|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Želim abortus
14.12.2009 13:58:25   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

MA KAKO ABORTUS U 20 NEDELJI TRUDNOĆE?! Abortus se radi do 10te ili 12te nedelje (nisam sigurna, jer ga nisam radila), a amniocenteza u 20oj nedelji!

Druga stvar: Debeljuco, kaži mi, a kada žena popije tabletu za dan posle, tada nije ubila dete koje je želelo da se zakači? Ja ne vidim razliku između abortusa i tablete za dan posle.


Upravo tako!!!
A kad sipa spermu u kondom...zar nije sprecila moguce dete da se zakaci ako je Gospod tako hteo (ebem ti Gospoda kao argument)...
Ako ce Gospod da odlucuje onda neka on odlucuje...a mi sve cetiri u vis...

Jednostavno,
ja se plasim da kazem i da pomislim: "moja cerka nikada nece zatrudneti nezeljeno"....NIKAD SE TO NE ZNA...a posto ne bih svom detetu vadila matericu ne bih ni tudjem!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 151
   RE: Želim abortus
14.12.2009 13:59:29   
LillyT
Bez da se ljute ove velike majke mucenice, koje smatraju da je dete dar od boga, a abortus ubistvo najgore od svih i da treba raditi i na poslu roditi dete, ali stavrno mi se sve to gadi. A za ovo vadjenje materice, nemam reci, povraca mi se od ovakvih stavova. Abortus je zakonom dozvoljen i ciao, imamo pravo da biramo. A sto OTI kaze, najakse je smejati se tudjem neznanju i osudjivati ga.
Izvini debeljuco, ali sada bi neko mogao da kaze da su tvoji stavovi za nesto gore od sterilizacije, nemas pravo da tako pises


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Želim abortus
14.12.2009 14:00:22   
Anoniman
I ovo sto je Trca rekla...
Sta ako detetu nesto fali...bolesno...Pa zasto da ga rodi a ono sutra ne moze da zivi nego mora da se pati i da zeli da umre?
Zasto da ga rodi da zavisi od roditelja celog veka i da ne upozna radost zivota kroz ljubav, kroz posao???/


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 153
   RE: Želim abortus
14.12.2009 14:00:29   
mejra81

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

MA KAKO ABORTUS U 20 NEDELJI TRUDNOĆE?! Abortus se radi do 10te ili 12te nedelje (nisam sigurna, jer ga nisam radila), a amniocenteza u 20oj nedelji!

Druga stvar: Debeljuco, kaži mi, a kada žena popije tabletu za dan posle, tada nije ubila dete koje je želelo da se zakači? Ja ne vidim razliku između abortusa i tablete za dan posle.


E,nemoj da vices...user posted image
Ja ne znam da li moze da se radi pre ta amniocinteza,ali ova zena je radila do 10 nedelje pa je normalno abortirala...
A mozda sam ja lupila, mozda nije bila amniocinteza mada sam 70%sigurna da jeste, jer drugacije kako da se vidi pol.
Na uz ne moze tako rano, pretpostavljam da nije bila ni 10 -ta nedelja...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Želim abortus
14.12.2009 14:00:41   
Debeljuca
po meni je abortus ubistvo! ne bih dalje polemisala....


moze da se radi do 28 nedelje jer je sve do tada pobacaj...

samo sto se pise zahtev konzilijumu lekara sa razlozima zasto se to radi

do 10 nedelje ne treba navoditi razloge....


i sve posle 14 nedelje ne radi se kiretaza, nego se izaziva porodjaj!!!


nagledala se debeljuca toga sa svojim spontanim pobacajima.... a i u ovoj trudnoci na kontrolama u bolnici!!

(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Želim abortus
14.12.2009 14:01:30   
Anoniman
Vadjenje materice mi je isto kao provera pola pre odluke o tome da li ce dete da se zadrzi!!!

Isti srbijanski zatucani stav!

Bez ljutnje!

idem po hleb, mejra!

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 156
   RE: Želim abortus
14.12.2009 14:02:17   
melania
Kako lepo pada sneg!

(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Želim abortus
14.12.2009 14:04:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mejra81


IZVORNA PORUKA: Tasha RR

MA KAKO ABORTUS U 20 NEDELJI TRUDNOĆE?! Abortus se radi do 10te ili 12te nedelje (nisam sigurna, jer ga nisam radila), a amniocenteza u 20oj nedelji!

Druga stvar: Debeljuco, kaži mi, a kada žena popije tabletu za dan posle, tada nije ubila dete koje je želelo da se zakači? Ja ne vidim razliku između abortusa i tablete za dan posle.


E,nemoj da vices...user posted image
Ja ne znam da li moze da se radi pre ta amniocinteza,ali ova zena je radila do 10 nedelje pa je normalno abortirala...
A mozda sam ja lupila, mozda nije bila amniocinteza mada sam 70%sigurna da jeste, jer drugacije kako da se vidi pol.
Na uz ne moze tako rano, pretpostavljam da nije bila ni 10 -ta nedelja...user posted image



Moram malo da vičem user posted image

Možda je bila na onom nekom testu do 10 nedelje, ne znam kako se zove, one čupice neke.

(odgovor članu mejra81)
  Direktna veza do poruke: 158
   RE: Želim abortus
14.12.2009 14:05:25   
Debeljuca
ono sto je moj stav je da svako treba da za svaki svoj korak i delo koje uradi snosi posledice
dobre ili lose....

i da mora biti odgovoran za ono sto radi...

ono sto je akcenat mojih osuda je abortus zbog pola deteta,

ili kao vid kontracepcije

ma dajte
sedela zena u ambulanti i cekala 17 abortus, jer klaze tako joj lakse nego da kupuje kondome....

e pa to osudjem...

moze covek jednom da pogresi, al da jednu istu gresku pravi nekoliko puta....

pa nije Ilija Cvorovic lud :)

(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Želim abortus
14.12.2009 14:07:37   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Debeljuca

ono sto je moj stav je da svako treba da za svaki svoj korak i delo koje uradi snosi posledice
dobre ili lose....

i da mora biti odgovoran za ono sto radi...

ono sto je akcenat mojih osuda je abortus zbog pola deteta,

ili kao vid kontracepcije

ma dajte
sedela zena u ambulanti i cekala 17 abortus, jer klaze tako joj lakse nego da kupuje kondome....

e pa to osudjem...

moze covek jednom da pogresi, al da jednu istu gresku pravi nekoliko puta....

pa nije Ilija Cvorovic lud :)
[/quote


e da ga ebem izvinjavam se, ako joj lakse da abortira 17 puta nego kondom da kupi

(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Želim abortus
14.12.2009 14:09:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Debeljuca

ono sto je moj stav je da svako treba da za svaki svoj korak i delo koje uradi snosi posledice
dobre ili lose....

i da mora biti odgovoran za ono sto radi...

ono sto je akcenat mojih osuda je abortus zbog pola deteta,

ili kao vid kontracepcije

ma dajte
sedela zena u ambulanti i cekala 17 abortus, jer klaze tako joj lakse nego da kupuje kondome....

e pa to osudjem...




Eh, pa to su extremi.

(odgovor članu Debeljuca)
  Direktna veza do poruke: 161
   RE: Želim abortus
14.12.2009 14:12:06   
gagana83
Aj da podelim sa vama jednu pricu.Bila sam godinama u vezi sa jednim deckom.U pocetku je sve bilo ok a onda je vremenom on postao nepodnosljivo ljubomoran i posesivan da je to postalo nemoguce.I ja prekinem sa njim.Nakon toga ubedjivanje,pretnje,proganjanje,da bi se zavrsilo batinama.Meni kasni menstruacija 15 dana.Bila sam ubedjena da sam trudna.Sta cu?Da rodim dete sa takvim covekom?Ne dolazi u obzir.Srecom pa nisam bila trudna vec mi je kasnila zbog stresa.A da jesam sigurno bih abortirala.Mozete na mene sad drvlje i kamenje ali to bi bila moja odluka!

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu melania)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Želim abortus
14.12.2009 14:14:38   
minavb
IZVORNA PORUKA: Debeljuca

po meni je abortus ubistvo! ne bih dalje polemisala....

Ok, iznela si svoje misljenje i to je to. Nemoj da stavljas u isti kos ljude koje  muka natera na tu tesku odluku i one koji nemaju mozga da porade na planiranju porodice. Ne slazem se tobom ni u cemu.
Abortus mora biti dozvoljen i dostupan, samo tako mozemo da sprecimo bacanje nezeljenih beba u kontejnere, reke, ili gomilanje dece u sirotistima. Naravno, mnogo je bolje imati dobru strategiju pa konstantno edukovati stanovnistvo o planiranju porodice.

Gagana, to bi bila jedina ispravna odluka u tom trenutku. Niko normalan ne bi imao prava da te osudjuje!

< Poruku je uredio minavb -- 14.12.2009 14:16:03 >

(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Želim abortus
14.12.2009 14:15:41   
melania
Nismo mi ovde da kritikujemo jedni druge vec pomazemo,znaci ko zeli nek radja,ko ne zeli neka se zastiti jer ima toliko vidova zastite da je bar to svima dostupno.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Želim abortus
14.12.2009 14:16:50   
LillyT
IZVORNA PORUKA: gagana83

Aj da podelim sa vama jednu pricu.Bila sam godinama u vezi sa jednim deckom.U pocetku je sve bilo ok a onda je vremenom on postao nepodnosljivo ljubomoran i posesivan da je to postalo nemoguce.I ja prekinem sa njim.Nakon toga ubedjivanje,pretnje,proganjanje,da bi se zavrsilo batinama.Meni kasni menstruacija 15 dana.Bila sam ubedjena da sam trudna.Sta cu?Da rodim dete sa takvim covekom?Ne dolazi u obzir.Srecom pa nisam bila trudna vec mi je kasnila zbog stresa.A da jesam sigurno bih abortirala.Mozete na mene sad drvlje i kamenje ali to bi bila moja odluka!


Gagana, po meni niko iole pametan te ne bi osudjivao. Imas zene koje zele dete da podizu same (u slucaju da je otac kreten) ili one koje to ne zele. Ja ne osudjujem ni jedne ni druge. Ja uopste ne osudjujem zakonski abotrus, bez obzira na razloge, ne znam cemu ovde tolika mrznja pojedinaca (pojedinki) prema slobodnom izboru

< Poruku je uredio LillyT -- 14.12.2009 14:17:56 >


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Želim abortus
14.12.2009 14:18:32   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

Nemoj da stavljas u isti kos ljude koje  muka natera na tu tesku odluku i one koji nemaju mozga da porade na planiranju porodice. Ne slazem se tobom ni u cemu.
Abortus mora biti dozvoljen i dostupan, samo tako mozemo da sprecimo bacanje nezeljenih beba u kontejnere, reke, ili gomilanje dece u sirotistima. Naravno, mnogo je bolje imati dobru strategiju pa konstantno edukovati stanovnistvo o planiranju porodice.



user posted image   


IZVORNA PORUKA: LillyT

Ja uopste ne osudjujem zakonski abotrus, bez obzira na razloge, ne znam cemu ovde tolika mrznja pojedinaca (pojedinki) prema slobodnom izboru


user posted image

< Poruku je uredio Tasha RR -- 14.12.2009 14:21:10 >

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 166
   RE: Želim abortus
14.12.2009 14:29:39   
*Alexx*
Ja nemam ništa protiv abortusa, svaka žena zna zašto to radi, i verujem da ima dobre razloge za to. Ne ulazim u to koji su. Uostalom, žene su se teško i dugo borile za to pravo.
Ma... teške su to teme, užasne... Ne želim nikome, ni najgorem neprijatelju, da bude u takvoj situaciji.


< Poruku je uredio Alexx RR -- 14.12.2009 14:30:18 >


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Želim abortus
14.12.2009 14:39:57   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gagana83

Aj da podelim sa vama jednu pricu.Bila sam godinama u vezi sa jednim deckom.U pocetku je sve bilo ok a onda je vremenom on postao nepodnosljivo ljubomoran i posesivan da je to postalo nemoguce.I ja prekinem sa njim.Nakon toga ubedjivanje,pretnje,proganjanje,da bi se zavrsilo batinama.Meni kasni menstruacija 15 dana.Bila sam ubedjena da sam trudna.Sta cu?Da rodim dete sa takvim covekom?Ne dolazi u obzir.Srecom pa nisam bila trudna vec mi je kasnila zbog stresa.A da jesam sigurno bih abortirala.Mozete na mene sad drvlje i kamenje ali to bi bila moja odluka!


Slicna prica i sa mojom kumom..ja sam je podrzala..sta treba? da joj kazem: "sram te bilo glupaco jedna sad lepo ispastaj???" Naravno da sam je podrzala.

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 168
   RE: Želim abortus
14.12.2009 14:48:19   
eugenija
Moja drugarica je takođe imala jedan abortus. Zatrudnela je sa dečkom koga je mnogo volela, ali on je bio kreten, pa je iskorištavao do iznemoglosti. Kada mu je drhteći prišla i rekla mu: Ja sam trudna!, on je cinično bacio jedan dinar na nju i rekao: Evo, nemam sitno!Imala je tada 17/18 godina, bila je preplašena i izgubljena. Tih dana joj je na nesreću, umro otac, pa je zlo bilo veće, a tuga neizmerna. Zajedničkom olukom nje i njene majke, ona je izvršila taj abortus. Posle toga se nije osećala lepo, niti smatram da većina devojaka može da se oseća lepo, ako takvih ima i uživaju u abortiranjima, onda je to mnogo teže psihičko obolenje. Hoću reći - TEŠKO JE, ali nekada je NEMINOVNO. Nekada je to NAJISPRAVNIJA ODLUKA, nekada NIJE. Kao i svaka druga odluka u životu.

Odbijam da sudim, odbijam da prva bacim kamen.. na bilo koga...Odbiijam da druga bacim kamen, odbijam da stota bacim kamen, odbijam da ga uopšte bacim..

Isto tako, mišljenja sam da je dete dar, i svakako da treba rađati i množiti se, ali planiranje porodice danas nije tako stran pojam kao nekada.


< Poruku je uredio eugenija -- 14.12.2009 14:51:05 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Želim abortus
14.12.2009 14:53:28   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: eugenija

Moja drugarica je takođe imala jedan abortus. Zatrudnela je sa dečkom koga je mnogo volela, ali on je bio kreten, pa je iskorištavao do iznemoglosti. Kada mu je drhteći prišla i rekla mu: Ja sam trudna!, on je cinično bacio jedan dinar na nju i rekao: Evo, nemam sitno!Imala je tada 17/18 godina, bila je preplašena i izgubljena. Tih dana joj je na nesreću, umro otac, pa je zlo bilo veće, a tuga neizmerna. Zajedničkom olukom nje i njene majke, ona je izvršila taj abortus. Posle toga se nije osećala lepo, niti smatram da većina devojaka može da se oseća lepo, ako takvih ima i uživaju u abortiranjima, onda je to mnogo teže psihičko obolenje. Hoću reći - TEŠKO JE, ali nekada je NEMINOVNO. Nekada je to NAJISPRAVNIJA ODLUKA, nekada NIJE. Kao i svaka druga odluka u životu.

Odbijam da sudim, odbijam da prva bacim kamen.. na bilo koga...Odbiijam da druga bacim kamen, odbijam da stota bacim kamen, odbijam da ga uopšte bacim..

Isto tako, mišljenja sam da je dete dar, i svakako da treba rađati i množiti se, ali planiranje porodice danas nije tako stran pojam kao nekada.



Sto kaze Tomas Man (koji je inace prebegao iz Nemacke): "kad su tukli Jevreje, ja sam cutao.. Kad su tukli Cigane, ja sam cutao. Kad su tukli mene nije imao ko da progovori!!!"
Nikad se ne zna...

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 170
   RE: Želim abortus
14.12.2009 15:01:29   
Lisica
Iskrena da budem moja majka je prestala da broji kod 7. kiretaze user posted image  a ima nas troje
Ali ja nikada nisam imala abortus i uvek sam jako vodila racuna o sebi jer ako ja necu da brinem partner ce jos manje, mislim da je za moju jaku brigu o kontracepciji najzasluznija cinjenica sto sam neg. krvna grupa
Ali znam mnogo zena koje su abortirale i u odredjenim situacijama nisam sigurna da ne bih postupila isto, tako da nikog ne osudjujem
Jednostavno, nikad ne znas sta nosi dan a sta nosi noc i ne treba biti ekstreman ni po jednom pitanju jer ne znamo sta nas ceka

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Želim abortus
14.12.2009 19:26:16   
gina
Nisam protiv abortusa i smatram da je to pravo svake žene i da ga nikako ne treba ukinuti. Ima nas raznih, nekom je to način kontracepcije, što je nebuloza neviđena, nekom je to jedini izlaz iz komlikovane situacije, neko to mora da uradi zbog medicinskih razloga, neko to uradi iz bilo kog drugog razloga.... moje nije da sudim već da iznesem svoj stav o tome.
Nisam imala neprijatnih situacija u životu koje bi me naterale da mislim na abortus, u braku sam i ako bi ponovo ostala nekim slučajem trudna ne bih otišla na abortus jer je to moj stav. Ne znam kako bih psihički podnela da neko iz mene izvadi moje bebče jer znam kako sam teško dobila ovo troje što sada imam.
Opet kažem, to je moj stav i poštujem ga isto onoliko koliko poštujem i tuđe stavove i pravo da sa svojim životom rade što im je volja.

(odgovor članu Lisica)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Želim abortus
14.12.2009 20:53:40   
Dora
IZVORNA PORUKA: Debeljuca

eee i treba da podignu cenu abortusa jos vise....

razlog je jednostavan posle Je..nja nema Kajanja...


jer znam mnoge koje to praktikuju kao vid kontracepcije....

elem...
sto se tice para za bebu... ili dal cu imati.... ma odrekla bi ser pijenja kafe u fancy kaficima, i ne znam cega sve jos.... al za bebu bi bilo...


a gde ima za jedno dete ima i za dvoje...

sve su to suludi izgovori....


Slažem se za cenu. Ali, ako misliš da odricanje od fensi kafića može makar 0,5% da doprinese materijalnim potrebama bebe, a kamoli deteta, razmisli opet! To je kap u moru. Za dete je potrebno mnooogo više. Slažem se i da žene zloupotrebljavaju abortus, i da je u svakom slučaju pitanje-abortus ili dati na usvajanje-glupost. Zakon je lepo i jasno regulisao abortus, do koje nedelje i tako to, a na ženama je da se s tim nose kako znaju. Ja ne osuđujem, treba imati slobodu izbora jer šta smo onda mi bez slobode izbora?

(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Želim abortus
14.12.2009 21:00:11   
Dora
IZVORNA PORUKA: mejra81


IZVORNA PORUKA: Debeljuca

a najgore od svega mi je sto se na 4D UZ pol bebe vidi vec od 10 nedelje....

i kad se vidi.... ima maloumnih srbijanaca.... iz juznih krajeva
pa ako nije musko traze od zena da abortiraju...

neke da bi potvrdile rade i amniocentezu pa onda
ako je musko ok
ako nije ajd da ga ubijem!!!



i onda ce neko da mi prica o moralu... i kako je abortus opravdan

kako da ne



Ja ovo ne podrzavam i protiv sam ovakvih stvari...


Pričala mi je doktorica da postoje neke (skupe) analize koje već u 5 nedelji mogu da odrede pol. To rade ljudi da bi dobili muško dete a žene plačući dolaze na takve abortuse. Pa brate, 100 abortusa da imam bili bi ISKLJUČIVO mojom voljom. Tu se čak ni muškarac ne bi pitao, jer svi znamo koliko muškarci mogu biti (ne)odgovorni prema deci i to nisu retki slučajevi da otac nikad ne pita za svoje dete koje je BTW priznao i dao mu prezimeuser posted image (znam dva takva)

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Želim abortus
14.12.2009 21:10:00   
Dora
IZVORNA PORUKA: Debeljuca

po meni je abortus ubistvo! ne bih dalje polemisala....


moze da se radi do 28 nedelje jer je sve do tada pobacaj...

samo sto se pise zahtev konzilijumu lekara sa razlozima zasto se to radi

do 10 nedelje ne treba navoditi razloge....


i sve posle 14 nedelje ne radi se kiretaza, nego se izaziva porodjaj!!!


nagledala se debeljuca toga sa svojim spontanim pobacajima.... a i u ovoj trudnoci na kontrolama u bolnici!!


user posted image Pa neverovatno! Ti misliš da smo svi mi ovde sa nedostatkom mozga!? Čitam i ne mogu da dođem sebi...E, da ti nešto kažem da se ne brukaš: zakon dozvoljava abortus do čini mi se 10. nedelje ili tako nešto. Sve preko toga se ne radi ni u kom slučaju osim kad je ISKLJUČIVO MEDICINSKI OPRAVDANO, DOKAZANO I ODLUČENO OD STRANE KONZILIJUMA. Sve to stoji u zakonu. Naravno, ima slučajeva gde u kamp prikolici neki veterinar radi ilegalne abortuse i ubistva nerođene dece(mogu to tako nazvati kad je trudnoća poodmakla), ali o takvim slučajevima niko ovde i ne misli i ne priča jer su oni neka druga tema... Prema tome, toga što si se ti nagledala...trebalo je možda i malo da se raspitaš šta si tačno videla...svaka majka ima jake razlogeako prekida trudnoću u poodmaklom stadijumu i verujem da je to nešto najbolnije i najteže...i da sigurno u svoj toj muci neće doći tebi da se pravda zašto to radi i da ti pokazuje papire i pečate...user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here