuje se disanje, pa nam tamo u DZ dali inhalacije berodualom, pa posle 15 minuta opet slušali i dali uput za vađenje krvi. Na rezultatima krvi piše bronhitis.

Sada već evo 6 dana imamo inhalacije pulmikortom, koji su nam prepisali, i plaća se - nenormalno je poskupeo, za ovih par dana smo dali već 3.000din samo za pulmikort, možda i više, a AB nam nisu prepisali. Pritom dete konstantno kašlje, sa inhalacijama. Tek sada je krenulo neko poboljšanje, posle eto već 8 dana. I tek u sledeći utorak kontrola, do tada i dalje pulmikort.

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka, ovo su nasi rezultati od pre 2 dana. Dete je najpre dobilo pre nedelju dana T oko 38,8, vracala se 3 veceri temperatura. Nakon toga krece kaslj koji evo traje 5 dana. Pun slajma. Sinoc se zalila i da je bole usi. Tek jutros su joj prepisal dexametazon kapi (u nos), iako smo nekoliko puta ove nedelje isli u DZ. Tvrde da nije za AB. U medjuvremenu samo inhalacije sa berodualom. Ona je bleda, sa tamnim podocnjacima, ne spava dobro jer kaslje dosta nocu, slabije jede i ima zadah iz usta. Deluje danas malo bolje. Kontrola nam je tek u utorak. user posted image

Na osnovu rezultata KKS, Leukociti su granici normale ali obzirom da su povecani granulociti i Crp dete treba leciti. Ne leci se nalaz KKS, ali kako dete ima kasalj , zadah iz nosa sto ukazuje na bakterjsku infekciju, imala je bolove u usima, a imala je i temperaturu ja bih bez dileme ukljucila antibiotik. Kada su lekari slusali pluca sta su vam rekli. Moze dete da kaslje nocu od slivanja iz nosa i od bronhitisa.To je moje misljenje.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 1010
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
21.10.2022 18:09:39   
Jdjd
Poštovana doktorka Julka, Da li operacija fimoze kod dece moze da ostavi posledice na sterilitet?Hvala unapred!

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 1011
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
21.10.2022 18:12:22   
Jdjd
Postovana doktorka,Da li operacija spustanja testisa moze uticati na sterilitet u kasnijem periodu zivota?

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 1012
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
22.10.2022 8:16:22   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Jdjd

Poštovana doktorka Julka, Da li operacija fimoze kod dece moze da ostavi posledice na sterilitet?Hvala unapred!

Fimoz je cesta pojava kod decaka, sad se primenjuju tretmani sa odredjenim mastima, ako to ne pomogne, sto je retko, deciji urolog odredjuje vreme kada ce resiti fimozu. Oni ne zure sa resavanjem fimoze , polako koristeci te masti cekaju. Inace ona ne moze da utice na sterilitet.

(odgovor članu Jdjd)
Direktna veza do poruke: 1013
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
22.10.2022 8:22:12   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Jdjd

Postovana doktorka,Da li operacija spustanja testisa moze uticati na sterilitet u kasnijem periodu zivota?

Operacija testisa ako se uradi na vreme ne moze uticati na sterilitet. Kod nedostata testisa u skrotumu odmah treba konsultovati decijeg urologa, jer on sa jednim specificnim pregledom i UZ odredjuje gde se testis nalazi i ako je u trbusnoj duplji uradice operaciju sto pre zbog temperature u trbusnoj duplji, ako je u kanalu moze odluciti da saceka da se testis spusti. Na njegovoj strucnosti i iskustvu je odluka.

(odgovor članu Jdjd)
Direktna veza do poruke: 1014
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
22.10.2022 13:57:14   
dunja RR
Draga Dr Julka, zaboravila sam da pitam, koliko maksimalno dana se u nizu savetuje pulmikort? Jer nama ga prepisuju već 10. dan, a čini mi se da je ranie savet bio ne duže od 5 dana, mada možda sam i pomešala. Ranije se inače niije plaćao, već se dobijao na recept, sada se plaća, a na recept ga dobijaju samo oni sa dijagnozom astme.

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Slušali su pluća, rekli sužene bronhije i ne čuje se disanje, pa nam tamo u DZ dali inhalacije berodualom, pa posle 15 minuta opet slušali i dali uput za vađenje krvi. Na rezultatima krvi piše bronhitis.

Sada već evo 6 dana imamo inhalacije pulmikortom, koji su nam prepisali, i plaća se - nenormalno je poskupeo, za ovih par dana smo dali već 3.000din samo za pulmikort, možda i više, a AB nam nisu prepisali. Pritom dete konstantno kašlje, sa inhalacijama. Tek sada je krenulo neko poboljšanje, posle eto već 8 dana. I tek u sledeći utorak kontrola, do tada i dalje pulmikort.

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka, ovo su nasi rezultati od pre 2 dana. Dete je najpre dobilo pre nedelju dana T oko 38,8, vracala se 3 veceri temperatura. Nakon toga krece kaslj koji evo traje 5 dana. Pun slajma. Sinoc se zalila i da je bole usi. Tek jutros su joj prepisal dexametazon kapi (u nos), iako smo nekoliko puta ove nedelje isli u DZ. Tvrde da nije za AB. U medjuvremenu samo inhalacije sa berodualom. Ona je bleda, sa tamnim podocnjacima, ne spava dobro jer kaslje dosta nocu, slabije jede i ima zadah iz usta. Deluje danas malo bolje. Kontrola nam je tek u utorak. user posted image

Na osnovu rezultata KKS, Leukociti su granici normale ali obzirom da su povecani granulociti i Crp dete treba leciti. Ne leci se nalaz KKS, ali kako dete ima kasalj , zadah iz nosa sto ukazuje na bakterjsku infekciju, imala je bolove u usima, a imala je i temperaturu ja bih bez dileme ukljucila antibiotik. Kada su lekari slusali pluca sta su vam rekli. Moze dete da kaslje nocu od slivanja iz nosa i od bronhitisa.To je moje misljenje.





_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1015
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
23.10.2022 8:48:37   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka, zaboravila sam da pitam, koliko maksimalno dana se u nizu savetuje pulmikort? Jer nama ga prepisuju već 10. dan, a čini mi se da je ranie savet bio ne duže od 5 dana, mada možda sam i pomešala. Ranije se inače niije plaćao, već se dobijao na recept, sada se plaća, a na recept ga dobijaju samo oni sa dijagnozom astme.

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Slušali su pluća, rekli sužene bronhije i ne čuje se disanje, pa nam tamo u DZ dali inhalacije berodualom, pa posle 15 minuta opet slušali i dali uput za vađenje krvi. Na rezultatima krvi piše bronhitis.

Sada već evo 6 dana imamo inhalacije pulmikortom, koji su nam prepisali, i plaća se - nenormalno je poskupeo, za ovih par dana smo dali već 3.000din samo za pulmikort, možda i više, a AB nam nisu prepisali. Pritom dete konstantno kašlje, sa inhalacijama. Tek sada je krenulo neko poboljšanje, posle eto već 8 dana. I tek u sledeći utorak kontrola, do tada i dalje pulmikort.

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka, ovo su nasi rezultati od pre 2 dana. Dete je najpre dobilo pre nedelju dana T oko 38,8, vracala se 3 veceri temperatura. Nakon toga krece kaslj koji evo traje 5 dana. Pun slajma. Sinoc se zalila i da je bole usi. Tek jutros su joj prepisal dexametazon kapi (u nos), iako smo nekoliko puta ove nedelje isli u DZ. Tvrde da nije za AB. U medjuvremenu samo inhalacije sa berodualom. Ona je bleda, sa tamnim podocnjacima, ne spava dobro jer kaslje dosta nocu, slabije jede i ima zadah iz usta. Deluje danas malo bolje. Kontrola nam je tek u utorak. user posted image

Na osnovu rezultata KKS, Leukociti su granici normale ali obzirom da su povecani granulociti i Crp dete treba leciti. Ne leci se nalaz KKS, ali kako dete ima kasalj , zadah iz nosa sto ukazuje na bakterjsku infekciju, imala je bolove u usima, a imala je i temperaturu ja bih bez dileme ukljucila antibiotik. Kada su lekari slusali pluca sta su vam rekli. Moze dete da kaslje nocu od slivanja iz nosa i od bronhitisa.To je moje misljenje.





Tesko mi je da procenjujem kada nisam poslusala dete, ali pravilo je da Berodual ne treba davati duze od sedam dana, a Pulmikort moze i duze. Daju se zajedno, Pulmikort dva puta dnevno, a Berodual moze i cesce, na osnovu stepena opstrukcije. Lekar nakon askultacije ptocenjuje kako ce davati.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1016
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
26.10.2022 15:23:09   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka, zaboravila sam da pitam, koliko maksimalno dana se u nizu savetuje pulmikort? Jer nama ga prepisuju već 10. dan, a čini mi se da je ranie savet bio ne duže od 5 dana, mada možda sam i pomešala. Ranije se inače niije plaćao, već se dobijao na recept, sada se plaća, a na recept ga dobijaju samo oni sa dijagnozom astme.

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Slušali su pluća, rekli sužene bronhije i ne čuje se disanje, pa nam tamo u DZ dali inhalacije berodualom, pa posle 15 minuta opet slušali i dali uput za vađenje krvi. Na rezultatima krvi piše bronhitis.

Sada već evo 6 dana imamo inhalacije pulmikortom, koji su nam prepisali, i plaća se - nenormalno je poskupeo, za ovih par dana smo dali već 3.000din samo za pulmikort, možda i više, a AB nam nisu prepisali. Pritom dete konstantno kašlje, sa inhalacijama. Tek sada je krenulo neko poboljšanje, posle eto već 8 dana. I tek u sledeći utorak kontrola, do tada i dalje pulmikort.

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka, ovo su nasi rezultati od pre 2 dana. Dete je najpre dobilo pre nedelju dana T oko 38,8, vracala se 3 veceri temperatura. Nakon toga krece kaslj koji evo traje 5 dana. Pun slajma. Sinoc se zalila i da je bole usi. Tek jutros su joj prepisal dexametazon kapi (u nos), iako smo nekoliko puta ove nedelje isli u DZ. Tvrde da nije za AB. U medjuvremenu samo inhalacije sa berodualom. Ona je bleda, sa tamnim podocnjacima, ne spava dobro jer kaslje dosta nocu, slabije jede i ima zadah iz usta. Deluje danas malo bolje. Kontrola nam je tek u utorak. user posted image

Na osnovu rezultata KKS, Leukociti su granici normale ali obzirom da su povecani granulociti i Crp dete treba leciti. Ne leci se nalaz KKS, ali kako dete ima kasalj , zadah iz nosa sto ukazuje na bakterjsku infekciju, imala je bolove u usima, a imala je i temperaturu ja bih bez dileme ukljucila antibiotik. Kada su lekari slusali pluca sta su vam rekli. Moze dete da kaslje nocu od slivanja iz nosa i od bronhitisa.To je moje misljenje.





Da li ste bili na kontroli, kako je dete.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1017
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
26.10.2022 23:59:21   
dunja RR
Draga Dr Julka,

Hvala što mislite na nas, bolje smo, završili smo sa terapijom, pa ćemo nadam se sledeće nedelje u vrtić, još malo kašljuca, tako da je ne ćemo slati ove nedelje. Baš se odužio oporavak. Samo da se ne ponovi uskoro, ali kako tek kreće sa vrtićem, teško će biti...

Puno pozdrava!

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 1018
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
27.10.2022 10:51:00   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka,

Hvala što mislite na nas, bolje smo, završili smo sa terapijom, pa ćemo nadam se sledeće nedelje u vrtić, još malo kašljuca, tako da je ne ćemo slati ove nedelje. Baš se odužio oporavak. Samo da se ne ponovi uskoro, ali kako tek kreće sa vrtićem, teško će biti...

Puno pozdrava!

Hvala sto ste mi se javili. Deca mnogo kaslju i imaju sekreciju iz nosa u ovom periodu. Odrasce oni, puno pozdrava.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1019
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
6.11.2022 23:43:16   
Jdjd
Draga doktorka,U kojoj nedelji trudnoce se radi dabl test i koliko je pouzdan?

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 1020
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
8.11.2022 11:22:13   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Jdjd

Draga doktorka,U kojoj nedelji trudnoce se radi dabl test i koliko je pouzdan?

Dabl test nije u mom opisu posla, kada se radi odreduju ginekolozi. Sada je usao u obavezan test koji se radi u trudnoci radi pracenja razvoja ploda i otkrivanja mogucih promena u razvoju ploda. Nisam vam pomogla , ali slusajte vaseg ginekologa koji vam vodi trudnocu.

(odgovor članu Jdjd)
Direktna veza do poruke: 1021
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
12.11.2022 17:44:17   
gugutka
Draga Dr Julka, da li je u redu da novorođenče kaki posle svakog hranjenja?

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 1022
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
18.11.2022 21:19:37   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: gugutka

Draga Dr Julka, da li je u redu da novorođenče kaki posle svakog hranjenja?

Normalno je da novorodjence ima stolicu nakon svakog hranjenja jer je pojacan gastrokolicni refleks. Vremenom ce to prestati. Samo se vi hranite, mazite i rastite.

(odgovor članu gugutka)
Direktna veza do poruke: 1023
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
21.11.2022 13:17:25   
marketing RR

IZVORNA PORUKA: Milena.s

Da li neko zna kome se obratiti? Budi usred noci svake noci vec nedelju dana i vristi na sav glas. Budan ke oci otvorene ustane i stoji u sobi i vristi na sav glas 15 - 20 minuta. Ne zeli ni u ruke ni nista. 


(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 1024
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
21.11.2022 13:27:51   
Milena.s


IZVORNA PORUKA: marketing RR


IZVORNA PORUKA: Milena.s

Da li neko zna kome se obratiti? Budi usred noci svake noci vec nedelju dana i vristi na sav glas. Budan ke oci otvorene ustane i stoji u sobi i vristi na sav glas 15 - 20 minuta. Ne zeli ni u ruke ni nista. 


Postovani samo da dodam. Da dete ima 3 godine. Nije se tako ponasalo nikada do pre nedelju dana . Ovo je strasno. Slika je kaoniz horor filmova postane kao da postane opsednut necim vristi u sav glas to nije plakanje i napada svakog ko pokusa da ga dodirne i nista nece sta god da mu ponudimo i kaze on se dere NEEE! Dete je voljeno i pazeno i mazeno nema razloga za takvu promenu raspolozenja. Nadali smonse da je prolazna faza posto je bio prehladjen ali ne prolazi i moramo da pronadjemo strucnu pomoc sto pre.


(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1025
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here