|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sum na srcu kod bebe
10.9.2014 21:54:24   
Torbica

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Laknulo nam je user posted image



Divota! user posted image
Moje kumce je operisalo i kao da nikad nista nije bilo, u BG-u.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Sum na srcu kod bebe
11.9.2014 1:32:45   
Misha i Ljisha
Ja sam se rodila sa sumom na srcu, nisam imala snage da sisam. Nisu me slali na operaciju iako je bio za operaciju, smanjio se tek u pubertetu ali nikad nije u potpunosti nestao, sad tek kad kazem dr da imam sum na srcu kazu da da jako se slabo cuje ali tu je. Nekad ali retko retko imam tegobe. Ranije je bilo cesce sad ne pamtim

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Sum na srcu kod bebe
11.9.2014 2:31:28   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Mala Elena

E jeste! Sad videh na nalazu....ja pomislila asistent koliko je mlad! user posted image



I ja user posted image
Ali kontam, ne bi ga stavili u Tiršovu da ne radi valjano ..


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Sum na srcu kod bebe
18.2.2015 12:57:41   
vonavoj
Dr je na poslednjem pregledu u savetovalistu cula J sum na srcu,kaze da je i prosli put,ali mislila je da ce proci.. s obzirom da normalno napreduje,dr je rekla da odemo na pregled za svaki slucaj. Zakazali nam tek za 22.5! Tada ce imati 7 meseci!!user posted image
Nisam znala da produzavaju bolovanje zbog suma na srcu..khm,to bi mogla da iskoristim,ako ne daj Boze imauser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Sum na srcu kod bebe
19.2.2015 10:59:11   
cockic
von meni je sin imao jos na rodjenju i ja odmah se uspanicila i vodila ga kod kardiologa.cak i na uz srca sa 9m.samo sto nije hteo da saradjuje pa ga je pogledao ofrlje.jer mora da budu mirni kad im rade uz srca.a ne da vriste.sve u svemu on je rekao da mu je sve bilo ok.ali da ako hocemo bolje da pogleda mora da ga uspava.sto mi nismo hteli bilo je bas mali imao je oko 9 meseci.

a deci se taj sum cuje i kad imaju temperaturu.meni lena sad kad je imala dr.mi rece da cuje sum.ti sumovi nisu opasni.inace se zove fizioloski sum ili sum zdravog srca.ali uvek je bolje proveriti.mada kazu da ga 50 odsto zdrave dece ima.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Sum na srcu kod bebe
19.2.2015 11:17:05   
milicicak
Von, i T je pdijatar par puta cula sum na srcu kad je bila tako mala ali je rekla da je to taj fizioloski sum koji pominje cockic i da ne treba da brinemo. Samo je pazljivije slusala na svakoj kontroli i to se sa godinu dana izgubilo.
Moja sestra je imala sum na srcu, isla je na redovne kontrole do puberteta kada se izgubio u potpunosti. Dr se salio da je taj sum karakteristican za mrsave i visoke devojke :) idi na kontrolu da budes mirna ali svakako mislim da nemas mnogo razloga za brigu :)

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Sum na srcu kod bebe
19.2.2015 11:22:08   
mama krava
I moja velika je imala taj fizološki, ali je nas pedijatar poslala kod kardiologa na proveru, tamo uradili EKG koji je pokazao da je sve ok I da ne brinemo...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Sum na srcu kod bebe
19.2.2015 13:03:32   
vonavoj
hvala vam devojke,iscitala sam temu i shvatila da nije strasno!user posted image

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Sum na srcu kod bebe
20.2.2015 10:44:08   
dejana007

IZVORNA PORUKA: vonavoj

hvala vam devojke,iscitala sam temu i shvatila da nije strasno!user posted image



Nisam bila na forumu neko vreme, evo i mog iskustva. Imao sum, jos su rekli u porodilistu da nije fizioloski. A posle godinu dana, evo i sad bila na kolor dopler i ultrazvuk sa 3 godina, nema niceg - srce je ok, sve rupice se popunile, nema sumova i niceg, tako da ne brini user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Sum na srcu kod bebe
20.3.2015 20:04:20   
jacagoga
Zenice porodila sam se juce 3ned pre termina, culi su bebi sum na srcu I poslali je u Tirsovu, utvrdjeno je da ima na ako sam dobro razumela aortnom luku malu sklerozu tj neko suzenje, za sada to ne remeti rad srca niti zahteva neku intervenciju. jel se neko sretao s ovim mnogo bi mi znacilo necije iskustvo I savet

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Sum na srcu kod bebe
20.3.2015 21:02:17   
Misha i Ljisha
jacagoga ne brini. Ja sam rodjena sa sumom na srcu, bila sam sva modra, nisam imala snage da sisam, ma svasta bilo sa mnom a evo me ziva i zdrava sa svojih 31user posted image . Nije to strasno. ako je neki tezi oblik savetuje se rutinska operacija ako je laksi uglavnom prodje do odredjenog godista. Meni je i dalje ostao mali sum ali to tek kad kazem dr da imam sum onda dr kaze "a da da cuje se ali jako slabo"user posted image . Poslednji put sam nosila holter u srednjoj skoli. Jenjavao je i od tad nisam bila na kontroli iskreno da ti kazem.Ja sam dobro ne gubim dah kao nekad, ne probada me u grudima ma nista. a moja mama kao i svaka majka se naravno zena istraumirala. Procice uglavnom prodje do puberteta ako ne i ranije.

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Sum na srcu kod bebe
22.5.2015 13:50:31   
vonavoj
Bili smo na kontroli danas..na ekg ima nekih netipicnih promena,ali mogu biti bezazlene,dr cuje sum,ali cekamo uz koji je zakazan tek za 13.8user posted image
Ja se nadam da je fizioloski..rekla mi je da joj dajem i ferum,jer joj je hemoglobin 106,hoce i od anemije da se pojavi..ali dojena je beba,tek sad uvodimo mesouser posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Sum na srcu kod bebe
22.5.2015 14:00:53   
mila83
Verujem da ako je nesto ozbiljnije, ti bi to primetila Von, jer ja imam iskustva sa tim.Nema sanse da bi tako mala beba mogla sa necim ozbiljnim potpuno normalno da jede i razvija se. A ako ipak ne zelis da cekas toliko dugo na Uz srca, ima privatno, ko hoce neka mi poslalje pp da mu pisem, da ne ispadne da reklamiram ovde.Ja Teodoru sada iskljucivo tamo vodim.bili smo jednom(prva kontrola) posle operacije na Uz srca u Tirsovoj, i pored zakazanog termina cekali smo jaaako dugo i pregled je bio malo na brzinu.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Sum na srcu kod bebe
22.5.2015 14:33:09   
vonavoj
Pa kontam da je nesto ozbiljno primetila bih..a dr bi trazila hitniji uz.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Sum na srcu kod bebe
22.5.2015 15:00:23   
mila83
Znaci vodila si je u Tirsovu jel?Koja dr je u pitanju? Ako je Dr Ida Jovanovic, onda budi sigurna da je tako kako je rekla. Ona je svojom dijagnozom spasila moju T, pre toga smo nismo imali srece na Imd sa lekarima.Mozda neko ima drugacije iskustvo,ali nikad ne bih vise otisla tamo.U Tirsovoj je kompletno kardiolosko odeljenje divno,od sestara,kardiologa do hirurga ! Bicu im do kraja zivota zahvalna !

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Sum na srcu kod bebe
22.5.2015 15:20:10   
vonavoj
Vodila sam je kod mene u PA,nemamo pravo na lecenje u BGu,jer i mi imamo deciju bolnicu..kobajagi!
Mila,ja nisam ispratila,kako ste ustanovili problem?

< Poruku je uredio vonavoj -- 22.5.2015 15:23:02 >

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Sum na srcu kod bebe
22.5.2015 15:29:19   
mila83
Treci dan po rodjenju (porodila sam se u SM) culi su joj sum na srcu,valjda veci sum cim su je odmah poslali na Uz na IMD.Snimili joj dve rupice od 4mm i 7mm, to su ustvari ASD(rupica izmedju pretkomora) i VSD(rupica na pregradi izmedju komora)Nastavak poruke cu u temi Deca sa srcanom manom.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Sum na srcu kod bebe
22.5.2015 15:30:39   
vonavoj
user posted image user posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Sum na srcu kod bebe
17.9.2015 16:45:31   
vonavoj
MI smo danas uradili UZ srca i dr me je skroz isprepala..zena kreten! Prvo,zasto je dete anemicno?!??!?! Majka kako ste to dozvolili,sta vam ona jede?? REko jede sve,dojim je,pri tom ima i 10kg!
I onda je pocela da gleda i kao,dosta je velika rupa,koliko je tek velika bila ako je sad tolika??!?!?
Evo ga nalaz: SItus solitus. IAS sa prekidom u kontinuitetu u sec delu merljiv 5-5.9mm, L-D santa, LA 17.1mm.. AV sklad .Trikuspidna valvula povecanog,ubrzanog protoka.
LVD 24.1mm, LVS 13.5mm, FS44%, IVS 3.6mm,ZZ 4.0mm RWd 17.1mm. Desna komora lako uvecana.IVS bez vidljivog prekida kontinuiteta,urednih pokreta. VA sklad. Aorta triveral,na korenu velicine 14.5mm urednog protoka. Aortni luk levi bez vidljivog deformiteta,urednog protoka. Arterija pulmonalis na korenu velicine 14.4mm ubrzanog protoka Pg 12m/s na stablu,granama b.o. perikard b.o.
Dg, ASD umeren.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Sum na srcu kod bebe
17.9.2015 16:53:12   
dunja RR
Von, pa šta to znači?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Sum na srcu kod bebe
17.9.2015 16:53:25   
vonavoj
Dr mi nije rekla na sta da obratim paznju..osim da ne sme da bude bolesna,da idemo kod hematologa..i vrhunac svega,ne sme da ide nikako u vrtic,a toliko sam bila srecna sto je krenula! i sad sam dobila papire za produzetak porodiljskog,nege deteta...3 meseca,sad opet na komisuju..i sad bi trebalo bez problema da mi produze!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Sum na srcu kod bebe
17.9.2015 16:58:02   
vonavoj
Nista mi nije rekla,ni da brinem ni da ne brinem,samo da resimo anemiju i kotrola za 3 mesecauser posted image user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Sum na srcu kod bebe
17.9.2015 17:34:35   
daca77
Von, to neka kretenka od dr, ne brini...sgurno nije nista strasno...
A kako je mala anemicna? Jeste li radile KS nakon 6 meseci?

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Sum na srcu kod bebe
17.9.2015 17:35:51   
doktorkakristal
VON polako draga nemoj da brines,postoji komunikacija medju pretkomorama ako sam dobro procitala,nije velika i prati se za sad ako bude trebalo oni ce to zatvoriti,metoda nije toliko invazivna i lako i brzo se radi,ona misli da dete ne ide u vrtic da ne bi bila bolesna jer su deca sa tim problemima sklonija jacim infekcijama koje mogu da se komplikuju da ne zalazimo sad u detalje,anemija da se leci jer deci sa anemijom srce brze radi a i dotok kiseonika do tkiva je smanjen,pa zato treba nadoknaditi gvozdje,ova je nesto grubo objasnjeno cisto da imas uvid o cemu se radi i zasto je sve to ona rekla,ljubim te puno i ne brigaj

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Sum na srcu kod bebe
17.9.2015 17:40:39   
vonavoj
hvala draga,tako sam i ja shvatila! znaci ta rupica nije toliko velika? Trebalo bi da se smanjuje...
A kako ja da je pratim? O cemu da vodim racuna?> Osim da ne bude bolesna,u vrtic nece ici,ali starija ide,povlacicu je kad krenu virusi,ali ne moze i ona biti izolovana..
Anemiju sad lecimo,i ja mislim da nema veze sa ishranom,jer ona meni jede sve..dobila je referum da pije,u utorak idemo kod hematologa!

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here