|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Betanija Novi Sad
28.8.2014 16:43:23   
Cecana
Ja vodim trudnocu privatno a moja dr.preporucuje Stajica, tako da cu najverovatnije kod njega na carski rez.Videcemo jos,treba da se dogovorimo.Moju drugaricu je poradjao dva puta i ona je bukvalno odusevljena sa njim.Mada sve je individualno, ali mislim da je u Betaniju bolje ici na sigurno,t.j.u dogovoru sa nekim dr.nego na slepo.Mislim da se zena ipak sigurnije oseca kad ima dogovor.
Mene je sa prvim detetom porodila dr.Kopitovic,ona je u to vreme bila samo ginekolog,akuser.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1051
   RE: Betanija Novi Sad
28.8.2014 19:28:29   
mali_mis
lanajelena i bubulence naterale ste me da ih obojicu guglam user posted image nisam mislila da su matori, vec da su stariji od ovih sto su bili oko mene.
Sto se Relje tice, mozda je on ovako ok osoba, ali ja mu vise ne bi rasirila noge da me pregleda. Mozda ni njemu nije bio dan, ali me je posteno rasplakao.

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 1052
   RE: Betanija Novi Sad
28.8.2014 20:39:44   
Torbica

IZVORNA PORU
Relja Djordjevic user posted image Kako taj covek nema ni trunke osecaja kad pregleda, zabije onu ruku kao da je zena krava.

Dr koji mi je bio na porodjaju je Bojan Karadeglija, mladji, zgodan, visok, celav (mislim takva mu je frizura), prijatan.


Lele.... E pa moj dr je toliko nezan, ama nikad me pregled nije boleo. On kaze, dosta je vama vase muke, da znate, ja kad vidim da student na ispitu prilikom pregleda nanosi bol, odmah je pao...

Bojana znam sa faxa i sve pohvale za njega. Kad me je pitao jel smem da te pregledam kao ono, jel te blam, hahaha, ma kakvi, samo napred... bio je u prijemnoj taj dan kada sam rodila prvog sina. On me je usio nakon porodjaja, odlicnoooo!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 1053
   RE: Betanija Novi Sad
29.8.2014 9:41:26   
lelaigor
Ta prva doktorica koja je bila u prvoj smeni koju sam dočekala, nemam pojma kako se zove. Druga smena je bio neki matoriji, sa brkovima, neki primarijus, tako su ga sestre vikale po hodniku, on mi je rekao kad sam posle 100h pitala jel' mogu da dobijem makar onaj gel ili vaginaletu za otvaranje, rekao "Vi ste Vašu stimulaciju dobili u obliku indukcije", tad sam saznala da sam na indukciji user posted image E, onda je došao Relja, i moram da priznam i dobar mi je i nije. Dobar - valjda mu je već bilo žao, koliko se to sve odužilo, imam napone odavno, a ništa otvorena, pa me je on ručno otvoriouser posted image , nije bio bog zna kako nežan, ali tad mi je već bilo svejedno. Nije dobar - kada sam se najzad otvorila već 9,5 - 10, pitao me je da guram na krevetu da vidi kako guram, i rekao: "Ne valja, gurate u glavu, vratiću se kad lepo budete gurali!", da mu sestra nije rekla "Doktore pa pati se već satima, evo sad je meni lepo gurala, da je ipak vodimo na tvrdi sto?", ne znam kad bi došao po mene.

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1054
   RE: Betanija Novi Sad
29.8.2014 12:00:58   
Torbica
user posted image user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 1055
   RE: Betanija Novi Sad
29.8.2014 12:17:22   
lelaigor
E, takve su i meni face bile tada tamo. user posted image

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1056
   RE: Betanija Novi Sad
2.11.2014 16:50:28   
lelaigor
Evo mene opet. Iskustva sa betnijom i carskim kad platiš? Koliko ko uzima, itd.? Procedura...

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 1057
   RE: Betanija Novi Sad
2.11.2014 20:11:20   
Torbica
Ovo ti mozda neko napise u pp. Navijam od srca da se sve lepo unapred dogovoris i da bude kao po loju. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 1058
   RE: Betanija Novi Sad
2.11.2014 20:13:40   
lelaigor

IZVORNA PORUKA: Torbica

Ovo ti mozda neko napise u pp. Navijam od srca da se sve lepo unapred dogovoris i da bude kao po loju. user posted image


E pa da, to bi bilo još bolje.
Hvala ti Torbi puno! user posted image

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1059
   RE: Betanija Novi Sad
2.11.2014 20:16:36   
Torbica
Kod mene je jedino novo sto sam upoznala dve divne dr, obe su na specijalizaciji iz anestezije, zajedno smo na Klinici, one su na kruzenju a uglavnom dezuraju vikendom u Betaniji, pa sad, ako bas zagusti negde, mogu da ih zamolim.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 1060
   RE: Betanija Novi Sad
2.11.2014 20:20:16   
lelaigor
Hvala ti. Videću kako će ići ovo redom. Šta će mi reći lekari ako mi oni samo kažu za cr, nema brige. Ako ne onda ću ga možda navijati nekako... Odustala sam od epidurala ako ostanem u ovom stanju, džaba mi on, kad ću se posle raspasti.

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1061
   RE: Betanija Novi Sad
2.11.2014 20:28:05   
Torbica
U svakom slucaju, ako bude plan B, pitacu ih za pomoc. I ne zahvaljuj, tu smo. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 1062
   RE: Betanija Novi Sad
3.11.2014 7:54:05   
lelaigor
user posted image user posted image

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1063
   RE: Betanija Novi Sad
8.11.2014 17:45:48   
majcekzmajcek
Ja moram da pohvalim osoblje porodilista Betanija, odeljenje za sterilitet. Posebno doktoricu Aleksandru Trninić Pjević, sestrice Radu, Maju i ostale na izuzetnoj profesionalnosti i ljubaznosti. Za njih imam samo najlepše reči, sve vreme nas obilaze, nije im ništa bilo teško da nam dodaju , pokrivale su nas kad nam je bilo hladno, čak su nam i stoliće raspremale. Uvek su bile tu da nas uteše i kažu neku lepu reč

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 1064
   RE: Betanija Novi Sad
10.11.2014 17:57:45   
lelaigor
Imam nekoliko pitanja, za one koje su se porađale carskim.
1. Da li se nose iste stvari kao za prirodan porođaj? Šta se dodaje?
2. Kada dobijam bebu i na koliko?
3. Da li je beba obučena u stvari koje sam ja ponela i u čemu je tamo u stvari?
4. Da li se nose švedske gaće i tetra za široki povoj? Ne sećam se toga od prvog porođaja (prirodan). user posted image
5. Da li mi je dosta 2 spavaćice za tih 4 dana koliko se ostaje?
6. Jel' se koriste mrežasti ulošci i za cr?
7. Da li nosim plazmu i sok kao za prirodan? Kako se jede, kada i šta?
8. Da li treba kao za prirodan porođaj, jednu spavaćicu i papuče u kesu pa se u to presvlačim kad stignem tamo?
9. Kad se ide tamo kad je zakazan cr, dan pre?
10. Tupferi za grudi (da ne curi mleko), grudnjak za dojenje? Jel' treba u porodilište nositi?
Možda mi još nešto padne na pamet...


_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu majcekzmajcek)
Direktna veza do poruke: 1065
   RE: Betanija Novi Sad
10.11.2014 18:40:33   
isidora88
odgovoricu ti na par pitanja na koje znam odgovor jer sam radila letos u betaniji.
2. bebu dobijas posle par sati od porodjaja na par minuta (oko 5min) , posle 24h beba se donosi na podoj, oko 15-20 min, ostaje kod mame, preko noci se ne donose bebe (hrane se ili maminim izmuzenim mlekom ili adaptiranim preko sprica)
3.beba je obucena u bolnicke benkice i umotana u tetra pelene, takodje bolnicke, mame daju samo pelene (vlazne maramice su zabranjene) i po potrebi pavlovicevu.
4. svedske gace se ne nose.
5. za spavacice sve zavisi koliko budes krvarila, uglavnom nose 2,3
6. mrezasti ulosci se nose kao i posle prirodnog
7. nosis sok, vodu i plazmu, a a jelo dr kaze kada smes i sta.
10. tupfere i grudnjak ponesi ako mislis da ce ti trebati, vecina mama je nosila.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 1066
   RE: Betanija Novi Sad
10.11.2014 18:53:41   
lelaigor
Joj hvala isi puno! Puno si mi pomogla. Saznaću i ostatak do porođaja. user posted image

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 1067
   RE: Betanija Novi Sad
10.11.2014 20:28:34   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: lelaigor

Imam nekoliko pitanja, za one koje su se porađale carskim.
1. Da li se nose iste stvari kao za prirodan porođaj? Šta se dodaje?
2. Kada dobijam bebu i na koliko?
3. Da li je beba obučena u stvari koje sam ja ponela i u čemu je tamo u stvari?
4. Da li se nose švedske gaće i tetra za široki povoj? Ne sećam se toga od prvog porođaja (prirodan). user posted image
5. Da li mi je dosta 2 spavaćice za tih 4 dana koliko se ostaje?
6. Jel' se koriste mrežasti ulošci i za cr?
7. Da li nosim plazmu i sok kao za prirodan? Kako se jede, kada i šta?
8. Da li treba kao za prirodan porođaj, jednu spavaćicu i papuče u kesu pa se u to presvlačim kad stignem tamo?
9. Kad se ide tamo kad je zakazan cr, dan pre?
10. Tupferi za grudi (da ne curi mleko), grudnjak za dojenje? Jel' treba u porodilište nositi?
Možda mi još nešto padne na pamet...



Nosis stvari kao i za prirodan porodjaj,dolazis dan ranije
na patologiju,presvuces se u spavacicu. Ponesi mrezaste gacice jer ih smes nositi. za bebu samo kremu i pelenice.kad te probude iz anestezije oblace ti spavacicu,stavljaju uloske i podmetace na krevet. ponesi 2-3 spavacice da imas,a ako ti zatreba donesu ti tvoji. Tupferi su ti potrebni a grudnjak ja nisam nosila. ako je sve ok mozes jesti plazmu i piti sok i caj kad izadjes iz sok sobe.
bebu ti donose dok si u sok sobi 2x na dan na 5 min na mazenje pa kad predjes u redovnu sobu posle 48h od porodjaja kreces sa podojima.

(odgovor članu lelaigor)
  Direktna veza do poruke: 1068
   RE: Betanija Novi Sad
11.11.2014 10:16:26   
lelaigor
Dobro, pretpostavljam da je isto i za spinalnu anesteziju.
Hvala ti puno! user posted image

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1069
   RE: Betanija Novi Sad
6.1.2015 17:28:22   
Blueberry
Pozdrav svima! Vodim trudnocu privatno i volela bih da se porodim carskim rezom. Ima li nekog nacina da me porode carskim rezom pa malar i platila?

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 1070
   RE: Betanija Novi Sad
6.1.2015 17:45:02   
Sanjalica1980
Kada placas sve moze user posted image

Svi imaju neku svoju tarifu. Ja koliko sam skontala bilo bi dobro da imas nekog dobrog dr kako se ne bi preispitivali razlozi.
Kod koga ides privatno?

(odgovor članu Blueberry)
Direktna veza do poruke: 1071
   RE: Betanija Novi Sad
6.1.2015 17:47:48   
Blueberry
Kod dr Mase Todorovic. I ona radi u Betaniji ali koliko ja znam ne poradja. Nisam je jos pitala dal moze on da mi sredi nekog...

(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 1072
   RE: Betanija Novi Sad
6.1.2015 18:25:49   
bojana92
Mame koje su se skoro porodile betaniji,zanima me spisak potrebnih stvari?Planiram da se porodim prirodno,a termin mi je 11.3.:)

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 1073
   RE: Betanija Novi Sad
6.1.2015 20:10:51   
bubulence

IZVORNA PORUKA: Blueberry

Kod dr Mase Todorovic. I ona radi u Betaniji ali koliko ja znam ne poradja. Nisam je jos pitala dal moze on da mi sredi nekog...


naravno da moze, sve moze kada se vodi privatno, samo je pitaj.
bojana pogledaj temu ‘kamperski vodic za porodiliste‘ imas i za Betaniju

(odgovor članu Blueberry)
Direktna veza do poruke: 1074
   RE: Betanija Novi Sad
6.1.2015 20:48:49   
Sanjalica1980
Dobro ti Bubi kaze, niko nece odbiti parice user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1075
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image
Click Here