|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Lekovi i dojenje
11.9.2012 13:09:13   
vonavoj
ana77,meni je dr rekla sve sto se pije u trudnoci moze i tokom dojenja,ali ipak proveriuser posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Lekovi i dojenje
11.9.2012 13:15:40   
Modessty

IZVORNA PORUKA: vonavoj

ana77,meni je dr rekla sve sto se pije u trudnoci moze i tokom dojenja,ali ipak proveriuser posted image


i ja bi rekla da je tako, ali nesmem to da savetujem user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Lekovi i dojenje
11.9.2012 19:32:07   
ana77
Hvala vam puno devojke :)! Pa i ja razmisljam tom logikom, a juce sam bila kod dr i zaboravila sam da je pitam, pa cu sledeci put ali rekoh, mozda je neka od vas pila :)! Ja sad pijem skoro svaki dan verapamil (u principu jednu tabletu od 40mg sto je trecina dozvoljene doze za trudnice) jer je vruce i vec se priblizavam porodjaju, pa mi je tesko ali sam do osmog meseca pila mozda jednom nedeljno, a nekad i redje + par puta kad sam imala tahikardije kombinovano sa bromazepanom ali to se (za sad) dogodilo 4 puta u toku cele trudnoce. A u uputstvima pise razlicito.

Kad saznam tacno, napisacu da ako nekom bude trebalo ostane ovde :D!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Lekovi i dojenje
7.10.2012 13:42:05   
ana77
Evo da apdejtujem :)! Sestra patronazna u Visegradskoj mi je rekla da mogu slobodno da pijem, a Dr pedijatar je rekla da procenim sama jer ako pijem redovno ne bi trebalo da dojim, a ako pijem povremeno da to nije toliko strasno obzirom koliko deci znaci majcino mleko. Od kad sam se porodila mnogo mi je lakse za organizam, pa za sad nisam ni pila verapamil ali eto ako bude bilo potrebe picu ga. Rekla mi je da je pre svega bitno da mama bude zdrava i da se dobro oseca :D!

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Lekovi i dojenje
8.10.2012 12:52:18   
Anoniman
Sinacilin pijem od jutros , jel mogu nesto od onih za grlo bombonica ?

(odgovor članu ana77)
  Direktna veza do poruke: 80
   RE: Lekovi i dojenje
10.10.2012 10:19:22   
Torbica
Ja uredno sisam Fitosept bez secera, em mi pomogne, to je lokalno, opusteno. Ne verujem da natrijum usminat moze bilo sta, oblozi sluznicu i to je to.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Lekovi i dojenje
4.12.2012 12:47:29   
mlada_mama
Koliko dugo poslije totalne anestezije mogu da dojim? Hvala

_____________________________

Postoji ljubav na prvi pogled...ali u radjaoni...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Lekovi i dojenje
4.12.2012 14:08:21   
Torbica
Mlada mama, nakon 48 sati. Ja sam operisana jedne prilike u ponedeljak u podne, smela sam da dojim u sredu ujutro, tako su mi savetovali hirurzi. Pozz

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu mlada_mama)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Lekovi i dojenje
22.2.2013 12:47:40   
adulence
jedno pitanje verujem da moze ali da proverim da li smeju da se sisaju pantenol septolete dok se doji?

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Lekovi i dojenje
22.2.2013 13:10:26   
New Mom
Da. U suštini sve što sme u trudnoći sme i pri dojenju.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Lekovi i dojenje
11.3.2013 16:45:53   
mica0
izbegavam da pijem bilo sta

< Poruku je uredio jole82 RR -- 10.11.2013 16:48:18 >

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Lekovi i dojenje
2.10.2013 17:22:05   
nina26
Da li sme da se pije nesto od antibiotika za cistitis ? Sumanjam da je to u pitanju, jer kad mokrim me pecka, a posto sam vec jednom imala veliki problem sa tim, strah me je da me opet ne uhvati. Osim puno tecnosti, sta jos pomaze, ako mogu da izbegnem antibiotik?

< Poruku je uredio jole82 RR -- 10.11.2013 16:48:41 >


_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu mica0)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Lekovi i dojenje
2.10.2013 17:31:46   
Janncica
drugarice,i mene pocelo da pece danas... user posted image
Najbolje da vidis sa doktorom za antibiotik. Ja se kljukam sa brusnicom i vodom. Valjda ce mi biti bolje... user posted image

< Poruku je uredio jole82 RR -- 10.11.2013 16:49:13 >


_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Lekovi i dojenje
2.10.2013 17:36:39   
Janncica
ne znam da l sme uvin caj dok se doji?
on mi uvek resi stvar.

< Poruku je uredio jole82 RR -- 10.11.2013 16:49:41 >


_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Lekovi i dojenje
2.10.2013 17:38:29   
nina26
Oxx, Jancice saputnice, sta nas snadjeuser posted image

Evo i ja se nalivam sa vodom, nadula sam se kao zabauser posted image a moze caj od brusnice? bas sam se mislila da li sme to, imam bas neku kutiju, nije od onih pravih, ali valjda ce posluziti...trebalo bi da pomogne, bas bih izbegla antibiotike ako ne mora..

< Poruku je uredio jole82 RR -- 10.11.2013 16:50:04 >


_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Lekovi i dojenje
2.10.2013 17:45:08   
Janncica
Ja se bojim da mi ne krene pesak...Inace pijem dosta vode,a sad...user posted image

Sad sam gledala za Pipegal(to sam pila jednom za urinarnu infekciju) pise da ne sme u trudnoci i dojenju.user posted image

< Poruku je uredio jole82 RR -- 10.11.2013 16:50:28 >


_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Lekovi i dojenje
2.10.2013 18:03:23   
nina26
ja slabo pijem vodu inace...rece mi mama za tsj lek,al'''' kad ne moze...valjda ce proci ovakouser posted image

< Poruku je uredio jole82 RR -- 10.11.2013 16:51:14 >


_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Lekovi i dojenje
2.10.2013 21:50:29   
Moiraina
Ja sam za urinarnu infekciju pila Palitrex (pokupila sam izgleda u porodilištu, zajedno sa bebom), posle toga sam još dva puta bila bolesna i oba puta završila na antibioticima (opet Palitrex i drugi put Ospamox ako se dobro sećam). Naravno, sve uz preporuku lekara koji je znao da dojim.

< Poruku je uredio jole82 RR -- 10.11.2013 16:51:42 >

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Lekovi i dojenje
3.10.2013 22:54:46   
Janncica
Nince,je l te proslo...Meni bolje.Shvatila sam da sam postala prava baba i da moram da obucem helanke ispod trenerke da ne nazebem... user posted image
Pila sam brusnicu.Negde sam izguglala da se ni ona ne preporucuje dok se doji... user posted image

< Poruku je uredio jole82 RR -- 10.11.2013 16:52:05 >


_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Lekovi i dojenje
4.10.2013 11:07:23   
nina26
IZVORNA PORUKA: Janncica

Nince,je l te proslo...Meni bolje.Shvatila sam da sam postala prava baba i da moram da obucem helanke ispod trenerke da ne nazebem... user posted image
Pila sam brusnicu.Negde sam izguglala da se ni ona ne preporucuje dok se doji... user posted image


staaaaaaaa???upravo pijem brusnicu, rekla mi mikrobiolog user posted image

nije mi bolje, tj simptome i nemam neke ali sam uradila urinokulturu, i imam veliki broj bakterija, cekam popodne da vidim koje su bakterije u pitanju, pa da uzmem odgovarajuci antibiotikuser posted image

gde si videla to za brusnicuuser posted image

< Poruku je uredio jole82 RR -- 10.11.2013 16:52:25 >


_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Lekovi i dojenje
10.11.2013 13:07:54   
mati
HITNO mi treba odg. Navukla samneku alergiju iz bolnice i gusilo me sinoc pa je bila i hitna...
Da li je neka pila nesto za alergiju a da sme da se nastavi dojenje?

< Poruku je uredio jole82 RR -- 10.11.2013 16:52:49 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Lekovi i dojenje
10.11.2013 13:14:20   
Janncica
Mati sta ti je doktor rekao? Ja sa alergijom nisam imala problema sad.Ne znam sta da ti kazem. Najbolje je slusati doktora. Meni uvek kazu da je najbitnije moje zdravlje i da se resimo bolesti.a dojenje moze da saceka i za par dana dok ne popijem lek.Mada su mi uvek davali lekove koji idu sa dojenjem.
Poslala sam ti PP

< Poruku je uredio jole82 RR -- 10.11.2013 16:53:15 >


_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Lekovi i dojenje
10.11.2013 13:21:51   
Janncica
Izguglala sam da presing sme sa dojenjem. kao i aerius. A da pozoves Halo bebu?

< Poruku je uredio jole82 RR -- 10.11.2013 16:53:35 >


_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Lekovi i dojenje
10.11.2013 13:29:17   
vikiveki
Ja sam u porodilištu navukla prehladu pa sam odmah po izlasku dobila T i pedijatar mi je rekao da mogu da pijem Pentraxil iako dojim bebu i ništa joj nije bilo...što se tiče presinga za to nisam sigurna ali mislim da on ne škodi ništa za dojenje

< Poruku je uredio jole82 RR -- 10.11.2013 16:54:00 >

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Lekovi i dojenje
10.11.2014 22:58:47   
Mala Elena
Koliko vremenski treba da prodje od uzimanja panadola extra protiv T i prvog podoja ? Kada dospeva u mleko? Popila bih od 500ml ako predje 38.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here