|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  83 84 [85] 86 87   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
28.3.2020 13:28:43   
Maslacak15
sacekaj dve nedelje od pozitivne bete. cestitam na trudnoci!


(odgovor članu Jecko89)
Direktna veza do poruke: 2101
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
28.3.2020 15:00:32   
Jecko89
Hvala ❤


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2102
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.3.2020 18:50:34   
Jecko89
Devojke da li ste imale bolove u donjem delu stomaka kad ste zatrudnele? Mene boli slicno kao pred ciklus, cak me i jajnici štrecnu ponekad...bas neki nezgodan osecaj traje vec par dana. 😣 


(odgovor članu Jecko89)
Direktna veza do poruke: 2103
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.3.2020 19:03:06   
branki*
Jecko,ja sam imala u obe trudnoće. Kao da cu da dobijem...neku napetost..



_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Jecko89)
Direktna veza do poruke: 2104
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.3.2020 19:56:49   
Jecko89


IZVORNA PORUKA: branki*

Jecko,ja sam imala u obe trudnoće. Kao da cu da dobijem...neku napetost..




Hvala branki, malo mi lakse sada, pisala sam sms i doktorici danas, kaze to je normalno, mada me vise plasilo ovo ziganje u jajnicima. Danas sam ponovila analize ,petak 12-i dan je bila 489,5 a jutros 15-i dan 2084. Porasla je , to je ok. Nego me ova bol sad brine 😕 ko ce da saceka dve nedelje do uzv. 🙄

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 2105
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.3.2020 20:13:28   
blizanac2
I ja sam imala taj bol, i to mesecima, sve zive sam udavila na grupi i smorila dr sa sms-ovima. Ne brini nista, sve ce doci na svoje, lezi i odmaraj. 😚


(odgovor članu Jecko89)
Direktna veza do poruke: 2106
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.3.2020 20:23:45   
Maslacak15
previjala sam se od bolova.... apsolutno. NArocito u prvoj trudnoci a u svakoj je bilo bas bas bas bolno. Implantacija je invazivan proces, materica se rasteze ligamenti su pod naponom. Sve je individualno ali su meni bolevi apsolutno bili sastavni deo trudnoce. Porodila sam se sva tri puta u 40-oj nedelji i svakoj bi pozelela trudnoce kao moje. Naucila sam se da ignorisem te bolove u prvom tromesecju.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 30.3.2020 20:24:16 >

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 2107
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.3.2020 20:41:44   
blizanac2

Sad je i meni lakse 😅 Ja sam mislila da sam luda, razmazena trudnica, ti bolovi su me izludjivali, toliko da sam se srodila sa njima i prestala da ih primecujem. 
IZVORNA PORUKA: Maslacak15

previjala sam se od bolova.... apsolutno. NArocito u prvoj trudnoci a u svakoj je bilo bas bas bas bolno. Implantacija je invazivan proces, materica se rasteze ligamenti su pod naponom. Sve je individualno ali su meni bolevi apsolutno bili sastavni deo trudnoce. Porodila sam se sva tri puta u 40-oj nedelji i svakoj bi pozelela trudnoce kao moje. Naucila sam se da ignorisem te bolove u prvom tromesecju.



(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2108
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.3.2020 21:04:03   
Jecko89
Ooo hvala Bogu da postojite ❤❤❤ Znate li koliko mi je lakse sada kada sam procitala vase odgovore, ovi forumi su predivni i jako korisni. Kad nikoga nema vi ste tu ❤❤ Vise ne brinem, cim je i vama tako bolno bilo, bice onda sve ok i meni. Iskreno svasta nesto sam procitala , i sa ovakvim simptomima prvo mi na pamet pala vanmatericna , upalsenoj zeni stasta dodje na pameti 😣 Hvala vam do neba! 


(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 2109
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.3.2020 21:22:09   
branki*
Bice sve ok,draga jecko.Normalno je da se nakon svega brineš .ali,eto..vidiš. svE nas je zidao i boluckao stomak. 

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Jecko89)
Direktna veza do poruke: 2110
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
30.3.2020 22:51:13   
flamingos
Čuvajte se buduće mame.Pa kada bebice stignu da nazdravimo u našoj kafanici.Divno je družiti se sa svima vama.Šaljem vam puno poljubaca❤


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 2111
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
1.4.2020 10:09:18   
Tremaroska
Pozdrav  ženske. Jel ima neka od vas da je trenutno u postupku? Mi smo na gonalu i dipherelinu do subote, pa ćemo videti za kad će zakazati aspiraciju. Dr ništa drugo nije rekla, u ovoj situaciji skroz je i razumem. 
Kako provodite dane? Jel idete u set_njice? U početku dr nam je rekla da šetamo. Sad ja ne znam kako da to izvedem, muž se ljuti sto ne šetam, ja sva isprepadana. Zatvorila sam se kući, izlazim u nabavku i na kontrole. To je to. 
Ajde da malo pokrenemo konverzaciju, ovo mi je sve kao tracak nade, mislim na budućnost i sreću koja će se iz svega ovoga roditi 🙂

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 2112
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
9.4.2020 12:39:48   
Mimibey
Pozdrav svima. Pratim forum, ali nisam pisala već dugo.. želim svim čekalicama bete da je dočekaju, one koje su već imale sreće da ih ta sreća prati do kraja 🙏🙏💓 Ja sam svoju betu dočekala i 12dnt3dt iznosi 547.6 🙈

Velika ste mi bili podrška i imala sam potrebu da podelim sa vama tu vest. znam da ovo nije kraj i da sad treba ponoviti betu, pa nakon toga daj Bože čekati uz.. Ovo nam je drugi stimulisani postupak ivf..

(odgovor članu Tremaroska)
Direktna veza do poruke: 2113
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
9.4.2020 13:39:19   
Jecko89


IZVORNA PORUKA: Mimibey

Pozdrav svima. Pratim forum, ali nisam pisala već dugo.. želim svim čekalicama bete da je dočekaju, one koje su već imale sreće da ih ta sreća prati do kraja 🙏🙏💓 Ja sam svoju betu dočekala i 12dnt3dt iznosi 547.6 🙈

Velika ste mi bili podrška i imala sam potrebu da podelim sa vama tu vest. znam da ovo nije kraj i da sad treba ponoviti betu, pa nakon toga daj Bože čekati uz.. Ovo nam je drugi stimulisani postupak ivf..



Bravo, super! Jako lepa vest! Bice sve u redu, bez brige. 🙏🙏❤❤❤

(odgovor članu Mimibey)
Direktna veza do poruke: 2114
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
9.4.2020 13:39:34   
nata11
Cestitam Mimi 👏👏👏 Da bude jos veca. 



_____________________________





(odgovor članu Mimibey)
Direktna veza do poruke: 2115
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
9.4.2020 13:56:21   
Mimibey
Hvala vam svima 🙏💓

Tremaroška, ja sam sad drugi put bila na dugom protokolu i gledala sam da što više šetam.. znam da je situacija malo nezgodna, ali gledaj da tamo oko 16h, posle 16h izađeš kad se ljudi već sklone sa ulica pa malo pola sata prošetaj.. jako je bitna za stvaranje i razvoj folikula u toku stimulacije šetnja..

(odgovor članu Tremaroska)
Direktna veza do poruke: 2116
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
9.4.2020 13:57:34   
Mimibey
Sad vidim koji je datum tvoja objava.. nadam se da si vec i obavila aspiraciju 🤗🤗


(odgovor članu Mimibey)
Direktna veza do poruke: 2117
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
9.4.2020 18:22:41   
Tremaroska
Cestitam na divnoj beti!!
Aspiracija gotova u utorak, od 10 JC 8je bilo zrelo. 
Sutra transfer pa cekanje. Presrecna sam. Jako puno pozitivizma oko mene. Jedino me utrogestan ubija. Vrtoglavice imam. A I sto curi.... Ali sve je to dobro I za bolji cilj! 🥰

(odgovor članu Mimibey)
Direktna veza do poruke: 2118
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
9.4.2020 18:30:03   
Mimibey
Super, navijamo za dalje..🙏

Ja cu malo kasnije pisati o svojim simptomima u nadi da nekome mozda pomognem dok iščekuje betu.. imam dva postupka iza sebe, pa mogu uporediti kako je kod mene to izgledalo..Pogotovo jer ne znaš šta je od utrogestana, a šta možda od rane trudnoće.. I ja sam sad na drugoj as imala 10jć to je odličan broj.. 

(odgovor članu Tremaroska)
Direktna veza do poruke: 2119
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
10.4.2020 11:29:11   
Mimibey
Druga ponovljena beta 1209 🙏
Što se tiče simptoma.. prvi ivf je isto transfer bio 3d, prvih par dana standarno ziganje, naduvanje stomaka, bolne grudi da bi se tamo negde od 8dnt sva kako ja kazem izduvala, niti ima nadustosti u stomaku, niti grudi bole odmah mi je bilo to sumnjivo, 11dnt krene braon brljavljenje i negde krajem dana krene redovna menstruacija još sam bila pod utrićima.. 12dnt izvadim betu iznosila je 12.. znači nešto je bilo i nekako ja sam u tom momentu oset_ila neko olakšanje koliko kod čudno zvučalo..Drugi postupak, išli smo na dugi protokol prvo dipferelin pa onda i d. i merional.. izvadili 10jć.. vise nego prvi put.. Transfer rađen 3dn.. prvih par dana opet sve redovno naduvanost stomaka, ne jako bolne grudi, ziganje u jajnicima.. 6dnt oset_ila sam sam neko čudno pulsiranje i to najviše kad ustanem, baš nisko dole, i taj dan kao da sam imala jezu onako neki osecaj kao pred gripu samo mnogo blaze, ali oset_iš kroz mišiće da se nešto dešava.... nisam obraćala paznju na to, i jako mi je bilo hladno nogama, inače nemam sa tim problem, to sam imala i 7dnt.. od 8dnt krenuli su i pms bolovi, koje ja inače nemam i bolne grudi. Bolne grudi imam uvek pred menst. Ali ova bol je bila drugačija, bolelo je sa strane, kako su dani odmicali osećala sam neko žarenje kroz njih. Te u jednoj, pa u drugoj.. Nikakvih promena na njima nije bilo sem sto su punije, ni tamnije ni bolnije bradavice.. 9dnt žiganje u jajnicima pored menstrualnih bolova.. Jedan od glavnim simptoma se javio 11dnt podrigicanje.. šta god da stavim usta podrigujem dal bio samo gutljaj vode..Pms bolove, grčeve kako god, oset_im i dalje koji put tokom dana i kratko traje. Nisam imala nikakvo implatacijsko krvarenje.Nisam radila test i savetujem sve čekalice bete da ga ne rade, pogotovo pre dana kad im je rekao dr.
Nisam ovo pisala da bi se upoređivali, nego samo da se vidi koliko smo svi različiti, i kako svako telo drugačije reaguje na promene..
Izvinjavam se na dugom postu, nadam se da će biti korisno..


(odgovor članu Mimibey)
Direktna veza do poruke: 2120
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
16.4.2020 13:29:24   
Jecko89
Imam jedno pitanjce, da li je neka posle vantelesne kada je ostala u drugom stanju i proverila krvnu sliku ima problem sa ALT i AST parametrima ( jetre) , ja sam danas radila i poprilicno su uvecani. 


(odgovor članu Mimibey)
Direktna veza do poruke: 2121
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
20.4.2020 19:34:13   
LadyN
Zdravo nova sam na forumu pa izvinite ako ovo pitanje treba da bude na nekoj drugoj temi.

Da li neka zna, ili je cula mozda, da li imamo pravo i da li mozemo da uzorak prebacimo iz jedne klinike u drugu privatnu kliniku u kojoj  zelimo da radimo postupak vto ili IUI? U jednoj privatnoj klinici smo zamrzli uzorke od mog supruga, ali iz raznih razloga zelimo da promenimo kliniku. Da li imamo pravo na to? 

(odgovor članu Jecko89)
Direktna veza do poruke: 2122
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
20.4.2020 21:46:22   
Mimibey
Ja ne znam, ali znam ko bi sigurno to znao i mogao nešto više da kaže na tu temu..0800333030 ovo je vto nacionalni broj, nisam sigurna da li rade sad u vanrednom stanju.. ako oni ne rade sad druga opcija je da pošalješ mail udruženju šanša za roditeljstvo oni verujem da znaju.. Jako brzo odgovaraju na mailove..
Sve pohvale za njih i njihov doprinos 🙏

(odgovor članu LadyN)
Direktna veza do poruke: 2123
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
20.4.2020 22:26:17   
LadyN
Nisam znala da postoji nacionalni broj, bas cu ih pozvati sutra, hvala ti puno ♥️


(odgovor članu Mimibey)
Direktna veza do poruke: 2124
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
20.4.2020 22:43:02   
flamingos
LadyN srećno,neka vam se ostvari želja i ostvarite se u ulozi roditelja.Sve najbolje od❤vam želim.Pa da nam javite lepe vesti i nazdravimo u našem baru.Srećno!


(odgovor članu LadyN)
Direktna veza do poruke: 2125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  83 84 [85] 86 87   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  83 84 [85] 86 87   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here