|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Želim abortus
14.12.2009 13:06:24   
engimengi
IZVORNA PORUKA: mejra81

Po meni je bolje abortirati nego dati dete na usvajanje....
Sta ono ima od toga sto ste vi bili tako "dobri" i dali mu zivot...
Bez majke, oca, znate kako prolaze ta deca,cast izuzecima...
Ja bih se uvek pitala sta je sa tim detetom?


Slazem se sa ovim,mnogo je strasno kad majka ostavi bebu i mirno ode i zivi zivot!Protivnik sam abortusa,ali bolje i to nego jadna napustena beba..videla sam to mnogo puta i meni koja sam cekala 9 god je bilo uzasnoo!!

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Želim abortus
14.12.2009 13:07:10   
Mari86
IZVORNA PORUKA: mejra81

Po meni je bolje abortirati nego dati dete na usvajanje....
Sta ono ima od toga sto ste vi bili tako "dobri" i dali mu zivot...
Bez majke, oca, znate kako prolaze ta deca,cast izuzecima...
Ja bih se uvek pitala sta je sa tim detetom?



POTPISUJEM!! user posted image


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Želim abortus
14.12.2009 13:09:53   
Magi
Svaka osoba ce donijeti odluku za sebe prema svom nahodjenju, ali mislim da je jako mali procenat zena koje su i pored savjesne i odgovorne zastite ostale trudne (mada, naravno, ta mogucnost nije iskljucena).

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Želim abortus
14.12.2009 13:15:04   
Delijagirl
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ukucajte silent scream na www.youtube.com, bice deo 1, 2 i 3.  Abortus je snimljen UZ, dete od 12 nedelja bezi po materici od vakuma, i vidi se iz profila kako otvara usta i vristi...strasno je.  Razumem da je abortus nekada neizbezan, ali biti ne odgovoran i ne zastiti se tokom sexa ako ne zelis trudnocu, je totalno ne obrazovano i neodgovorno, i tada sam JAKO protiv toga pogotovo otkada sam videla ovaj video, i kako to izgleda od strane "zrtve". user posted image


nama su ovaj film pokazali u ja mislim drugom razredu srednje do onog momenta sam bila za abortus a posle toga nikako.


_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Želim abortus
14.12.2009 13:15:23   
mejra81

IZVORNA PORUKA: Magi

Svaka osoba ce donijeti odluku za sebe prema svom nahodjenju, ali mislim da je jako mali procenat zena koje su i pored savjesne i odgovorne zastite ostale trudne (mada, naravno, ta mogucnost nije iskljucena).

Slazem se da starije zene manje vode racuna o samoj zastiti... Imaju dece i ako ostanu trudne odu na taj abortus kao da idu da vade pokvaren zub...
Mada je i to njihov izbor i mislim da nema niko pravo da im se mesa u tu odluku...
Sa druge strane, ja mislim da to sto se abortira nije beba, nije dete vac samo seme kao i seme jabuke...
Ono nista ne oseca tako rano, do 7-8 nedelje...
A mozda sam ja to tako ubedila sebe da bi mi bilo lakse i da bih prevazisla neke stvari,ako me razumete....user posted image

(odgovor članu Magi)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Želim abortus
14.12.2009 13:15:26   
Debeljuca
eee i treba da podignu cenu abortusa jos vise....

razlog je jednostavan posle Je..nja nema Kajanja...


jer znam mnoge koje to praktikuju kao vid kontracepcije....

elem...
sto se tice para za bebu... ili dal cu imati.... ma odrekla bi ser pijenja kafe u fancy kaficima, i ne znam cega sve jos.... al za bebu bi bilo...


a gde ima za jedno dete ima i za dvoje...

sve su to suludi izgovori....

(odgovor članu Magi)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Želim abortus
14.12.2009 13:17:44   
Debeljuca
ili bih uvela da se to radi u lokalnoj anesteziji...

i naravno 40.000din za to koliko je nova cena abortusa je malo....


a za 40.000 se moze kupiti za bebu sva oprema... a to pelena i mleka sta potrosi i popije.... se uvek moze odvojiti!!!

(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Želim abortus
14.12.2009 13:18:00   
mejra81
A sta cemo sa bebama koje su odstranjene u 6-7-8 mesecu iz medicinskih razloga...
Imaju anomalije, pa sta, i to su bebe i one imaju pravo na zivot...pa im opet taj zivot uskracuju...
Nisu normalne,i onda je tako lakse...

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Želim abortus
14.12.2009 13:19:49   
minavb
Ne slazem se debeljuco. Lako je napraviti decu ali je jako tesko od njih napraviti ljude. Deci treba obezbediti najbolje moguce uslove, dobro skolovanje i dom pun ljubavi razumevanja sto cesto nije slucaj kada se radi o nezeljenim i neplaniranim trudnocama.

(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Želim abortus
14.12.2009 13:21:57   
Debeljuca
medicinski razlozi su jedno... a abortus kao vid kontracepcije je nesto potpuno drugo...

a vecina tih trudnoca se spontano zavrsi intrautenarnom smrcu ploda pre ili kasnije...


nosila sam takvo dete u sebi 4 meseca... i oprostaj sa bebom je bio bolan... i znati da ce to malo srce kucati jos 1 dan....


(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Želim abortus
14.12.2009 13:23:34   
Rivana

IZVORNA PORUKA: minavb

Ne slazem se debeljuco. Lako je napraviti decu ali je jako tesko od njih napraviti ljude. Deci treba obezbediti najbolje moguce uslove, dobro skolovanje i dom pun ljubavi razumevanja sto cesto nije slucaj kada se radi o nezeljenim i neplaniranim trudnocama.


Slazem se sa tobom u potpunosti

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Želim abortus
14.12.2009 13:23:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Debeljuca

eee i treba da podignu cenu abortusa jos vise....

razlog je jednostavan posle Je..nja nema Kajanja...


jer znam mnoge koje to praktikuju kao vid kontracepcije....

elem...
sto se tice para za bebu... ili dal cu imati.... ma odrekla bi ser pijenja kafe u fancy kaficima, i ne znam cega sve jos.... al za bebu bi bilo...


a gde ima za jedno dete ima i za dvoje...

sve su to suludi izgovori....


ne slazem se sasvim. Ja nemam nista protiv abortusa...hvala bogu nisam ga imala ali moja kuma jeste u 18.oj godini.
1. mislim da je humanije abortirati nego roditi dete za koje majka nije spremna i o kome nece da brine
2. mislim da je bolje abortirati nego roditi dete za koje ce posle majka govoriti: "da tebe nije bilo ja bih ovo, ja bih ono"
3. ako majka misli da nikako ne zeli i ne moze da ima dete, bolje da abortira nego da se neadekvatno brine o njemu i da dete celog zivota ima frustracije zbog frustrirane mame.
4. ne slazem se ni sa onim: posle j..nema kajanja: ima mnogo mladih devojaka koje zbog neznanja, neinformisanosti, gluposti ili ne znam ni ja, zatrudne...Sta treba? da rode u 16.oj a ne znaju gde im je dupe a gde glava? Nisu te devojke za osudu...Boze moj, sta sad? ne treba ih na lomacu.

novac kao razlog abortusa mi je najmanje ispravan...I ja mislim da se uvek nekako moze naci novac za dete...Snadju se ljudi...

(odgovor članu Debeljuca)
  Direktna veza do poruke: 112
   RE: Želim abortus
14.12.2009 13:26:38   
indy_25
Ovo je teska tema. Ima ih koje abortiraju svako malo jer ih muz ne pazi ali ne mozes ni osudjivati takve osobe akko bas imaju dobre razloge za to. Drugarica mi je abortirala jer tadasnji njen decko s kojim je bila kratko u vezi nije htio ni da cuje a vec ima djete iz prvog braka ali i dan ndanas pati za tom malom tackicom. Bilo joj je tesko sto mora ali morala je stvarno. Ali je zaista tuzno i ruzno ubiti jedan zivot u sebi a neko i nemoze da ima djecu i pati cijeli zivot zbog toga. Ja nebih nikada abortirala pa makar ih radjala svake godine.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Želim abortus
14.12.2009 13:26:54   
mejra81
Ok, ako se treba samo kafice u fensi kaficu odreci...
Ali masa ljudi zivi na rubu siromastva...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Želim abortus
14.12.2009 13:27:25   
Anoniman
i da se ne uzme pogresno ova moja recenica da nemam nista protiv abortusa...
Naravno da je abortus nuzno zlo i tuzna stvar ali mislim da treba da postoji i mislim da je suludo zabranjivati ga.
Treba raditi na tome da ga ima sve manje, edukovati ljude...

Ali ima situacija kad je abortus neminovan (silovanje, neuracunljive majke, bolesti...)
KAo i situacije koje sam navela...



(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 115
   RE: Želim abortus
14.12.2009 13:29:14   
Rivana

IZVORNA PORUKA: mejra81

Ok, ako se treba samo kafice u fensi kaficu odreci...
Ali masa ljudi zivi na rubu siromastva...


hahaha najmanja stavka kafa u kaficu user posted image

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Želim abortus
14.12.2009 13:30:03   
Anoniman
Abortus kao metod kontracepcije je sulud ali nije abortus tu kriv nego neznanje tih zena...

Moja mama je abortirala posle mog brata jer nas je deda izbacio svo cetvoro iz stana i ziveli smo u BUKVALNO 15 kvadrata u neverovatnoj hladnoci u kojoj je moj brat zadobio astmu...Ja je ne krivim!!!

(odgovor članu mejra81)
  Direktna veza do poruke: 117
   RE: Želim abortus
14.12.2009 13:30:25   
Debeljuca
ja sam drugacije VOSPITANA

moja mama je neplanirano zatrudnela.... rodila brata u srednjoj skoli
rodila mene posle
rodila jos jednog brata posle

zavrsila skolu
visu skolu
zaposlila se


radila


tada radio zavrsio fakultet i post diplomske... a nama nikad ljubavi nije nedostajalo... jer su se voleli i danas se vole....

ja sam tokom ove trudnoce zavrsila skolovanje, napredovala u karijeri itd....


a sex iz razonode... e pa trudnoca je najmanja briga.... treba malo vise brinuti o nekim prenosivim bolestima....

ako se vec igra nezasticeno...

sto se tice obrazovanja.... pa gde su roditelji tih devojaka....

e u tome i jeste ironija.... sto porodice koje manje para imaju imaju vise dece... i daleko su srecnije....

a zaraditi se moze.... ko hoce moze... ko nece... nece da se sagne ni za dinar na ulici koji vidi....




(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Želim abortus
14.12.2009 13:32:30   
LillyT
Jedino gore od abortsa je nezeljeno dete. Upropasteni zivoti...

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Želim abortus
14.12.2009 13:32:59   
jasnicak
Veliki sam protivnik abortusa i po meni ne postoji nikakvo opravdanje za ubistvo sopstvenog deteta. Ko smo mi da odlucujemo o takvim stvarima i da se mesamo u posao Gospoda? Pre sam da se dete rodi pod kojim god uslovima nego da se ubije i da mu se ne dozvoli da ugleda svetlost dana-surovo zaista-. I da mene neko pita ja bih zakonom zabranila abortuse ali nazalost nasa drzava dozvoljava da se radi prekid trudnoce do 10 ili 12 nedelje nisam sigurna. Zar vec tada nije formiran ceo plod??? Zao mi je tih zena i muskaraca jer to nije samo greh zene vec i njenog partnera!!!

_____________________________

Ono sto vidim ovde ranjava srce moje i zato trazim.....Ono sto trazim srce moje ovde ne vidi i zato VERUJEM!!!!!!!

(odgovor članu Magi)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Želim abortus
14.12.2009 13:33:31   
mejra81

IZVORNA PORUKA: OTI

Abortus kao metod kontracepcije je sulud ali nije abortus tu kriv nego neznanje tih zena...

Moja mama je abortirala posle mog brata jer nas je deda izbacio svo cetvoro iz stana i ziveli smo u BUKVALNO 15 kvadrata u neverovatnoj hladnoci u kojoj je moj brat zadobio astmu...Ja je ne krivim!!!

Na ovo sam mislila kad se kaze da se nema novca, uslova ili cega vec...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Želim abortus
14.12.2009 13:36:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Debeljuca

ja sam drugacije VOSPITANA

moja mama je neplanirano zatrudnela.... rodila brata u srednjoj skoli
rodila mene posle
rodila jos jednog brata posle

zavrsila skolu
visu skolu
zaposlila se


radila


tada radio zavrsio fakultet i post diplomske... a nama nikad ljubavi nije nedostajalo... jer su se voleli i danas se vole....

ja sam tokom ove trudnoce zavrsila skolovanje, napredovala u karijeri itd....


a sex iz razonode... e pa trudnoca je najmanja briga.... treba malo vise brinuti o nekim prenosivim bolestima....

ako se vec igra nezasticeno...

sto se tice obrazovanja.... pa gde su roditelji tih devojaka....

e u tome i jeste ironija.... sto porodice koje manje para imaju imaju vise dece... i daleko su srecnije....

a zaraditi se moze.... ko hoce moze... ko nece... nece da se sagne ni za dinar na ulici koji vidi....






debeljuco, ne slazem se. Drago mi je sto je tvoja porodica na taj nacin zivela i to je divno..Ali tvoj slucaj nije univerzalan slucaj!!!   Moja mama, tata, brat od godinu dana i ja od cetiri godine smo zaista bili na ulici!!!Ako si procitala! Izvini, ali ko moze moju mamu da krivi sto je abortirala...
Uslovi koje ti navodis su ok. postoje mnogo gore price.
A kad kazes: "gde su tim devojkama roditelji???" Upravo to ti pricam: neka abortira ona koja misli da o svom detetu nece moci da vodi racuna kako treba i sutra da je edukuje za osnovne stvari!!!
A trece, ta generalizacija: siromasni imaju mnogo dece i srecniji su...koje je to istrazivanje radjeno o tome ko je koliko srecan?
ja znam porodice koje se gloze i nesrecne su samo zato sto nemaju hleb da jedu, otac nije primio platu u firmi godinu dana., racuni se taloze....
pa pogledaj Rome...njima bi bilo pametno da malo nauce o kontracepciji a ne da prave vojsku koja prosi.

(odgovor članu Debeljuca)
  Direktna veza do poruke: 122
   RE: Želim abortus
14.12.2009 13:36:27   
mejra81
Ako cemo po Bozjim pravilima, onda sex pre braka treba zabraniti...
Tad mozemo reci da Bog odlucuje da li ce se dete roditi ili ne!

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Želim abortus
14.12.2009 13:37:20   
Debeljuca
a najgore od svega mi je sto se na 4D UZ pol bebe vidi vec od 10 nedelje....

i kad se vidi.... ima maloumnih srbijanaca.... iz juznih krajeva
pa ako nije musko traze od zena da abortiraju...

neke da bi potvrdile rade i amniocentezu pa onda
ako je musko ok
ako nije ajd da ga ubijem!!!



i onda ce neko da mi prica o moralu... i kako je abortus opravdan

kako da ne

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Želim abortus
14.12.2009 13:37:48   
minavb
Srecom, ovo je demokratska i sekularna drzava.user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here