|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Želim abortus
26.12.2009 20:06:41   
Dora
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Dora, ovde se to recimo radi bez problema ako platis i to u 23 nedelji i nadalje.  Jedna zena je cak tuzila kliniku, jer nije znala da dete u 23 nedelji izgleda kao beba!  I pazi, sad je njihova krivica!  Digla se citava frka oko toga.  Koliko je to legalno, ne znam, ali ako se to desava i ovde, ne vidim zasto ne bi bilo moguce da se desava i u Srbiji?


Znam ja Verus da se to dešava svuda, kao što se mnoge grozne stvari dešavaju, ali to su pojedinačni slučajevi. Ne verujem da svako ko sedi u čekaonici npr. Betanije ili neke druge bolnice, može da vidi ženu koja ulazi u ordinaciju sa stomakom do zuba, izlazi bez stomaka i uzgred je neko pita -Što si abortirala?- a ona mu ladno odgovori- Posvađala sam se s  mužem.
user posted image
TO mi je mal nebulozno.
Ako neka žena ili devojka to i uradi posle zakonskog roka, verujem da il je našla mesara za to i debelo ga platila, ali to ne bi uradio veliki broj doktora, i mislim da pored svega što im se može zameriti, takva stvar je ozbiljna i nisam za to javno prozivanje i stav da je to nešto svakodnevno!
Samo sam objasnila svoj predhodni post, znam da ima svega, ne živim ja u Diznilenduuser posted image
Zna se šta je abortus, sve ostalo ne spada u temu o abortusu

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Želim abortus
26.12.2009 20:09:31   
Anoniman
Dora, potpuno se slazem, mislila sam da je ovo tema za one koji ce da pricaju o legalnom abortusu, pa sad, slazes se ili ne, to je sve ok, ali mislim da takve izjave nisu na mestu. Ja, da znam takav slucaj, momentalno bih otisla u policiju i prijavila lekara i roditelje, jer je to zlocin.To je kao kad bih pisala na forumu da znam nekoga ko je nekoga silovao, provereno...al cutim daljeuser posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 202
   RE: Želim abortus
26.12.2009 20:12:38   
Verus
O sigurna sam da to nije tako lako...ova zena je dva dana morala da uzima tablete vaginalno da izazove porodjaj.  Da se razumemo, nije abortus u 23 nedelji trudnoce, to je porodjaj.  Na kraju, lekar nije bio tu na vreme, i ona se porodila na stolici u sobi!  I videla da to sto je htela da abortira je oformljena beba, pa ju je sokiralo, psihicki....a beba je pokusavala da dise, i klinika je sada pod sudstvom jer nije pokusala spasiti zivot te bebe, nego su je bacili u kesuuser posted image

Prosle nedelje smo imali takav slucaj ovde, kod mene u bolnici.  Upamtila sam jer je devojka bila trudna koliko i ja tada, oko 24 nedelje.  Nabavila je te lekove iz Meksika, stavila sebi i mislila kako ce samo nesto da ispadne u solju i gotovo.  Pocela je naravno, da jako krvari, pa je otisla u hitnu.  Bebu su porodili, i posto je bila ziva, dali joj pomoc i stavili je na aparate.  Beba je i dalje ziva na intenzivnoj neziuser posted image  bori se mala bubica.  Ovo mi prica drugarica koje je sestra na tom spratu.  Kaze, najcudnije od svega je sto sada ta ista zena kaze da zeli to deteuser posted image  Nije mi to jasno. 

Tako da ne izlaze takve zene od dr. kroz cekaonicu to je sigurno....

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Želim abortus
26.12.2009 20:12:56   
Dora
IZVORNA PORUKA: Nedja

Dora, potpuno se slazem, mislila sam da je ovo tema za one koji ce da pricaju o legalnom abortusu, pa sad, slazes se ili ne, to je sve ok, ali mislim da takve izjave nisu na mestu. Ja, da znam takav slucaj, momentalno bih otisla u policiju i prijavila lekara i roditelje, jer je to zlocin.To je kao kad bih pisala na forumu da znam nekoga ko je nekoga silovao, provereno...al cutim daljeuser posted image


O tome ja ovde pričam. Može čovek da se složi ili ne sa LEGALNIM abortusom, ali ono što pričaju neke devojke ovde (čitaj Debeljuca)- mislim da nije ovo tema za takve slučajeve, ako ima moral da ga ovde prosipa u vidu praznih priča, treba da ga usmeri u jednu krivičnu prijavu i da spase ko zna koliko života u budućnosti. Ja bih to tako, kad bih prisustvovala nečemu takvom,kao i bilo kojem krivičnom delu, pogotovo -ubistvu (a ovo je ubistvo, zar ne?)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Želim abortus
26.12.2009 20:13:17   
Verus
IZVORNA PORUKA: Nedja

Dora, potpuno se slazem, mislila sam da je ovo tema za one koji ce da pricaju o legalnom abortusu, pa sad, slazes se ili ne, to je sve ok, ali mislim da takve izjave nisu na mestu. Ja, da znam takav slucaj, momentalno bih otisla u policiju i prijavila lekara i roditelje, jer je to zlocin.To je kao kad bih pisala na forumu da znam nekoga ko je nekoga silovao, provereno...al cutim daljeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Želim abortus
26.12.2009 20:14:09   
Verus
Slazem se u potpunosti.  To mi dodje kao zlostavljane deteta, a ti zmuris i pravis se da se ne desava, a ovamo pricas kako to nije u redu....
IZVORNA PORUKA: Dora

IZVORNA PORUKA: Nedja

Dora, potpuno se slazem, mislila sam da je ovo tema za one koji ce da pricaju o legalnom abortusu, pa sad, slazes se ili ne, to je sve ok, ali mislim da takve izjave nisu na mestu. Ja, da znam takav slucaj, momentalno bih otisla u policiju i prijavila lekara i roditelje, jer je to zlocin.To je kao kad bih pisala na forumu da znam nekoga ko je nekoga silovao, provereno...al cutim daljeuser posted image


O tome ja ovde pričam. Može čovek da se složi ili ne sa LEGALNIM abortusom, ali ono što pričaju neke devojke ovde (čitaj Debeljuca)- mislim da nije ovo tema za takve slučajeve, ako ima moral da ga ovde prosipa u vidu praznih priča, treba da ga usmeri u jednu krivičnu prijavu i da spase ko zna koliko života u budućnosti. Ja bih to tako, kad bih prisustvovala nečemu takvom,kao i bilo kojem krivičnom delu, pogotovo -ubistvu (a ovo je ubistvo, zar ne?)


(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Želim abortus
26.12.2009 20:16:04   
Anoniman
Eto, moj predlog je da ovo ostane tema za sta je i namenjena, a ako sad bas neko ima preteranu potrebu da prica na temu PORODJAJA-UBISTVA neka otvori novu temu, na koju necu ulaziti, posto to ne zelim da citam, a o ovoj temi zelim.

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 207
   RE: Želim abortus
26.12.2009 20:17:59   
Dora
I ja se slažem. Neki ovde pričaju o poremećenim ženama. Ja ne mislim da se to zove abortus.
Neđo,user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Želim abortus
26.12.2009 20:23:36   
anuksunamun
nedjo zasto ne zelis da citas...mislim ja volim da saznam i stvari koje mi se ne dopadaju...moja rodjena sestra je abortirala 3 puta ,moja baba 17 (otprilike)ja njim agovorim ove stvari kao i drugim zenama ..jednom se moraju ta zverstva prekinuti..i ljudi nauciti da budu pametni za sebe i odgovorni za druge ...vec sam rekla da ja nemam prava da osudim...ali osecam obavezu da upozorim

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Želim abortus
26.12.2009 20:27:08   
Anoniman
Ne zelim, ne zato sto ja o tome nista ne znam, nego zato sto me to ne zanima. Ne citam ni crnu hroniku u novinama, ne zelim ni ovde da citam o tome, i zato postoje razlicite teme, pa ko sta voli, nek izvoli.
POogotovo zato sto izmedju abortusa i toga o cemu se ovde pise pravim nepremostivu razliku. Ja sam za abortus, ako zena odluci tako. Naravno, pod odredjenim uslovima, ali generalno sam za. Ne verujem ni u boga, tako da ta prica da je to sve bozji plan kod mene ne pije vodu.
A ovo drugo, to ubistvo, ne da ne podrzavam, nego...vec sam napisala. Pravo u policiju.

(odgovor članu anuksunamun)
  Direktna veza do poruke: 210
   RE: Želim abortus
26.12.2009 20:27:38   
Dora
IZVORNA PORUKA: anuksunamun

nedjo zasto ne zelis da citas...mislim ja volim da saznam i stvari koje mi se ne dopadaju...moja rodjena sestra je abortirala 3 puta ,moja baba 17 (otprilike)ja njim agovorim ove stvari kao i drugim zenama ..jednom se moraju ta zverstva prekinuti..i ljudi nauciti da budu pametni za sebe i odgovorni za druge ...vec sam rekla da ja nemam prava da osudim...ali osecam obavezu da upozorim


Draga, ja i Neđa ovde ŽELIMO da čitamo vaše stavove o LEGALNOM abortusu (do 10 nedelje trudnoće) a NE ŽELIMO da čitamo o UBISTVU deteta koje još nije rođeno ali je dete, ne više embrion. To je razlika, ovo je tema o abortusu.

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Želim abortus
26.12.2009 20:27:49   
anuksunamun
samo malo razmisliti unapred...a ako je do abortusa vec doslo...dobro da se razmisli za dalje...legalni abortususer posted image user posted image user posted image ..koja tuga covece ...legalno..legalno...user posted image user posted image user posted image jadna deca user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Želim abortus
26.12.2009 20:30:42   
Anoniman
Ne razumem sta ti sad hoces da kazes. Eto, ja imam spiralu, znaci da sam preduzela najefektnije mere kontracepcije. Sto u prevodu znaci da sada ne zelim dete.
I sada, da pored te spirale zatrudnim?!?! Da se pomirim sa tuznom sudbinom da moje vec  rodjeno dete nece imati sta da jede, otprilike, zato sto sam ja ispala slucaj 1 u milion? Ne bih rekla da bih to dozvolila.

< Poruku je uredio Nedja -- 26.12.2009 20:31:35 >

(odgovor članu anuksunamun)
  Direktna veza do poruke: 213
   RE: Želim abortus
26.12.2009 20:33:25   
Verus
anuk, dobro je da si rekla da eto, i u tvojoj porodici ima toga-da neko ne misli da solis pamet, i ovo ono.  Ja uvek, ako nista drugo, POKUSAM da razumem stavove drugih ljudi, cak i ako se ne slazem sa njima.  I da se razumemo, sa abortusom se ne slazem, legalan ili ne.  Plod od 10 nedelje je skoro potpuno oformljen, i ko sto rekoh, pogledajte snimak koji sam stavila, to je bio legalan abortus.  A i tema je takva, svako ima prava da izlozi sta misli, najvise mrzim da mi neko namece ono sto misli, jer misle da je njihovo misljenje najbolje.

Tako da, i ti eto kazes, da se ne slazes sa tim i to je tvoje misljenje, nazalost, uvek ce biti ljudi koji smatraju da je to normalan deo zivota, umiranja kako god ga zovemo.  I ljudi, zveri koje jesmo, puno rade drugih stvari koje nisu u redu.
Uvek se setim rodjene dece, koja nemaju sta da jedu, i umiru od gladi, polako, mesecima.  Dece koja su zlostavljana, tucena, mucena, silovana....sve to mi dodje kao veca patnja duse, nego nemati to dete....

A slazem se da treba biti pametan i spreciti trudnocu ako je ne zelis, jer noge je lako rasiriti, to svi znamo....

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Želim abortus
26.12.2009 20:34:32   
anuksunamun

IZVORNA PORUKA: Nedja

Ne zelim, ne zato sto ja o tome nista ne znam, nego zato sto me to ne zanima. Ne citam ni crnu hroniku u novinama, ne zelim ni ovde da citam o tome, i zato postoje razlicite teme, pa ko sta voli, nek izvoli.
POogotovo zato sto izmedju abortusa i toga o cemu se ovde pise pravim nepremostivu razliku. Ja sam za abortus, ako zena odluci tako. Naravno, pod odredjenim uslovima, ali generalno sam za. Ne verujem ni u boga, tako da ta prica da je to sve bozji plan kod mene ne pije vodu.
A ovo drugo, to ubistvo, ne da ne podrzavam, nego...vec sam napisala. Pravo u policiju.

nije bitno da li verujes u Boga ili ne....imas pravo da mislis na sebe ali i obavezu da budes odgovorna za druge...ja ne mogu da se pomirim sa tim da ljudi nisu u stanju da razmisle minut unapred...ne radi se o Bozijem planu,postoji i racionalni plan...to je plan HOMO SAPIENSA

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Želim abortus
26.12.2009 20:38:38   
Anoniman
Anuk, ja samo hocu da ti kazem da postoje ljudi koji razmisljaju unapred, i stite se, a trudnoca se ipak desi. Meni nije, ali to ne znaci da ne postoje sanse.
I da, naravno da imam odgovornost, ali trenutno prema svom detetu koje ima 16 meseci. Necu da pravdam svoje misljenje i stavove, pisala sam u raznim temama o svom zdravstvenom stanju, ja bih mogla da iznesem trudnocu, a sta posle?!
Po meni abortus nije ubistvo, ako se uradi na vreme.

(odgovor članu anuksunamun)
  Direktna veza do poruke: 216
   RE: Želim abortus
26.12.2009 20:38:42   
anuksunamun
zao mi je ..povlacim se iz teme..za mene postoji legalno i nelegalno ...ali u slucaju pitanja necijeg zivota ili smrti ...iskljucujem takvo rasudjivanje..za mene je to pitanje ljudskosti..ali u redu ..hvala na paznji i prijatno!!

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Želim abortus
26.12.2009 20:42:17   
Anoniman
Ne radi se o širenju nogu i o tome kako neko nije u stanju da misli minut unapred... šta to uopšte znači...? nekada i pored svega preduzetog se desi nešto neplanirano... ne mislim da treba linčovati ženu koja u određenoj situaciji smatra da iz nekih razloga ne želi dete (a razloga je puno i zaista su različiti, možda nekome neshvatljivi), bez obzira da li se trudnoća desila "slučajno" ili planirano... ta odluka je na jednoj ili dvema osobama. a ono kiasnije je nešto sa čim će samo te osobe da žive. Šta mene briga?
naravno da postoje granica do koje se sme ići ............ jako je nezahvalna tema a otišle smo u kolosek........

(odgovor članu anuksunamun)
  Direktna veza do poruke: 218
   RE: Želim abortus
26.12.2009 20:43:48   
anuksunamun
draga nedjo ...da si ti meni ziva i zdrava sto godina...i da u zdravlju podizes svoju decu...ja se nisam obracala tebi licno...nego svima nama...ja sam zena isto...ja sam covek..pa me bole takva zverstva...ja sam mogla biti jedna od tih...sve mi je jasno...mozda bih razmisljala drugacije ...ali posto sam u svojoj kozi ..govorim ono sto osecam i mislim za dobrobit svih nas...pokusavam bar...

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Želim abortus
26.12.2009 20:46:58   
Anoniman
Naravno, znam da se nisi obracala meni, i naravno da ne mozemo da razmisljamo isto. Za to ovakve teme i sluze-kulturnu razmenu misljenja, bez vredjanja i ponizavanja, sto smo i uspeli ovde, donekle (ne mislim na tebe kad kazem donekle). I zato sam predlozila da postoje dve teme za dve razlicite stvari.

(odgovor članu anuksunamun)
  Direktna veza do poruke: 220
   RE: Želim abortus
26.12.2009 20:48:41   
Dora
IZVORNA PORUKA: anuksunamun

draga nedjo ...da si ti meni ziva i zdrava sto godina...i da u zdravlju podizes svoju decu...ja se nisam obracala tebi licno...nego svima nama...ja sam zena isto...ja sam covek..pa me bole takva zverstva...ja sam mogla biti jedna od tih...sve mi je jasno...mozda bih razmisljala drugacije ...ali posto sam u svojoj kozi ..govorim ono sto osecam i mislim za dobrobit svih nas...pokusavam bar...


Ja bih te ipak zamolila da izneseš svoj stav bez satanizovanja onih koji misle drugačije! Meni ovo liči na žešći verbalni napad, uostalom, ja mislim isto kao Neđa i ne želim da nas neko naziva zverima...
Znaš, ti imaš prava da se složiš ili ne složiš sa nečijim izborom, ali biraj reči. Nismo ovde da bismo se vređale ili šta već, već da razmenjujemo mišljenja.

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Želim abortus
26.12.2009 20:49:54   
Anoniman
Dora, draga moja, ja se ne osecam prozvanom, i ne vidim ni tebe u tome "zveri"user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 222
   RE: Želim abortus
26.12.2009 20:53:49   
anuksunamun
zasto ja vas poredim sa zverima????????????????o cemu se radi??????????????ja sam pokusala da objasnim kako to izgleda..ali u redu je ...nikog ne nazivam zverima...ali su dela takva za mene zverstva...ja zelim ljudima dobro .........i kada sam rekla da si mi ziva i zdrava ...tacno tako sam i m islila ...ejjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!prekinite sa izvrtanjem reci...u svakom slucaju ...zavrsila sam sa svojim razmisljanjem na ovu temu.....neka svako radi kako hoce....ne izvrcite reci..

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Želim abortus
26.12.2009 20:55:22   
Dora
Ali, draga, ja ako budem morala, abortiraću (ne mislim saduser posted image ). Mišljenja sam da svaka žena treba da odlučuje o tome, pa se itekako prepoznajem. Ovde verovatno i ima žena koje su nekad zbog nečega to uradile, ali to je već nešto jako lično pa se ne očekuje da će bilo ko stati i to reći...ali ih sigurno ima, da se ne zavaravamo. Zar oveko nešto treba da čitaju? Da im neko drži bukvicu kako je to zločin i zverstvo? Ako zakon kaže da je do te i te nedelje dozvoljeno, onda nema šta da se upotrebljavaju tako teške reči...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Želim abortus
26.12.2009 20:56:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dora

Ali, draga, ja ako budem morala, abortiraću (ne mislim saduser posted image ). Mišljenja sam da svaka žena treba da odlučuje o tome, pa se itekako prepoznajem. Ovde verovatno i ima žena koje su nekad zbog nečega to uradile, ali to je već nešto jako lično pa se ne očekuje da će bilo ko stati i to reći...ali ih sigurno ima, da se ne zavaravamo. Zar oveko nešto treba da čitaju? Da im neko drži bukvicu kako je to zločin i zverstvo? Ako zakon kaže da je do te i te nedelje dozvoljeno, onda nema šta da se upotrebljavaju tako teške reči...user posted image


Od reci do reci, potpisujemuser posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here